کود کامل 10Xshock برای به لیمو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

 امروزه استفاده از یک کود کامل و مفید برای درختان از دغدغه‌های کشاورزان و باغداران است. زیرا بی شک داشتن یک کود کامل و با هزینه مناسب آرزوی هر باغدار و کشاورزی است. کود کامل 10Xshock برای به لیمو از برترین کودهای موجود در بازار است که بسیار برای رشد و سلامت درختان به لیمو مهم است. با استفاده از این کود دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی ندارید. کودهای شیمیایی بسیار مضر هستند و دارای قیمت بالا هستند که این خود می تواند برای کشاورزان مناسب نباشد. بسیاری از کودهای شیمیایی در بازار هستند که تقلبی هستند و حاوی عناصر کلر و سدیم بالایی هستند که این خود می تواند منجر به شوری خاک شود و برای سلامت درختان به لیمو مضر باشد. اما کود ده ایکس شوک عاری از هر گونه مواد مضر است. این کود حاوی حداقل ده نوع ماده ریز‌مغذی است که برای سلامت درختان مفید است و می تواند آن‌ها را بسیار قوی کند و محصول دهی آن‌ها را با افزایش روبرو سازد. همچنین این کود سبب می شود تا درختان محصولات بسیار خوش طعم بازار پسندی تولید کنند. بنابراین با فروش محصولات می توانید به سود بسیار خوبی برسید.

این کود حاوی مواد آلی و ریز مغذی فراوانی است که همگی برای سلامت درختان به لیمو بسیار مفید هستند. کمتر کودی را می توانید بیابید که حاوی این مواد موثر باشد. این کود ساخت کشور آمریکا است و با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی‌ها ساخته شده است. استفاده از متد نانو در این کود می تواند مواد غذایی را به سرعت جذب درختان نماید و سرعت رشد و باروری آن‌ها را افزایش دهد. این کود سبب محصول دهی عالی درختان به لیمو می شود و کیفیت و مرغوبیت آن‌ها را بالا می برد. این کود بسیار مهم و حیاتی را حتما بایستی از جاهای معتبر تهیه نمایید تا نتایج حیرت آور آن را با سرعت ببینید. چنان چه این کود را از مراکز غیر معتبر بخرید نه تنها هیچ سودی از استفاده از کود عاید شما نمی شود بلکه می تواند باعث آسیب به درختان شود. این روزها کودهای بی کیفیت و تقلبی زیادی در بازار وجود دارد که به اسم کود ده ایکس شوک به فروش می رسد. همچنین لازم است تا این کود را با روش درست و اصولی به درختان بدهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. این کود حاوی کلسیم، آهن، روی، بور، اسید هیومیک، اسید فولویک، عصاره جلبک دریایی و آمینواسید است که همگی برای رشد درختان بسیار مهم هستند. تاثیرات این کود به قدری زیاد است که با استفاده از آن می توانید در مدت کوتاه به نتایج شگفت انگیزی از این کود برسید.

بیشتر بخوانید: کشت به لیمو

خصوصیات کود کامل 10Xshock برای به لیمو

کود کامل ده ایکس شوک به شکل مایع است و توانایی مصرف شدن به دو روش آبیلری و محلول پاشی را دارد. اما قبل از استفاده لازم است تا آزمایش خاک انجام دهید و بعد از بررسی نتایج، کار کوددهی را شروع کنید.

 • کود کامل ده ایکس شوک دارای اسید هیومیک، اسید فولیک و عصاره جلبک دریایی است. کمتر کودی را می توان یافت که این مواد غنی را یک جا داشته باشد.
 • اسید هیومیک موجود در این کود می تواند به اصلاح و تقویت خاک بسیار کمک کند. اسید فولیک برای منتقل ساختن بهتر عنصرهای غذایی به ریشه مهم است. آمینو اسید موجود در این کود نیز برای پیشگیری از وارد استرس به درختان به لیمو مهم است.
 • کود کامل ده ایکس شوک را می توان در همه دوره رشد درختان به آن‌ها داد. استفاده از زمان درست برای کود دادن می تواند شما را به نتایج عالی برساند.
 • از دیگر خصوصیت این کود می توان به توانایی مخلوط شدن این کود با سایر کودها مانند اسید هیومیک اشاره نمود.

کود کامل 10Xshock برای به لیمو

تحلیل کود ده ایکس شوک

این کود معجزه گر دارای عنصرهای

 • نیتروژن به مقدار5 درصد
 • فسفر به مقدار20 درصد
 • پتاسیم به مقدار 20 درصد
 • کلسیم به مقدار 5 درصد
 • بور به مقدار 5 درصد
 • آهن به مقدار 10 درصد

مواد آلی موجود در این کود کامل شامل موارد زیر است:

 • فولویک اسید به مقدار 10 درصد
 • هیومیک اسید 10 به مقدار درصد
 • عصاره جلبک دریایی به مقدار 10 درصد
 • آمینواسید به مقدار 5 درصد

بیشتر بخوانید: پیوند لیموترش

نقش مواد موجود در کود ده ایکس شوک در تغذیه درختان به لیمو

اسید هیومیک

اسید هیومیک موجود در این کود می تواند به تقویت خاک و قوی کردن آن منجر شود. این کود سبب می شود تا عنصرهای درشت در خاک به مواد قابل جذب گیاهان تبدیل شوند. همچنین این ماده سبب می شود تا ریشه درختان افزایش یابد و حجیم شود. این کود سبب می شود تا آب برای مدت زمان طولانی در خاک بماند و در میزان مصرف آن صرفه جویی شود. همچنین جذب عنصرهای مغذی بیشتر می شود.

اسیدفولیک

ماده مفید دیگر در این کود کامل، اسید فولیک است که این ماده نقش هدایت و جذب عنصرهای مغذی را به داخل ریشه انجام می دهد تا با سهولت بیشتری مواد غذایی در دسترس درختان به لیمو قرار بگیرد. همچنین این ماده باعث می شود تا تقسیمات سلولی بهتر انجام بگیرد و رشد بهتر گیاه امکان پذیر شود.

آمینواسید

آمینو اسیدها از بهترین مواد برای وارد آمدن هر گونه استرس به گیاه هستند. بالا رفتن استحکام در مقابل تنش و استرس، یخ زدگی، حمله حشرات و آفت‌ها و افزایش متابولیسم و سرعت جذب مواد مغذی در گیاه از دیگر وظایف آمینو اسیدها است.

عصاره جلبک دریایی

 عصاره جلبک دریایی در این کود سبب می شود تا هورمون‌های تحریک کننده رشد در اختیار درختان به لیمو قرار بگیرند و بزرگ شدن محصولات را به دنبال داشته باشند. استفاده از این محصول سبب می شود تا رشد انفجاری محصولات رقم بخورد.

آهن

 این عنصر ریز مغذی در تولید کلروفیل و سبز شدن درختان به لیمو نقش اساسی دارد و می تواند منجر به بهبود طعم محصول شود.

 کلسیم

 عنصر کلسیم در بالا بردن مقاومت درختان به لیمو بسیار مهم است. این عنصر سبب می شود تا ساقه، برگ و ریشه مستحکم شوند و در نتیجه محصولات دارای طعم بهتری شوند.

فسفر

فسفر موجود در ساختمان کود موجب افزایش حجم ریشه‌های درختان می شود و موجب افزایش گل دهی در درختان می گردد. تشکیل پروتئین‌ها و بالغ شدن محصولات و مرغوبیت آن‌ها می تواند مرهون استفاده از این ماده حیاتی باشد.

با تشکر از توجه شما آل کود

کود کامل 10Xshock برای به لیمو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *