کود آرمافرت 36_12_12

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود آرمافرت 36_12_12‌ یکی از مفیدترین و مغذی‌ ترین کودهایی است که می‌توانید به سادگی از آن برای انواع گیاهان و درختان مختلف استفاده کنید. این کود کامل مانند دیگر کودهای شیمیایی علاوه‌بر تامین کردن عناصر غذایی مورد نیاز برای گیاه، کمک می‌کند حاصلخیزی خاک نیز افزایش یابد.

بنابراین اگر به‌ دنبال محصولی شگفت‌ انگیز و کاملا بی‌ضرر هستید، بهتر است به‌ جای بهره‌گیری از کودهای ناخالص، این کود فوق العاده را برای خود تهیه کنید. کود کامل آرمافرت NPK 12-12-36 نیز مانند دیگر کودهای شیمیایی یک‌سری ویژگی‌ها و خواص مخصوص به خود را دارد. به‌ همین دلیل اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

مشخصات کود آرمافرت 36_12_12

این کود شگفت‌ انگیز پودری بوده و در آن عناصر میکرو و ماکرو به‌ صورت کلات موجود هستند. از این‌ جهت نیز خیلی سریع در آب حل می‌شوند. کود آرمافرت 36_12_12 فاقد عناصر سرب، کلر، کادمیم و سدیم است و به همین خاطر نیز هیچ‌ گونه شوری در خاک ایجاد نمی‌کند.

کود آرمافرت 36_12_12این کود حاوی 12 درصد فسفر، 12 درصد نیتروژن و 36 درصد پتاسیم است و نقش موثری در حفظ سلامت گیاهان دارد. البته در ساختار کود 36_12_12، عناصر ریز مغذی دیگری همچون منیزیم، آهن، منگنز، روی، بور و مس نیز وجود دارد.

کشاورزان یا باغدارانی که از این کود بی‌نظیر برای اصلاح خاک زمین خود بهره بگیرند، می‌توانند خیلی سریع شوری خاک را درمان کنند و شاهد اثرات مثبتی باشند. کود مغذی آرمافرت 36_12_12 مقاومت گیاهان را در برابر خوابیدگی یا شرایط نامساعد افزایش می‌دهد و موجب می‌شود محصولات تولید شده کیفیت عالی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کود آرمافرت 5_10_30

این محصول از قابلیت اختلال با انواع سموم و کودها بجز ترکیبات کلسیمی و مسی برخوردار است و شما می‌توانید به‌ سادگی آن را با سایر کودهای طبیعی و شیمیایی مصرف کنید. کود کامل آرمافرت 36_12_12 سرشار از نیتروژن، فسفر و پتاسیم بوده و نقش مؤثری در بهبود رشد رویشی گیاهان دارد.

افرادی که به‌ طور مرتب از این محصول محبوب بهره بگیرند، می‌توانند دوام و مقاومت گیاه را در برابر تنش‌های خشکی، شوری، آفات، سرمازدگی و بیماری‌ها افزایش دهند و کمک کنند خاصیت انبارداری محصولات چندین برابر شود. کود آرمافرت 36_12_12 اجازه نمی‌دهد گیاهان یا درختان دچار کمبود تغذیه و کاهش کیفیت شوند.

این محصول از ترکیبات آمینو اسید و فولیک اسید نیز برخوردار است و باعث افزایش اثربخشی کودهای میکروالمنت و ماکرو می‌شود. با استفاده کود NPK 12-12-36 می‌توانید عناصری که در خاک به شکل غیرقابل‌ جذب هستند را به‌ راحتی آزاد کنید و در اختیار ریشه گیاه قرار دهید.

کود آرمافرت 36_12_12طریقه کوددهی گیاهان مختلف با استفاده از کود آرمافرت 36_12_12

این کود مفید را می‌توانید از طریق محلول پاشی و آبیاری به‌ راحتی در اختیار گیاهان یا درختان مورد نظرتان بگذارید و خیلی سریع‌ شاهد نتایج ماندگاری باشید. برای حاصل نتایجی مثبت، کود آرمافرت 36_12_12 در روش‌های مختلف باید ابتدا با استفاده از آب رقیق شود و سپس مورد استفاده قرار بگیرد.

به‌ همین دلیل اگر می‌خواهید گیاهان‌تان دچار آسیب نشوند و محصولات بیشتری نیز تولید کنید، بهتر است حتما کار کوددهی را با دقت و به‌ طور برنامه‌ریزی‌ شده انجام دهید. در روش محلول پاشی کود آماده‌ شده باید با استفاده از اسپری سم‌پاش به قسمت‌های مختلف گیاهان پاشیده شود و در روش آبیاری نیز باید کود را به خاک اطراف گیاه اضافه کنید تا جذب ریشه شود.

کود آرمافرت 36_12_12نکات مهم برای مصرف کود آرمافرت NPK 12-12-36

  • به هیچ عنوان در میزان مصرف کود 36_12_12 زیاده روی نکنید زیرا در چنین شرایطی نتیجه عالی به دست نخواهد آمد.
  • توجه داشته باشید بهترین زمان برای استفاده از این کود مفید، ابتدای دوره باردهی و رشد گیاهان است چون در این زمان ریشه و سایر اجزا بیشتر از هر زمان دیگری به تغذیه و مواد مغذی احتیاج دارند.
  • کود کامل آرمافرت NPK 12-12-36 در حداقل زمان ممکن آثار قابل‌ توجهی را از خود نشان خواهد داد اما فراموش نکنید این مسئله در صورتی رخ می‌دهد که کار کوددهی را به‌ صورت منظم ادامه دهید. به‌ همین دلیل نیز توصیه می‌کنیم با توجه به موارد مهم ذکر شده در این مقاله حتما در مواقع ضروری نسبت‌ به رفع کمبودهای موجود اقدام نمایید.
  • هر زمانی‌ که احساس کردید گیاهان یا درختان‌تان در معرض تنش‌های محیطی قرار گرفته‌اند، سریعا از این کود شگفت‌ انگیز بهره بگیرید تا رشد رویشی آن‌ها کاهش نیابد.
  • در روش آبیاری برای هر هکتار، از 10 کیلوگرم کود آرمافرت 36_12_12 استفاده کنید و همچنین در روش محلول پاشی حدود 3 کیلوگرم کود را در 1000 لیتر آب مخلوط نمایید.

بیشتر بخوانید: چالکود پسته

کود آرمافرت 36_12_12 با این که مزایای زیادی دارد اما توجه داشته باشید که برخی مواقع استفاده بی‌رویه و نامناسب از کودهای اصلی نیز می‌تواند منجر به کاهش جذب دیگر عناصر مورد نیاز و همچنین مسمومیت گیاه شود. به‌ همین دلیل توصیه می‌شود مطالب ذکر شده را نادیده نگیرید و قبل‌ از انجام کوددهی حتماً آزمایش خاک یا برگ گیاه را انجام دهید و تا کمبودهای موجود بهتر مشخص شوند و شما نیز بتوانید به شکل عالی آن‌ها را برطرف کنید.

کود آرمافرت 36_12_12
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

1 دیدگاه

  • سلام وعرض ادب دارم . بنده هم کشاورزم و هم مغازه فروش انواع کودهای کشاورزی هم دارم .فروش عمده دارید؟ وچه کودهای دیگه ای هم دارید .لطفن . به این ایمیل پاسخ خود را بگذارید.
    alitalebi.moqadam@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *