خرید کود مخصوص زاموفیلیا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مخصوص پاجوش زدن زاموفیلیا

زاموفیلیا یا به عبارت دیگر زامیفولیا یکی از گیاهان بسیار زیبا و لوکس آپارتمانی است که با برگ های چرمی و سبز رنگ تیره خود ظاهر زیبایی به دکوراسیون منزل و محیط های کاری مانند ادارات می بخشد؛ نام کامل انگلیسی گیاه زیبا زاموفیلیا Zamioculcas Zamiifolia می باشد که متعلق به خانواده Araceae  بوده و طراحان دکوراسیون داخلی که اعتقاد بر زیبایی خانه با خرید گل ها و گیاهان آپارتمانی دارند، همواره آن را به مشتری های خود توصیه می نمایند. همانطور که می دانید عصر، عصر مدرن و جدیدی می باشد و مردم همواره در پی یافتن انواع متنوع و زیبایی از گیاهان آپارتمانی هستند تا با کمک آنها دکوراسیون نوین و متفاوتی بر منزل خود هدیه کنند در این راستا گیاه زاموفیلیا انتخاب قطعی آن ها می باشد.

کود مخصوص زاموفیلیا 

جهت خرید کود مخصوص زاموفیلیا در بسته بندی 250 سی سی مخصوص مصارف خانگی از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید. 

فهرست مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید نمود

۱)معرفی گیاه زاموفیلیا

۲) انواع گونه های زاموفیلیا با رنگ و زیبایی متنوع

۳) چرا باید زاموفیلیا بخریم؟

۴) چگونگی نگهداری از زاموفیلیا

۴.۱) شرایط دمایی

۴.۲) آبیاری

۴.۳) نور

۴.۴) رطوبت

۴.۵) خاک

۵.۵) چه کودهایی برای زاموفیلیا توصیه می شود؟

۱.۵) کود آهن برای زاموفیلیا

۲.۵) کود پتاس برای زاموفیلیا

۳.۵) کود نیتروژن برای زاموفیلیا

۶) خرید کود زاموفیلیا

۷) زیباترین گیاه آپارتمانی زاموفیلیا تا چه حد می تواند رشد کند و بزرگ شود؟

۸) چرا برگ های زاموفیلیا رنگ طبیعی خود را از دست می دهند و زرد می شوند؟

معرفی گیاه زاموفیلیا

زاموفیلیا در دسته گیاهان آپارتمانی همیشه سبز بوده  و دارای برگ های چرمی و براق و زیبایی می باشد که همواره باغبانان و گلخانه داران برای افرادی که به دنبال خرید گیاه آپارتمانی زیبا و لوکسی می باشند، پیشنهاد می کنند. زاموفیلیا از گیاهان با مقاومت بسیار بالا در برابر تنش های محیطی از جمله نور و آبیاری کم می باشد و همین توانایی سبب شده تحت شرایط محیطی مختلف به خوبی رشد کرده و به حیات خود ادامه دهد.زاموفیلیا دارای ریزوم و غده های متراکم در بخش ریشه گیاه می باشد که وظیفه اصلی تولید جوانه و پاجوش های زیبا در گلدان این گیاه بر عهده ریزوم ها می باشد؛ به گونه ای که هر چه ریزوم ها در خاک بیشتر رشد کنند، تعداد پاجوش های زاموفیلیا بیشتر خواهد شد. وجود ریزم یا غده در این گیاه سبب جذب و حفظ آب بهتر در زاموفیلیا می گردد و سبب سبز ماندن همیشگی آن می شود اما در شرایط خشکی احتمال دارد دچار خزان شود.

انواع گونه های زاموفیلیا با رنگ و زیبایی متنوع

انواع مختلف گیاه زاموفیلیا همگی از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند که سبب تغییر و تنوع دکوراسیون خانه و مکان های عمومی شده و تنها دلیل تفاوت آنها رنگ برگ می باشد.

اکنون به معروف ترین انواع زاموفیلیا اشاره خواهیم نمود:

زاموفیلیا سبز: این نوع از زاموفیلیا از خاص ترین و رایج ترین گونه موجود در بازار می باشد که در مقایسه با گونه های دیگر از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و دارای برگ های چرمی شکل و سبز رنگ است؛ زاموفیلیا سبز در فروشگاه های مختلف گل و گیاه به فراوانی یافت می شود.

زاموفیلیا سیاه: برگ های این گونه از زاموفیلیا بنفش تیره رنگ متمایل به سیاه می باشد که برخلاف نوع اول کمیاب بوده و قیمت خرید آن بالا است. برگ های زاموفیلیا سیاه مانند کاکتوس فتوسنتز می نماید و براقی خود را در طول عمر رشدی حفظ می کند.

زاموفیلیا ابلق: مدل دیگری از گیاه زاموفیلیا، ابلق بوده که برگ های آن دو رنگ طلایی سبز یا سفید سبز را دارا می باشد و همین عامل آن را به گیاه بسیار متنوع و لوکسی تبدیل کرده است. یکی از نکاتی که در نگهداری زاموفیلیا ابلق بایستی رعایت کرد فراهم کردن نور کافی به منظور حفظ شادابی و دو رنگ بودن برگ های آن می باشد.

چرا باید زاموفیلیا بخریم؟

زاموفیلیا افزون بر زیبایی خارق العاده و مقاومت بالا در برابر شرایط دشوار محیطی، فواید بی نظیری دارد که اکنون از آنها مطلع خواهیم شد؛ یکی از مزیت های مهم خرید گیاه زاموفیلیا، قدرت تصفیه کنندگی بالای آن می باشد که قادر است سموم خطرناکی مانند بنزن و تولوئن و … را از هوای محیط اطراف تنفسی پاکسازی نماید؛ این توانایی از اصلی ترین عامل تشویق مردم به خرید گیاه زاموفیلیا می باشد.یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب زاموفیلیا به عنوان گیاه اصلی در سبد خرید مدرن، استفاده از آن به دلیل خاصیت درمانی به ویژه تسکین دردهای موضعی می باشد. لازم به ذکر است گیاه زاموفیلیا نبایستی به هیچ وجه خورده شود زیرا کاملا سمی بوده و برای انسان و حیوانات خانگی توصیه نمی شود. لمس برگ و ساقه زاموفیلیا هیچ مشکلی ندارد و می توانید برگ های چرمی مانند آن را لمس نمایید.

چگونگی نگهداری از زاموفیلیا

شرایط دمایی

بهترین وضعیت دمایی برای رشد گیاه زاموفیلیا دمایی بین ۱۵ تا ۳۰ درجه سلسیوس می باشد؛ دماهای پایین تر از ۸ درجه سانتی گراد برای این گیاه لوکس توصیه نمی شود زیرا جزء گیاهان گرمسیری می باشد و نبایستی در دماهای پایین نگهداری شود.

آبیاری

یکی دیگر از مهم ترین موارد در پیرامون بحث نگهداری زاموفیلیا، آبیاری صحیح آن می باشد. زاموفیلیا گیاهی ریزوم دار در بخش ریشه بوده و قابلیت ذخیره سازی آب را دارا می باشد؛ با توجه به نیاز آبی کم این گیاه، در هر دوره آبیاری اجازه خشک شدن به سطح خاک گلدان را بدهید. جهت سنجش خشکی خاک گلدان قطعه چوب یا انگشت خود را در داخل خاک گلدان فرو ببرید وقتی خاک به اندازه عمق دو بند انگشت خشک بود، آبیاری را انجام دهید.

نور

برای زاموفیلیا تابش نور با شدت متوسط و به صورت غیر مستقیم بهترین شرایط نوری محسوب می شود و از قرار دادن این گیاه در معرض تابش مستقیم آفتاب جدا خودداری نمایید؛ زیرا برگ های زیبای آن را خواهد سوزاند. جالب است بدانید این گیاه توانایی رشد و سالم ماندن در محل های کم نور را نیز دارا می باشد.

رطوبت

زاموفیلیا از جمله گیاهانی می باشد که برای زنده ماندن به رطوبت کمی نیاز دارد زیرا برگ های  ضخیم و چرم مانند آن اجازه تبخیر آب از سطح خود را نمی دهند. برای تامین رطوبت در روزهای گرم می توانید با غبار پاشی رطوبت موردنیاز آن را تامین کنید.

خاک

زاموفیلیا مانند کاکتوس به خاک سبک و دارای زهکشی بالا نیازمند است زیرا ریزوم ها نسبت به آبیاری زیاد حساس بوده و اگر آب اضافی خارج نشود ریشه گیاه دچار پوسیدگی می گردد. خاکی که زهکشی بالایی داشته باشد به راحتی آب را از خود عبور داده و از غرقابی شدن ریشه جلوگیری می گردد.

چه کودهایی برای زاموفیلیا توصیه می شود؟

زاموفیلیا برای تولید پاجوش های بیشتر و رشد موثر آن ها به تغذیه از طریق کود نیازمند می باشد که می توانید در فصول بهار و تابستان به کوددهی آن اقدام نمایید.

کود آهن برای زاموفیلیا

کود آهن بهترین تقویت کننده برای سبزینگی، رشد و تقویت ریزوم های زاموفیلیا می باشد؛ این کود مخصوص زاموفیلیا موجبات پر شدن برگ های سبز زاموفیلیا، بلندی ساقه و رشد بهتر ریشه را سبب می شود و سبب حفظ رنگ طلایی و معمولی انواع مختلف زاموفیلیا خواهد شد.

کود پتاس برای زاموفیلیا:

کود پتاس رشد این گیاه آپارتمانی مدرن را افزایش می دهد و سبب هر چه بهتر شدن مقاومت زاموفیلیا در برابر تنش ها و شرایط محیطی شده و ایمنی آن را بالا می برد؛ کود پتاس وقتی به همراه کود فسفر در اختیار گیاهان قرار می گیرد، موجب رشد سریع و بیشتر گیاه زاموفیلیا می گردد.

کود نیتروژن برای زاموفیلیا:

کود نیتروژن منجر به رشد فوق العاده و سریع گیاه زاموفیلیا و تقویت سبزینگی برگ های آن خواهد شد؛ بهره گیری از کود نیتروژن رشد طولی و سبزینگی برگ ها را موجب می گردد.

خرید کود زاموفیلیا

برای دادن هر نوع کود به این گیاه و خرید کودهای تقویتی مخصوص زاموفیلیا با مدیر فروش در ارتباط باشید تا پس از ارائه راهنمایی های لازم شما را در خرید کود مخصوص زاموفیلیا مناسب گیاه تان یاری دهیم.

زیباترین گیاه آپارتمانی زاموفیلیا تا چه حد می تواند رشد کند و بزرگ شود؟

اگر زاموفیلیا در اندازه متوسط و در گلدان ۲۵ سانتی متری کاشته شده باشد، به طور تقریبی اندازه نهایی آن ۶۰ الی ۹۰ سانتی متر خواهد شد برای رشد در ارتفاع ۹۰ سانتی متری باید کمی صبوری به خرج بدهید و چند سال منتظر باشید.  گفتنی است روندی رشدی زاموفیلیا از قسمت پهنا قرینه و یکسان خواهد بود.

چرا برگ های زاموفیلیا رنگ طبیعی خود را از دست می دهند و زرد می شوند؟

زرد شدن برگ های گیاه زیبا و آپارتمانی زاموفیلیا با دلایل متفاوتی ارتباط دارد مانند:

-عدم توجه نگهدارنده گیاه به نیازهای غذایی، آبی و نور و فراهم نکردن آب کافی، قرار ندادن در معرض نور مناسب و تامین نشدن احتیاجات کودی زاموفیلیا

– زرد شدن برگ های قدیمی تر به مرور زمان

– آبیاری بیش دز حد که منجر به  وجود آمدن مشکلات ریشه ای در زاموفیلیا خواهد شد.

-سوخته شدن در اثر قرار گیری در معرض تابش شدید نور آفتاب ، یکی دیگر از دلایل زرد شدن برگ های شاداب زاموفیلیا خواهد شد.

– زرد شدن گیاه به دلیل عدم دریافت عناصر و مواد مغذی

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

کود زاموفیلیا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *