تاثیر فروت ست بر روی درخت لیمو

تاثیر فروت ست بر روی درخت لیمو

لیمو از جمله میوه های مفید و سرشار از ویتامین است و مصرف آن در بهبود بعضی از بیماری ها موثر است. درخت لیمو در بسیاری از مناطق کشور کاشته می شود. لیمو در گروه مرکبات قرار دارد که برای اولین بار در کشور هند کاشته شد و به مرور زمان در کشورهایی با هوای گرم نیز پرورش داده شد.در ادامه این مطلب شما علاوه بر آشنایی بیشتر با درخت لیمو با تاثیر فروت ست بر روی درخت لیمو نیز آشنا می گردید.

نگاهی به درخت لیمو و‌شرایط کاشت و نگهداری از آن

کاشت درخت لیمو با چند روش مختلف انجام می گیرد و بستگی به محل کاشت و تعداد درختان دارد. اولین روش استفاده از بذر لیمو است که برای درختان خانگی مناسب است اما اگر می خواهید یک باغ از درختان لیمو داشته باشید بهتر است از روش کاشت نهال لیمو و قلمه زنی استفاده کنید. بررسی خاک محل مورد نظر خیلی مهم است چرا که خاک اسیدی محل خوبی برای پرورش لیمو نیست و لازم است تا قبل از کاشت نهال ها این موضوع مشخص شود.از نظر فصلی هم بهترین زمان کاشت نهال لیمو اواخر زمستان و اوایل بهار است. در مناطقی مه آب و هوای معتدلی دارد در فصل پاییز می توان لیمو کاشت.

ویژگی های این درخت مثل ارتفاع کم آن باعث شده تا بتوان آن را در باغچه و حتی گلدان نیز پرورش داد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت لیمواز چالش هایی که باغداران برای پرورش لیمو دارند مبارزه با آفات و حشراتی است که درختان را تهدید می کند. برای همین بهتر است درختان مرتب بررسی شوند برای اینکه پیشگیری بهتر از درمان آسیب های آفت هاست.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر درخت زردآلو

آبیاری درخت لیمو نیز پر اهمیت است و باید به طور منظم و بصورت عمقی با آب فراوان انجام شود. در زمان باردهی درخت آبیاری بیشتر باعث می شود محصول بهتری به دست بیاید.

درختان لیمو هم مثل سایردرختان میوه به کود نیاز دارند تا نیازهای تغذیه ای خود را برطرف کنند.

اگر کود کافی دریافت نکنند باعث بیماری درخت و کاهش میوه خواهد شد. کوددهی منظم و با برنامه تاثیر زیلدی بر کیفیت محصول لیمو خواهند داشت.

معرفی کود فروت ست

فروت ست یک نوع کود شیمیایی سرشار از ریزمغذی ها و عناصر معدنی است که از زمان شروع تشکیل میوه اثر خود را بر درختان می گذارد. فروت ست اولین اقدام بسیاری از باغداران در آغاز فصل بهار و هنگام رویش جوانه ها است.
مصرف فروت ست در میان کشاورزان رواج زیادی پیدا کرده است. از بهترین زمان ها برای استفاده از فروت ست اوایل بهار و زمان رشد جوانه ها و نیز فصل برداشت میوه ها است.

تاثیر فروت ست بر روی درخت لیمواز ترکیبات مهمی که در فروت ست وجود دارد می توان نیتروژن, بور و روی را نام برد.
تاثیرات مثبتی که این ترکیبات روی درختان دارند شامل افزایش مقاومت درخت در برابر تغییرات آب و هوایی, افزایش میوه دهی و کیفیت محصول و همچنین کاهش ریزش گل ها و میوه ها است.

چگونگی و روش مصرف فروت ست بیشتر به صورت محلول پاشی است و با این روش عناصر موردنیاز درخت را تامین می کنند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت لیمو

درخت لیمو نیز مثل سایر مرکبات برای تولید میوه ی خوب و با کیفیت به کوددهی نیاز دارد. برای تولید میوه ی با کیفیت اول باید گل دهی را تقویت کرد. این کار با کود فروت ست انجام می شود. تاثیر فروت بر روی درخت لیمو از همین جا آغازمی شود. کوددهی در زمان گلدهی درختان کار حساسی است و دقت زیادی می خواهد. با تسلط به استفاده از فروت ست می توان جلوی ضررهای احتمالی را گرفت.
زمان مناسب استفاده از فروت ست بر روی درخت لیمو همان زمان گلدهی است اما در قدیم این زمان را مناسب نمی دیدند ولی کم کم در این زمینه پیشرفت هایی صورت گرفت و تولید فروت ست با حداقل ضرر انجام شد.

ویژگی فروت ستی که برای درخت لیمو استفاده می شود باید این باشد که عنصر ازت آن زیاد نباشد و قابلیت محلول پاشی داشته باشد. همچنین فروت ست با یک بار استفاده کاملا جذب درخت می شود.

درخت لیمو برای رشد و‌ گلدهی نیاز به عنصرهایی مثل اسید آمینه فسفر و روی دارد که همه ی این ها در فروت ست وجود دارد. عنصر دیگری که برای رشد درخت لیمو و سایر مرکبات ضروری است کلسیم است که کود فروت ست از این عنصر غنی شده است. تاثیر این عنصر جلوگیری از بیمار شدن درخت و حمله ی آفت ها ست.

تاثیر فروت ست بر روی درخت لیموتاثیر فروت ست بر روی درخت لیمو در فصل سرما نیز قابل مشاهده است؛ چرا که از ویژگی های فروت ست, حفظ درخت‌ لیمو از آسیب هایی است که بر اثر سرما ممکن است ببیند.

بیشتر بخوانید: کود گوگرد مایع برای زعفران

گاهی اوقات کود نامناسب باعث می شود میوه ی لیمو وقتی برسد ظاهر بدی داشته باشد و باعث ضرر باغدار شود. اگر موقع تبدیل گل به میوه درخت مواد معدنی مورد نیازش را از طریق کود مناسب دریافت نکند این اتفاق می افتد.
با مطالبی که گفته شد و از تاثیر فروت ست بر روی درخت لیمو؛ استفاده از این کود را به باغداران لیمو توصیه می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366