کود شفلرا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

صفر تا صد نگهداری و رسیدگی

گل آپارتمانی شفلرا

کود مخصوص شفلرا

کود گیاهان آپارتمانی شوک
کود گیاهان آپارتمانی

بهترین کود مخصوص گیاه آپارتمانی شفلرا را از آل کود بخواهید؛ جهت خرید کود مخصوص گل حیرت انگیز شفلرا در بسته بندی های ۲۵۰ سی سی مخصوص مصارف خانگی از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

تنها پرورش دهنده و نگهدارندگان گل آپارتمانی شفلرا می دانند که چه گیاه زیبا و چشم نوازی را روزانه از نزدیک تماشا می کنند. زادگاه گیاه شفلرا به استرالیا بر می گردد و در آنجا به صورت درختچه ای همواره سبز با برگ های پنجه ای مستطیلی_ تخم مرغی در دامان طبیعت یافت می شود. برگ های پنجه وار شفلرا ظاهر چتری بدان بخشیده و با رنگ سبز براق و چرمی شکل خود، اصلی ترین عامل زیبایی آن به شمار می رود. با ما همراه باشید تا همه چیز درباره شفلرا را بدانید!

.

فهرست محتوا مقاله

۱)معرفی گیاه آپارتمانی شفلرا

۲) مهم ترین عوامل در نگهداری از شفلرا کدامند؟

۲.۱ نوردهی

۲.۲ شفلرا را به چه صورت آبیاری کنیم؟

۲.۳ شفلرا در چه خاکی بهترین رشد را دارد؟

۲.۴ کوددهی و تغذیه گل شفلرا بایستی به چه نحوی باشد؟

۲.۵ بهترین کود برای شفلرا کدام است؟

۲.۶ چه شرایط رطوبتی برای شفلرا مناسب است؟

۲.۷ شفلرا در چه شرایط دمایی رشد می کند؟

۳) بر سطح برگ های شفلرا زخم های پنبه ای می بینم چکار کنم؟

۴) سطح پایینی برگ های شفلرا و روی ساقه لکه های قهوه ای وجود دارد چکار کنم؟

معرفی گیاه آپارتمانی شفلرا

شفلرا در بی دردسر بودن نگهداری از آن، جزء چند گیاه اول طبقه بندی می شود؛ این گیاه همیشه سبز در استرالیا و فضای آزاد مناطق مختلف ایران، با وجود رشد آهسته و کندی که دارد، قادر است از ارتفاع ۱.۸ تا ۳متر نیز رشد کند؛ بالطبع شفلراهای بلندتر خواهان رسیدگی بیشتر نیز هستند اما حضور آنها در حیاط منزل صحنه خیره کننده ای به نمایش خواهد گذاشت.

. شفلرا گیاه تک ساقه ای بوده و فاقد شاخه ها و جوانه های جانبی می باشد؛ لذا شاخه ها و ساقه آن به سمت بالا رشد کرده و آن را به گیاه تماشایی و جذاب تبدیل می کند. برگ های شفلرا از بخش انتهایی دمبرگ ها رویش می کند که با قرار گیری برگچه ها در کنار یکدیگر، یک گیاه دیدنی مخصوص آپارتمان و ادارات شکل می گیرد.

جالب است بدانید شفلرا در محیط آپارتمانی شکوفه نمی دهد اما اگر آن را در فضای باز کاشته اید ممکن است با  شکوفه های سفید، صورتی یا شاخک شکل خود شما را سورپرایز کند.

با آل کود همراه باشید تا گل شفلرا منزل تان همیشه با نشاط و سالم بماند.

کود شفلر

مهم ترین عوامل در نگهداری از شفلرا کدامند؟

نوردهی

شفلرا عاشق نور زیاد می باشد اما شیوه تابش نور باید غیر مستقیم بوده تا برگ های چتری مانند و سبز براق آن دچار   سوزش نشوند. لذا شفلرا را در محیط دارای نور کافی به صورت غیر مستقیم قرار دهید؛ یکی از نشانه های تابش نور بیش از حد خورشید بر شفلرا، افزایش فاصله میان برگ و ساقه این گیاه آپارتمانی می باشد در صورت مشاهده این حالت، شفلرا را از مکان دارای تابش زیاد دور کنید. هم چنین این گیاه در اثر نور کم پژمرده و بی حال خواهد شد.

شفلرا را به چه صورت آبیاری کنیم؟

شفلرا در طول فصل رشد به آبیاری منظم و هفتگی نیاز دارد برای شروع آبیاری، ابتدا از خشک بودن کامل خاک مطمئن شوید سپس آن را با آب زیاد آبیاری کنید تا ریشه ها به نحو مطلوب خیس گردند. هم چنین با اسپری پاشی، برگ های پنجه ای و سبز رنگ آن را مرطوب نمایید. همزمان با فصل زمستان آب دادن به گیاه را به حداقل برسانید طوری که در زمستان هفته ای یک دفعه و در تابستان ۲ تا ۳ مرتبه آبیاری انجام گیرد. برای آبیاری شفلرا یک برنامه منظم را در پیش بگیرید تا از آبیاری بیش از حد و کم آبی گیاه که هر دو سبب نابودی آن می شوند، جلوگیری شود.

زرد شدن برگ ها و ریزش آن ها نشانه آبیاری بیش از حد و برگ های افتاده و کم توان نیز نشانه کم آبی شفلرا می باشد. نکته مهم در نحوه آبیاری این است که از ریختن آب از قسمت بالایی و رویی برگ ها خودداری کنید.

شفلرا در چه خاکی بهترین رشد را دارد؟

خاک گلدان یا باغچه شفلرا بهتر است مخلوطی از مقدار کمی ماسه، پیت ماس، خاک برگ و کوکوپیت باشد تا گیاه از رشد مناسب برخوردار گردد؛ چنین ترکیب خاکی سبب میشود بستر شفلرا از زهکشی بالایی برخوردار گردد. اگر پی اچ خاک اسیدی رو به کمی خاصیت بازی باشد، یک امتیاز مثبت برای آن محسوب می شود.

بهترین کود شفلر

 کوددهی و تغذیه گل شفلرا بایستی به چه نحوی باشد؟

خاکی که شفلرا در آن کاشته شده، بایستی غنی و سر شار از مواد معدنی باشند تا گیاه با اطمینان خاطر از رشد خود لذت ببرد. برای تغذیه شفلرا می توانید در فصل رشد ماهی ۲ الی سه بار بسته به نیاز گیاه با کودهای مایع آبیاری کنید و در فصل زمستان به صورت یک بار در ماه این کار را انجام دهید تا شاهد سر زندگی و شادابی همیشگی گیاه خود شوید.

از علائم کمبود مواد و عناصر غذایی در گیاه سر سبز شفلرا، می توان به زردی و رنگ پریدگی برگ ها و پژمردگی برگ و ساقه اشاره نمود که برای پیشگیری از چنین اتفاق ناراحت کننده ای، لازم است استفاده از کودهای مخصوص گل ها و گیاهان زینتی را در دستور کار قرار داد.

نکته: درصورتی که کود مورد استفاده برای گل زیبای شفلرا از سری کودهای با کیفیت و اصل باشد، تاثیر به سزایی در رشد، سلامتی و شادابی آن خواهد داشت. اکنون سوال مهمی که پیش می آید این است که مناسب ترین کود برای شفلرا کدام است؟ از کجا تشخیص دهیم کود با کیفیتی خریداری می نماییم؟

این ها سوالات ساده اما در عین حال بسیار مهم هستند؛ شفلرا برای رشد به درصد معینی از عناصر ماکرو و میکرو مانند: فسفر، ازت، پتاسیم، روی، بور، آهن، منیزیم و آمینو اسید ها و هورمون های محرک رشد نیاز دارد. حال بایستی کودی را انتخاب نمایید که تمامی این اجزا را در خود جای داده باشد.

پس کودی را برای شفلرا انتخاب نمایید که محلول در آب بوده و تمامی مواد مغذی و ارگانیک را به گیاه تان هدیه دهد.

کود مخصوص شفلر

بهترین کود برای شفلرا کدام است؟

بهترین کود گل شفلرا بایستی کود مخصوص گیاه آپارتمانی بوده و تمامی ویژگی های اشاره شده را دارا باشد. کود گیاهان آپارتمانی شوک تمامی عناصر و ریز مغذی های لازم برای رشد، شادابی و محافظت از گیاه آپارتمانی شفلرا را داشته و سر شار از انواع گوناگون هورمون رشد و آمینو اسید بوده که تاثیر فوق العاده ای بر گیاه تان خواهد داشت. با کود گیاهان آپارتمانی شوک دیگر نگران پژمردگی و زردی گل های شفلرا نباشید.

چه شرایط رطوبتی برای شفلرا مناسب است؟

وقتی رطوبت ۴۰ تا ۵۰ درصد برای شفلرا تامین گردد، شرایط ایده آلی برای رشد آن مهیا می شود؛ بدین منظور لازم است دو دفعه در هفته را به غبار پاشی فضای اطراف برگ اختصاص دهید. درصورت خشک بودن بیش از حد فضای داخل منزل در فصل زمستان، از یک دستگاه بخور کمک بگیرید.

چه شرایط دمایی برای شفلرا مناسب است؟

بهترین دما برای رشد و نگهداری شفلرا، در محدوده ۱۸ الی ۲۷ درجه سانتی گراد قرار دارد. در صورتی که دمای هوای اطراف شفلرا از ۲۷ درجه سانتی گراد فراتر رود، ساقه های گیاه اوج گرفته و بلند شده و صاف بودن خود را از دست می دهد. لذا در این شرایط گلدان را به محل خنک تری انتقال دهید. هم چنین در فصل زمستان گیاه را در شرایط دمایی پایین تر از ۱۸ درجه سانتی گراد قرار  ندهید.

بر سطح برگ های شفلرا زخم های پنبه ای می بینم چکار کنم؟

دلیل پدیدار شدن این گونه زخم های پنبه ای بر سطح برگ شفلرا، حشره شپشک آرد آلود می باشد که در صورت زیاد نبودن تعداد آن، با استفاده از پنبه کوچک آغشته به الکل و مایع صابون، به راحتی از شر آفت خلاص شوید. اما در صورت بالا بودن تعداد آفت، راهکار استفاده از سموم حشره کش توصیه شده توسط کارشناسان که عمدتا سیستمیک می باشد، توصیه می شود.

سطح پایینی برگ های شفلرا و روی ساقه لکه های قهوه ای وجود دارد چکار کنم؟

عامل این اتفاق، حشره شپشک سپردار می باشد که طبق دستور فوق بایستی با آن برخورد نمود.

نظرات ارزشمند و کارسازتان را به منظور ارائه مطالب مفیدتر با ما در میان بگذارید. با تشکر از همراهی تان آل کود

کود شفلر
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *