کود کامل 10Xshock برای آگلونما

کود کامل 10Xshock برای آگلونما

آگلونما یک گیاه آپارتمانی بسیار زیبا است که شرایط نگهداری آسانی دارد. این گیاه جذاب با اکثر شرایط آب‌ و هوایی سازگاری دارد و می‌تواند در محیط‌های مختلف بدون مشکل به رشد خود ادامه دهد. ظاهر زیبا و شرایط نگهداری راحت این گیاه موجب شده‌ است امروز افراد زیادی از آن در مکان‌های مختلف استفاده کنند. آگلونما نیز مانند سایر گیاهان علاوه‌بر نور کافی، آبیاری، خاک و هرس، برای ادامه حیات به تغذیه نیز احتیاج دارد. از این رو بهتر است کود کامل 10Xshock برای آگلونما را تهیه کنید و با کمک آن کار تغذیه‌رسانی را انجام دهید.

کود شوک 10X یک کود فوق‌ العاده مفید است که اگر به‌ صورت مناسب برای آگلونما مصرف شود، هیچ‌ گونه ضرری نخواهد داشت. این کود سرشار از املاح معدنی و مواد غذایی همچون روی، نیتروژن، فسفر، آمینواسید، آهن، عصاره جلبک دریایی، پتاسیم، منیزیم، اسید هیومیک، بور و… است و مزایای زیادی دارد.

این کود مغذی به‌ صورت مایع تولید می‌شود و در مقایسه با کودهای دیگر، غلظت بیشتری دارد. از این رو باید به روش آبیاری یا محلول پاشی، گیاه آگلونما را تغذیه کنید. دقت داشته باشید قبل‌ از انجام کوددهی لازم است کود موردنظر را با استفاده از آب تصفیه‌ شده رقیق کنید.

پس از آماده کردن محلول، با استفاده از سم‌پاش کود موردنظر را به قسمت‌های مختلف گیاه آگلونما اسپری نمایید و یا این‌ که کود را به خاک بدهید تا از طریق ریشه جذب گیاه شود و اثرات شگفت انگیز خود را به جای بگذارد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای سانسوریا

نکات کوددهی آگلونما با استفاده از کود شوک 10X

  • در نظر داشته باشید اگر کود کامل 10Xshock برای آگلونما را قبل‌ از مصرف به‌ خوبی با آب مخلوط نکنید، ریشه یا برگ‌های گیاه دچار سوختگی می‌شوند و آسیب می‌بینند.
  • کوددهی گیاه آگلونما را فقط با استفاده از یک روش انجام ندهید و سعی کنید در دوره‌های مختلف، از طریق ریشه و برگ‌ها حتما کار تغذیه رسانی را انجام دهید تا گیاه شادابی بیشتری داشته باشد.
  • به‌ طور معمول بهترین زمان برای تغذیه کردن این گیاه، فصل رشد یعنی فصل بهار یا تابستان است. بنابر این سعی کنید در این زمان‌ها هر 2 هفته 1 بار، کار تغذیه رسانی را انجام دهید و نیازهای موجود را برطرف نمایید.
  • کوددهی گیاه آگلونما باید حتما در شروع و پایان فصل رشد انجام شود تا رشد ریشه دچار اختلال نشود و گیاه نیز باروری بهتری داشته باشد.
  • مصرف کود کامل 10Xshock برای آگلونما در دوره رشد موجب می‌شود گل‌ها دچار ریزش نشوند، بنابر این سعی کنید حتما هنگام رشد شکوفه‌ها کار کوددهی را انجام دهید.
  • خیلی از افراد فکر می‌کنند اگر از کود بیشتری برای تغذیه‌رسانی گیاه‌شان استفاده کنند، می‌توانند نتایج بهتری به دست آورند. در حالی‌ که این تصور کاملاً اشتباه است و زیاده‌روی در میزان کودهای مختلف اصلا توصیه نمی‌شود. از این‌ رو سعی کنید طبق دستورالعمل ذکر شده بر روی جلد کود شوک 10 ایکس، از مقدار کافی کود بهره بگیرید.
  • اگر زمانی متوجه شدید گیاه آگلونما بیمار شده‌ و یا این‌ که مورد حمله آفات قرار گرفته‌ است، سریعاً کار کوددهی را آغاز کنید تا سلامت آن بازگردد.
  • همان‌ طور که متوجه شدید کوددهی گیاه آگلونما به تخصص خیلی زیادی احتیاج ندارد اما بهتر است این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید که رخ دادن کوچک‌ترین خطایی در هنگام کوددهی می‌تواند موجب شود گیاه‌تان را از دست بدهید. به‌ همین‌ علت اگر تجربه کافی در انجام این کار را ندارید، حتما از افراد ماهر کمک بگیرید.
  • کود شوک 10X به طور کلی ضرری برای سلامت انسان و پوست ندارد اما برای اطمینان خاطر بهتر است هنگام انجام کوددهی، از دستکش و ماسک استفاده کنید.
  • اگر گیاه آگلونما را در محیط‌های باز نگهداری می‌کنید، کوددهی به روش محلول پاشی را در روزهایی که هوا ابری است انجام ندهید زیرا با بارش باران ممکن است کود موجود بر روی برگ‌های گیاه شسته شود و دیگر کارایی مطلوبی از خود نشان ندهد.

کود کامل 10Xshock برای آگلونما

مزایای کود 10Xshock برای آگلونما

با مصرف کود کامل 10Xshock برای آگلونما می‌توانید از ریزش گل‌ها جلوگیری نمایید و شادابی گیاه را هم چندین برابر کنید. این کود مغذی علاوه‌بر تقویت کردن گیاه، خاک را هم تقویت می‌کند و تمام کمبودهایی که در آن وجود دارد را از بین می‌برد. کود شوک 10 ایکس با متخلخل کردن بافت خاک، ظرفیت بسیار بالایی برای جذب رطوبت، نور و اکسیژن ایجاد می‌کند و اجازه نمی‌دهد ریشه گیاه آگلونما دچار خشکی یا پوسیدگی شود.

این کود غنی اجازه نمی‌دهد گیاه در مراحل رشد دچار سوءتغذیه شود و مقاومت خود را از دست بدهد. از دیگر مزایای کود شوک 10X می‌توان به افزایش گل‌دهی گیاه اشاره کرد. این کود بی‌نظیر ریشه گیاه در گلدان را بسیار تقویت می‌کند و اجازه نمی‌دهد رشد آن کاهش یابد.

اگر از کود شوک 10 ایکس به صورت اصولی استفاده کنید، برگ گیاه آگلونما دچار تغییر رنگ یا خشکی نخواهد شد و گیاهی سرسبزتر خواهید داشت. این کود مغذی فعالیت باکتری‌های مفید موجود در خاک را افزایش می‌دهد و حاصلخیزی خاک را نیز بیشتر می‌کند.

کود کامل 10Xshock برای آگلونما را می‌توانید به راحتی با کودهای دیگر مخلوط نمایید و سپس مورد استفاده قرار دهید زیرا در چنین شرایطی، هیچ گونه اختلالی در عملکرد آن ایجاد نخواهد شد و همچنان کارایی عالی خود را دارد. این کود بی‌نظیر از گیاه آگلونما در برابر تنش‌های محیطی به خوبی محافظت می‌کند و اجازه نمی‌دهد قدرت سیستم دفاعی آن کاهش یابد‌.

بیشتر بخوانید: شرایط نگهداری آگلونما

سخن پایانی

اگر می‌خواهید نتیجه مطلوبی از عمل کوددهی گیاه آگلونما به دست آورید، بهتر است به مطالب ذکر شده در این مقاله توجه کنید و حتما یک برنامه ریزی منظم داشته باشید و با توجه به آن در زمان‌های لازم کار تغذیه‌دهی را انجام دهید. همچنین بهتر است کود کامل 10Xshock برای آگلونما را از شرکت‌ها یا مراکز فروش کود که معتبر هستند به صورت باکیفیت تهیه کنید تا گیاه به بهترین شکل ممکن تقویت شود و تمام نیازهایی که وجود دارد، برطرف شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کود کامل شوک 10 ایکس یا خرید این محصول بی‌نظیر نیز می‌توانید به راحتی با ما تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366