کود کامل مخصوص درخت گردو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت گردو برای رشد کافی، تقویت ریشه، باروری بیشتر، افزایش کیفیت محصولات و جذب مواد معدنی به میزان کافی، نیاز دارد هر چند وقت یک‌بار با استفاده از کودهای کامل و غنی تغذیه شود. از این‌ رو لازم است هر باغدار کود کامل مخصوص درخت گردو که همان کود شوک 10X است را تهیه کند و در زمان‌های مناسب اقدام به تغذیه‌رسانی کند.

کود شوک 10 ایکس یک کود کامل و غنی است که می‌تواند به خوبی نیازهای درخت گردو و خاک زمین باغ را برطرف کند. این کود مفید سرشار از آهن، فسفر، پتاسیم، منیزیم، روی، بور، هیومیک اسید، جلبک دریایی، آمینو اسید و… است و برای درخت گردو مزایای فوق‌العاده زیادی دارد.

کوددهی درختان گردو با استفاده از این کود غنی باید به‌ صورت صحیح انجام شود تا نتایج مناسبی به دست آید. بنابر این اگر می‌خواهید با شیوه تغذیه کردن درختان گردو بیشتر آشنا شوید و درختان شاداب‌تری داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

بیشتر بخوانید: کوددهی مخصوص درخت موز

نحوه مصرف کود شوک 10X برای درخت گردو

کود کامل مخصوص درخت گردو را می‌توانید با استفاده از روش آبیاری و محلول پاشی به راحتی مصرف کنید و میزان باردهی درختان خود را چندین برابر افزایش دهید. دقت داشته باشید کود شوک به‌ طور معمول غلظت زیادی دارد و اگر آن را به‌ تنهایی استفاده کنید ممکن است برگ‌ها و ریشه‌های درخت گردو بسوزند و از بین بروند.

بنابر این برای انجام روش محلول پاشی و آبیاری سعی کنید قبل‌ از هر چیزی کود مورد نظر را با مقدار مناسبی آب تصفیه‌ شده مخلوط نمایید تا ساختار آن یک‌دست شود و غلظت مناسبی به دست آید.

بعد از مخلوط کردن کود شوک 10 ایکس با آب می‌توانید با استفاده از سم‌پاش آن را به قسمت‌های مختلف درخت گردو اسپری کنید تا مواد مغذی از طریق شاخه و برگ‌ها جذب شوند و اثرات عالی خود را به جای بگذارند. در روش آبیاری نیز محلول را باید به‌ صورت مستقیم پای درخت در قسمت سایه‌ انداز بریزید تا از طریق ریشه جذب شود.

کود کامل مخصوص درخت گردو

بهترین زمان برای تغذیه کردن درخت گردو با استفاده از کود کامل شوک 10X

کود کامل مخصوص درخت گردو را اگر در زمان مناسب مصرف نکنید، نتایج مناسبی حاصل نمی‌شود و تمام زحمات‌تان نیز هدر خواهد رفت‌. بنابر این برای افزایش باروری درختان گردو سعی کنید در فصل بهار هنگامی‌ که درخت شروع به جوانه‌زنی می‌کند، کار تغذیه رسانی را با استفاده از این کود مفید انجام دهید.

انتخاب زمان مناسب برای کوددهی درخت گردو موجب می‌شود محصولاتی باکیفیت‌تر و بیشتر داشته باشید و از کاهش کیفیت محصولات نیز تا حدود زیادی جلوگیری نمایید. دقت داشته باشید علاوه‌بر فصل بهار، لازم است در زمان‌های دیگر هم کار تغذیه‌دهی درخت گردو را انجام دهید تا مقاومت درخت در برابر عوامل محیطی پرتنش کاهش نیابد و سلامت محصولات نیز به‌ خوبی حفظ شود.

کود شوک 10X را بهتر است قبل‌ از کاشت نهال گردو نیز استفاده کنید تا خاک حاصلخیز شود و تمام ناخالصی‌های موجود در آن نیز از بین برود. با تغذیه کردن خاک زمین باغ‌تان قبل‌ از کشت نهال می‌توانید یک بستر عالی برای رشد ریشه درخت فراهم کنید و اجازه ندهید ریشه دچار خشکی یا پوسیدگی شود.

 

 

 

میزان مصرف کود شوک 10X برای درخت گردو

تا حد امکان سعی کنید کود کامل مخصوص درخت گردو را به میزان کافی استفاده کنید و در مصرف این کود، زیاده‌روی نکنید. به‌ طور معمول مقدار توصیه‌ شده کود شوک 10 Xبرای درخت گردو در روش محلول پاشی، 5 لیتر در 1000 هزار لیتر آب است و در روش آبیاری نیز باید در هر هکتار حدود 10 لیتر کود مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای رشد سریع درختان میوه

مزایای کود شوک 10X برای درختان گردو

  • کود شوک 10 ایکس وزن محصولات را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد و از سیاه شدن مغز گردو نیز جلوگیری می‌نماید.
  • این کود مغذی ساختار خاک زمین باغ را اصلاح می‌کند و تمام باکتری‌های مضر و ناخالصی‌های موجود در آن را هم از بین می‌برد.
  • کود شوک 10X میزان ظرفیت نگهداری آب در خاک و ریشه درخت را افزایش می‌دهد.
  • کود شوک می‌تواند حجم ریشه درخت گردو را در مدت کوتاهی چندین برابر ‌کند.
  • با کمک کود شوک 10 ایکس می‌توانید مقاومت درخت و محصولات را در برابر عوامل محیطی آسیب‌زا و پرتنش تا حدود زیادی افزایش دهید و اجازه ندهید بیماری‌ها یا آفات صدمه‌ای به محصولات وارد کنند.
  • این کود غنی از ریزش و زرد شدن برگ درختان نیز جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد درخت شادابی خود را از دست بدهد.
  • کود غنی 10X تمام مواد غذایی و معدنی ضروری مورد نیاز را در اختیار درختان گردو قرار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد هیچ‌ گونه کمبود تغذیه‌ای برای محصولات یا ریشه درخت به جای بماند.
  • این کود غنی می‌تواند جلوی رشد علف‌های هرز را بگیرد و آن‌ها را نیز به سرعت از بین ببرد. بنابر این اگر زمانی متوجه شدید در نزدیکی درختان گردوتان این علف‌ها و گیاهان اضافی شروع به رشد کرده‌اند، بهتر است سریعاً کار کوددهی را با استفاده از کود شوک 10 ایکس انجام دهید تا آن‌ها از انرژی درخت استفاده نکنند.
  • کود غنی 10X میزان فعالیت باکتری‌های مفید موجود در خاک را چندین برابر می‌کند و همچنین اجازه نمی‌دهد باکتری‌های مضر در خاک به زندگی و فعالیت خود ادامه دهند.
  • اگر از این کود بی‌نظیر به‌ صورت برنامه‌ ریزی‌ شده و مناسب استفاده کنید، می‌توانید طعم محصولات خود را تا حد چشمگیری بهبود دهید.

سخن پایانی

همان‌ طور که می‌دانید در حال‌ حاضر کودهای زیادی در بازار وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای تغذیه کردن درختان گردو بهره بگیرید اما در نظر داشته باشید که تمام این کودها از کیفیت کافی برخوردار نیستند و ممکن است نتوانند به‌ خوبی تمام نیازهای درخت را فراهم نمایند. بنابر این سعی کنید از کود کامل مخصوص درخت گردو به‌ صورت اصولی استفاده کنید و کار تغذیه رسانی را انجام دهید.

همچنین اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره کود شوک 10X به دست آورید، بهتر است حتما با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل نمایید و سوالات خود را مطرح کنید تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم و اطلاعات لازم را نیز در اختیارتان قرار دهیم.

با تشکر از توجه شما آل کود

کود شوک مخصوص درخت گردو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *