برنامه غذایی درخت گردو

برنامه غذایی درخت گردو

درخت گردو از جمله درختان مقاوم و باارزشی است که می‌تواند در اکثر مناطق با آب‌ و هوایی مختلف به رشد خود ادامه دهد و محصولات مغذی را تولید کند. البته هر باغدار برای برداشت محصولات سالم باید به تغذیه‌دهی درخت گردو اهمیت دهد و به‌ صورت برنامه‌ ریزی‌ شده از کودهای غنی استفاده کند. دقت داشته باشید برنامه غذایی درخت گردو باید به گونه‌ای باشد که تمام نیازهای موجود به بهترین شکل ممکن برطرف شود و هیچ گونه کمبود تغذیه‌ای به جای نماند.

بنابر این بهتر است قبل‌ از انجام هرگونه اقدام، ابتدا یک آزمون خاک انجام دهید تا نیازهای موجود بهتر مشخص شوند و شما بتوانید با توجه به آن‌ها از کودهای مناسبی استفاده کنید. پس‌ از به دست آمدن نتیجه آزمون بهتر است با استفاده از کود جلبک دریایی، کود اسید هیومیک و یا کود کامل شوک 10X، کار تغذیه‌رسانی را به صورت اصولی و در زمان‌های مناسب انجام دهید.

کوددهی درخت گردو اصلا کار سختی نیست و شما می‌توانید با در نظر گرفتن یک‌سری نکات مهم، به سادگی این کار را انجام دهید. در ادامه مقاله نیز پیشنهاد می‌کنیم همراه ما بمانید تا اطلاعات بیشتری درباره برنامه غذایی مناسب درخت گردو در اختیارتان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:‌ کود کامل 10xshock برای صیفی جات

طریقه‌ تغذیه کردن درخت گردو

به‌ طور معمول برای این‌ که محصولاتی خوش‌طعم و مرغوب برداشت نمایید، باید برنامه غذایی درخت گردو را با دقت بالا و به‌ صورت اصولی تنظیم کنید. بنابر این سعی کنید به‌ جای استفاده کردن از کودهای ناخالص و بی‌کیفیت، از کود شوک 10 ایکس، کود جلبک دریایی و یا کود اسید هیومیک بهره بگیرید.

این کودها جزو بی‌نظیرترین گزینه‌هایی هستند که هر باغدار می‌تواند داشته باشد و اگر از آن به‌ صورت صحیح استفاده کنید، درختان و محصولات‌تان هیچ‌ گونه آسیبی نخواهند دید. با توجه به این که کود شوک 10X به‌ صورت مایع است، شما می‌توانید آن را به روش محلول پاشی و آبیاری مصرف کنید و شادابی درختان گردوی خود را چندین برابر کنید.

دقت داشته باشید غلظت این کود بسیار بالا است و به هیچ عنوان نباید آن را به‌ تنهایی استفاده کنید. از این رو برای حاصل شدن نتیجه‌ای مطلوب‌تر، حتما قبل‌ از مصرف کود را با استفاده از آب تصفیه‌ شده رقیق کنید.

برای استفاده کردن از کود اسید هیومیک در برنامه غذایی درخت گردو نیز می‌توانید کود موردنظر را در 3 نوع مایع، گرانوله و پودری تهیه کنید و به‌ راحتی مورد استفاده قرار دهید. کوددهی درخت گردو با استفاده از این کود مغذی نیز به روش محلول پاشی، آبیاری و چال کود انجام می‌شود و شما می‌توانید به‌ سادگی با بهره گرفتن از این روش‌ها، درختان خود را تغذیه کنید.

در صورتی که کار تغذیه‌رسانی درخت را با استفاده از روش چال کود انجام دادید، بهتر است در پایان کوددهی حتما کار آبیاری را انجام دهید تا ساختار کود سریع‌تر تجزیه شود و اثر گذاری عالی‌تری داشته باشد.

برای استفاده کردن از کود جلبک دریایی نیز می‌توانید از روش‌های آبیاری، چال کود و محلول پاشی استفاده کنید. این کود را می‌توانید به صورت پودری و مایع تهیه کنید و آن را در اختیار درختان گردو قرار دهید تا مواد غذایی به خوبی در اختیار قسمت‌های مختلف درخت قرار بگیرند و محصولات بدون مشکل بتوانند به رشد خود ادامه دهند.

برنامه غذایی درخت گردو

بهترین زمان برای کوددهی درختان گردو

کودهای اسید هیومیک، جلبک دریایی و شوک 10X به طور معمول مزایای بیشماری دارند اما و اگر در برنامه غذایی درخت گردو یک زمان مناسب برای مصرف آن‌ها در نظر بگیرید، می‌توانید نتایج فوق العاده‌تری را به دست آورید.

بنابر این سعی کنید پیش‌ از کاشت نهال گردو با استفاده از این کودهای مفید، کار تغذیه‌رسانی خاک زمین باغ‌تان را انجام دهید تا تمام کمبودهای موجود در آن برطرف شوند و خاکی حاصلخیز داشته باشید. اگر خاک زمین باغ‌تان غنی و حاصلخیز باشد، ریشه‌ درخت می‌تواند رشد بهتری در آن داشته باشد و بدون مشکل مواد غذایی مورد نیاز را در اختیار قسمت‌های مختلف درخت قرار دهد.

بعد از کاشت نهال گردو نیز لازم است برای افزایش مقاومت درخت، کار کوددهی را انجام دهید. البته مواظب باشید در میزان مصرف این کودها نباید زیاده‌روی کنید و حتما باید به‌ صورت برنامه‌ریزی‌ شده در زمان‌های مناسب از آن‌ها بهره بگیرید.

در برنامه غذایی درخت گردو باید اوایل فصل بهار را هم به کوددهی اختصاص دهید. کوددهی درخت گردو در زمان جوانه زدن بسیار مفید است و نباید از آن غافل شوید. در واقع درختان گردو در این زمان بیشتر از هر زمان دیگری به مواد معدنی و ریز مغذی‌ها احتیاج دارند و اگر به‌ خوبی این مواد را در اختیار آن‌ها قرار ندهید، محصولات‌تان با کمبود تغذیه مواجه می‌شوند و در نتیجه رشدشان بسیار کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: کود برای سفید شدن مغز گردو

نکات مهم برای تغذیه‌دهی درخت گردو

  • دقت داشته باشید کود شوک 10X به طور استاندارد در روش محلول پاشی باید 5 لیتر در 1000 لیتر آب و در روش آبیاری 10لیتر برای هر هکتار مصرف شود.
  • اگر خاک زمین باغ‌تان شور است، پیش‌ از کاشت نهال گردو حتما کار کوددهی را با استفاده از کودهای نام برده انجام دهید تا این مشکل به‌ طور کامل برطرف شود.
  • برای رقیق کردن بهتر کودها با آب بهتر است از تانکرهایی که دارای همزن سم‌پاشی هستند استفاده کنید.
  • بهترین زمان برای کوددهی درختان گردو با استفاده از روش محلول پاشی، اوایل صبح یا هنگام غروب آفتاب است.
  • اگر زمانی متوجه رشد علف‌های هرز، آفات، بیماری‌ها و حشرات مضر در اطراف درختان‌تان شدید، بهتر است سریعاً با استفاده از کود شوک 10 ایکس کار کوددهی را انجام دهید تا رشد آن‌ها متوقف شود و صدمه‌ای به‌سلامت محصولات نیز وارد نشود.

سخن پایانی

همان طور که می‌دانید در حال حاضر کودهای زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تغذیه کردن درختان گردو بهره بگیرید اما تمام آن‌ها از کیفیت و کارایی عالی برخوردار نیستند‌ و ممکن است به سلامت محصولات آسیب وارد کنند. به همین علت بهتر است به جای آن‌ها از کود کامل شوک 10X کمک بگیرید و حتما از آن در برنامه غذایی درخت گردو استفاده کنید. همچنین برای خرید و دریافت اطلاعات بیشتر درباره این کود مغذی بهتر است با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366