جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم

جلبک دریایی شوک برای کالادیوم: جذابیت بی نهایت بالای گل کالادیوم، نیازمند تامین شرایط لازم جهت حفظ ظاهر لوکس و شادابی برگ های دلربای این گیاه آپارتمانی است؛ جلبک دریایی شوک برای کالادیوم دارای بیش از ۶۵ گونه هورمون های محرک رشد، مواد آلی و عناصر ضروری برای تغذیه کالادیوم و شادابی این گیاه زینتی می باشد که عناصر آهن، کلسیم، نیتروژن، پتاسیم، فسفر به همراه هورمون های رشد و مواد آلی تنها با مصرف این محصول در اختیار گیاه قرار داده میشود.

اولین موردی که پس از دیدن گل کالادیوم چشمان هر بیننده ای را به خود جذب می کند، ترکیب رنگ فوق العاده زیبا روی سطح برگ های این گیاه است که سبب شده آن را سلطان زیبایی گیاهان آپارتمانی به شمار آورند. معمولا در ترکیب رنگ برگ های کالادیوم، رنگ های بنفش، صورتی، سبز و قرمز به چشم میخورد که سبب شده علاقه مندان به گل و گیاه، تجربه نگهداری آن را از دست ندهند زیرا تاکنون هیچ گیاه دیگری توانایی رقابت با کالادیوم با این سطح از ترکیب رنگ های فوق العاده جذاب را ندارند.

روش نگهداری از گیاه کالادیوم

معرفی گیاه کالادیوم

خاستگاه گیاه آپارتمانی کالادیوم کشور برزیل می باشد که به نام های فیل گوشی و بال فرشته ای معروف بوده و به خانواده آراسه تعلق دارد. برگ های گیاه آپارتمانی کالادیوم که زیبایی چشم نوازی دارند، به صورت سر نیزه ای رشد نموده و دمبرگ بلندی دارد. گونه وحشی گیاه کالادیوم توانایی اوج گیری تا ارتفاع ۴۰ الی ۹۰ سانتی متری را داشته و رشد برگ های آن بین ۱۵ الی ۴۵ سانتی متر متغیر است. ما در ادامه این مقاله از سایت آل کود پیرامون نگهداری گیاه کالادیوم و تاثیرات بی نظیر جلبک دریایی شوک برای کالادیوم، مطلب خواندنی برای شما عزیزان ارائه نموده ایم.

گیاه کالادیوم

خرید کود جلبک دریایی 

روش نگهداری از گیاه کالادیوم

نور خورشید

تابش نور کافی یکی از نیازهای اساسی گل کالادیوم برای زنده ماندن  و حفظ رنگ خود می باشد؛ لذا بهتر است گلدان را پشت پنجره فیلتر شده که میزان کافی نور به گیاه می تابذقرار دهید تا هم رنگ گل ها بهتر حفظ شود و هم اشعه خورشید به طور مستقیم به گیاه نتابد.

شرایط دمایی

از آنجا که گیاه آپارتمانی کالادیوم متعلق به مناطق گرمسیری می باشد، از خشک بودن هوا بیزار است لذا با تامین رطوبت مناسب در هوای بسیار گرم، کمک زیادی به حفظ شادابی گیاه خود خواهید نمود. هم چنین قرار گرفتن در معرض هوای سرد نیز منجر به زردی  و از بین رفتن برگهای زیبای کالادیوم می گردد. بنابراین وجود دمای ۲۴ درجه سلسیوس در تابستان و قرارگیری این گیاه در دمای ۱۶ درجه سانتی گراد در زمستان، شرایط مناسبی برای نگهداری آن به شمار می آید.

نکته: بهترین دما گی محل نگهداری کالادیوم، بین ۲۰_۲۵ درجه سانتی گراد می باشد. هم چنین اگر شاهد زردی برگ های این گیاه در فصل پاییز بودید، نیازی نیست نگران شوید زیرا کاملا طبیعی است.

کود کالادیوم

تغذیه و کوددهی

گیاه کالادیوم را میتوان با کودهای ارگانیک مختلفی تغذیه نمود تا هم شاداب تر شده و هم زیبایی آن به سبب تامین عناصر موردنیاز گیاه بیشتر شود. کود جلبک دریایی شوک برای کالادیوم پیشنهاد فوق العاده ای است که رشد گیاه شما را بسیار تحت‌ تأثیر قرار داده و انفجاری می کند.

تاثیر شگفت انگیز کود جلبک دریایی شوک برای کالادیوم، بی ارتباط با تکنولوژی پیشرفته نانو در حین ساخت آن نیست زیرا منجر به عملکرد چند برابری نسبت به کودهای معمولی می گردد.

کود جلبک دریایی شوک برای کالادیوم عناصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم را تامین نموده و به سبب داشتن ترکیبات هورمونی مختلف مانند جیبرلین، اکسین و … به همراه ۶۵ درصد از عصاره آسکوفیلونودوسوم، منجر به تشکیل ریشه های قوی در کالادیوم، رشد زیاد برگ ها، حفظ رنگ برگ و زیبایی چشم نواز گیاه می گردد.

برای مطالعه : جلبک دریایی برای گل عنکبوتی 

آبیاری

تامین همیشگی رطوبت مناسب در خاک گلدان کالادیوم، نقش مهمی در حفظ سلامتی و طراوت گیاه دارد لذا از خشک شدن صد درصدی خاک جلوگیری نمایید تا شاهد ریزش برگ های گیاه آپارتمانی کالادیوم نشوید. پس زمانی که رطوبت کمی در گلدان باقی مانده، آبیاری را انجام دهید.

یکی از مواردی که دانستن آن پیرامون آبیاری نگهداری این گیاه لوکس ضرورت دارد این است که در فصل زمستان به سبب وار شدن کالادیوم به فضا استراحت، میزان آبیاری را کاهش داده و متوقف نمایید سپس در فصل بهار مجددا مقدار آب کافی در اختیار گیاه قرار دهید.

نکته: در صورتی که کالادیوم برگی در سطح خود ندارد،از انجام آبیاری خودداری نمایید.

رطوبت موردنیاز گیاه

مناسب ترین گزینه برای تامین رطوبت موردنیاز کالادیوم، ساخت زیره زیر گلدان می باشد به نحوی که آب ارتباط مستقیمی با ریشه گیاه نداشته باشد. هم چنین برای تامین رطوبت می توانید غیاب پاشی را نیز در دستور کار خود قرار دهید اما چنانچه شاهد لکه های قهوه ای در سطح برگ گیاه بودید، غبار پاشی را متوقف نمایید.

خاک مناسب

استفاده از پیت ماس به همراه خاک لیمونی و‌ یا استفاده از خاک هلندی، بستر مناسبی برای رشد ریشه کالادیوم و نگهداری گیاه فراهم می کند.

فصل استراحت گیاه کالادیوم

کالادیوم نسبت به گیاهان آپارتمانی دیگر گیاه عجیب و در عین حال بسیار جذابی است؛ این گیاه با آغاز فصل خزان، برگ های خود را از دست داده و گلدان پر از برگ های خشک می شود. در این حالت از انجام آبیاری خودداری نموده و و گلدان را در محل خشک و خنک قرار دهید تا در اواسط اسفند مجددا آن را آبیاری نمایید.

سپس ساقه های زیرزمینی کالادیوم را از داخل گلدان خارج کرده و خاک گلدان را تعویض کرده و مجددا بکارید‌.

مطلب مرتبط : تاثیر جلبک دریایی بر روی پیله آ

سخن آخر

در این مقاله از سایت آل کود پیرامون موضوع خواندنی جلبک دریایی شوک برای کالادیوم و نحوه نگهداری این گیاه زینتی حیرت انگیز مطالب مهمی خدمت شما دوستداران گل و گیاه ارائه شد. همانطور که دیدید، این گیاه به سبب ترکیب رنگ برگ های زیبا بسیار معروف بوده و طرفداران پر و پا قرص خود را در سراسر جهان دارد. این گیاه در فصل خزان برگ های خود را از دست میدهد که بایستی آبیاری را قطع نموده و از میانه اسفند ماه ساقه زیرزمینی را در آورده و در گلدان جدید بکارید و پس از کاشت گیاه، اقدام به آبیاری کنید.

در تغذیه گیاه کالادیوم، جلبک دریایی شوک بهترین گزینه ای می باشد که تمامی مواد غذایی را در اختیار گیاه آپارتمانی شما قرار میدهد. جهت سفارش این محصول، از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366