کود درخت سه پستان

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت سه پستان یکی از سرسبزترین درختانی است برگ‌هایی به شکل بیضی و بدون کرک دارد. این درخت بیشتر در نواحی جنوبی ایران کاشته می‌شود و میوه‌های بسیار مفیدی دارد. درخت سه پستان به طور معمول برای رشد مطلوب به تغذیه و کوددهی احتیاج دارد و افرادی که اقدام به کشت آن می‌کنند، باید به‌ خوبی نیازهای ریشه درخت را تأمین نمایند. در حال حاضر کودهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید اما کود درخت سه پستان باید به گونه‌ای باشد که بتواند تمام کمبودهای خاک و درخت را فراهم کند.

به‌ طور معمول درختان سه پستان به کودهایی احتیاج دارند که سرشار از املاح و مواد مغذی همچون نیتروژن، پتاسیم، فسفر، آهن و… باشند. به همین علت بدون آگاهی از هر کودی بهره نگیرید زیرا مصرف کودهای نامناسب برای درخت سه پستان اصلا مناسب نیست. بنابر این ما قصد داریم در ادامه مقاله شما را با چند نمونه از بهترین کودها برای این درخت آشنا کنیم تا بتوانید با بهره گرفتن از آن‌ها درختانی سالم و پربار داشته باشید.

کود شوک 10X برای درخت سه پستان

کود شوک 10X را می‌توانید به عنوان کود درخت سه پستان استفاده کنید و در سریع‌ ترین زمان ممکن نتایج فوق‌ العاده‌ای به دست آورید. این کود سرشار از آهن، روی، بور، پتاسیم، نیتروژن، فسفر و… است و اگر به‌ صورت مناسب مصرف شود، می‌تواند رشد درخت سه پستان را چندین برابر کند.

این کود کامل از غلظت بسیار بالایی برخوردار است و شما باید قبل‌ از استفاده، حتما آن را با کمک آب رقیق نمایید. کود شوک 10 ایکس معمولاً به صورت آبیاری و محلول پاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با کمک هر یک از این روش‌ها، درختان خود را تقویت کنید.

کود غنی 10X به طور معمول مقاومت درختان سه پستان را چندین برابر می‌کند و با مصرف اصولی آن می‌توانید محصولات باکیفیت و بیشتری تولید نمایید. این کود فوق العاده کمک می‌کند ظرفیت نگهداری آب توسط ریشه درخت و خاک افزایش یابد و نیاز باغداران به آبیاری نیز تا حدود زیادی کاهش یابد.

همچنین می‌توانید با مصرف به موقع و مناسب کود شوک 10X، علف‌های هرز اطراف درخت را از بین ببرید و رشدشان را متوقف کنید. با کمک این کود کامل می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن شوری خاک زمین باغ‌تان را هم از بین ببرید. بنابر این بهتر است در زمان‌های مناسب حتما درختان خود را با استفاده این کود مغذی تغذیه کنید تا ضعیف نشوند و میوه‌های‌تان نیز از بین نروند.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10x شوک برای کلم بروکلی

کود اسید هیومیک برای درخت سه پستان

یکی دیگر از کودهای مغذی که می‌توانید برای درخت سه پستان از آن بهره بگیرید، کود اسید هیومیک است. این کود ساختاری ارگانیک و کاملاً طبیعی دارد و اگر به‌ صورت صحیح مصرف شود، هیچ‌ گونه ضرری برای درخت سپستان ندارد.

کود هیومیک اسید علاوه‌بر تأثیر گذاشتن بر روی کیفیت و سلامت درختان، می‌تواند خاک زمین مورد نظرتان را هم غنی و حاصلخیز کند. این گزینه از کود درخت سه پستان می‌تواند تمام آفات و بیماری‌ها را از بین ببرد و اجازه ندهد رشد ریشه درخت کاهش یابد.

کود هیومیک اسید به‌ طور معمول در 3 نوع مایع، گرانوله و پودری وجود دارد و شما می‌توانید آن‌ها را با استفاده از روش‌های چال کود، محلول پاشی، آبیاری و پخش سطحی استفاده کنید و شادابی درختان سه پستان را چندین برابر نمایید.

کود جلبک دریایی برای درخت سه پستان

کود جلبک دریایی نیز یک کود فوق‌ العاده مغذی و مفید است که می‌توانید به‌ راحتی از آن برای تغذیه رسانی درخت سه پستان استفاده نمایید. این کود مفید به‌ صورت مایع و پودری در بازار وجود دارد و شما می‌توانید آن را به روش‌های مختلفی مصرف کنید.

کود جلبک دریایی اگر به‌ صورت اصولی مصرف شود، می‌تواند رشد درخت سه پستان را چندین برابر کند و کیفیت محصولات را نیز افزایش دهد. این کود مغذی از ریزش، زرد شدن و خشکی برگ‌های درخت جلوگیری می‌نماید و اجازه نمی‌دهد آفات و حشرات نیز صدمه‌ای به محصولات و درخت وارد نمایند.

کود جلبک دریایی را سعی کنید حتما در دوره رشد درخت مصرف کنید زیرا در این زمان کود موردنظر اثر بهتری دارد و موجب می‌شود محصولات حتی بعد از برداشت نیز مرغوبیت و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

کود درخت سه پستان

بهترین زمان برای تغذیه درخت سه پستان

بعد از این که کود درخت سه پستان را انتخاب کردید، باید آن را در زمان‌های مناسبی مصرف کنید تا نتیجه مطلوبی حاصل شود و درختان شاداب‌تری داشته باشید. بنابر این بهتر است کوددهی را به یک زمان کوتاه محدود نکنید و این کار را به‌ صورت مرتب ادامه دهید تا سلامت درختان و محصولات‌تان به خطر نیافتد.

به‌ طور معمول بهترین زمان برای تغذیه درختان سه پستان هنگامی است که شکوفه‌های درخت در حال رشد هستند زیرا در این زمان باید املاح و مواد مغذی به میزان کافی در اختیار درخت قرار گیرد تا گل‌ها دچار ریزش نشوند و میوه‌ها نیز بهتر رشد کنند.

میوه‌های درخت سه پستان در فصل تابستان به‌ طور کامل می‌رسند و شما می‌توانید آن‌ها را در اواخر خرداد ماه یا تیر برداشت کنید. بعد از برداشت میوه‌ها نیز می‌توانید کار کوددهی را انجام دهید و درختان خود را برای محصول‌دهی در سال بعد آماده‌تر کنید.

در فصل پاییز یا زمستان نیز بهتر است با استفاده از کودهای مغذی همچون کود شوک 10X، مقاومت درختان سه پستان را در برابر سرما و یخ زدگی افزایش دهید. کوددهی در این زمان بسیار مناسب است و می‌تواند کمک کند جوانه‌زنی درخت تا حدود زیادی افزایش یابد و ریشه درخت نیز خشک نشود.

سخن پایانی

تا حد امکان سعی کنید کود درخت سه پستان را با احتیاط انتخاب کنید و خیلی سراغ کودهای شیمیایی نروید زیرا ممکن است این کودها نتوانند به خوبی نیازهای درخت را تأمین کنند. البته کوددهی درخت سه پستان زمانی نتیجه عالی به همراه دارد که به صورت اصولی انجام شود. بنابر این بهتر است از انجام دادن اقدامات خودسرانه بپرهیزید و قبل از مصرف کودهای مختلف، حتما آزمون خاک یا برگ را نیز انجام دهید تا نیازها و کمبودهای موجود بهتر مشخص شوند و شما نیز آن‌ها را راحت‌تر برطرف کنید.

با تشکر از توجه شما، آل کود

کود درخت سه پستان
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *