اسید هیومیک برای زاموفیلیا | خرید زاموفیلیا | خرید کود | کود دهی | آبیاری |

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک برای زاموفیلیا

اسید هیومیک برای زاموفیلیا : یکی از مواردی که در نگهداری گیاه آپارتمانی لوکس زاموفیلیا بسیار ضرورت دارد و شاداب بودن زاموفیلیا را تحت تاثیر قرار می دهد، کوددهی این گیاه با کود مناسب و درجه یک می باشد؛ به عبارتی هر چه کود انتخابی شما ارگانیک و آلی باشد، زاموفیلیا سالم تر، سر حال تر و مقاوم تر خواهد بود.

بدون شک نام ماده تقویتی حیرت انگیز اسید هیومیک را شنیده اید و شاید بارها این سوال به ذهن شما به عنوان نگهدارنده گیاه زاموفیلیا آمده است که آیا اسید هیومیک برای زاموفیلیا می توانید گزینه مناسب کوددهی باشد؟ پاسخ به طور قطع بله است و ما در این مقاله از سایت آل کود قصد داریم چرایی و دلیل کامل این پاسخ را خدمت شما دوستداران گل و گیاه توضیح دهیم.

نقش اسید هیومیک برای زاموفیلیا

به طور خلاصه اسید هیومیک برای زاموفیلیا از طریق ریشه زایی، اصلاح ساختار و بافت خاک و مهم تر از همه افزایش جذب عناصر غذایی توسط گیاه، نقش یک کود را به طور احسن ایفا نموده و خیال شما را از بابت گیاه دیدنی خود راحت خواهد نمود. در زیر کاربرد اسید هیومیک برای زاموفیلیا را به طور کامل ذکر خواهم نمود:

بهبود ریشه زایی زاموفیلیا از طریق مصرف اسید هیومیک

یکی از پر رنگ ترین اثرات استفاده از اسید هیومیک برای زاموفیلیا، گستردگی ساختمان ریشه گیاه است به گونه ای که حجم ریشه درون خاک گلدان افزایش می یابد. بنظر شما اگر ریشه زایی زاموفیلیا قوی تر و بهتر شود آیا فایده ای هم دارد؟ اجازه دهید برایتان ذکر کنم چه اثر فوق العاده ای دارد:

هر چه گیاه ریشه ضخیم تر و تعداد زیادتری از سلول های فرعی داشته باشد، به همان میزان تعداد سلول هایی که به آب و عناصر غذایی جهت تغذیه گیاه دسترسی پیدا می کنند بیشتر خواهد بود در نتیجه گیاه حتی در بدترین و فقیر ترین شرایط وجود ماده مغذی، دچار مشکل بزرگ و پژمردگی نخواهد شد. هم چنین اگر ریشه زاموفیلیا قوی تر شود، گیاه پایه محکمی خواهد داشت و عوامل بیماری زا نیز قدرت کمتری در ایجاد بیماری خواهند داشت.

اسید هیومیک از یک سو با متعادل سازی پی اچ خاک گلدان، عناصری که از دسترس ریشه خارج هستند و یا به هر طریقی شسته شده اند را در اختیار ریشه قرار می دهد. این ماده مواد ریز مغذی را بسیار افزایش داده و از طریق تبادل کاتیونی و کلاته نمودن عناصر، به جذب صد در صدی آنها و رشد زاموفیلیا کمک می کند.

تاثیر حیاتی اسید هیومیک برای زاموفیلیا

گیاهی وجود ندارد که فرآیند فتوسنتز و تولید پروتئین ها برایش حکم  مرگ و زندگی نداشته باشد! با مصرف اسید هیومیک برای زاموفیلیا، نه تنها انجام عمل فتوسنتز با کارایی بالا امکان پذیر شده و مواد حاصل از فتوسنتز در اختیار گیاه قرار میگیرد، بلکه با تولید پروتئین و ویتامین به رشد گیاه، تسریع در جوانه زنی و سلامتی آن نیز منجر خواهد شد.

از یک سو عوامل استرس زا مانند تغییرات دمای محیط و حمله آفات و عوامل بیماری زا همواره در کمین گیاهان آپارتمانی زیبایی مانند زاموفیلیا هستند که اگر هوشمند باشیم به خوبی از پس آنها بر می آییم.

اسید هیومیک با ویژگی اعجاب انگیز خود مقاومت زاموفیلیا در برابر عوامل تنش زای محیطی افزایش داده و با تقویت دیواره سلولی این گیاه، سد محکمی در مقابل هجوم عوامل قارچی و آفات پدید می آورد.

اسید هیومیک برای زاموفیلیا

تعادل جذب عناصر غذایی از طریق مصرف اسید هیومیک برای زاموفیلیا

اینکه تصور کنید گیاه هر چه بیشتر به عناصر غذایی دسترسی پیدا کند به همان میزان برای آن بهتر است، کاملا اشتباه فکر می کنید؛ همان گونه که کمبود عناصر غذایی برای رشد زاموفیلیا تاثیر منفی دارد، وجود بیش از حد آن نیز سبب مسمومیت گیاه و شوری خاک گلدان خواهد شد.

عملکرد اسید هیومیک در این مورد نیز به شکل توازن کنندگی عناصر نمایان می گردد و اجازه نمیدهد وجود بیش از حد یک عنصر از جذب عنصر دیگر جلوگیری نماید.

حتما تا کنون با خود گفته اید واقعا اسید هیومیک عجب ماده همه کاره و فوق العاده ای می باشد که نه تنها به عنوان کود به برطرف کردن نیاز زاموفیلیا کاربرد دارد، بلکه با بهبود ساختار خاک نیز نقش یک اصلاح کننده را ایفا می کند لذا توصیه می کنم در تهیه این کود درجه یک درنگ نکنید.

نحوه تهیه و مصرف اسید هیومیک برای زاموفیلیا

یکی از اشتباهات متعددی که نگهدارندگان گل و گیاهان آپارتمانی می کنند این است که تا از عملکرد حیرت انگیز اسید هیومیک برای گیاه خود مطلع می شوند، اقدام به خریداری آن از هر منبع و فروشگاه کرده و در اکثر مواقع از کرده خود پشیمان می شوند؛ زیرا سود جویان اسید هیومیک تقلبی را به مردم عرضه کرده و خریدار پس از استفاده هیچ گونه اثر مثبتی بر روی گیاه خود نمی بیند.

سایت آل کود به عنوان منبع مطمئن عرضه کود اصل، بهترین اسید هیومیک برای زاموفیلیا را خدمت شما عزیزان عرضه میکند تا شما با خیال راحت و بدون دغدغه از تاثیر مخرب کود تقلبی، بتوانید آن را تهیه نموده و شاهد سلامتی و رشد عالی گیاه زاموفیلیا خود شوید. لازم به ذکر است برای سفارش اسید هیومیک برای زاموفیلیا از بالای این صفحه با مدیر فروش در ارتباط باشید.

نحوه مصرف اسید هیومیک برای زاموفیلیا

با توجه به نوع گیاه آپارتمانی و نازک، ضخیم بودن و اندازه آن، می توانید مقدار مصرف توضیح داده شده را انتخاب کنید.

برای گیاه بزرگ و قوی لازم است یک قاشق غذا خوری از اسید هیومیک را در یک لیتر آب حل نموده و همراه با آب آبیاری به گیاه خود بدهید؛ هم چنین برای گیاه آپارتمانی ظریف این مقدار به یک قاشق چای خوری کاهش پیدا می کند که بایستی در یک لیتر آب حل نمایید و همراه آب آبیاری یکبار در ماه استفاده کنید.

خلاصه ای از تاثیر اسید هیومیک برای زاموفیلیا

۱)ریشه زایی بهتر گیاه زاموفیلیا

۲)اصلاح فیزیکی خاک در نتیجه وجود فضای کافی جهت نفوذ هوا و رشد ریشه

۳)افزایش جذب مواد مغذی توسط ریشه با کمک توسعه نفوذپذیری سلول های این اندام

۴)متعادل سازی عناصر موجود در خاک

۵)تنظیم پی اچ خاک

۶)بهبود مقاومت زاموفیلیا در برابر تنش های محیطی

۷)بالا بردن سرعت جوانه زنی گیاه

 

 

اسید هیومیک برای زاموفیلیا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *