کود درخت لیمو

کود درخت لیمو

جهت خرید بهترین کود درخت لیمو با ما در ارتباط باشید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

رشد درختان لیمو باعث علاقه و لذت می شود. لیموهای زرد دلپذیر که مشتاقانه منتظر هستید آنان به ثمر بنشینند ، بسیار شگفت آور هستند ، اما اگر شما یک درخت لیمو را پرورش می دهید و لیمو به ثمر نرسیده و هنوز سالم به نظر نمی رسد ، ممکن است این درخت فاقد مواد مغذی باشد یا کود صحیحی به آنها داده نشده است.

برای رشد درخت لیمو. خواندن نکاتی درباره کودهای لیمو را ادامه دهید.

بهترین کود برای درخت لیمو :

اکثر اوقات مردم اصول اولیه چگونگی رشد یک درخت لیمو را می دانند ، اما نسبت به کود درخت لیمو بدون آگاهی هستند. کود یک درخت لیمو باید از نظر نیتروژن پر باشد و نباید در فرمول بالاتر از 8 (8-8-8) هیچ عددی داشته باشد.

چه موقع برای درخت لیمو از کود استفاده کنید : هنگام پرورش درخت لیمو می خواهید مطمئن شوید که کودهایتان را در مواقع مناسب بکار می برید. درختان لیمو باید بیش از چهار بار در سال بارور نشوند و در صورت عدم رشد فعال ، در خنک ترین فصل نباید بارور شود.

کود دهی درخت لیمونحوه استفاده از کود درخت لیمو

دانستن چگونگی رشد یک درخت لیمو که میوه تولید می کند ، بدان معنی است که باید بدانید که چگونه کود درخت لیمو را اعمال کنید. شما می خواهید کود را به صورت دایره ای در اطراف درخت بمالید و به اندازه درخت زیاد باشد. بسیاری از افراد با قرار دادن کود فقط در پایه رشد درختان لیمو اشتباه می کنند ، به این معنی که کود به سیستم ریشه نمی رسد. اگر درخت لیمو شما 3 فوت (0.9 متر) بلندی دارد ، کود را برای یک درخت لیمو به صورت 3 فوت (0.9 متر) در اطراف درخت بمالید. اگر درخت لیمو شما 20 فوت (6 متر) بلندی داشته باشد ، لیموهای بارورکننده شامل یک برنامه در یک دور 20 فوت (6 متر) در اطراف درخت هستند. این تضمین می کند که کود به کل سیستم ریشه درخت برسد. رشد درختان لیمو در باغ می تواند پاداش دهنده باشد. درک نحوه رشد یک درخت لیمو و چگونگی باروری مناسب آن به شما کمک می کند تا از لیموهای زرد دوست داشتنی به شما پاداش داده شود.

بهترین منبع ازت برای درختان لیمو است.

بارور کردن درختان لیمو

درختان لیمو (مرکبات لیمون) در خارج از ایالات متحده در بخش زراعت سختی گیاهان 9 تا 12 رشد می کنند. این درختان همیشه سبز متوسط ​​و بزرگ دارای خار ، برگ معطر و میوه های شیرین ترش هستند. درختان مرکبات مانند لیموها برای تولید رشد قوی هر ساله به کود نیتروژن نیاز دارند. بهترین منبع نیتروژن برای درختان لیمو کودهای با آهستگی تجاری است.

نیتروژن آلی

نیتروژن از طریق منابع ارگانیک در دسترس باغداران است. زباله های حیوانات مانند کود مرغ حاوی مقادیر زیادی ازت است که پس از آن به خوبی کمپوست توسط درختان لیمو استفاده می شود. گیاهان حبوبات ، که نیتروژن را در خاک تثبیت می کنند ، کمپوست شده و درون خاک مخلوط می شوند تا نیتروژن بیشتری به آن اضافه شود. اگرچه این منابع خاک را غنی می کنند ، اما هنگامی که به تنهایی استفاده می شوند حاوی نیتروژن کافی برای درختان لیمو گرسنه نیستند.

نیتروژن معدنی

اکثر کودهای آهسته حاوی سولفات آمونیوم هستند. اعداد موجود در بسته کود را بخوانید که به شما نسبت نیتروژن ، فسفر و پتاسیم موجود در مخلوط را می دهد. از محصولی با نسبت 6-6-6 استفاده کنید. برای برداشتن حدس از تغذیه درخت لیمو ، از مخلوط کود تجاری استفاده شده برای درختان مرکبات استفاده کنید.

برنامه تغذیه

بهتر است درختان لیمو را در طول فصل رشد تغذیه کنید. تقسیمات نیتروژن را به سه منبع تغذیه تقسیم کنید. نیتروژن را در فوریه ، مه و سپتامبر اعمال کنید. درخت را در زمستان تغذیه نکنید که رشد تازه در معرض خطر آسیب های زمستانی است.

مقدار نیتروژن

نیاز کودهای نیتروژن درختان لیمو با رشد آنها تا رسیدن به رشد کامل افزایش می یابد. یک پیمانه لیمو را 1 پوند از 6-6-6 کود تقسیم کنید که برای یک درخت 1 ساله به سه برنامه تقسیم شود. هر سال یک پوند کود اضافه کنید تا درخت بالغ شود ، در حدود 8 سال است. طبق اعلام دانشگاه فلوریدا افزونه ، بیش از 20 پوند کود روی درخت لیمو بالغ استفاده نکنید.

فرآیندهای تغذیه

هنگام استفاده از کود محلول در آب ، آن را با توجه به دستورالعمل بسته ، آنرا با آب تمیز مخلوط کنید. برگ ها را مرطوب کنید و خاک را بیش از منطقه ریشه خیس کنید. کود دانه ای در زیر درخت در بالای ناحیه ریشه پراکنده است. شروع به پاشیدن کود دو اینچ از تنه کنید. وقتی کودهای پراکنده مساحتی را دو برابر عرض سایبان درخت لیمو پوشانده اید ، برنامه را تمام کنید. کود را روی تنه نگذارید زیرا این درخت باعث سوختن آن می شود. کود را به داخل اینچ بالای خاک بچسبانید و منطقه را آب کنید تا کود کار به سمت ریشه شروع شود.

چگونه می توان یک درخت لیمو را بارور کرد:

به عنوان یک باغبان اولین بار درخت لیمو که تنها تجربه متوسطی در زمینه رشد تعداد معدود گیاهان خانگی و سبزیجات سالانه دارد ، مفهوم کود دهی سبب سوالاتی می گردد، آیا نیاز به کود دهی داریم؟ چه زمانی باید بارور کنیم؟ چند بار باید بارور کنیم؟ از چه نوع کودی باید استفاده کنیم؟ ” اینها همه سؤالاتی بودند كه وقتی اولین درخت لیمو را در مراقبت از لیمو گرفتیم و تصمیم گرفتیم كه آن را رونق دهیم، ذهن را جلب می كند.

خوشبختانه منابع زیادی در دسترس است و دستورالعملهای متعددی برای پیگیری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا درخت لیمو شما به لقاح نیاز دارد  و دقیقاً چگونه این کار را انجام دهید.

من تحقیق کاملی را انجام دادم که می دانستم چگونه درخت لیمو خود را بارور کنم ، و اطلاعات زیر را برای کمک به شما در مراقبت بهتر از درخت لیمو خود جمع آوری کرده ام. استفاده از کود می تواند اطمینان حاصل کند که درخت لیمو شما را شاد ، سالم و به وفور میوه ای آبدار و آب فراوان برای سالهای بعد تولید می کند.

آیا باید درخت لیمو خود را بارور کنیم؟

آره! پاسخ این است که بله ، اگر سرمایه گذاری در شکوفایی آن سرمایه گذاری کرده و میوه های سالم ، سرشار از آب ، آبدار و طعم آور تولید می کنید ، باید لیموترش را بارور کنید.

درختان میوه دار نسبت به سایر گیاهان انرژی بیشتری مصرف می کنند ، زیرا میوه در حال رشد کاری پر تحرک و در نتیجه انرژی مصرفی بالایی است. به منظور تولید میوه ، گیاهان به مقادیر کافی از نور خورشید ، آب و مواد مغذی نیاز دارند. گیاهان این عناصر را جذب می کنند و از طریق فتوسنتز آنها را برای رشد و تولید به سوخت تبدیل می کنند.

در حالی که این دانش رایج است که گیاهان برای رشد به آب و نور خورشید احتیاج دارند ، جذب مواد مغذی به همان اندازه که آب و نور خورشید در سوخت و سازهای فرآیندهای رشد گیاهان نقش دارد با اطمینان از دسترسی درخت لیمو به اندازه کافی از همه مواد مغذی مناسب ، به شما در شکوفایی و تولید وفور لیموهای آبدار کمک خواهید کرد.

در طی کدام فصل باید یک درخت لیمو بارور کنیم؟

به عنوان یک قانون اساسی ، همیشه باید در طول رشد فعال بارور شود. برای درختان لیمو (و بیشتر گیاهان) این به معنای بهار و تابستان است. کود دهی را در اواخر تابستان متوقف کنید یا بعد از آنکه تولید طبیعی درخت شما شروع به کند شدن کرد. در طول ماه های زمستان درخت لیمو خود را بارور نکنید.

کود با کیفیت درخت لیموچند بار باید درخت لیمو را بارور کنیم؟

با شروع اوایل بهار ، درخت لیمو خود را هر چند بار یکبار در هر 4-6 هفته تا تابستان بارور کنید. کوددهی در فواصل دوره ای 4-6 هفته در طی رشد فعال باعث می شود که درخت لیمو شما به مواد مغذی کافی برای رشد و تولید میوه دسترسی داشته باشد. هنگامی که درخت لیمو شما در اواخر تابستان تولید را کند می کند ، لقاح را تا بهار بعدی متوقف کنید. مطمئن باشید هر سال در فصول مناسب سال ، درخت لیمو خود را بارور کنید.

اگر آب دادن به درخت لیمو در هر 4-6 هفته در طول فصل رشد به نظر می رسد یک تعهد بالقوه مشکل ساز است ، همچنین روش های کود دهی آهسته در دسترس است که تعداد دفعات استفاده از کود را کاهش می دهد. معمولاً کود آزاد آهسته به شکل سنبله هایی که داخل خاک درخت لیمو قرار می دهید می آید. اگر از کود با روش رهایی آهسته استفاده می کنید ، فقط لازم است که یک بار در سال ، در اوایل بهار ، کود لیمو خود را بارور کنید.

چه نوع کودی را باید برای درخت لیمو گلدان استفاده کنیم؟

اگر درخت شما علائم کمبود یا بیماری را نشان نمی دهد ، یک کود مرکبات عمومی را پر ازت ،فسفر و پتاسیم و از جمله ریز مغذی ها مانند منیزیم ، کلسیم و گوگرد انتخاب کنید. این کود مرکبات مرکب مملو از ترکیبی متعادل از تمام مواد مغذی مورد نیاز یک درخت لیمو است و گزینه مناسبی برای تقویت درخت لیمو به منظور ترغیب رشد سالم و تولید میوه است.

گزینه دیگر انتخاب کود آهسته ترشح شده برای درختان مرکبات است. فایده اصلی استفاده از کود آزاد آهسته این است که شما فقط باید یکبار در سال درخت لیمو خود را بارور کنید ، زیرا یک برنامه منفرد به تدریج در طی فصل رشد ، مواد مغذی را به گیاه منتقل می کند. به همین دلیل ، کودهای آهسته می توانند برای افرادی که سبک زندگی شلوغ دارند یا برای کسانی که می خواهند “آن را تنظیم کرده و آن را فراموش کنند” گزینه خوبی باشد. معمولاً کودهای آزاد آهسته به شکل سنبله هایی که داخل خاک گیاه خود قرار می دهید ، می آیند. این گیاه مخصوص درختان مرکبات تدوین شده است ، بررسیهای خوبی در این مورد است و سنبله ای با اندازه عالی برای یک گل لیمو گلدان است.

اگر درخت شما زردرنگ می کند ، شما را به دلیل کمبود مواد مغذی شک می کنید ، آزمایش خاک را در نظر بگیرید تا بفهمید که دقیقاً کدام مواد مغذی درخت لیمو شما را ندارد. آزمایشات خاک در منازل که به آزمایشگاه فرستاده می شوند ، می توانند در بینش مواد مغذی خاک بسیار مفید باشند. این کیت آزمایش خاک حتی گزارشی را برای شما درمورد نوع دقیق کود مورد استفاده برای بازگرداندن خاک درخت لیمو به ترکیبات بهینه مواد مغذی برای شما ارسال می کند

این ایده خوبی است که قبل از استفاده از کود ، خاک درخت لیمو خود را آزمایش کنید نه تنها برای تعیین چه نوع کودی ، بلکه به دلیل زرد شدن برگها نیز می تواند نشانه بیماری های دیگر باشد. اگر آزمایش خاک شما به میزان کافی از تمام مواد مغذی مهم گزارش شده است ، به علل دیگری مانند آب زیاد یا خیلی کم یا آلودگی به آفات نگاه کنید.

کود لیمواستفاده از کود

کودهای مختلف غلظتهای مختلفی دارند و بنابراین دستورالعملهای مختلف در هنگام استفاده از کودهای لازم جهت استفاده وجود دارد. دستورالعمل های موجود در مورد کود خاص خود را انتخاب کنید تا میزان کود کود را در خاک درخت لیمو خود اعمال کنید. به خاطر داشته باشید که کودهای مایع معمولاً غلیظ هستند و نیاز به رقیق شدن با آب دارند. این را هم بخاطر بسپارید که اگر درخت لیمو شما گلدان باشد ، به کود کمتری نسبت به نمونه درون زمین احتیاج خواهید داشت ، زیرا خاک و محتوای مغذی آن در محدوده های کوچک گلدان موجود است.

از ارتفاع درخت لیمو استفاده کنید تا تعیین کنید که چقدر از تنه فاصله دارید  و باید کود را پراکنده کنید. اگر درخت 2 فوت است ، کود خود را به قطر 2 فوت در اطراف تنه درخت بمالید. اگر درخت 12 فوت است ، کود خود را به قطر 12 فوت اطراف تنه درخت بمالید. استفاده از این دستورالعمل ها باعث می شود ریشه های درخت به مواد مغذی دسترسی داشته باشند و باعث جذب یکنواخت و سالم مواد مغذی می شوند.

در صورت استفاده از کود خشک ، کود را پس از استفاده موضعی در خاک کود دهید.

در صورت استفاده از سنبله های آهسته ، تعداد سنبله های توصیه شده در دستورالعمل های محصول را در نزدیکی درخت لیمو وارد کنید.

مواظب باشید که گیاه بیش از حد کود ندهد زیرا این می تواند باعث سوختگی ریشه شود. به همین ترتیب ، از اعمال کود مستقیماً روی تنه خودداری کنید زیرا این امر همچنین می تواند تنه را بسوزاند.

بهترین کود برای درختان لیمو

تمام درختان مرکبات فیدرهای سنگینی هستند و به انرژی زیادی احتیاج دارند.

آنها به احتمال زیاد از کودهای غنی از نیتروژن یا کودهای NPK بهره مند می شوند که به غیر از داشتن مواد مغذی ضروری ، دارای عناصر ریز مغذی دیگری مانند آهن ، منگنز ، روی ، بور و مس نیز هستند تا از کمبودهای مغذی موجود در خاک استفاده کنند.

کودهایی وجود دارد که بطور خاص طراحی شده اند و برای درختان مرکبات معروف به کودهای مرکبات شناخته می شوند.

اینها برای همه مرکبات مانند گریپ فروت ، درختان آهک و غیره مناسب است.

کود ایده آل برای درختان لیمو 6-6-6 است.

در صورت نیاز می توانید از ترکیب قوی تری استفاده کنید اما نباید از 8-8-8 تجاوز کند.

کود مرکبات برای درختان دیگری مانند درختان سیب یا گلابی مناسب نخواهد بود.

بعضی از گونه ها از جمله لیموهای میکر ممکن است به عنوان میوه گلدان رشد کرده و هرس شوند تا ظاهر دلخواه خود را حفظ کنند.

به غیر از استفاده از گلدان با سوراخ های زهکشی ، کود مرکبات آزاد شده آهسته را در خاک بمالید تا از کمبود خاک کاسته شوید و درخت به درستی رشد کند.

آنها نسبت NPK 3-5-5 دارند و مخصوصاً برای درختان لیمو گلدان مناسب هستند.

کلپ (جلبک دریایی) همچنین به عنوان کود خوبی برای درختان لیمو عمل می کند زیرا باعث تحریک رشد سیستم ریشه می شود و مواد مغذی را به خاک اضافه می کند.

این ماده از نظر طبیعت قلیایی است ، بنابراین لازم است که با کود دیگری جفت شود تا خاک کمی در pH اسید شود.

چه موقع باید درختان لیمو را بارور کنید

از کود لیمو درختی در طول فصل رشد هر 3 ماه و یک کود مایع هفتگی استفاده کنید.

میزان کود به اندازه و سن درخت شما بستگی دارد ، بنابراین دستورالعمل های بسته را با دقت دنبال کنید.

کاربردهای نیتروژن باید در طول سال – در فوریه ، مه و سپتامبر – گسترش یابد.

از تغذیه درختان در ماه های زمستان خودداری کنید.

اگر در طول سال قادر به بارور کردن درخت نیستید ، از کود آزاد آهسته استفاده کنید که فقط باید یک بار در سال استفاده شود و مواد مغذی را به آرامی در خاک آزاد کنید.

اگر برگهای درخت لیمو مهربان شما در حال زرد شدن است ، این علامت آن است که درخت مواد مغذی کافی دریافت نمی کند و باید در ماه های رشد بیشتر بارور شود.

از آنجایی که آنها در اوایل بهار شکوفه می گیرند ، توصیه می شود قبل از آن کود را برای تشویق رشد سالم استفاده کنید.

چگونه می توان درختان لیمو را بارور کرد

اگر بسته بندی نشان می دهد کود محلول در آب است ، آن را در آب حل کنید.

آن را روی برگها بمالید و خاک را درست در بالای ناحیه ریشه خیس کنید.

اگر از کود دانه ای استفاده می کنید ، آنرا روی خاک پراکنده کنید و حداقل 2 اینچ از تنه درخت شروع کند زیرا ممکن است تنه را بسوزاند.

شروع به استفاده از کود 1 ′ – 2 ′ پا در خارج از خط قطره.

کود را درون خاک بچسبانید و آن را آب دهید تا اجازه دهید تا به ریشه ها نفوذ کند.

کود باید فاصله ای به اندازه ارتفاع درخت را پوشش دهد تا از رسیدن کود به ریشه های درخت اطمینان حاصل کند.

این درختان میوه و گیاهان مرکبات به عنوان بزرگتر به کود نیتروژن نیاز دارند.

اسید هیومیک

کود آهن

پلت مرغی

با تشکر آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366