تقویتی گل دیفن باخیا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

تقویتی گل دیفن باخیا

زیبایی خارق العاده گل دیفن باخیا دوستداران گل و گیاه را بر آن داشته تا شاهد رشد سریع و تقویت این گیاه دوست داشتنی آپارتمانی شوند. دیفن باخیا برگ های زیبا همراه با رگه های سفید و زرد دارد که ظاهر جذابی بدان بخشیده است.

شادابی دیفن باخیا، ظهور گل های سفید متمایل به رنگ سبز و رشد عالی آن در گرو تقویت گل دیفن باخیا میباشد؛ در چند سال اخیر برخی از افراد به دلیل مصرف هورمون های تقلبی و کودهای دارای ازت بالا، نه تنها نتوانسته اند کمکی به گیاه خود کنند، بلکه شاهد از بین رفتن آن شده اند لذا استفاده از بهترین مواد تقویتی گل دیفن باخیا موضوع مهمی است که در این مقاله از سایت آل کود بدان پرداخته شده است.

پس با ما باشید تا با روش های کاملا نتیجه بخش و استفاده از مواد تقویتی ارگانیک، از رشد گیاه خود هیجان زده شوید.

عناوین مقاله

۱. موثر ترین راه های تقویتی گل دیفن باخیا چیست؟

۲. ضرورت استفاده از مواد تقویتی گل دیفن باخیا چیست؟

۳. بهترین کودهای تقویتی دیفن باخیا کدامند؟

۱.۳.کود گیاهان آپارتمانی شوک

۲.۳.کود جلبک دریایی شوک

۳.۳.کود مولتی کمپلکس شوک

۴.۳.کود آمینواسید شوک

۴. خاک تقویتی گل دیفن باخیا چگونه باشد؟

۵. نور خورشید

۶. دمای مناسب برای دیفن باخیا

۷.آبیاری صحیح دیفن باخیا

موثر ترین راه های تقویتی گل دیفن باخیا چیست؟

گل دیفن باخیا به عنوان موجود زنده تحت تاثیر عوامل مختلفی رشد می نماید که استفاده از کودهای تقویتی گل دیفن باخیا جزئی از این عوامل میباشد. استفاده از بهترین تقویت کننده گیاهان در کنار فراهم بودن شرایطی نظیر: نور مناسب، دمای محیط، خاک با زهکشی بالا و آبیاری صحیح، دست به دست هم می دهند تا دیفن باخیا به صورت انفجاری رشد نماید.

اکنون در این مقاله از سایت آل کود به بررسی تک به تک این عوامل و کاربرد آنها میپردازیم:

ضرورت استفاده از مواد تقویتی گل دیفن باخیا چیست؟

گیاهان آپارتمانی با اینکه به اندازه درختان میوه به کود نیاز ندارند و مقدار موردنیاز برای آنها کمتر میباشد، اما پس از هر دفعه که گلدان آبیاری میشود، مقداری از عناصر مغذی نیز خارج شده و در صورت عدم جبران مواد مغذی از دست رفته، مدتی بعد گیاه با علائم کمبود عناصر مانند: ریزش و زردی برگها، کوتاه ماندن ساقه، سوختگی و …مواجه میشوند.

 از آنجا که گل دیفن باخیا دارای برگ های زیبایی بوده و از دست دادن عناصر غذایی منجر به بروز علائم کمبود و کاهش زیبایی آن می گردد، استفاده از مواد تقویتی گل دیفن باخیا و کوددهی منظم بسیار ضرورت دارد.

بهترین کودهای تقویتی دیفن باخیا کدامند؟

دیفن باخیا را میتوان با انواع کودهای طبیعی و ارگانیک که ضرری برای گیاه ندارند تغذیه نمود. بسته به شرایط گیاه و بررسی آن توسط کارشناسان آل کود، تقویتی مناسبی برای گل دیفن باخیا توصیه می گردد. اما این تقویت کننده ها کدامند و چه ویژگی هایی برای گل دیفن باخیا دارند؟

■کود گیاهان آپارتمانی شوک

این کود به عنوان بهترین تقویت کننده گیاهان آپارتمانی و تسریع کننده رشد آنها، تمامی انواع عناصر پر مصرف و ریز مغذی مانند: پتاسیم، نیتروژن، فسفر، آهن، منیزیم، روی، بور، مولیبدین و …را دارا بوده و ویژگی که این کود را متمایز میسازد، داشتن آمینواسید و جلبک دریایی نیز در ساختار این ماده تقویتی دیفن باخیا میباشد.

 با کود گیاهان آپارتمانی شوک، دیفن باخیا هیچ کمبودی را تجربه نخواهد کرد و با قدرت و سرعت فوق العاده رشد خواهد نمود.

■کود جلبک دریایی شوک

این محصول شگفت انگیز ساخت کشور آمریکا بوده و از منبع کاملا طبیعی و از دل اقیانوس ها حاصل گشته و در آن انواع بسیار متفاوت جلبک های دریایی با بیش از ۷۰ نوع هورمون های رشد گیاهی، عناصر ریز مغذی، پتاسیم، نیتروژن، فسفر و مقداری آمینواسید وجود دارد.

ساختار ویژه کود جلبک دریایی شوک به عنوان تقویتی دیفن باخیا و داشتن هورمون های تسریع کننده رشد، بهترین ماده تقویتی برای دیفن باخیا محسوب میشود. این محصول را میتوانید به شکل محلول پاشی بر سطح برگ دیفن باخیا استفاده نمایید.

■کود مولتی کمپلکس شوک

بسیار پیش می آید گیاهان آپارتمانی مانند دیفن باخیا از کمبود عناصر ریز مغذی در عذاب باشند. کود مولتی کمپلکس شوک تمامی عناصر ریز مغذی مانند: آهن، روی، بور، منگنز و …به همراه مقداری عناصر پر مصرف را در ساختار خود جای داده که سبب میشود نیاز گیاه به طور کامل تامین گردد.

■کود آمینواسید شوک

اگر گیاهتان دچار تنش محیطی شده، بهترین گزینه استفاده از کود آمینواسید شوک میباشد. این کود با ۸۰ درصد آمینواسید و داشتن عناصر غذایی ضروری، علاوه بر تغذیه گیاه، تنش هایی که گیاه با آنها درگیر بوده را رفع میکند.

خاک تقویتی گل دیفن باخیا چگونه باشد؟

خاک به عنوان بستر اصلی رشد دیفن باخیا بایستی توانایی زهکشی آب را داشته و اجازه ندهد آب اضافی ریشه دیفن باخیا را دچار پوسیدگی کند. اگر مشاهده میکنید پس از گذشت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه آب همچنان روی خاک باقی مانده، آن را تعویض نمایید. خاک مناسب تقویتی دیفن باخیا از ترکیب کوکوپیت، پیت ماس و خاکبرگ با مقداری پرلیت به شمار می آید.

نور خورشید

تابش نور خورشید برای رشد سریع و تقویت دیفن باخیا بسیار اهمیت دارد. لذا گلدان را با فاصله تقریبی دو متر از پنجره فیلتر شده در فصل بهار و تابستان قرار دهید. همچنین برای جلوگیری از رشد نامنظم برگها، گلدان را به سمت نور بچرخانید تا تمامی بخش دیفن باخیا از نور خورشید بهره مند شوند.

دمای مناسب برای دیفن باخیا

بهترین شرایط دمایی برای این گیاه، قرار گرفتن در محیط دارای دمای ۱۰ الی ۲۶ درجه سانتی گراد میباشد؛ اگر گیاه در دمای بالاتر از ۲۶ درجه سانتی گراد قرار گیرد، ساقه ها ضعیف شده و گیاه شادابی خود را از دست خواهد داد. هم چنین دمای پایین تر از ۱۰ درجه منجر به لوله شدن برگ دیفن باخیا می گردد. پس با استفاده از دماسنج، از دمای محیط این گیاه آگاهی پیدا کنید.

آبیاری صحیح دیفن باخیا

اجازه ندهید سطح گلدان تا عمق زیاد خشک شود بلکه ۳ سانت از سطح گلدان که خشک شود، برای آن کافی است؛ آبیاری را به گونه ای انجام دهید که کل خاک مرطوب گردد. سعی کنید گلدان مناسبی خریداری کنید تا باقی آب اضافی پس از آبیاری را از گلدان خارج نماید.

تقویتی گل دیفن باخیا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *