کود مخصوص گلدهی خیار

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مخصوص گلدهی خیار

کاشت، رشد،گلدهی و برداشت خیار در طول یک سال اتفاق می افتد به عبارتی این گیاه جزء گیاهان پرورشی یک ساله به شمار می آید اما سود حاصل از فروش محصول خیار، در صورتی که کشاورز از روش های مراقبتی و تقویتی آگاه باشد، بسیار زیاد خواهد بود؛ به عبارتی کشت گیاه خیار را میتوان به عنوان سرمایه بزرگی شروع نمود. اما چگونه میتوان یک کشاورز ماهر و موفق در پرورش گیاه خیار شد؟

در ابتدا بایستی بدانید بوته خیار ذاتا نیاز بالایی به مواد مغذی داشته و عناصر غذایی را با سرعت بالایی و در مدت زمان کوتاه جذب می نماید لذا برای جبران نیاز بوته خیار، عدم احساس کمبود این خیار و عدم روبرو شدن با مشکل در ادامه روند رشدی خیار، استفاده از کود تقویتی بسیار ضرورت دارد.

حال سوال پیش می آید بهترین کودی که بتواند نیاز بوته خیار را برطرف کند چیست؟‌ این موضوعی است که در این مقاله از سایت آل کود مطالب مفیدی خدمت شما کشاورزان زحمت کش ارائه شده است لذا با مطالعه این مقاله مختصر مسیر پربار شدن خیار و فروش بالای محصول خود را هموار سازید.

فهرست مطالب مقاله

۱.کود مخصوص گلدهی خیار چیست؟

۲.معرفی کود مخصوص گلدهی خیار شوک

۳.مواد مغذی موجود در کود مخصوص گلدهی خیار شوک

کود مخصوص گلدهی خیار چیست؟

∆از آنجا که گیاه خیار برای گلدهی، تولید میوه بازار پسند و خوش فرم به مواد مغذی مختلفی نظیر نیتروژن، پتاسیم،فسفر، آهن، روی، منیزیم و …نیاز بالایی دارد و بایستی به مقدار کافی و در زمان مناسب در اختیار گیاه قرار گیرد، اما از یک جهت افزودن جداگانه کودهای حاوی ازت، پتاسیم، فسفر و منیزیم کاری بسیار زمان بر بوده و کشاورز بایستی هزینه گزافی بابت کودها پرداخت نماید.

نکته منفی دیگر برای افزودن کودهای جداگانه به بستر کشت خیار، شور شدن خاک و نیاز به استفاده از مواد شکننده شوری خاک می باشد که واقعا کار منطقی نیست!

∆اکنون راه حل چیست؟ برای گلدهی خیار، تولید حجم بالای محصول، تشکیل میوه های خوش فرم و مشتری پسند از چه کودی استفاده کنیم؟ پاسخ من به شما با بیش از ۱۵ سال سابقه در این زمینه، استفاده از کود مخصوص گلدهی خیار است که در ادامه این مطلب با ویژگی های منحصر به فرد این کود و عملکرد بی نظیر آن به طور کامل آشنا خواهید شد.

کود مخصوص گلدهی خیار

معرفی کود مخصوص گلدهی خیار شوک

 

کود مخصوص گلدهی خیار شوک یک محصول بی نظیر آمریکایی است که تمامی عناصر مغذی برای گلدهی بوته خیار و تمامی مراحل رشد آن را دارا می باشد. کود مخصوص گلدهی خیار شوک یک محصول اختصاصی برای گیاه خیار بوده که با تکنولوژی روز دنیا و بر اساس تجربیات بالای تولید کنندگان ساخته شده و هم اکنون توسط سایت آل کود عرضه می گردد.

اما چه عاملی باعث شده این کود را به عنوان بهترین گزینه گلدهی خیار و کشت آن معرفی نمود؟

-داشتن تمامی عناصر کم مصرف و پر مصرف بوته خیار به ویژه عناصری که این گیاه به آنها نیاز به شدت بالایی دارد از جمله: ازت، فسفر، پتاسیم، منیزیم و گوگرد در کنار دیگر مواد مغذی خیار سبز مانند روی، منگنز، کلسیم، بور و…

-ماندگاری بالا و مدت زمان دوام اثر بالا در خاک

– استفاده از این کود سبب گلدهی زیاد، زودتر و سبز شدن و جوانه زنی زودتر بذر درون خاک می گردد.

-کود مخصوص گلدهی شوک سبب کوتاه شدن مدت زمان کاشت خیار تا باردهی آن می گردد.

-این کود با تامین تمامی نیازهای ضروری خیار از ایجاد بیماری و بد فرم و زرد شدن محصول جلوگیری می نماید.

– گسترده شدن و تقویت ریشه بوته و افزایش ضخامت ریشه، تولید بوته های قوی و مقاوم از دیگر تاثیرات این کود شگفت انگیز است.

-کود مخصوص گلدهی خیار شوک سبب گلدهی بهتر و تبدیل درصد بالایی از گل به میوه شده و عملکرد گیاه را در آن سال تا چند برابر افزایش میدهد.

-یکی از ویژگی های منحصر به فرد کود مخصوص گلدهی خیار شوک این است که قابلیت استفاده به هر دو شکل آبیاری و محلول پاشی را دارد.

چه نکاتی را برای افزایش گلدهی خیار در نظر بگیریم؟

بوته خیار هر چه بتواند به منابع غذایی، آب  و تابش خورشید در زمان مناسب و مقدار کافی دسترسی داشته باشد، زودتر گلدهی نموده و تولید محصول پر بار از ابتدا تضمین می گردد.

نکته ای که لازم دانستم خدمت شما کشاورزان عزیز متذکر شوم این است که به سبب اینکه مصرف یکباره و حجم بالای کود احتمال سختی آب و افزایش نمک خاک را افزایش میدهد، از استفاده یکجا کود مخصوص گلدهی شوک اجتناب نموده و در چند مرحله و مقدار کم توصیه شده توسط کارشناس، به گیاه خود بدهید.

 

کود مخصوص گلدهی خیار

 

مواد مغذی موجود در کود مخصوص گلدهی خیار شوک

  • ازت

نیتروژن از جمله عنصر پر مصرف ضروری برای شروع رشد بوته خیار می باشد که به مقدار موردنیاز در این کود وجود دارد. کمبود ازت خیار را با مشکلات فراوانی مانند زرد شدن برگها، تغییر رنگ خیار سبز به زرد و کاهش تعداد بوته های خیار می گردد.

  • فسفر

فسفر دیگر عنصری پر مصرف توسط بوته خیار است که تشکیل و رشد ریشه بدان بسیار نیازمند است. کمبود این عنصر نیز گیاه خیار را با مشکلاتی از قبیل متوقف شدن رشد، سختی برگها و تبدیل آن به رنگ سبز تیره و در نهایت بنفش شده و نقل و انتقال انرژی در گیاه را با مشکل مواجه می کند. فسفر از جمله عناصری است که در کود مخصوص گلدهی خیار شوک به میزان کافی حضور دارد.

  • پتاسیم

پتاسیم برای تبدیل حالت کوچک و ریز خیار به محصول درشت و بازار پسند بسیار ضروری است؛ با کمبود پتاسیم حاشیه برگ های بوته خیار زرد شده و محصول ویژگی بازار پسندی خود را از دست می‌دهد. کود مخصوص گلدهی شوک این عنصر را نیز در ساختار خود با مقدار کافی جای داده است.

  • منیزیم

منیزیم یکی از عناصر اساسی موردنیاز خیار است که با اینکه در دسته عناصر کم مصرف قرار دارد، اما خیار نیاز شدیدی به آن دارد. با کمبود منیزیم لکه های زرد رنگ بر روی بوته خیار به همراه نقاط قهوه ای ظاهر می گردد. منیزیم از جمله عنصر مهمی است که در کود مخصوص گلدهی  شوک با درصد کافی وجود دارد.

نتیجه گیری

با کود مخصوص گلدهی  با صرف هزینه کم و به راحتی در کشت خیار موفق خواهید شد.

کود مخصوص گلدهی خیار
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *