تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

همان‌ طور که می‌دانید؛ زعفران یکی از با ارزش‌ترین و مفیدترین ادویه‌ها یا خوراکی‌هایی است که امروزه افراد زیادی اقدام به کشت آن می‌کنند. در واقع اگر کشت زعفران به‌ خوبی انجام شود، می‌توانید به سود بسیار بالایی برسید. به طور معمول کشت زعفران بسیار حساس است و باید برای پرورش آن، دقت خود را تا حدود زیادی بالا ببرید. در واقع روش‌های مختلفی برای تقویت کردن این گیاه وجود دارد اما بهتر است از مصرف کود هیومیک اسید غافل نشوید. تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران بسیار عالی است و اگر از آن بهره بگیرید، می‌توانید نتایج شگفت انگیزی را مشاهده کنید.

کود هیومیک اسید مزایای زیادی دارد و کمک می‌کند ثمره بخشی یا محصول‌دهی گیاه زعفران به شکل عالی بهبود یابد. با مصرف این کود غنی می‌توانید علاوه‌بر افزایش کیفیت محصولات، کیفیت خاک را نیز بالا ببرید و ساختار آن را هم اصلاح کنید.

کود اسید هیومیک میزان جوانه‌زنی و ریشه زایی گیاه را افزایش می‌دهد و جلوی ریزش گل‌ها را نیز می‌گیرد. آنزیم‌ها و مواد موجود در این کود کمک می‌کنند باروری زعفران دو برابر شود و مقاومت آن نیز در برابر شرایط محیطی سخت بیشتر شود. نحوه کوددهی زعفران با استفاده از کود اسید هیومیک شوک بسیار راحت است و می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

نحوه استفاده از کود اسید هیومیک شوک برای زعفران

برای مصرف این کود مفید باید قبل از هر چیزی عملکرد خاک را مورد بررسی قرار دهید تا بهتر نیازهای آن را تشخیص دهید. بعد از انجام دادن این کار، باید کود مایع اسید هیومیک را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و به صورت آبیاری آن را پای گیاه‌تان بریزید تا جذب ریشه شود و اثرات خود را به‌ جای بگذارد.

به طور معمول می‌توانید از روش‌های دیگری هم استفاده کنید اما تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران در روش آبیاری یا مستقیم نسبت به روش‌های دیگر، بسیار بیشتر است. بنابر این بهتر است به صورت اصولی از این روش بهره بگیرید تا نتایج عالی حاصل شود.

بیشتر بخوانید: کود گوگرد مایع برای زعفران

زمان مصرف اسید هیومیک برای زعفران

دقت داشته باشید که مصرف کود اسید هیومیک باید در زمان‌های مناسب باشد، در غیر این صورت ممکن است نتیجه مطلوبی به دست نیاید. بنابر این شما باید در اواخر فصل زمستان از کود اسید هیومیک بهره بگیرید و خاک مورد نظرتان را تغذیه کنید. به‌ طور معمول اغلب خاک‌ها دارای کمبود تغذیه هستند و باید به‌ صورت مرتب به آن‌ها کود بدهید.

کوددهی گیاه زعفران در فصل زمستان، کمک می‌کند خاک بهتر بهینه‌ سازی شود و مقاومت گیاه نیز افزایش یابد. از آن جایی‌ که در فصل زمستان، گیاهان در حال استراحت هستند باید حتما از کود هیومیک اسید شوک استفاده کنید تا رشد آن‌ها متوقف نشود و همچنین در برابر سرما آسیب نبینند.

تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران

مزایای کود اسید هیومیک شوک برای زعفران

 • کود اسید هیومیک شوک کمک می‌کند ساختار خاک به شکل عالی اصلاح یابد و تمام مواد مضر در آن نیز از بین بروند.
 • با کمک این کود مفید می‌توانید تعداد گل‌های گیاه زعفران را افزایش دهید.
 • کود اسید هیومیک اگر به‌ صورت اصولی مصرف شود، می‌تواند کیفیت و وزن کلاله گیاه را دو برابر کند.
 • تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران نسبت‌ به کودهای دیگر، بسیار بیشتر است و از آن جایی‌ که ساختار کود به‌ صورت طبیعی است، هیچ‌ گونه ضرری نیز برای محصولات نخواهد داشت.
 • اسید هیومیک شوک کمک می‌کند رشد ریشه زعفران دو برابر شود.
 • با کمک این کود مفید می‌توانید فضای مناسبی را برای رشد ریشه گیاه‌تان فراهم کنید.
 • اسید هیومیک تعداد میکروارگانیسم‌های مفید موجود در خاک را افزایش می‌دهد و تمام باکتری‌های مضر را از بین می‌برد.
 • با کمک این کود می‌تواند تمام املاح و مواد مورد نیاز را در اختیار گیاه قرار دهید تا رشد آن‌ها دچار اختلال نشود.
 • استفاده از کود اسید هیومیک موجب می‌شود جذب آب توسط گیاه افزایش یابد و خاک نیز برای مدت بیشتری رطوبت را در خود نگه دارد.
 • اگر به صورت برنامه ریزی شده و مرتب از این کود بهره بگیرید می‌توانید نیاز گیاه به آب را کاهش دهید و همچنین اجازه ندهید ریشه گیاه زعفران از بین برود.
 • کود اسید هیومیک برای مدت طولانی در خاک باقی می‌ماند و اثرات عالی از خود به جای می‌گذارد. به همین علت دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های زیاد نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: کود افزایش گل زعفران

نکات مهم برای مصرف کود اسید هیومیک

 • هنگام استفاده از این کود مفید باید اطمینان حاصل کنید که غلظت آن به میزان کافی باشد زیرا اگر این‌ موضوع را نادیده بگیرید، ممکن است ریشه گیاه‌تان بسوزد و از بین برود.
 • آزمون خاک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و پیش‌ از انجام دادن عمل کوددهی، حتماً باید آن را انجام دهید تا بتوانید بدون آسیب رساندن به سلامت گیاه، نیازهای آن را فراهم نمایید.
 • اگر زمانی قصد داشتید کود اسید هیومیک را هم‌زمان با کودهای دیگر مصرف کنید، بهتر است از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید و دست به اقدام‌های خودسرانه نزنید.
 • ساختار این کود به صورت کاملا طبیعی است اما برای اطمینان خاطر بیشتر، بهتر است هنگام انجام عمل کوددهی، حتماً از دستکش و ماسک استفاده کنید.
 • تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران هنگامی مناسب است که در میزان مصرف آن زیاده‌روی نکنید و به اندازه، کار کوددهی را انجام دهید.
 • هنگام انجام عمل کوددهی باید مواظب باشید ریشه گیاه دچار آسیب نشود زیرا اگر ریشه دچار مشکل شود، رشد گیاه هم متوقف خواهد شد و دیگر نمی‌توانید محصولات باکیفیتی برداشت کنید.
 • از کوددهی در زمان استراحت گیاه، غافل نشوید و حتما در این زمان هم کار کوددهی را انجام دهید.
 • دقت داشته باشید اگر قصد داشتید با کمک کود اسید هیومیک علف‌های هرز را از بین ببرید، باید کوددهی را تا زمانی که تمام علف‌های هرز از بین می‌برند ادامه دهید.

سخن پایانی

کود اسید هیومیک به طور معمول خواص و مزایای زیادی دارد اما و اگر می‌خواهید تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران بسیار عالی‌تر باشد و نتیجه فوق العاده‌‌تری به دست آورید، بهتر است به مطالب ذکر شده در این مقاله توجه کنید و آن‌ها را نادیده نگیرید. کوددهی زعفران با استفاده از کود هیومیک اسید اگر به صورت اصولی باشد، می‌توانید سود بسیار زیادی به دست آورید و محصولات سالم‌تری هم داشته باشید.

تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی زعفران
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *