کود سه بیست برای باغچه

اسید هیومیک برای باغچه

کود سه بیست برای باغچه

اگر فکر می کنید گیاهان خانگی، نهال ها و محصولات کاشته شده در باغچه نیاز به کود دهی ندارند، در اشتباه هستید! گیاهانی که در فضای باغچه توسط دستان شما کاشته می شوند، به سبب دسترسی به خاک محدودتر و کاهش میزان مواد مغذی در اثر رشد و نمو گیاه و مصرف آنها، صد در صد به کوددهی نیاز دارند تا جبران مواد غذایی و معدنی کاهش یافته محقق گردد.

حال سوال پیش می آید چه کودی مناسب باغچه است؟

از آنجا که طیف گسترده ای از گیاهان نظیر: درختان میوه، گیاهان گلدار، درختچه ها، سبزیجات، صیفی جات و …در یک محل نسبتا کوچک کنار یکدیگر تجمع دارند، کودهای تقویتی آلی و شیمیایی مختلفی برای آنها تولید شده که یکی از انواع آنها کود یه بیست برای باغچه است.

نحوه عملکرد کود سه بیست برای باغچه و مزیت هایی که برای گیاهان دارد، موضوعی است که در این مقاله از سایت آل کود قصد داریم برای شما طرفداران گل و گیاه مطالب مهمی ارائه دهیم؛ لذا ما را در این مقاله مختصر و جذاب همراهی نمایید.

فهرست مطالب مقاله

۱.دلیل استفاده از کود سه بیست برای باغچه چیست؟

۲.انواع و مشخصات ظاهری کود سه بیست برای باغچه

۳.نقش اجزای کود سه بیست برای باغچه

۴.مزایای کود سه بیست برای باغچه

۵.خرید کود سه بیست برای باغچه

دلیل استفاده از کود سه بیست برای باغچه چیست؟

با انجام کود دهی نهال ها، سبزیجات، صیفی جات و دیگر گیاهان کاشته شده در باغچه، مسیر تقویت آنها، شادابی و تولید محصولات با کیفیت هموار شده و اگر شما خواهان این اتفاق خوشایند هستید، نبایستی از کوددهی و تغذیه آنها کوتاهی نمایید.

کود سه بیست نوعی تقویت کننده شیمیایی است که دارای ۲۰درضد عنصر نیتروژن ۲۰ درصد عنصر فسفر و ۲۰ درصد عنصر پتاسیم به ترتیب از چپ به راست به علامت اختصاری NPK می‌باشد. این کود هم چنین عناصر ریز مغذی مهمی نیز در ساختار خود جای داده است.

∆اما دلیل استفاده از کود سه بیست برای باغچه چیست و چه اهمیتی دارد از این کود استفاده کنیم؟

فسفر، پتاسیم و نیتروژن از مهم ترین عناصری هستن که گیاه در وهله اول بدان نیاز دارد؛ این عناصر غذایی از پر مصرف ترین مواد تقویتی می باشند که به مقدار زیاد توسط گیاهان مورد استفاده قرار میگیرد لذا نبایستی گیاه دچار کمبود این عناصر حیاتی گردد.

موضوع وقتی جدی می‌شود که شما شاهد رنگ پریدگی، ضعف، کوچک ماندن و عدم رشد موثر آنها خواهید بود؛ بدون شک اگر به فکر گیاهان خود باشید،اجازه نمی دهید کار به این مرحله برسد و با تقویت محصول در زمان مناسب، همیشه از رشد عالی و شادابی گیاه خود نهایت لذت را خواهید برد.

انواع و مشخصات ظاهری کود سه بیست برای باغچه

انواع کود سه بیست برای باغچه

این کودها به دو صورت مایع و پودری توسط شرکت آل کود عرضه شده و هر دو خواص تقریبا یکسانی دارند با این تفاوت که سه بیست پودری جهت استفاده بایستی در مقدار موردنیاز طبق هر گیاه در آب حل شود اما سه بیست مایع به سبب شکل ساختاری خود به راحتی قابل استفاده در آب آبیاری خواهد بود.

از انواع کود سه بیست برای باغچه عرضه شده توسط شرکت آل کود میتوان به سه بیست شوک، جنریت، پرینوا و تانسو اشاره نمود.

مشخصات ظاهری کود سه بیست برای باغچه

اگر تصور می کنید اصل و غیر اصل بودن کود سه بیست را می توانید از روی رنگ آن تشخیص دهید، سخت در اشتباه هستید زیرا نوع پودری این محصول در رنگ های مختلف صورتی، سفید یا حتی آبی ساخته میشود و نوع مایع نیز معمولا بی رنگ یا سبز می باشد.

 لذا برای اطمینان از با کیفیت بودن کود از منابع معتبر خریداری نمایید؛ سایت آل کود با بیش از ۱۵ سال سابقه در این زمینه در خدمت شماست.

نقش اجزای کود سه بیست برای باغچه

  • نیتروژن:

وجود این عنصر در کود سه بیست نقش بسیار حیاتی به ویژه در ابتدای فصل رویشی گیاه دارد به همین دلیل است که در ابتدای رشد گیاه استفاده از کود نیتروژن دار توصیه می گردد. نیتروژن باعث میشود برگها،ساقه ها و شاخه ها به نحو عالی رشد نمایند و هم چنین مهم ترین ساختار پروتئین جهت ساخت آن یعنی نیتروژن در اختیار گیاه و خاک قرار گیرد.

  • فسفر:

فسفر کود سه بیست ریشه را به رشد و گسترش تشویق کرده در نتیجه جذب مواد غذایی با قدرت بیشتری انجام می گیرد؛ هم چنین گیاهان باغچه برای ادامه رشد نیاز زیادی به فسفر دارند که با استفاده از کود سه بیست برای باغچه این نیاز برآورده می شود.

نقش بسیار مهم دیگر فسفر، افزایش انرژی درون گیاه و بهبود فتوسنتز گیاهی است تا این فرآیندهای ضروری با کیفیت بهتری انجام گیرند.

  • پتاسیم:

جزء بسیار پر کاربرد کود سه بیست، پتاسیم می باشد که منجر به رشد عالی گلها، درشتی میوه ها و بهبود کیفیت محصول می گردد. این عنصر گیاه را در برابر صدمات محیطی به سبب بهبود کارایی سیستم ایمنی محافظت می نماید.

∆نکته:

گیاهان گلدار به کودی احتیاج دارند که از میزان فسفر و پتاسیم بالاتری برخوردار هستند اما گیاهانی که به زیبایی خود را مرهون برگ های خود هستند، نیازمند استفاده از کود حاوی نیتروژن بیشتری می باشند.

هم چنین در مرحله ای که میوه درخت به درشتی می رود،نبایستی از کود حاوی نیتروژن استفاده شود زیرا منجر به تولید شاخ و برگ و تضعیف سیستم میوه دهی و درشتی خواهد شد. در این مرحله نیز نیاز به پتاسیم و فسفر بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

مزایای کود سه بیست

-با مصرف کود سه بیست، عمده نیازهای گیاهان و انتظاراتی که از یک کود دارد به خوبی برآورده خواهد شد.

– کود سه بیست موجبات رشد جوانه های گیاهان مختلف، ریشه زایی و تولید پاجوش را برای گیاه فراهم می کند تا به عنوان کود کامل بتواند در پی تاثیرات فوق العاده برای گل،  گیاه و درخت برآید.

-این کود نسبت به دیگر کودهای شیمیایی ازدرجه شوری کمتری برخوردار است.

خرید کود سه بیست برای باغچه

شما عزیزان به منظور دسترسی به بهترین و با کیفیت ترین انواع کود سه بیست به منظور تقویت باغچه و گیاهان پرورشی موجود در آن، میتوانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366