کود سه بیست

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اگر به گل و گیاه علاقه زیادی دارید و به سلامت و تازگی آنها اهمیت زیادی می دهید، باید آنها را با کود سه بیست تغذیه کنید. این کود روی گیاه اثرات مثبتی گذاشته و نیازهای آن را تامین می کند و موجب می شود که گیاه هرچه بهتر رشد نماید. نیتروژن موجود در این کود به فتوسنتز گیاه و کیفیت محصول کمک می کند، همچنین باعث افزایش تعداد دانه ها و میوه ها و رشد سریعتر شاخ و برگ گیاه می شود. این کود یکی از کودهای کامل مورد استفاده برای گیاهان است. استفاده از آن برای گیاهان بسیار مفید است و به رشد آنها کمک می کند.

همچنین دارای 20 درصد فسفات، 20 درصد نیتروژن و 20 درصد پتاسیم است. چون 20 درصد از هر یک از این سه عنصر را در خود دارد به آن کود سه بیست می گویند. همراه با این کود، مواد ریز مغذی نیز به گیاه رسیده و رشد آن را بهبود می بخشد. می توانید از آن برای تمام محصولات باغی و کشاورزی که در حال رشد هستند استفاده کنید تا نتیجه عالی و عملکرد بهبود آن را مشاهده کنید. فراهم می کند، به عنوان کود کامل شناخته می شود.

به همین دلیل به شما کمک می کند که تمامی گیاهان خود را با استفاد ه از آن شاداب کرده و کمبودها گیاهان را توسط آن جبران کنید. مهم ترین عاملی که در روند صحیح فتوسنتز گیاهان نقش دارد فسفر است که به بهبود ریشه زایی و افزایش گلدهی درختان و گل ها کمک می کند. همچنین وجود پتاسیم در آن باعث می شود که گیاهان زینتی زودتر گل داده و میوه های آنها رشد کند.

مقدار و زمان مصرف کود سه بیست

 مقدار لازمی که برای گیاهان باید استفاده کنید بیشتر به شرکت سازنده این کود و دلایل مختلف بستگی دارد و میزان مصرف هر گیاه با گیاه دیگر متفاوت است. . اما به طور کلی باید گفت: کود سه بیست برای گل های آپارتمانی و کاکتوس هایی که اندازه آنها کمتر از یک وجد است استفاده می شود، کاربرد آن به این صورت است:

1. در بهار و تابستان پس از رشد گل، یک سوم یا دو. قاشق چای خوری از آن باید هر دو هفته یک بار به گل داده شود.

2. در فصل بهار و زمستان به کاکتوس ها داده نشود و گل ها هر دو ماه یکبار با همان مقدار دو قاشق چای خوری کود داده شوند.

کود سه بیستاین کود برای گیاهان آپارتمانی و کاکتوس هایی است که در اندازه متوسط ​​رشد می کنند. به صورت زیر مصرف شود: 1. در بهار و تابستان به اندازه ای که گل رشد کرده هر دو هفته یکبار دو قاشق چایخوری از این کود بدهید. 2. در زمستان و پاییز باید کود دهی به کاکتوس ها را قطع کرد و هر دو ماه یک بار دو قاشق چای خوری کود به گیاهان داد. و برای حفظ سلامتی آنها باید نهایت احتیاط را داشته باشید زیرا اگر کار اشتباهی انجام دهید گیاه شما به طور کامل از بین می رود. بنابراین برای کود دهی گیاهان در زمان بزرگتر شدن آنها باید با کارشناسان گل و گیاه مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: کود آهن برای یونجه

مقداری که باید از کود سه بیسیت برای محصولاتتان استفاده کنید بستگی به مساحت زمین و تعداد بوته هایتان دارد، اما به طور کلی می توانید برای این محصولات 1.5 تا 2 کیلوگرم از این کود تهیه کنید و سپس با کارشناسان مربوطه مشورت کنید. به محصولات زراعی برای کمک به بهبود رشد گیاهان. همچنین میزان این کود برای محصولات باغی به وسعت و مساحت زمین شما بستگی دارد. البته نوع درخت در محصولات باغی بسیار متفاوت است، برخی درختان به کود بیشتری نیاز دارند و برخی درختان تغذیه خود را از سایر عناصر موجود تامین می کنند و به مقدار کمی از این کود نیاز دارند.

کود سه بیستبنابراین برای محصولات باغی خود نیز باید از متخصصانی که فعالیت و دانش آنها مربوط به این نوع محصولات است کمک بگیرید. باید مراقب باشید که حداکثر نیاز درختان به سه بیست از 200 گرم تا 500 گرم باشد.

علائم کمبود سه بیست در گیاهان

همانطور که اشاره کردیم عناصر اصلی این کود عبارتند از پتاسیم، فسفر و نیتروژن که هر کدام از این عناصر نقش مهمی در رشد گیاه دارند. اگر به هر دلیلی گیاه شما یکی از این عناصر را نداشته باشد، دچار علائم زیر می شود.

کود سه بیست1. علائم کمبود نیتروژن: کمبود نیتروژن در گیاهان باعث زرد شدن برگ های پیر می شود، رشد گیاه با ریزش شدید مواجه می شود و به تدریج این زردی برگ ها به برگ های بالاتر سرایت می کند.

بیشتر بخوانید: کاشت درخت عناب

2. علائم کمبود پتاسیم: اگر گیاه فاقد پتاسیم باشد، برگ های پایینی زرد می شوند و به آرامی می سوزند تا زمانی که برگ های بالایی از بین بروند. C. D. پتاس برای گیاه بسیار ضروری است، زیرا کیفیت میوه درختان و پروتئین موجود در میوه به این عنصر بستگی دارد.

3. علائم کمبود فسفر: همچنین اگر گیاه دچار کمبود فسفر شود، برگهای جوان کوچکتر شده و جوانه انتهایی گیاه بسیار ضعیف می شود. در نتیجه گیاه اصلا رشد خوبی ندارد و کم کم از بین می رود.

کود سه بیست
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *