ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پسته

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بزرگ ترین هدف باغداران و کشاورزان ، داشتن باغ و مزرعه ای عالی  و محصولی با کیفیت است  . بزرگ ترین چالش در این است که چه اقداماتی علاوه بر اقدامات اصلی باید انجام داد تا یک باغ کاملا بی نقص و با درختانی پر بار داشت . این اقداماتی که می تواند به کمک باغداران و کشاورزان بیاید ، به وسیله ی کود ها و مواد معدنی است که نقش تکمیل کننده برای محصول ها و حتی خاکی که در آن پرورش انجام داده می شود ایفا می کند . درخت پسته از درختان حساسی ست که  برای تقویت آن باید از کود ها و مکمل هایی استفاده نمود که بتوان خاک بستر ، درخت و بار درخت را تقویت نماید دو نوع از کود های مناسب جهت رشد بهتر و سریع تر، ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پسته است . این دو نوع کود هر کدام دارای مزایایی هستند که در ترکیب با یکدیگر می توانند درخت پسته را به حداکثر میزان شکوفایی برسانند .

کود شوک ده ایکس shock 10 x

کود شوک ده ایکس shock 10 x  با داشتن عناصر بسیار متنوعی که در آن وجود دارد ، یک از بهترین کود هایی است که می توان برای درخت پسته مورد استفاده قرار داد . این کود با در اختیار داشتن موادی از جمله : فولیک اسید ، بور ، هیو میک اسید ، عصاره جلبک دریایی ، پتاسیوم ، نیتروژن ، آهن ، آمینو اسید ، فسفر و کلسیم یکی از غنی ترین کود های موجود برای درخت پسته است .

ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پستهطریقه مصرف کود شوک ده ایکسshock 10 x 

قبل از استفاده از این کود ، باید حتما از خاکی که  درخت پسته در ان وجود دارد ،  آزمایشی انجام شود تا میزان شوری ، نوع بافت خاک و ph  آن اندازه گیری شده ؛ و مشخص شود میزان هرکدام از این موارد به چه اندازه می باشد . برای مشخص شدن این آمار باید از روش آزمایش بر روی خاک و یا برگ اقدام کرد . به هیچ عنوان تا مشخص شدن جواب آزمایش کود دهی را آغاز نکنید . با وجود عناصر بسیار زیاد  و غلظت بالای این کود ، جای هیچ گونه نگرانی برای سوختگی برگ ها و یا ریشه های درختان نداشته باشید . این کود حتی از شور شدن خاک و تخریب در این قسمت هم جلوگیری می کند .

بیشتر بخوانید: بهترین گوگرد مایع

مراحل مصرف کود کود شوک ده ایکس shock 10 x   به درخت پسته

این کود را به دو روش می توان جهت درخت پسته استفاده کرد :

_  یکی از این مراحل می توان کود شوک ده ایکس shock 10 x  را با آب رقیق کرده و با استفاده از وسایل مخصوص بر روی شاخه و برگ های درخت مورد نظر پاشید .

_  در روش دیگر با کمک آبیاری محلول کرده و به قسمت سایه انداز درخت اضافه شود تا مواد لازمی که درون کود می باشد ، از طریق ریشه درخت جذب و به نقاط دیگر انتقال یابد .

کود هیومیک اسید

کود هیومیک اسید ، یک کود کاملا ارگانیک می باشد . بهترین نوع کود ، هم برای درخت و هم برای خاک ، کود های ارگانیک هستند .  این کود شرایط خاک را برای درختان پسته به بهترین نحو فراهم می کند ؛ از این رو که اکثر باغ های پسته کشور در مناطق خشک و کم آب است ، شور بودن زمین آن مناطق یک امری طبیعی است . اما به دلیل اینکه درخت پسته در شرایط این چنین قادر به رشد مطلوبی نخواهد بود  . با مصرف این نوع کود ( کود هیومیک اسید شوک )  باعث تنظیم شوری خاک و همچنین تنظیم ph خاک  می شود و شرایط را برای رشد فراهم می کند .  بهتر است به صورت مرتب از این کود استفاده کرد و حتی برای بازخورد بهتر است که از این کود در فصولی که حتی برداشت انجام شده است استفاده کرد تا شراطی را که این کود ایجاد کرده است از بین نرود .

ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پستهنحوه کود دهی به درختان پسته به وسیله کود اسید هیومیک شوک

در این روش کود دهی ، مانند روش قبل ( به روش کود شوک ده ایکس ) باید قبل از انجام عمل کود دهی ، بر روی خاک باغ آزمایشی در خصوص مشخص شدن عناصر موجود در خاک انجام داد تا میزان غنی بودن یا ضعیف بودن خاک را متوجه شد . کار کود دهی را پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش می توان شروع کرد . با این کار خاک حاصل خیز و خاکی غنی به وجود می آید و شرایط برای رشد درخت آماده می کند .

زمان مصرف کود هیو میک اسید برای درخت پسته

برای مصرف از این کود هیومیک اسید برای درخت پسته در مرحله اولین  ، ابتدای فصل بهار است  . در صورت انجام این کار برای بار دوم بهترین زمان توصیه شده ، زمانی است که خوشه های درخت پسته قابل رویت شده باشند .  در صورت نیاز و برای بار سوم اگر جهت کود دهی نیاز به انجام این کار شده باشید ، بهتر است که زمانی اقدام کنید که میوه های پسته در حال حجم گیری باشند . کود دهی در این زمان باعث می شود که مغز پسته ها بسیار حجیم شوند .

ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پستهمکانیزم ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پسته

وجود کلسیم و نمک در خاک برای ریشه درخت پسته همانند وجود دو رغیبی هستند که می خواهند پیروز نبردی شوند تا به ریشه درخت برسند . در این میان اگر نمک پیروز این میدان شود نتیجه آن این می شود که میوه ای نا مرغوب حاصل می شود ؛ اما اگر کلسیم برنده این رغابت شود ، نتیجه ای متفاوت  خواهد داشت و برای درخت و میوه آن مفید خواهد بود  .

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی

در این جا وظیفه و نقش ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پسته این است که رغابت را به سود درخت پسته به پایان برساند . همچنین  باعث شود که کلسیم موجود در خاک جذب ریشه درخت شود و جلوگیری کند از جذب نمک توسط ریشه درخت ، در نتیجه این اتفاق چیزی که به دست می آید درخت و میوه مرغوب می باشد .

ترکیب اسید هیومیک شوک و شوک ده ایکس برای پسته
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *