بهترین زمان استفاده از کود کامل

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

دانستن بهترین زمان استفاده از کود کامل برای درختان میوه، محصولات زراعی و گلخانه ای برای حداکثر باردهی و عملکرد عالی گیاه، امری ضروری بوده و ما در این مقاله از سایت آل کود بدان پرداخته ایم. کود کامل 10X شوک فوق العاده ترین ماده تقویتی برای تمامی محصولات به شمار می آید که حاوی تمامی عناصر پر مصرف و ریز مغذی در کنار عوامل محرک رشد است.

این کود برای تغذیه کامل گیاه بهترین گزینه بوده و منجر به رشد انفجاری و رفع علائم کمبود عناصر غذایی در محصول می گردد. استفاده از کود کامل از زمان آغاز فصل رشد گیاه شروع شده و تا دو هفته قبل از برداشت نیز میتوان از این محصول بی نظیر استفاده نمود؛ توصیه میکنم برای کسب آگاهی کافی از جزئیات بهترین زمان استفاده از کود کامل، مطالب جذاب و مهم زیر را از دست ندهید.

بهترین کود برای گیاهان

کاربرد کود کامل در تغذیه گیاهان

یکی از سوالاتی که اکثر کشاورزان، باغدارن و علاقه مندان به پرورش گل و گیاه پیرامون کاربرد کود کامل دارند، این است که آیا این محصول برای تمامی گیاهان قابل استفاده بوده و رشد آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ جواب قطعا بله است! کود کامل  10X شوک محصول ارگانیک و فوق العاده قدرتمند برای تمامی محصولات کشاورزی، باغی و گیاهان آپارتمانی می باشد که مواد تشکیل دهنده آن فراتر از کودهای کاملی است که تاکنون شناخته اید.

این محصول وارداتی با تکنولوژی فوق پیشرفته در کشور آمریکا تولید شده و برای درختان مرکبات، پسته، گردو،صیفی جات، گندم، جو، پنبه، برنج، یونجه، درخت زیتون و …مواد مغذی کافی را با بالاترین درصد جذب تامین می‌کند.

معمولا کود دارای عناصر npk، به عنوان ماده تقویتی کامل شناخته میشود اما کود 10X شوک افزون بر داشتن سه عنصر اصلی فسفر، نیتروژن و پتاسیم، عناصر ریزمغذی آهن، بور و کلسیم را نیز در اختیار دارد لذا کشاورز مجبور به هزینه زیاد برای خرید تک به تک کود آهن، نیترات کلسیم، سه بیست و …نخواهد بود.

کاربرد کود کانل در تغذیه گباهان

بهترین زمان استفاده از کود کامل

مزیت و ویژگی حیرت انگیز کود کامل 10x shock، امکان استفاده از آن در تمام دوران رشد گیاه می باشد بدون اینکه اثر سوئی بر گیاه داشته و سبب سوزانندگی در آن شود. اما به طور کلی سه زمان به عنوان بهترین زمان استفاده از کود کامل در نظر بگیرید. ابتدای فصل و زمان تورم جوانه ها، پس از فندقی شدن محصول و دو هفته پیش از برداشت.

اگر احیانا در طول فصل هنگامی خارج از زمان های معرفی شده به فکر استفاده از کود کامل افتاده باشید، با خیال راحت می‌توانید از این محصول بی نظیر استفاده نمایید اما در حین گلدهی استفاده از هیچ کودی توصیه نمی گردد.

بیشتر بخوانید : کود کامل برای درخت

میزان مصرف کود 10x shock

اگر طرفدار واقعی گل و گیاه هستید و شادابی و سر زندگی آنها برایتان اهمیت دارد و یا اگر کشت و کار کشاورزی و باغبانی شغل دلخواه شماست، گیاهان خود را با کود کامل شوک تقویت نمایید تا در کمترین زمان،با هزینه مناسب و بهترین عملکرد، نتیجه دلخواه و هیجان انگیز را شاهد باشید.

هدف از این مقاله خواندنی از سایت آل کود، ارائه مطالب موضوعات هدف شما نظیر بهترین زمان استفاده از کود کامل، طرز مصرف این محصول، نقش کود کامل در تقویت گیاه و …می باشد. لذا بهترین فرصت برای افرادی است که زمان و شیوه مصرف آنها را سردرگم نموده است.

میزان مصرف کود کامل بسته به گیاهان و محصولات مختلف متفاوت است؛ به گونه ای که برای کشت های زراعی، جهت آبیاری با کود کامل 10x shock، نیاز به مصرف یک گالن بیست لیتری از این محصول می باشد. اما در صورتی تصمیم به استفاده از شیوه مصرف محلول پاشی در زراعت نموده اید، در مصرف این محصول پنج تا ده در هزار است بدون اینکه ضرری برای گیاه داشته باشد.

هم چنین مقدار مصرف کود کامل برای درختان میوه به صورت آبیاری، در هر هکتار به شرطی که آبیاری قطره ای یا پیوسته باشد، یک گالن بیست لیتری از کود 10x shock نیاز است اما اگر آبیاری هر درخت به شکل جداگانه انجام میگیرد، بر اساس سن درخت متفاوت می باشد به گونه ای که درختان بزرگتر، میزان نیاز بیشتری به کود کامل دارند.

میزان مصرف کود 10x shock

برای مطالعه : کود کامل 10x shock

چرا گیاهان و محصولات به کود کامل نیاز دارند؟

  • گیاهان به عنوان موجود زنده همانند انسان به مواد غذایی و مغذی جهت سلامتی، رشد و ثمردهی نیاز دارند و چه کودی بهتر از کود 10x shock!
  • این محصول منجر به برطرف شدن تمامی نواقص و کمبودهای گیاه شده و نشاط و افزایش باردهی را بدان هدیه می‌بخشد؛ با وجود کود کامل و دانستن بهترین زمان استفاده از کود کامل، گیاه با تمام قدرت در تمام دوران زندگی خود رشد خواهد نمود و هرگز دچار سال آوری نخواهد شد. عناصر ماکرو و میکرو تنها عناصر غذایی موجود در این محصول شگفت انگیز نیستند بلکه وجود آمینواسید، عصاره جلبک دریایی، فولویک اسید و هیومیک اسید نیز این کود را به محصول مستثنی در بازار تبدیل نموده است.
  • وقتی گیاهی تحت تنش باشد، با مصرف کود 10x shock، به سبب داشتن پتاسیم و آمینواسید، بر شرایط دشوار غلبه نموده و مجددا رشد عالی خود را از سر میگیرد.
  • اگر گیاه در خاک فقیر کاشته شده و امکان انتقال آن به مکان جدید وجود ندارد، استفاده از این محصول بی نقص، به سبب داشتن هیومیک اسید و فولویک اسید، به اصلاح خاک، حاصلخیزی و افزایش جذب عناصر غذایی خواهد پرداخت.
  • هم چنین اوقاتی پیش می آید که با وجود مصرف بالای کودهای شیمیایی، تغییری در روند رشد محصول مشاهده نمیشود و گیاه دچار توقف رشد می گردد؛ در چنین زمانی با محلول پاشی یا ابیاری کود کامل، شاهد رشد انفجاری درخت، محصول زراعی و یا گیاه آپارتمانی خواهید شد.

چرا گیاهان به کود کامل نیاز دارند؟

فواید کود کامل برای گیاهان

سخن آخر

در این مقاله از سایت آل کود نگاه شما عزیزان را به موضوع بهترین زمان استفاده از کود کامل جلب نمودیم. کود 10x شوک کامل ترین کود کشاورزی و پر مصرف ترین محصول در بازار است که کار کشاورز در کشت و رسیدگی به محصول راحت میشود. کافی است یکبار این محصول را به صورت محلول پاشی یا ابیاری به گیاه خود برسانید تا شاهد رشد چند برابری آن شوید و کشاورزی یا باغبانی به بخش بسیار لذت بخش زندگی شما تبدیل شود.جهت سفارش این محصول فوق العاده، با کارشناسان آل کود از بالای همین صفحه در ارتباط باشید.

کود کلم بروکلی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *