کود جلبک دریایی برای آلوورا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود جلبک دریایی برای آلوورا

از زمان های قدیم، بشر از جلبک دریایی به عنوان منبع غذایی، دارو و وسیله ای برای غنی سازی محصولات استفاده می کرده است. جلبک دریایی، با وجود نامش، علف هرز یا حتی گیاه نیست. این یک نوع ترکیب یا کود گرفته شده از جلبک است که به وفور در اقیانوس های زمین رشد می کند. با وجود بیش از 10000 گونه مختلف جلبک دریایی سبز، قهوه ای و قرمز، جای تعجب نیست که به عنوان بهترین کود برای رشد گیاه تبدیل شده است. در اینجا اگر خواستار آشنایی بیشتر با کود جلبک دریایی برای آلوورا هستید، بهتر است ادامه مطلب را با ما همراه باشید تا شناخت شما در این حوزه افزایش یابد.

 

 

خرید کود جلبک دریایی برای آلوورا

موارد موثر در بررسی عملکرد جلبک دریایی برای آلوورا

قبل از معرفی کودهای مصنوعی بالاخص کود جلبک دریایی برای آلوورا، جلبک دریایی جمع آوری و در اطراف پایه محصولات مختلف پخش می شد. تجزیه شدن در طول زمان و انتشار طیف وسیعی از ریزمغذی‌ها که برای رشد و شادابی گیاه حیاتی هستند. برای صرفه جویی در وقت و هزینه شما بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت جلبک دریایی یک ماده کاملاً طبیعی است که به یک عنصر اصلی آشنا در باغبانی ارگانیک تبدیل شده است. این کود به عنوان یک کود گیاهی بسیار ارزشمند است، توانایی بهبود ساختار خاک و حفظ رطوبت را دارد. فراهم کردن یک محیط غنی از مواد مغذی برای گیاهان و میکروارگانیسم های ضروری خاک، به طور یکسان موثر است. کود جلبک دریایی چه به عنوان چای یا پودر استفاده شود، به اندازه کافی همه کاره است که می تواند مستقیماً روی گیاهان استفاده شود یا با کمپوست مخلوط شود تا منیزیم، پتاسیم، روی، آهن و مهمتر از همه نیتروژن افزایش یابد.

 

کود جلبک دریایی برای آلوورا

 

ترکیبات گیاهی مبتنی بر جلبک دریایی

جلبک دریایی از سواحل اقیانوس به صورت فله جمع آوری می شود، خشک می شود، سپس اجازه داده می شود تا تخمیر شود و به مایع لزج تبدیل شود. هنگامی که مواد شکسته شد، می توان آن را به یک کود جلبک دریایی برای آلوورا درست کرد یا اجازه داد خشک شود و سپس به پودر تبدیل شود. که اغلب ذخیره سازی آن آسان تر است و به راحتی می توان آن را با آب بازسازی کرد.

 

زمان مصرف اسید هیومیک

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

 

فواید کود جلبک دریایی برای گیاهان

کود جلبک دریایی برای آلوورا، طیف وسیعی از فواید را به همراه دارد از قبیل:

 • آنها سازگار با محیط زیست و پایدار هستند و حاوی ریزمغذی هایی برای غنی سازی خاک شما هستند.
 • ممکن است آن را با نام های مختلفی پیدا کنید.
 • اگرچه بیشتر کود جلبک دریایی از کلپ دریایی است، جلبک دریایی آب شیرین نیز سرشار از نیتروژن و فسفر است و ممکن است برای تامین مواد مغذی گیاهان شما استفاده شود.
 • جلبک دریایی را می توان به صورت کامل، به صورت مایع استفاده کرد یا ممکن است قبل از اینکه به عنوان کود به خاک اضافه شود، کمپوست شده و خرد شود.
 • انواع مختلفی از کودهای جلبک دریایی وجود دارد که عموماً از عصاره کلپ ساخته می شوند و به اشکال مختلفی یافت می شوند. مانند:
 • کود مایع جلبک دریایی بهترین کود برای گیاهانی که در ظروف رشد می کنند، زیرا به راحتی خیس می شود و گیاهان سریعتر مواد مغذی را دریافت می کنند.
 • پودر عصاره جلبک دریایی این یک کود بسیار قوی است و از خشک کردن تمام آب جلبک دریایی به دست می آید.
 • از جلبک های دریایی قهوه ای مانند Ascophyllum Nodosum، Laminaria و غیره استخراج می شود.
 • جلبک دریایی، کنجاله کلپ – این در اصل جلبک دریایی خشک و له شده است.
 • جلبک دریایی کلسیفیه، این یکی کود کلپ نیست. این ترکیبی از مرجان کلسیفیه و جلبک (با حدود 50 درصد کلسیم) است.

 

 

مزایای استفاده از کود جلبک دریایی برای آلوورا

مزایای استفاده از کود جلبک دریایی برای آلوورا در باغ

محصولات جلبک دریایی بالاخص کود جلبک دریایی برای آلوورا از چند جهت برای باغ شما مفید هستند:

 • حاوی مواد مغذی مانند NPK و منیزیم و همچنین هورمون های رشد است که رشد سالم گیاه را تشویق می کند.
 • این نوعی مالچ است که خاک را مرطوب نگه می دارد و میزان آب مورد نیاز را کاهش می دهد.
 • دفعات لازم برای علف های هرز باغ خود را کاهش می دهد زیرا این باغ حاوی هیچ دانه ای نیست (علف های هرز احتمالی).
 • این کود باغ سبزی شما را از آفاتی مانند راب، کرم و حتی پرندگان دور نگه می دارد، زیرا همه این موجودات از بافت و شوری جلبک دریایی تازه متنفر هستند.
 • این به گیاهان کمک می کند تا در برابر قارچ ها و بیماری ها ایمنی ایجاد کنند.
 • بر خلاف کودهای خشک مانند کمپوست و سایر مالچ ها، جلبک دریایی در باد از بین نمی رود.
 • کود جلبک دریایی خاک را هوادهی و سالم نگه می دارد.
 • این گیاه با تامین مواد مغذی که گیاهان به طور کلی از خاک استخراج می کنند، گیاهانی را که به روش هیدروپونیک رشد می کنند، غنی می کند.
 • از آنجایی که کود آلی است، کود جلبک دریایی مشکل خاصی ندارد.
 • یکی از مسائل اصلی میزان نمک بالای آن است و این به خصوص برای سلامت گیاه مضر نیست.
 • همانطور که قبلا ذکر شد، نمک ممکن است با باران یا زمانی که باغ خود را آبیاری می کنید، از بین برود.
 • یکی دیگر از مشکلات جزئی این است که وقتی به عنوان مالچ استفاده می شود، ممکن است سریعتر از آن که بتواند گیاه را غنی کند، تجزیه می شود. به غیر از این، استفاده از کود جلبک دریایی هیچ جنبه منفی قابل توجهی ندارد.

جلبک دریایی برای درخت لیمو

خرید کود جلبک دریایی 

سخن پایانی:

در مجموع مطالعات موثر در بررسی استفاده از جلبک دریایی برای آلوورا نشان داده است که آلوئه ورا یک داروی گیاهی بسیار محبوب است. ژل به دست آمده از مرکز برگ های آلوئه ورا خواص درمانی مفیدی را ارائه می دهد. محصولات گیاهی و مکمل های غذایی می توانند اثرات دارویی داشته باشند، ممکن است در برخی افراد واکنش های نامطلوب ایجاد کنند و با داروهای بدون نسخه و نسخه دار که ممکن است مصرف کنید تداخل داشته باشند.

تصمیم خود را برای استفاده از هر محصول گیاهی با پزشک خود در میان بگذارید. از آن جایی که اسید هیومیک به دو صورت مایع و پودر در بازار موجود است، لذا نوع مایع از لحاظ کارایی بهتر بوده و به طور معمول توصیه می شود از اسید هیومیک شوک آمریکایی20 لیتری استفاده کنید( می توانید به صورت 10 لیتری در هر هکتار آبیاری یا 5 لیتری در 500 لیتر آب محلول پاشی استفاده کنید). هم چنین این نکته را هم باید بدانید که استفاده همزمان از اسید هیومیک شوک و جلبک دریایی شوک آمریکایی تاثیرش به مراتب بیشتر است.

قویترین کود جلبک دریایی برای آلوورا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *