تاثیر فروت ست بر روی مرکبات

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کوددهی به درخت مرکبات به توجهی بیش از پیش نیاز دارد. در اقدامی که به جهت مطلوب سازی میوه دهی باید انجام داد، ابتدا مطلوب سازی گل دهی است. برای تقویت گل دهی، با استفاده از کود فروت ست، میوه دهی به بهترین شکل صورت می گیرد. البته استفاده از این کود در زمان گل دهی درختان چندان هم عمل ساده ای بنظر نمی رسد و نیازمند به خرج دادن حساسیت و دقت بسیار است. بهتر است قبل از استفاده با نحوه استفاده از فروت ست آگاهی کامل داشت تا از هر گونه زیان و ضرر جلوگیری کرد.در ادامه با تاثیر فروت ست بر روی مرکبات آشنا خواهید شد.

زمان مناسب برای استفاده از کود

زمانی که درختان گل می دهند، کم دقتی در استفاده از کود در این زمان، افراد را با یک فاجعه رو به رو خواهد ساخت. به همین منظور افراد بسیاری اعتقاد دارند که این بازه برای کود دهی درختان زمان مناسبی نیست اما رفته رفته با توسعه و پیشرفت بیشتر در صنعت و ابزارآلات کشاورزی، کود هایی تولید شده اند که کم ترین زیان را به محصولات می رسانند.

تاثیر فروت ست بر روی مرکباتویژگی بهترین کود در زمان گل دهی مرکبات

در واقع باید ذکر شود که استفاده از کود فروت ست با رعایت میزان استفاده در زمان گل دهی مرکبات خطری را ایجاد نخواهد کرد. شاخصه ای که کود ها باید در زمان گل دهی مرکبات باید داشته باشند این است که از ازت بالایی برخوردار نباشند. محلول پاشی یکی از ویژگی های کود در این دوره است و این بخاطر باقی نماندن پسمانده ها در گل ها است. کود فروت ست کاملا این قابلیت را دارا می باشد و قابلیت محلول پاشی را دارد. خاصیت اختلاط از جمله ویژگی های مهمی است که سبب می شود از سم پاشی متعدد جلوگیری کند و با یک بار استفاده از کود کاملا جذب درختان گردد. با استفاده از فروت ست افراد می توانند با کم ترین میزان استفاده، بیشترین بازدهی را داشته باشند.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست شوک بر روی انبه

درختان مرکبات برای گل دهی به عواملی نیاز دارند که از جمله آن ها اسید آمینه، فسفر و بور و روی است و تمام این عناصر از جمله عوامل اصلی در تولید فروت ست است و در هر حال می توان از این کود استفاده نمود. طبق تحقیقاتی که در زمینه تولید بهترین کود صورت گرفته، نتیجه نهایی بر این اساس بوده که کلسیم، مهم ترین عامل رشد در نتمامی گیاهان و درختان است و کودی با کیفیت است که این عنصر را در خود داشته باشد. به همین جهت در تولید کود های فروت ست، عنصر کلسیم را که تا قبل از آن کم تر در این ماده وجود داد افزایش داده و هم اکنون با درصد قابل توجهی در این نوع کود موجود می باشد. همچنین کسانی که از این نوع کود استفاده نمی کنند بهتر است در کنار استفاده از کود مورد نظر، میزانی کود کلسیم نیز بکار گرفته شود زیرا با استفاده از این کود، مرکبات از بسیاری آفت ها و قارچ ها و بیماری ها در امام خواهند ماند.

افزایش مقاومت مرکبات با فروت ست

دور کردن مرکبات از خطر هایی چون سرما و گرمای شدید، کاهش رطوبت و هر گونه آفت باعث می شود که راندمان گل دهی این درختان زیاد تر شود و پایه و اساس برای تشکیل میوه استحکام یابد. کود فروت ست از جمله عواملی است که به طور همه جانبه به مشکلات درختان رسیدگی می کند و به نحو بهتری نسبت به سایر کود ها آن ها را حل می کند.

تاثیر فروت ست بر روی مرکباتظاهر بد میوه هایی که پس از گل دهی به ثمر می رسند، از جمله مشکلاتی است که سبب کساد سود تولید کنندگان می شود و حتی آن ها را با زیان رو به رو خواهد کرد. این مسئله بخاطر کود دهی نامناسب در زمانی که گل ها به میوه تبدیل می شوند رخ می دهد. وجود لقاح ناقص از جمله عوامل رخ دادن چنین مشکلی است که به کود دهی نامناسب بر می گردد. کمبود مواد مغذی برای درختان بالانس هورمونی را ایجاد می کند و به علاوه استرس و خطر های محیطی را نیز به همراه خواهد آورد.

تاثیر فروت ست بر روی مرکباتدلیل اهمیت فروت ست

در فرآیند تلقیح، تشکیل میوه و بزرگ شدن میوه تنها عاملی که از اهمیت والایی برخوردار است، جوانه زایشی است. جوانه زایشی در درختان و گیاهان به عنوان انبار ذخیره ی انرژی محسوب می شود. به سبب این که شرایط محیط دائم در حال تغییر است، درختان و گیاهان توانایی این را ندارند که بتوانند عناصری که بر فرآیند زایش موثر هستند را در خود ذخیره نمایند. به همین منظور، استفاده از فروت ست امروزه برای تمامی کشاورزان و باغ داران توصیه می گردد.

بیشتر بخوانید: بهترین کود ارگانیک برای درختان میوه

برای تقویت جوانه های مرکبات نیاز به یک برنامه است که فرآیند آن، به صورت محلول پاشی انجام شود. به طور کلی عمل جوانه زنی مطلوب هنگامی به وقوع می پیوندد که کمبود تمام عناصر مورد نیاز درختان رفع گردد. فروت ست به دو نوع برنامه غذایی و کود به فروش می رسد که هر کدام عملکرد متناسبی دارند و مسشورت با کارشناسان در خصوص نوع درختان و وضعیت آن ها، یکی از این دو روش توصیه می شود که نتیجه بهتری دارد.

تاثیر فروت ست بر روی مرکبات
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *