کود مناسب درختان گردو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

زمان مناسب نگهداری و کوددهی درخت گردو قبل از اینکه بهترین کودهای طبیعی، حیوانی و شیمیایی درخت گردو را بشناسیم، باید با روش های نگهداری و پرورش این درخت آشنا شویم. به عنوان مثال، علاوه بر دانستن بهترین زمان هرس، باید دلیل میوه ندادن درخت گردو و مراحل رشد آن را نیز بدانیم. در ادامه سعی می کنیم شما را با نکات مهم در این زمینه آشنا کنیم تا کوددهی بیشترین تاثیر را در رشد میوه و بهره وری بیشتر داشته باشد. کود مناسب درختان گردو چه کودی است؟ قبل از کود دادن به درخت گردو چه کنیم؟

اولین کاری که باید برای انتخاب بهترین کود انجام شود. برای درخت گردو باید در نظر بگیریم که میزان و نحوه کوددهی بستگی به نوع خاک دارد. برای اینکه این کودها بهترین اثر را داشته باشند، باید هر ساله آزمایش خاک کشاورزی را تمدید کنید تا اطلاعات به روز بیشتری در مورد زمین به دست آورید. همچنین لازم است نمونه برداری از خاک به طور دقیق از تمام نقاط زمین و در فاصله معینی از آخرین کوددهی انجام شود. تفسیر نتایج آزمایش خاک توسط کارشناسان و دریافت توصیه های کود نیز می تواند بهترین راه حل برای رشد بهتر این درخت باشد.

باردهی درخت گردو

درختان گردو در مقایسه با بسیاری از درختان مثمر به زمان طولانی برای باردهی نیاز دارند، بنابراین استفاده از کود برای رشد سریع درختان گردو زمان بلوغ را کوتاه می کند و درختان گردو را با بهره وری بالا هیجان زده می کند. برای تامین کود رشد سریع درخت گردو نباید از هیچ منبع و محصولی استفاده کرد و بدون اطلاع از شرایط باغ به آن آبیاری کرد. برای رشد موثر درخت گردو چه کاری باید انجام دهیم؟ از آنجایی که این مقاله به بررسی تاثیر و تمامی جوانب کود مورد نیاز برای رشد سریع درختان گردو می پردازد، یکی از نکات مهم در انتخاب کود مورد نیاز درخت شما توجه به نوع، نوع خاک و میزان مواد معدنی موجود در آن است. بر اساس آزمایش خاک است.

کود مناسب درختان گردو برای این منظور سعی کنید از نقاط مختلف زمین نمونه برداری کنید و شناخت کافی از شرایط خاک به دست آورید. پس از انجام این مرحله، نتایج آزمایش توسط کارشناسان الکود بررسی می شود و بهتر است کود رشد سریع درخت گردو معرفی شود. بهترین کود برای رشد سریع نهال گردو چیست؟

بیشتر بخوانید: کود کامل برای درخت گردو

نهال گردو موجودی ضعیف و کوچک است که به غذا و آب در زمان مناسب نیاز دارد تا بتواند ریشه ها را رشد دهد، سلول های ریشه را گسترش دهد و شاخه و برگ تولید کند و به عبارت دیگر شروعی قوی را از سر بگیرد. از آنجایی که کود هیومیک اسید شوک به صورت مایع بوده و از منابع طبیعی و ارگانیک تهیه می شود، نه تنها هیچ آسیبی به نهال گردو وارد نمی کند، بلکه باعث تقویت ریشه زایی و افزایش مقاومت گیاه در برابر بسیاری از تهدیدات محیطی می شود. شوک هیومیک اسید یک پیشنهاد کود عالی برای رشد سریع نهال گردو است که خاک را با مواد مغذی غنی می کند و نیاز درخت به بسیاری از کودهای شیمیایی را کاهش می دهد.

کوهای مناسب برای رشد درخت گردو

  • کودهای نیتروژن دار

 نیتروژن یکی از عناصری است که در تشکیل کلروفیل برگ درختان نقش دارد و تامین آن بر سرعت فتوسنتز، رشد برگ ها، جوانه ها و تشکیل قند تاثیر می گذارد. از طرفی درختان گردو برای ساخت پروتئین نیاز مبرمی به نیتروژن دارند، بنابراین مصرف کود نیتروژن دار را در ابتدای رشد جدی بگیرید و برای بهره وری بهتر از مقدار و دوز مناسب استفاده کنید.

کود مناسب درختان گردوگردو برای باروری بهتر به آن نیاز دارد زیرا فسفر باعث تقویت ریشه ها و بهبود مقاومت آن ها در برابر شرایط سخت محیطی، استحکام دیواره برگ و سلول های بنیادی و افزایش تبادل انرژی در گیاه می شود. جای گرفتن کود پر فسفر در برنامه کوددهی درختان گردو به دلیل نیاز میوه به این عنصر برای پرکردن مغز و جلوگیری از سیاه شدن مغز و رشد بهتر درخت است. محلول پاشی کود پر فسفر راه را برای داشتن گردو بازارپسند هموار می کند

  •  کود پر پتاسیم

 پتاسیم برای درختان میوه بسیار ضروری است، به طوری که حتی حفظ شکوفه ها و تبدیل آنها به میوه به وجود پتاسیم کافی بستگی دارد. پتاسیم منبع عالی برای تقویت درختان گردو در برابر استرس های محیطی و کم آبی است و منجر به رشد آنزیم های دخیل در رشد میوه می شود. استفاده از کود با پتاسیم بالا پس از آجیل شدن گردو برای شروع افزایش اندازه و پر شدن گردو ضروری است. است؛ بنابراین با این کود، کیفیت مغز گردو خود را افزایش دهید.

  • بهترين زمان ممکن برای کوددهی

 زمان لازم برای بهترین کوددهی تا کنون در مورد اهمیت انتخاب بهترین کود برای درختان گردو و همچنین تعیین میزان کوددهی مورد نیاز و روش صحیح استفاده از کود کشاورزی برای این محصولات مطرح شده است. علاوه بر آنچه گفته شد، زمان کوددهی درختان گردو نیز بسیار مهم است .استفاده از کودهای توصیه شده در زمان مناسب جایگاه ویژه ای در امر تغذیه درختان گردو دارد زیرا بدون اطلاع از احتمال آسیب دیدن درخت. و سود نتیجه معکوس افزایش می یابد. بنابراین، اکنون چند زمان برای کوددهی درختان گردو را به شما نشان می دهیم. یکی از مواقع ابتدای فصل رشد، زمانی است که باید از کودهای نیتروژنی استفاده کرد و پس از چند روز می توان برای تسریع رشد درخت گردو، جلبک دریایی شوک زد. انجام دهید.

کود مناسب درختان گردوپس از آن تا زمان برداشت درخت در دوره های مختلف به کود نیاز دارد تا بتواند با اطمینان میوه زیادی داشته باشد. همچنین پس از برداشت، انجام میوه‌دهی پاییزی در تغذیه جوانه‌های میوه‌ای که در سال آینده به بار می‌آیند، اولویت دارد. همچنین بعد از برداشت اگر آخرین آبیاری شوک با اسید هیومیک باشد برای درخت گردو فوق العاده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: کودهای مورد نیاز درخت پسته

یکی دیگر از موارد کوددهی درختان گردو بسته به نیاز درخت و خاک، کوددهی پاییزه است تا درخت در فصل بهار رشد بسیار قوی داشته باشد و به دلیل گرم بودن محیط ریشه در برابر سرما مقاومت خوبی داشته باشد.

کود مناسب درختان گردو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *