خرید کود شوک

همانطور که می دانید، گیاهان برای رشد به کود نیاز دارند. کود ها سبب می شوند تا مواد مغذی بسیار زیادی وارد خاک شود و در نتیجه گیاهان شما با رشد بهتری مواجه شوند. امروزه کود های بسیار زیادی وجود دارند که می توانند گیاهان را به خوبی تقویت نمایند؛ یکی از برترین کود ها در بازار، کود شوک است. کود شوک نوعی کود شیمیایی مایع است که دارای مواد بسیار زیاد معدنی است و سبب می شود گل های آپارتمانی به خوبی رشد نمایند. کود شوک، علاوه بر آن می تواند برای بسیاری از گیاهان بخصوص گیاهان آپارتمانی و زینتی مفید باشد. کود شوک، دارای عناصر بسیار زیادی همچون: کلسیم، سولفور، اکسین، انواع ویتامین ها، آمینو اسید و انواع فلزات است که سبب می شود فرصت رشد را برای گیاهان به ارمغان آورد. جالب است بدانید که کود شوک، با این که کودی شیمیایی است ولی می تواند برای بسیاری از گیاهان، حتی گیاهان بارده از جمله درخت های میوه، مفید باشد. اما برای مصرف کود شوک می بایست نکاتی را رعایت کنید تا گیاه شما دچار آسیب نشود چرا که کود شوک بسیار قوی است و می تواند به ریشه گیاهان آسیب بزند. در ادامه با ما همراه باشید تا با خرید کود شوک بیشتر آشنا شوید.

انواع راه های خرید کود شوک

یکی از قدیمی ترین راه های خرید، حضوری است. افرادی که قصد خرید کود شوک را دارند، می بایست به گل فروشی یا گل خانه های نزدیک خود مراجعه نمایند و برای خرید کود شوک اقدام کنند. اما خرید حضوری، دارای مزایا و حتی معایبی است که می تواند کار را دشوار تر کند؛ خرید حضوری کود شوک سبب می شود تا زمان بسیار زیادی از شما اتلاف شود و در ترافیک بمانید و درنتیجه سبب آلودگی هوا شوید.

خرید کود شوکعلاوه بر آن، ممکن است گل خانه های اطراف شما، در محصولات خود کود شوک را نداشته باشند و از شما درخواست کنند مدتی صبر نمایید تا کود به دست آن ها برسد. و مهم تر از همه، ممکن است کود شوک را با قیمت بسیار بالایی به شما بفروشند. ولی مزایای خرید حضوری، این است که می توانید از روش مصرف آن مطلع گردید؛ علاوه بر آن می توانید به صورت حضوری، پیش از پرداخت هزینه اصالت کالا و سلامت آن را بازرسی کنید. اما خرید حضوری کود شوک، برای زمانی است که شما وقت کافی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کود شوک مخصوص زعفران

با گسترش فروشگاه های اینترنتی، می توانید به آسودگی کود شوک را از آن ها خریداری نمایید. خرید اینترنتی کود شوک بسیار آسان است و علاوه بر آن در وقت شما بسیار صرفه جویی شود. البته، برخی از فروشگاه های اینترنتی وجود دارند که ممکن است پس از پرداخت، کالایی را برای شما ارسال نکنند و منجر به کلاهبرداری شوند. بهترین راه برای خرید اینترنتی کود شوک، مراجعه به سایت های فروشگاهی معتبر است. بسیاری از فروشگاه های اینترنتی، به شما پیشنهاد می کنند که پس از دریافت محصول، هزینه آن را پرداخت نمایید. پ

یشنهاد می شود پیش از سفارش کود شوک حتما از اصالت آن اطمینان حاصل نمایید تا بتوانید از آن به خوبی استفاده کنید. پس از سفارش، زمانی که کود شوک به دست شما رسید، می بایست پیش از پرداخت آن را به طور کامل چک کنید و از اصالت کود اطمینان حاصل نمایید. برای این انجام این کار می بایست نکاتی را بلد  باشید تا بتوانید به خوبی سلامت و اصالت کود شوک را تشخیص دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش تشخیص اصالت کود شوک آشنا شوید.

تشخیص سلامت و اصالت کود شوک در زمان خرید

برای آن که بتوانید کود شوک با اصالت و سلامت کامل خریداری کنید و بتوانید آن را با خیالی آسوده پای گیاه خود بریزید، می بایست نکاتی را بلد باشید. چرا که اگر کود شوک اصالت نداشته باشد و درصد سلامت آن پایین باشد، می تواند گیاه شما را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد. اما هیچ جای نگرانی نیست چرا که با فرا گرفتن این نکات، می توانید با خیالی آسوده کود شوک را خریداری نموده و پای گیاه خود بریزید.

خرید کود شوکیکی از مهم ترین نکاتی که در حین خرید کود شوک می بایست به آن توجه کنید، تاریخ تولید آن است. کود شوک می تواند تا 2 سال پس از تولید سالم باقی بماند به همین دلیل اگر تاریخ تولید با تاریخ روز بیش از دوسال اختلاف داشت، می بایست از خرید آن کود خودداری نمایید. چرا که پس از دو سال، واکنش های شیمیایی بین ملکول های کود شوک رخ می دهد و این امر سبب فاسد شدن آن می گردد. یکی دیگر از نکات مهم که می بایست در خرید کود شوک به آن توجه کنید، برچسب اصالت کالا است. بسیاری از افراد سودجو مواد دیگری را بجای کود شوک، داخل ظرف قرار می دهند و خریداران را گمراه می کنند و این امر سبب آسیب رسیدن به گیاه شما می شود. پس در نظر داشته باشید که دقت کردن به برچسب اصالت کالا، امری بسیار حیاتی است. پس از آن، درب ظرف را باز نمایید و بوی کود را استشمام کنید. اگر بوی آن غیر عادی یعنی بیش از حد تند و تیز بود، یعنی کود شوک فاسد شده است و از بین رفته است؛ کود شوک که سالم و بدون نقص باشد، می بایست هیچ بویی از خود نداشته باشد. با رعایت این نکات، می توانید با خیالی آسوده از کود شوک استفاده نمایید و آن را پای گیاه خود بریزید و از رشد بسیار زیاد گیاه خود لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: زمان مصرف هیومیک اسید در گوجه فرنگی 

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، کود شوک می تواند برای گیاهان شما بسیار مقوی و خوب باشد. برای خریداری کود شوک، اگر فرصت کافی نداشتید می توانید آن را به صورت اینترنتی خریداری نمایید. برای خرید اینترنتی کود شوک، به هیچ عنوان مبلغ را پیش از دریافت کالا پرداخت نکنید و پس از دریافت کالا، پیش از چک کردن از پرداخت وجه خودداری نمایید. برای این که بتوانید کود شوک را به صورت اینترنتی و با ایمنی بهتر خریداری نمایید، می بایست از سایت های معتبر فروشگاهی استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366