کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک

کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک

همه گیاهان برای ادامه بقا به کود سالم و مقوی نیاز دارند. در کشاورزی سنتی، گیاهان با استفاده از کودهای شیمیایی و خاک مواد غذایی لازم را دریافت می دارند. اما در هیدروپونیک، گیاهان در خاک پرورش نمی یابند. لذا مواد مغذی به گیاهان از راه محلولی که آبیاری با آن صورت می گیرد داده می شود. در این جا کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک را شرح می دهیم.

مهم ترین موارد تاثیرگذار در بهره گیری از کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک

در بررسی استفاده از کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک لازم است تا بدانید که مواد غذایی برای گیاهان به دو گروه ریز مغذی و درشت مغذی طبقه بندی می شوند. درشت مغذی­ها شامل فسفر، نیتروژن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و … هستند. گیاهان به مقدار زیادی از درشت مغذی­ها نیاز دارند. مواد ریز مغذی نیز در مقدارهای پایین مورد استفاده گیاهان است اما وجود آن­ها بسیار لازم و ضروری است. ریز مغذی­ها شامل بور، آهن، روی و … هستند.

اگر این مواد را به گیاهان ندهید آن­ها توانایی ساختن مولکول، واکنش­های آنزیمی و کامل کردن چرخه زندگی نیستند. برای کشاورزان، هیدروپونیک به این معنی است که بدون مواد غذایی مناسب نمی توانند محصول دهی داشته باشند یا اینکه محصولی پایین تر از حد عادی تولید نمایند.

کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک
تعریفی از هیدروپونیک

هیدروپونیک یا آب کشت یکی از راه­های جدید  در تولید محصولات کشاورزی است که بدون خاک و سم و با حداقل مصرف آب با بهره گیری از یک محلول مغذی است. در ایران چندین گلخانه با این روش خلاقانه مشغول به کار هستند و بسیاری افراد در این گلخانه­ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم فعالیت می کنند. با این راه می تواند در اقصی نقاط کشور هر محصول کشاورزی را بدون توجه به کیفیت خاک و نوع آب و هوا برداشت کرد. گیاهان نیز مانند سایر جانداران داری تحرک و احساس هستند و دارای شعور هستند.
لذا لازم است تا برای رشد بهتر گیاهان با آن­ها ارتباط برقرار کرد. زیرا گیاهان دارای سیستم عصبی و حافظه هستند و توانایی تبدیل عنصرها به یکدیگر را دارند. لذا بایستی با گیاهان سخن گفت و با بهره گیری از راه­های جدید و خلاقانه، رشد آن­ها را با بودجه کم و در جای کوچک بالا برد. لذا این کار نیاز به دانش و تجربه دارد.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای نخل

لازم است بدانید که آن چه در هیدروپونیک مهم است، لوله کشی با هدف آبرسانی است. بنابراین همین صرفه جویی در منبع آبی می تواند هزینه سرمایه گذاری و راندمان را بالا ببرد. در این امور مشورت با کارشناس کشاورزی برای طراحی و تشکیل گلخانه هیدروپونیک بسیار اهمیت دارد.

مزایای استفاده از فرآیند کشت داخلی با مواد مغذی مایع اغلب منجر به محدود شدن گیاهان از نظر اندازه و استحکام در مقایسه با گیاهانی می شود که در زمین کشت می شوند. بنابراین، استفاده از کود هیدروپونیک با کیفیت خوب می تواند بسیار مهم باشد. محصولات کودهای تجاری، ممکن است تمام مواد مغذی مورد نیاز برای کشت هیدروپونیک را نداشته باشند، زیرا ممکن است برای کار در خاک طراحی شده باشند.

کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک

استفاده از کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک و مزایای آن

به جرات می توان گفت کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک از بهترین کودها به شمار می آید. کلید سلامت  و رشد گیاهان در انتخاب محلول غذایی مناسب است تا بتوان به گیاهانی شاداب و سرزنده دسترسی پیدا کرد. گیاهان برای اینکه به کیفیت بسیار بالایی برسند نیاز دارند تا همیشه نور، مواد مغذی مناسب و آب کافی داشته باشند.این در حالیست که گیاهان عادی تنها مواد مغذی را از خاکی که در آن ریشه دارند دریافت می کنند.
محصولاتی که با بهره گیری از سیستم هیدروپونیک به دست می آیند احتیاج دارند تا محلول­ها بر پایه آب و مواد مغذی بتوانند احتیاجات آن­ها را برطرف کنند. زمان طراحی سیستم هیدروپونیک، لازم است تا بهترین کود یا محلول غذایی را برای هیدروپونیک انتخاب نمایید. کود ده ایکس شوک با دارا بودن تمام مفید مغذی و ریز مغذی می تواند تمام نیازهای گیاه را با استفاده از این روش برطرف بسازد.

از آن جا که کود ده ایکس شوک به شکل مایع است و انحلال پذیری کاملی دارد برای این روش بسیار مناسب است. این کود به دو روش محلول پاشی و آبیاری قابل استفاده است. در روش محلول پاشی نیاز است تا مقدار مناسبی از کود را با میزانی از آب مخلوط کرده  و پس از آن که به غلظت مناسبی رسید آن را به بخش­های مختلف گیاه اسپری نمایید. در روش آبیاری نیز نیاز است تا غلظت کود ده ایکس شوک را با مخلوط کردن با آب تنظیم نمایید و سپس آن را در پای گیاه بریزید.

کود کامل 10Xshock برای هیدروپونیک

استفاده از کود ده ایکس شوک کامل به علت اینکه دارای مواد بسیار مفید و مقوی است می تواند محدودیت­های این روش را جبران کند و گیاهانی بسیار قوی بار آورد که در مقابل همه شرایط بد بیرونی به خوبی مقاوم باشند. بدین معنی که بیماری­ها و آفات نتواند آن­ها را از پای درآورد. لازم است تا با استفاده از این کود کامل بر قدرت دفاعی گیاهان افزود تا بتوان محصولات شاداب و سالمی به بار نشاند.

بیشتر بخوانید: کشت هیدروپونیک علوفه

استفاده از کود کامل 10Xshock  برای هیدروپونیک می تواند بسیار مفید باشد. زیرا این کود کامل دارای مقادیر کافی از عنصر نیتروژن است. نیتروژن می تواند در ساخت کلروفیل، بهبود پروسه فتوسنتز، بهبود رشد رویشی در اول فصل و بالا بردن متابولیسم و ساخت پروتئین نقش بسیار اساسی داشته باشد. فسفر نیز در ساختمان این کود سبب می شود تا ریشه زایی گیاهان وسعت یابد و گیاهان ترغیب به گل دهی شوند. همچنین تشکیل پروتئین و بالغ شدن محصول و بالا رفتن بازدهی در محصولات ثمره استفاده از فسفر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366