کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

هر باغدار یا کشاورزی در صدد است تا کامل ترین و غنی ترین کود را برای درختان خود تهیه نماید. زیرا استفاده از کودهای شیمیایی هم گران است و هم عوارض متعددی برای گیاهان دارد. کود کامل و غنی 10Xshock یک کود آمریکایی است که دارای همه خواص بی نظیر است. لازم است تا با نحوه کود دادن صحیح و اصولی آشنا شوید تا بتوانید درختان پر ثمر داشته باشید. کود کامل ده ایکس شوک دارای تمام مواد آلی ضروری و ریز مغذی های مفید برای گیاهان است.

کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی  بسیار مفید است و می تواند تمام مواد معدنی مورد نیازر را به گیاه برساند. این کود حاوی ده نوع ماده مغذی است. این مواد شامل کلسیم، آهن، روی، بور، اسید هیومیک، اسید فولیک، عصاره جلبک دریایی و آمینواسید هستند. هریک از این مواد بسیار برای رشد گیاه مفید است. هر گونه کمبود غذایی خاک و درختان با بهره گیری از این مواد قابل جبران است. زمانی که از کود کامل ده ایکس شوک استفاده کنید نتایج شگفت انگیز آن را برای مدت کوتاهی خواهید دید.

بیشتر بخوانید: کوددهی نخود فرنگی

ویژگی‌‌‌های کود کامل 10Xshock

کود کامل ده ایکس شوک به صورت مایع است و توانایی استفاده  به صورت آبیاری و محلول پاشی را دارد. خصوصیت بسیار مفید این کود این است که گیاه را نمی سوزاند . باعث شوری خاک نمی شود. کودهای شیمیایی تقلبی حاوی مقادیر زیادی از کلر و سدیم هستند که خواص سوزانندگی بالایی از خود نشان می دهند که برای نمو گیاه می تواند بسیار زیان بار باشد و اثر تخریبی بر روی درختان داشته باشد.

  • کود کامل شوک دارای مواد آلی هیومیک
  • کود کامل ده ایکس شوک حاوی مواد آلی هیومیک است. این ماده برای رشد نخود فرنگی بسیار سودمند و نافع است. همچنین این کود حاوی اسید فولیک و جلبک دریایی است. کمترین کودی را می توانید بیابید که این گونه حاوی مواد مغذی و مفید برای پرورش گیاهان باشد.
  • کود کامل ده ایکس شوک میزانی از اسید هیومیک جهت بهبود خاک دارد. اسید فولیک برای منتقل ساختن و جذب بهتر عنصرهای غذایی به ریشه گیاه بسیار مفید فایده است. آمینو اسید‌‌‌ها برای پیشگیری از وارد آمدن هر گونه آسیبی به گیاه مفید هستند. عنصرهای نیتروژن، پتاسیم، فسفر، آهن، کلسیم، بور برای پرورش نخود فرنگی بسیار ضروری به نظر می رسند.
  • کود کامل 10Xshock را می توان در همه فصل‌‌‌های سال برای رشد درختان استفاده نمود.هر موقع که درختان دچار کمبود مواد غذایی شوند لازم است تا این کود کامل بر اساس اصول صحیح به آن‌‌‌ها داده شود. برای مثال بهره گیری از این کود در اول فصل باعث رشد درختان میوه می شود و با اضافه کردن این کود بعد از محصول دهی درختان، می توانید میوه‌‌‌های بسیار لذیذ و خوشمزه و با کیفیت و با درجه مرغوبیت بالا و بازار پسند دریافت نمایید.
  • خصوصیت بسیار خوب این کود، این است که در صورت مخلوط شدن با کودهای دیگر مانند اسید هیومیک هیچ گونه تداخلی را ایجاد نمی کند.

کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی

مزایای کود کامل 10Xshock  برای نخود فرنگی

 کود کامل ده ایکس شوک دارای مزایای فراوانی است. این کود آمریکایی است و برای ساخت آن از مدرن ترین روش‌‌‌های  روز با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته استفاده شده است. لذا این کود دارای امتیازات فراوانی است. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می کنیم. در نظر داشته باشید که بایستی این کود را از مراکز معتبر تهیه کنید تا از کامل بودن آن مطمئن شوید.

 با بهره گیری از کود کامل ده ایکس شوک دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی ندارید و یا نیاز به استفاده از آن‌‌‌ها به کمترین میزان خود می رسد. بنابراین با صرف بودجه کم می توانید از بهترین و کامل ترین کود استفاده کنید.

کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی باعث افزایش رشد و باروری درخت می شود و برای محصولات زراعی نیز بسیار مفید و موثر است. این کود کامل برای گیاه نخود فرنگی مانند معجزه عمل می کند.

 خصوصیت مایع بودن و انحلال پذیری این کود باعث می شود تا در هر نوع سیستم آبیاری قابلیت مصرف داشته باشد و از راه محلول پاشی با کارایی فوق العاده جذب شود.

 کود کامل ده ایکس شوک میزانی از اسید هیومیک برای بهبود خاک دارد. اسید فولیک موجود در این کود برای منتقل ساختن بهتر مواد غذایی و املاح مفید به ریشه است. آمینو اسید برای پیشگیری از وارد آمدن تنش به گیاه نخود فرنگی و جذب سریعتر عناصر مغذی در گیاه، عنصر نیتروژن برای ایجاد پروتئین گیاه و رشد رویشی نخود فرنگی مفید است.

 پتاسیم موجود برای بالا بردن سیستم ایمنی و دفاعی نخود فرنگی بسیار لازم و ضروری است. بالا بردن شیستم ایمنی به گیاه نخود فرنگی کمک می کند تا در برابر همه عوامل صدمه زننده مقاومت خوبی را از خود نشان بدهد. فسفر برای بزرگ کردن حجم ریشه گیاه وآهن برای اصلاح مزه و سبزینگی نخود فرنگی ضروری است. کلسیم نیز برای مقاومت سلولی لازم است.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت توت فرنگی در باغچه و گلدان

نقش مواد مغذی در کود کامل کود کامل 10Xshock

اسید هیومیک

اسید هیومیک موجود در این کود موجب بهبود یافتن خاک می شود. این ماده باعث می شود تا تمامی عناصر درشت مولکول به فرم قابل جذب تبدیل شود. این کود سبب حجیم شدن ریشه گیاه می شود. همچنین موجب می شود تا خاک بتواند برای مدت زمان طولانی تری آب را در خود نگهدارد و این نیز به نوبه خود می تواند برای نخود فرنگی مفید باشد. صرفه جویی در مقدار استفاده از آب باعث افزایش جذب عنصرهای غذایی می شود.

اسید فولیک

 این ماده در کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا کار هدایت و انتقال و جذب مواد غذایی به داخل ریشه بهتر صورت گیرد و گیاه بتواند با سهولت بیشتری مواد مغذی را جذب نماید. همچنین وجود این ماده باعث می شود تا تقسیمات سلولی و رشد موثر گیاه بهتر صورت پذیرد.

 در پایان لازم است تا یادآوری کنیم که حتما بایستی از مراکز معتبر به تهیه کود کامل ده ایکس شوک بپردازید. زیرا استفاده  از کودهای تقلبی که امروزه در بازار بسیار زیاد شده است سبب می شود تا نه تنها نتیجه مفیدی از استفاده از کود نگیرید بلکه صدمات زیادی نیز به گیاه نخود فرنگی وارد آید.

کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *