خرید گوگرد مایع | کود گوگرد | مزایای استفاده از گوگرد | طریقه استفاده | زمان کاربرد |

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

خرید گوگرد مایع

خرید گوگرد مایع : گوگرد مایع از آن دسته کودهای طبیعی میباشد که خواص بیشماری برای گیاه و خاک دارد؛ از افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری های قارچی و جلوگیری از آسیب دیدن محصول در اثر حمله آفات گرفته تا اصلاح خاک، کاهش شوری، کاهش میزان آهک خاک و در نتیجه جذب بهتر عناصر مغذی توسط گیاه. با مصرف گوگرد مایع، بستر کشت به محیط مساعد تری جهت رشد و نمو گیاه تبدیل می شود.

 یکی از متداول ترین کاربردهای گوگرد مایع در اراضی شور و قلیایی است که پیش از وجود گوگرد مایع، مشکل جدی برای کشاورزان و باغداران تلقی میشد؛ اما با وجود این ماده بی نظیر، نمک و آهک از زمین های کشاورزی خداحافظی خواهد نمود. یکی از مسائلی که ذکر آن بسیار اهمیت دارد، خرید گوگرد مایع از منابع بسیار معتبر جهت نتیجه گیری از مصرف آن میباشد که در این مقاله از سایت آل کود سعی کرده ایم مطالب کاملی پیرامون خرید گوگرد مایع و اثرات این کود خدمت شما عزیزان مطرح کنیم.

گوگرد در گیاهان چه نقشی دارد ؟

یکی از وظایف بسیار مهم گوگرد در گیاه، مشارکت در فعالیت های آنزیمی، ساخت ویتامین ها، آمینواسید ها و گلوسیدهای چرب ( از ترکیبات فرار مهم در سیر و خردل و پیاز) می باشد که تشکیل آنها بسیار ضرورت دارد. گوگرد با افزایش ساخت پروتئین ها، بر مقاومت محصول در برابر بیماری، تنش های محیطی و حمله آفات می افزاید.

هم چنین وجود گوگرد کافی در خاک به دلیل افزایش جذب و حلالیت عناصر فسفر و نیتروژن، نیاز به کودهای شیمیایی را کاهش میدهد.

از سوی دیگر وجود گوگرد زمینه را جهت تبدیل نیتروژن نیتراته به آمینواسید تبدیل میکند.

نحوه اثر گوگرد مایع در خاک

گوگرد مایع اثر فوق العاده ای بر جذب عناصر ماکرو و ریز مغذی های موردنیاز گیاهان در خاک دارد که از این طریق منجر به رشد بهتر گیاه و افزایش کیفی و کمی محصول میشود. گوگرد مایع مواد فعال کننده میکروارگانیسم های مفید خاک را در اختیار دارد که پس از افزوده شدن به خاک، منجر به شروع فعالیت باکتری های مفید و اکسیداسیون بیولوژیکی می گردد.

یکی از اصلی ترین اثر گوگرد مایع در خاک، ضد عفونی کردن بستر و جلوگیری از نفوذ عوامل بیماری زا جهت ایجاد آسیب به گیاه می باشد. این ماده خاصیت قارچ کشی قوی دارد که از طوقه ریشه، ساقه، برگ و میوه محافظت می نماید .

کاربرد گوگرد مایع بر درختان میوه

اصل بر این است که پیشگیری بهتر از درمان پس از آسیب می باشد؛ با استفاده از گوگرد مایع به طرز باورنکردنی به مبارزه با آفات و عوامل بیماری زا بپردازید. گوگرد مایع دارای ویژگی حفاظتی بی نظیری در مقابل آفات مزاحمی مانند: پسیل پسته، شپشک ها، شته ها، تریپس، عوامل بیماری زا که هر ساله خسارات فراوانی به کشاورزان و باغداران عزیز تحمیل میکند از جمله: سفیدک پودری و …می باشد‌.

با خرید گوگرد مایع و مصرف این ماده نجات بخش، این عوامل مزاحم کاهش چشمگیری پیدا خواهند کرد و با تداوم مصرف آن در هر سال، دیگر آفتی مایل به نیش زدن به برگ و تغذیه از آن را نخواهد داشت زیرا در اثر محلول پاشی گوگرد مایع سطوح برگ و ساقه تلخ مزه شده و هیچ آفتی قادر به تغذیه از گیاه و مکیدن شیره گیاهی نخواهد داشت.

تاثیر خرید گوگرد مایع بر کیفیت محصولات

وجود گوگرد در ساختار این کود در بهبود طعم و کیفیت محصولات بسیار تاثیر گذار است. استفاده از گوگرد مایع در زمان مناسب سبب میشود وزن و حجم میوه افزایش پیدا کرده و عطر و رنگ محصول نیز بسیار بازار پسند گردد. به عنوان مثال بویی که از سیر به مشام میرسد به دلیل وجود گوگرد کافی در ساختار آن و استفاده از گوگرد مایع در زمان کشت است.

 

خرید کود گوگرد مایع شوک یک لیتری ۸۰ درصد

 

علت کمبود گوگرد مایع در خاک

بارش های زیاد در فصول سرد در نتیجه شسته شدن گوگرد از سطح خاک

کمبود مواد آلی در خاک های شنی و ماسه ای

عدم بارندگی در فصل بهار جهت جابجایی گوگرد

عدم استفاده از کودهای ارگانیک و آلی با کیفیت نظیر هیومیک اسید و گوگرد مایع

گرمای بیش از حد هوا

مزایای استفاده و خرید گوگرد مایع

۱)جذب بالا در گیاه و خاک تنها با مصرف یک سری از کود گوگرد مایع

۲) اصلاح صد در صدی خاک های شور و آهکی

۲)بالا بردن جذب مواد و عناصر غذایی توسط گیاه

۳)افزایش عطر، طعم و رنگ میوه ها، محصولات گلخانه ای و …

۴) بالا رفتن میزان باردهی محصول

۵)افزایش مقاومت درختان میوه و نباتات در فصل سرما و گرمای هوا

۶) راه حل مطمئن جهت مبارزه با آفات و حشرات در نتیجه کاهش خسارت باغدار و کشاورز

۷)افزایش درصد نشاسته در سیب زمینی و بهبود کیفیت آن

۸)افزایش کیفیت پیاز از طریق بالا بردن تعداد اسید آمینه در غده های پیاز

۹)افزایش ساخت پروتئین و روغن در محصولات مختلف مانند کنجد، کلزا، دانه خردل و …

۱۰)گوگرد مایع افزون بر داشتن گوگرد در ساختار خود، عناصر پر مصرف و ریز مغذی مانند: پتاسیم، فسفر، نیتروژن، روی، بور، منگنز، آهن و …  جهت تغذیه گیاه را نیز در خود جای داده است.

۱۱) از تجمع بیش از حد نیترات در محصولات جلوگیری میکند.

۱۲) گوگرد مایع از تجمع بیکربنات در آب آبیاری اراضی کشاورزی جلوگیری میکند و با حذف آن زمینه را جهت جذب عناصر مغذی فراهم میکند.

ضرورت خرید گوگرد مایع

اگر کشاورزی به تامین مواد آلی از دست رفته خاک پس از کشت های متناوب بر نیاید، تولید محصول در طی سال های بعد افت شدیدی پیدا خواهد نمود زیرا منبع جایگزینی وجود ندارد که این مواد را در اختیار خاک و گیاه قرار دهد. برای تامین املاح از دست رفته خاک پس از کشت های تناوب دار، بهترین گزینه استفاده از گوگرد مایع جهت تامین مواد غذایی موردنیاز گیاه میباشد.

خرید گوگرد مایع

حال سوال پیش می آید بهترین منبع خرید گوگرد مایع کجاست؟

تجربه ثابت کرده هر چه کود مورد استفاده از منابع معتبر خریداری شود، تنها با یکبار استفاده اثرات فوق العاده خود را نمایان خواهد نمود اما محصولات تقلبی همیشه بلای جان زمین ها و محصولات هستند. سایت آل کود عرضه کننده کودهای اصل مانند گوگرد مایع مفتخر است شما عزیزان را در تهیه کود های باکیفیت و اورجینال یاری دهد.

خرید گوگرد مایع شوک ۸۰ درصد آمریکایی در بسته بندی یک پنج و بیست لیتری
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *