کود 52-0-0

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

دقت داشته باشید تمام گیاهان علاوه‌بر نور خورشید، آب و خاک به عناصر مغذی و پرمصرف برای رشد و نمو احتیاج دارند. از این‌ رو نیز بهتر است در زمان‌های لازم با استفاده از کودهای کامل نظیر کود 52-0-0 اقدام به رفع کمبودهای موجود و تقویت آن‌ها کنید.

البته فراموش نکنید مقدار مصرف، زمان و چگونگی انجام کوددهی اهمیت زیادی دارد و اگر به‌ این موارد توجه کافی نداشته باشید، ممکن است محصولات باکیفیتی برداشت نکنید. به‌ همین‌ علت اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما بمانید.

مزایای کود 52-0-0 NPK

کود 52-0-0 را می‌توانید به راحتی برای تمام گیاهان مصرف کنید و محصولاتی درشت‌ و باکیفیت‌تر برداشت نمایید. این محصول بی‌نظیر موجب افزایش رشد رویشی گیاهان می‌شود و اجازه نمی‌دهد حجم ریشه به دلیل کمبود تغذیه با کاهش مواجه شود. کود کامل 52-0-0 جلوی ریزش گل و شکوفه‌های بارور را می‌گیرد و تعداد سلول‌های میوه را نیز چندین برابر می‌کند.

 کود 52-0-0در چنین شرایطی اندازه سلول‌ها بیشتر می‌شود و میوه‌ها نیز با قدرت بیشتری به رشد خود ادامه می‌دهند. پتاسیم موجود در این محصول بی‌نظیر کمک می‌کند روزنه‌های گیاهان به‌ طور استاندارد باز یا بسته شوند و عمل فتوسنتز را نیز بهبود می‌بخشد. کود 52-0-0 احتمال ابتلای گیاهان به بیماری‌های قارچی را کاهش می‌دهد و از آن‌ها نیز در برابر عوامل آسیب‌زا به بهترین شکل ممکن محافظت می‌نماید.

بیشتر بخوانید: کود SEAFER STAR

این کود محبوب خاصیت انبارداری میوه‌ها را چندین برابر می‌کند و موجب افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود. به‌ همین دلیل اگر می‌خواهید طعم و عطر میوه‌هایی که برداشت می‌کنید افزایش یابد، حتماً در زمان‌های مناسب کار کوددهی با استفاده از کود مفید 52-0-0 را انجام دهید.

برای مواجه نشدن با سوختگی و پژمردگی گیاهان نیز می‌توانید از این محصول در دوره‌های مختلف بهره بگیرید و شادابی گیاهان را چندین برابر کنید. کود NPK جلوی ریزش و خشک شدن برگ درختان را می‌گیرد و نمی‌گذارد شاخه‌ها دچار شکستگی یا صدمه شوند.

استفاده از این کود اصلا کار دشواری نیست و هر کسی می‌تواند با در نظر گرفتن یک‌سری موارد ساده، به سادگی از آن بهره بگیرد. پس از انجام کوددهی نیز می‌توانید در سریع ترین زمان ممکن نتایج مثبت ماندگاری را مشاهده کنید.

 کود 52-0-0نحوه مصرف کود مغذی 52-0-0

کود 52-0-0 از انحلال‌ پذیری بسیار بالایی برخوردار است و به‌ سادگی در آب حل می‌شود. از این‌ رو نیز می‌توانید هنگام آبیاری آن را مورد استفاده قرار دهید. روش‌های دیگری همچون محلول پاشی نیز برای استفاده از این کود مغذی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها هم بهره بگیرید.

در روش محلول پاشی باید ابتدا کود NPK را با مقدار مناسبی از آب مخلوط نمایید و سپس آن را بر روی قسمت‌های مختلف گیاه اسپری کنید. کار تغذیه رسانی را می‌توانید به روش هیدروپونیک نیز انجام دهید. در این روش باید مقدار معینی از کود را داخل مخزن‌های بزرگ آب بریزید و سپس از طریق آبیاری با استفاده از لوله‌های آب، آن را در اختیار ریشه گیاهان قرار می‌دهد.

هنگام رقیق کردن کود اطمینان حاصل نمایید که غلظت آن به شکل استاندارد باشد. در غیر این صورت ممکن است نتیجه دلخواه‌تان حاصل نشود و تمام زحمات‌تان نیز به هدر رود.

بهترین زمان برای انجام کوددهی با استفاده از کود 52-0-0

اگر می‌خواهید محصولات سالم‌تر و بیشتری برداشت کنید، بهتر است حتما در ابتدای تشکیل میوه یا هنگام شکوفه‌زنی گیاه، کار تغذیه رسانی را آغاز کنید و تا زمانی که میوه‌ها به طور کامل می‌رسند، این کار را ادامه دهید. کوددهی در این زمان موجب می‌شود پتانسیل و ظرفیت درشت شدن میوه افزایش یابد و ریشه گیاه نیز بتواند به شکل عالی‌تری رشد کند.

اگر در اوایل فصل بهار زمانی‌ که گیاهان شروع به رشد می‌کنند از کود NPK بهره بگیرید، می‌توانید شاهد نتایج ماندگارتری باشید زیرا در این زمان سرمای هوا کم‌تر می‌شود و املاح ضروری نیز راحت‌تر جذب گیاه می‌شوند.

 کود 52-0-0توجه داشته باشید در ابتدای مرحله رشد، محدودیتی برای مصرف کود 52-0-0 وجود ندارد و کوددهی را می‌توانید به‌ صورت محلول پاشی یا ریشه‌ای انجام دهید. اما در مرحله انتهایی رشد محصولات، قرارگیری عناصر مغذی در اختیار گیاه باید با روش محلول پاشی انجام شود زیرا در این زمان تعریق و تبخیر گیاه کاهش می‌یابد و فشار ریشه‌ای نیز کمتر می‌شود. به‌ همین دلیل انتقال املاح مغذی در گیاه به این روش می‌تواند سریع‌تر صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای کاکتوس

کود 52-0-0 از جمله کامل‌ ترین و پرکاربردترین کودها در صنایع کشاورزی به شمار می‌رود که 3 عنصر مهم فسفر، نیتروژن و پتاسیم را در خود جای داده‌ است. اما دقت داشته باشید اثرات شگفت انگیر این محصول زمانی بر روی خاک و گیاهان به طور عالی مشاهده خواهد شد که آن را با کیفیت مرغوبی خریداری نمایید. از این جهت بهتر است زمانی که تصمیم نهایی خود را برای خرید کود غنی 52-0-0 گرفتید، با کارشناسان با تجربه ما تماس حاصل نمایید تا محصولی شگفت انگیز را با قیمتی ویژه در اختیارتان قرار دهند.

کود 52-0-0
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *