کود کلات آهن و روی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

از آن جایی‌ که ساختار اکثر خاک‌های کشاورزی آهکی و شور است، باید قبل‌ از کشت محصولات مختلف حتما کار کوددهی را انجام دهید تا یک بستر عالی برای کشت فراهم شود. دقت داشته باشید اگر گیاهان‌تان دچار کمبود آهن و روی شوند، خیلی سریع رشدشان دچار اختلال خواهد شد. به‌ همین دلیل نیز توصیه می‌شود از کودهای مفیدی همچون کود کلات آهن و روی در زمان‌های لازم بهره بگیرید.

این کود مغذی به‌ راحتی آهن و روی را به فرم قابل‌ جذب برای گیاهان تبدیل می‌کند و باعث افزایش گل‌دهی، رشد مطلوب و ثمره‌دهی محصولات مختلف می‌شود. در آخر نیز می‌توانید محصولات مورد نظرتان را با کیفیت، عطر و طعم بهتری برداشت کنید و سود زیادی به دست آورید.

نحوه مصرف کود کلات آهن و روی

کود کلات آهن و روی به‌ صورت مایع تولید می‌شود و شما می‌توانید آن را به روش‌های محلول پاشی یا آبیاری مصرف کنید. توجه داشته باشید غلظت این کود بسیار بالا بوده و اگر از آن به‌ تنهایی استفاده کنید، ممکن است نتایج بسیار مثبتی به دست نیاورید.

کود کلات آهن و روی به‌ همین دلیل لازم است قبل‌ از مصرف به‌ خوبی آن را با آب رقیق و یک‌دست کنید. هنگامی که محلولی با غلظت کافی آماده کردید، باید با استفاده از سم‌پاش‌های مناسب کود را به قسمت‌های مختلف گیاه و خاک اسپری کنید. برای انجام روش آبیاری نیز کود به‌ صورت مستقیم باید به خاک زمین اضافه شود تا از طریق ریشه به سایر اجزای گیاه انتقال یابد.

بیشتر بخوانید: کود 52-0-0

کلات آهن و روی تانسو را می‌توانید با برخی دیگر از کودها یا سموم نیز مصرف کنید اما برای به وجود نیامدن یک‌سری خسارت‌ها توصیه می‌شود پیش از کوددهی حتما تست حساسیت را انجام دهید. همچنین هر زمانی که احساس کردید محصولات‌تان مورد حمله حشرات مضر یا آفات قرار گرفته‌اند، در اسرع وقت کار کوددهی را آغاز کنید تا ضررهای زیادی را متحمل نشوید.

مهم ترین مزایای کلات آهن و روی آرمان بذر سپاهان

کود کلات آهن و روی ترکیبی پیشرفته و به‌صرفه است که علاوه‌بر فعالیت مطلوب ریشه به بهبود کیفیت فیزیکی خاک نیز کمک می‌کند. این محصول منحصر به‌ فرد حاصلخیزی خاک را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد و سلامت عمومی گیاهان و همچنین افزایش تولید محصول را به‌ دنبال دارد.

کلات آهن و روی باعث تسریع روند رسیدگی سبزیجات و میوه‌ها می‌شود و مقاومت آن‌ها را نیز در برابر تنش خشکی، سرمازدگی، کم‌آبی، آفات و بیماری‌ها بیشتر می‌کند. از دیگر مزایای این محصول می‌توان به افزایش قابلیت نگهداری آب در ریشه و خاک اشاره کرد.

با بهره‌گیری از کود مغذی آهن کلات آهن و روی می‌توانید تمام ترکیبات مضری که در اطراف ریشه گیاه وجود دارند را از بین ببرید و کمک کنید مواد غذایی مورد نیاز راحت‌تر جذب گیاه شوند. این کود شگفت‌ انگیز به افزایش سبزینگی و بهبود کلروفیل کمک می‌کند و از آن می‌توانید به راحتی برای تمام محصولات کشاورزی و باغی استفاده کنید.

کود کلات آهن و روی کود کلات آهن و روی مایع، بر روی فعالیت‌های آنزیمی تولید هورمون‌های رشد تأثیرات مثبتی را بر جای می‌گذارد و جلوی ریزش، زرد شدن و خشکی برگ گیاهان را می‌گیرد. عناصر فعال موجود در این کود نقش زیادی در حفظ سلامت محصولات دارند و جلوی از بین رفتن محصولات را می‌گیرند.

با بهره‌گیری از کلات آهن و روی می‌توانید از آسیب‌دیدگی ریشه گیاهان جلوگیری نمایید و همچنین جلوی رشد باکتری‌های مضر موجود در خاک را بگیرید. این محصول از رسوب شدن عناصر مغذی جلوگیری می‌نماید و موجب افزایش راندمان تولید می‌شود.

بهترین زمان برای مصرف کلات آهن و روی

به‌ طور معمول محدودیت خاصی برای مصرف کلات آهن و روی وجود ندارد اما و اگر می‌خواهید شاهد نتایج فوق‌ العاده عالی باشید، بهتر است حتما قبل‌ از انجام کوددهی آزمون خاک یا برگ گیاهان را انجام دهید تا تمام کمبودهای که وجود دارند، مشخص شوند و شما نیز بتوانید راحت‌تر آن‌ها را رفع کنید.

بهترین زمان مصرف کود کلات آهن و روی برای گیاهان زراعی، در مرحله رشد رویشی، ساقه‌دهی، خوشه‌دهی یا ظهور گل است. برای درختان نیز بهتر است کار تغذیه رسانی با استفاده از این محصول مفید را بعد از ریزش گل‌ها در زمان رشد مقدماتی میوه انجام دهید.

کود کلات آهن و روی

افرادی که کار کوددهی را در زمان‌های مناسب و هنگامی‌ که گیاه به تغذیه احتیاج دارد انجام دهند، می‌توانند سریع‌تر به نتیجه دلخواه‌شان برسند و محصولات بیشتری نیز برداشت نمایند. به‌ همین دلیل توصیه می‌کنیم یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید و طبق آن املاح ضروری را در اختیار گیاه و خاک قرار دهید.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای آلوورا

کود کلات آهن و روی به طور کلی مزایای زیادی دارد اما دقت داشته باشید این خواص و مزایا زمانی به شکل عالی مشاهده خواهند شد که محصول مورد نظر را از برندهای معتبر به صورت مرغوب خریداری نمایید و همچنین کار تغذیه‌دهی را به صورت اصولی انجام دهید. بنابراین سعی کنید موارد مهمی که در این مقاله ذکر شد را نادیده نگیرید و جهت سفارش محصولی بی‌نظیر یا دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

کود کلات آهن و روی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *