کود مرغی برای درخت گردو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

 کود مرغی برای درختان گردو : توجه به نیازهای تغذیه ای درخت گردو از ضروری ترین کاری است که باغدار باید به آن اهمیت دهد زیرا این درخت در مقایسه با دیگر درختان به مقدار ماده بیشتری جهت تولید مغز و میوه با کیفیت نیازمند است؛ شرط تولید مداوم گردوهای مغز پر تقویت کافی آن ها در اوایل سال های کاشت درخت می باشد زیرا در سال های اولیه رشد ریشه بندی درخت شکل می گیرد و هرچه پایه آن از ابتدا مستحکم تر و غنی از مواد مغذی باشد، همان قدر آینده تولید گردو ها نیز روشن خواهد بود. موثر ترین راه رشدی درخت گردو استفاده از کودها می باشد؛ در این مقاله در مورد اهمیت کود مرغی و تاثیر آن بر درختان گردو می پردازیم پس تا انتها ما را همراهی بفرمایید.

معرفی کود مرغی:

به طور کلی بهترین کودها برای درختان کودهای طبیعی و ارگانیک می باشد به عبارتی شیمیایی نباشد؛ کود مرغی نیز در زمره بهترین انتخاب هایی است که برای درختان می توان آن را به کار برد. کود مرغی از مواد مغذی غنی بوده و از درصد پتاسیم و فسفر بالایی نسبت به دیگر کودهای حیوانی برخوردار می باشد. این کود برای تمامی درختان قابل استفاده بوده و محدودیتی ندارد.

 

کود مرغی برای درخت گردو

کود مرغی برای درخت گردو:

کود مرغی تولیدات درخت گردو را بهتر و سریع تر می کند زیرا سرشار از درصد بالایی از پتاسیم و فسفر می باشد و این دو عنصر در گروه عناصر پر مصرف و تعیین کننده در تولیدات میوه و گلدهی به حساب می آید. به طور کلی اگر سوال پرسیده شود که چه انتظاری از یک کود دارید و جواب داده شود حفظ سلامت درختان و تولید میوه های زیاد، باید بگویم کود مرغی دقیقا این انتظار را برآورده خواهد کرد.

فواید کود مرغی:

کود مرغی نه تنها برای درختان مختلف مانند گردو مفید می باشد، بلکه به دلیل عدم وجود ترکیبات شیمیایی تاثیر منفی بر محیط زیست نخواهد داشت. اکنون فواید کود مرغی را عرض خواهم کرد:

۱)پیشگیری از آلودگی محیط زیست و نبود آلودگی ناشی از کود مرغ

۲)تقویت زمین های کشاورزی و باغات و کمک به حفظ آن ها

۳)جلوگیری از آبشویی و فرسایش خاک

۴)تولید محصولات با کیفیت و مرغوب در اثر استفاده از کود مرغی

۵)عدم وجود عوامل بیماری زا و دانه بذر علف های هرز

۶) جلوگیری از خریداری کودهای شیمیایی خارجی و صرفه جویی در هزینه ها

۸) زندگی نو بخشیدن به خاک باغات و زمین های کشاورزی و حفظ آن ها برای نسل بعد

کود برای رشد سریع درخت گردو

خواص گردو:

اگر توانایی خرید ماهی ندارید و لازم است امگا ۳ بدنتان تامین شود، گردو بهترین جایگزین خواهد بود زیرا سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده و امگا ۳ می باشد. گردو غنی از مواد معدنی و ویتامین ها بوده و خوردن آن انرژی لازم برای کارهای مختلف را فراهم می کند. مس، فسفر، ویتامین ب ۶ ، ویتامین ای و منگنز در مغز گردو یافت می شود.مصرف منظم گردو سلامت قلب، مغز و تقویت سیستم ایمنی مقابل بیماری هایی نظیر سرطان را تضمین می کند.

کود برای درخت گردو

انواع کود مرغی:

کود مرغی خام، کود مرغی پلیت شده، کود مرغی گرانوله، کود مرغی غنی، کود مرغی مایع، کود مرغی فرآوری شده، کود مرغی فله، کود مرغی گوشتی، کود مرغی اصلاح شده

روش کوددهی درختان گردو:

انتخاب روش مناسب برای کوددهی درختان گردو از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ کود مرغی که سرشار از عناصر پر مصرفی چون فسفر و پتاسیم می باشد، از روش های چالکود و یا پخش سطحی در اختیار درختان گردو قرار می گیرد. زمان افزون کود مرغی نیز مهم است و بایستی با آگاهی و در زمان درست کود به درخت رسانده شود زیرا در غیر این صورت نتیجه معکوسی گرفته خواهد شد.ارزش کود مرغی به چه مواردی بستگی دارد؟ارزش کود مرغی به نوع مرغ، تغذیه آن، جایگاه نگهداری یا محل زندگی آن از جهت نوع ماده استفاده شده برای بستر آن و طرز نگهداری مرغ وابسته است.

پلت مرغی

مزایا و امتیازات کود مرغی:

تامین بخش اعظم مواد مغذی گیاهان و درختان مانند فراهم کردن مقدار کافی عناصر پتاسیم، نیتروژن، فسفر به خاک زمین های زراعی و باغیسبب تشکیل هوموس در خاک شده که آن هم خود عاملی برای اصلاح خاک سطحی، بهبود شرایط فیزیکی و ساختمان خاک شده و از این طریق تهویه هوا درون بافت خاک به خوبی صورت می گیرد. کود مرغی سبب افزایش رویش درخت گردو شده و ظرفیت نگهداری آب در خاک را با تولید هوموس بالا می برد.فعالیت میکروارگانیسم های مفید در خاک با کمک این کود بیشتر شده و در مجموع بهره گیری از کود مرغی خواص فیزیکی و شیمیایی خاک را جهت تبدیل آن به بستر مناسب رشد درختان میوه از جمله گردو می کند.پس از برداشت مقدار زیاد محصول مقداری از کود مرغی در حد دو سوم در زمین باقی مانده و برای سال آینده نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید: بهترین کود برای درخت گردو

نکته:

کود مرغی مقدار نیتروژن بالایی نیز دارد که استفاده بیش از حد آن برای گیاهان و درختان آسیب زا می باشد. عرضه کودهای مرغی در بسته بندی های ۲۵ کیلویی، ۵۰ کیلویی و ۲۰ لیتری می باشد و حتی در اندازه های دیگر نیز بسته بندی دارد.کود مرغی توسط تولید کننده ها، عمده فروشی ها، نمایندگی ها و یا سایت های مختلف در سراسر کشور عرضه می شود. خرید عمده کود مرغی برای افرادی که تمایل به داشتن حجم بالا و خرید در قیمت مناسب هستند مفید می باشد.

خرید و فروش کود پلت مرغی

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم مطالب کاملی در مورد تاثیر کود مرغی بر درخت گردو در اختیارتان قرار دهیم؛ کود مرغی از جمله بهترین کود ها برای تولید محصولات با کیفیت و درشت مغز گردو به حساب می آید که نه تنها برای یک سال کافی است، بلکه حدودا دو سوم آن نیز در خاک باقی مانده و خاک غنی را برای نسل های بعد در اختیار شما قرار می دهد.استفاده از این کود به ویژه در سال های اولیه کاشت نهال ضرورت دارد زیرا ریشه گیری در این سال ها بیشتر انجام می گیرد. با وجود کود های مرغی دیگر نگرانی از بابت آلودگی محیط زیست و صرف هزینه های گزاف برای کودهای شیمیایی به پایان می رسد.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

  

کود مرغی برای درخت گردو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *