تاثیر فروت ست بر روی درخت انار

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درختان انار (Punica granatum) میوه های لذیذی تولید می کنند و اگر آب و هوای گرم مناسبی داشته باشید، نگهداری از آنها آسان است و تحت تأثیر آفات و بیماری های زیادی قرار نمی گیرند. میوه ها دارای پوست قرمز و چرمی هستند و دانه های شیرین و خوراکی آن سرشار از آنتی اکسیدان هستند و فواید زیادی برای سلامتی دارند. در ادامه این مقاله به بررسی نحوه رشد این درخت، شرایط مورد نیاز آن و تاثیر فروت ست بر روی درخت انار خواهیم پرداخت.

درخت انار و پرورش آن

انار می تواند از یک درختچه کوتوله 3 فوتی تا یک درخت 20 تا 30 فوتی باشد. اندازه متوسط ​​یک درختچه انار استاندارد 12 تا 16 فوت با شکل گرد است. در بیشتر نقاط، آنها برگریز هستند، اما در آب و هوای گرمتر، ممکن است همیشه سبز باشند. آنها همچنین از نظر تزئینی جذاب هستند، با برگ های براق و قرمز مایل به قرمز، گل های لوله ای شکل که برای مرغ مگس خوار و سایر گرده افشان ها جذاب هستند. انار یک انتخاب محبوب برای کاشت در حیاط است. پوست آن قرمز قهوه ای است و شاخه ها ممکن است خار داشته باشند.

درخت انار که تا حدودی به خشکی مقاوم است، برای آفتاب‌ترین و گرم‌ترین مکان‌های حیاط که ممکن است گیاهان دیگر را بسوزانند، مناسب است. درختان جوان را باید در بهار پس از رفع خطر یخبندان دیررس کاشت. معمولا دو تا سه سال طول می کشد تا میوه بدهند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انارنام رایج انار

  • نوع گیاه درختچه، درخت کوچک
  • اندازه از 3 فوت کوتوله تا درختان بلند 30 فوت تشکیل می شود
  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید کامل
  • نوع خاک در اکثر انواع رشد می کند، اما باید زهکشی خوبی داشته باشد
  • pH خاک اسیدی، خنثی، قلیایی (5.5 تا 7)
  • مناطق سختی 7-10 (USDA)
  • منطقه بومی ایران تا شمال هند

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت به

نحوه کاشت درختان انار

هنگام کاشت، مطمئن شوید که خاک شل باشد و خیلی مرطوب نباشد. فاصله به نحوه استفاده از درخت انار بستگی دارد. برخی از پرورش دهندگان از آنها به عنوان پرچین درختچه ای استفاده می کنند و می توان آنها را در فاصله 6 تا 9 فوتی از هم قرار داد. برای کسانی که برای تولید میوه استفاده می شوند، بهتر است آنها را در فاصله 15 فوتی از هم قرار دهید.

شرایط کاشت درخت انار

قبل از پرداختن به موضوع تأثیر فروت ست بر روی درخت انار باید بدانید که همان طور که گفته شد میوه انار قرمز و آویزان از درخت است و می‌توان درختچه‌های انار را  در نیمه‌سایه پرورش داد، اما در حالت ایده‌آل باید در جایی با بیشترین آفتاب و گرما قرار داده شود. برای برداشت خوب، درخت شما باید حداقل شش ساعت آفتاب کامل در روز داشته باشد.

  • خاک

انار به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد، اگرچه می‌تواند در خاک‌های مختلف از اسیدی تا انواع قلیایی رشد کند اما میوه آن بی‌کیفیت می شود.

  • تاثیر فروت ست بر روی درخت انارآب

درخت انار به خشکی مقاوم است، اگرچه برای تولید میوه مناسب آبیاری لازم است. در طول فصل خشک، زمانی که درختان جدیدی ایجاد می کنید، هر دو تا چهار هفته یکبار آبیاری عمیق انجام دهید.

با این حال مراقب باشید بیش از حد آبیاری نکنید. آب اضافی و شرایط مرطوب می تواند منجر به برداشت ضعیف شود. این میوه همچنین بیشتر مستعد شکافتن خواهد بود و احتمال بروز مشکلات مربوط به آفات و بیماری های قارچی را افزایش می دهد.

  • دما و رطوبت

مناطق بهینه رشد برای این میوه مناطق سختی گیاه USDA 7 تا 10 است. آنها از زمستان های خنک و تابستان های گرم و خشک استقبال می کنند. زمانی که دمای فصل رشد بالای 85 درجه فارنهایت باشد رشد می کنند.

درختان انار نسبت به درختان مرکبات به سرما مقاوم‌تر هستند، اما سطوح آن بسته به رقم متفاوت است. برخی می توانند با دمای پایین 10 درجه فارنهایت در زمستان کنار بیایند. با این حال، زمانی که آنها تا این حد پایین می آیند، عاقلانه است که آنها را در ظروف پرورش دهید تا بتوان آنها را به گاراژ یا مکان های سرپناه دیگری منتقل کرد تا احتمال آسیب سرمازدگی به حداقل برسد.

کوددهی و تاثیر فروت ست بر روی درخت انار

در باوری و تولید محصول این درخت عوامل زیادی دخالت دارد که یکی از این عوامل کوددهی به موقع درخت انار است. کود فروت ست را باید قبل از جوانه زنی گل انار استفاده کنید چرا که بعد از برداشت به علت خزان سریع درخت فرایند تلقیح گل انجام نخواهد گرفت. مهمتر اینکه در زمان تورم جوانه ها و آماده شدن جوانه برای شکوفا شدن ریشه فعالیت قابل توجهی را برای جذب عناصر ندارد.

بهترین تاثیر فروت ست بر روی درخت انار از ماه آبان تا فروردین است که توصیه می‌شود در این زمان درخت را کوددهی کنید.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انارعناصر روی و بور موجود در کود فروت ست برای شکوفایی گل و افزایش طول عمر لوله گرده و دانه‌های گرده استفاده می شود. همچنین عناصر دیگر آن که شامل عناصر ازت، فسفر، پتاس و کلسیم هستند در تحرک گلدهی، رویش برگ های سالم، رشد سرشاخه ها و تکمیل فرایند تشکیل میوه موثرهستند.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای فندق

علاوه بر این ها توصیه می شود از کود برای درخت انار قبل از بیدار شدن درخت و قبل از نمایان شدن شروع گلدهی استفاده کنید و تأثیر فروت ست بر روی درخت انار موجب شده بر روی بسیاری از بیماری ها و آفات نیز مقاوم باشند. البته فراموش نکنید که کوددهی بیش از حد می تواند منجر به برداشت ضعیف شود.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انار
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *