کود آرمافرت 20_20_20

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود آرمافرت 20_20_20 یکی از کامل‌ ترین و مفیدترین کودهای شیمیایی است که به رشد اضافه گیاهان کمک می‌کند. این محصول بی‌نظیر تمامی عناصر غذایی خاک را برای ادامه حیات گیاه تامین می‌نماید و جلوی از بین رفتن ریشه را می‌گیرد.

از این‌ رو نیز روز به‌ روز تقاضای خرید کود کامل NPK 20-20-20 افزایش می‌یابد و اکثر کشاورزان، باغداران و همچنین گلخانه‌داران اقدام به تهیه کردن آن می‌نماید. شما نیز اگر قصد خرید یا استفاده از این محصول شگفت‌ انگیز را دارید، بهتر است تا پایان مقاله همراه ما بمانید و اطلاعات بیشتری درباره آن به دست آورید.

ویژگی‌های کود آرمافرت NPK 20-20-20

کود آرمافرت 20_20_20 دارای مقادیر بالایی از پتاسیم انحلال پذیر، فسفر، نیتروژن، ازت، آمینواسید و فولیک اسید است و کسانی که از آن به‌ صورت صحیح استفاده کنند، می‌توانند مقاومت گیاهان خود را در برابر انواع تنش‌های محیطی آسیب‌زا به خوبی افزایش دهند و محصولاتی باکیفیت داشته باشند.

کود آرمافرت 20_20_20این کود بی‌نظیر فاقد عناصر سنگین و ترکیبات کلریدی است و به حاصلخیزتر شدن خاک کمک زیادی می‌کند. نیتروژن موجود در کود آرمافرت سه بیست کمک می‌کند کلروفیل به بهترین شکل ممکن ساخته شود و شادابی گیاه نیز چندین برابر شود.

سایر عناصر موجود در کود نیز از زرد شدن برگ‌ها، تضعیف ساقه گیاه، ریزش برگ و گل، کاهش رشد ریشه، ایجاد شوری در خاک، پوسیدگی ریشه، شکنندگی شاخه و آسیب دیدن محصولات، جلوگیری می‌نمایند.

بیشتر بخوانید: کود آرمافرت 36_12_12

کود آرمافرت 20_20_20 جلوی ایجاد انتشار بیماری‌های مختلف گیاهان را می‌گیرد و همچنین اجازه نمی‌دهد علف‌های هرز اطراف آن شروع به رشد کنند. این کود برای رشد گیاهان بسیار مفید بوده و کمک می‌کند اثربخشی کودهای ماکرو و میکروالمنت چند برابر شود.

با استفاده از کود کامل سه بیست می‌توانید جلوی کاهش پژمردگی گیاهان مختلف را بگیرید و به افزایش باروری آن‌ها کمک کنید. این محصول منحصر به فرد موجب از بین رفتن باکتری‌های مضر موجود در خاک خواهد شد و به جای آن‌ها رشد باکتری‌های مفید را بیشتر می‌کند.

روش‌های استفاده از کود کامل 20_20_20

کود مغذی 20_20_20 را می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلفی نظیر آبیاری و محلول پاشی به‌ راحتی برای انواع درختان، گل و گیاهان استفاده کنید و تمام کمبودهایی غذایی را برطرف نمایید. در نظر داشته باشید که مصرف این کود کامل باید با دقت و احتیاط کافی انجام شود، در غیر این صورت ممکن است شاهد اثرات مطلوبی نباشید.

افرادی که گیاهان خود را با استفاده از هر 2 روش کوددهی تغذیه کنند، هیچ‌ گونه کمبود تغذیه‌ای به‌ جایی نمی‌گذارند و همچنین می‌توانند اثرات عالی‌تری را به دست آورند. به‌ همین دلیل بهتر است شما هم در زمان‌های مشخص، هم از طریق ریشه و هم از طریق برگ‌ها با کمک سم‌پاش کار تغذیه‌ رسانی را انجام دهید.

در روش‌های آبیاری و محلول پاشی نیاز است اول از هر کاری کود آرمافرت 20_20_20 را با آب ترکیب کنید تا غلظت عالی داشته باشد، سپس آن را در اختیار ریشه، خاک یا سایر اجزای گیاه بگذارید.

با اضافه مستقیم این کود به خاک می‌توانید تمام مواد شیمیایی ناخالصی که مانع رشد ریشه می‌شوند را از بین ببرید و خاکی غنی داشته باشید. با بهره‌گیری از روش محلول پاشی نیز تمام آفات، بیماری‌ها و حشرات مضری که بر روی برگ‌های گیاه زندگی می‌کنند، از بین خواهند رفت.

کود آرمافرت 20_20_20بهترین زمان کوددهی و میزان مصرف مناسب کود 20_20_20

کود NPK 20-20-20 برای گیاهان زراعی بهتر است پیش‌ از کاشت، زمان پنجه‌زنی، هنگام تشکیل ساقه و هم چنین قبل از برداشت محصولات در هر هکتار حدود 5 الی 10 کیلوگرم مصرف شود. برای تغذیه کردن درختان میوه نیز بهتر است پیش‌ از شروع فصل رشد تا زمان برداشت محصولات، کار کوددهی را به شکل مرتب انجام دهید.

توجه داشته باشید برای درختان زیر 5 سال باید در هر نوبت از 3 الی 5 کیلوگرم و برای درختان بالای 5 سال در هر هکتار از 10 الی 14 کیلوگرم کود آرمافرت 20_20_20 استفاده کرد. بهترین زمان برای کوددهی گیاهان گلخانه‌ای هم در مراحل ابتدایی رشد رویشی و همچنین زمان رشد میوه است. برای تقویت گیاهان گلخانه‌ای باید از 12 الی 20 کیلوگرم کود در هر هکتار بهره بگیرید.

کود آرمافرت 20_20_20دقت داشته باشید گیاهان علوفه‌ای به 8 الی 12 کیلوگرم و گیاهان غده‌ای نیز به 10 الی 12 کیلوگرم کود در هر هکتار نیاز دارند. قبل‌ از این‌ که کار کوددهی را با استفاده از کود کامل NPK 20-20-20 انجام دهید، حتما آزمون برگی یا خاک را انجام دهید تا نیازهای غذایی موجود بهتر نمایان شوند.

بیشتر بخوانید: درخت نارنج در گلدان

در حال حاضر کود سه بیست را می‌توانید از شرکت‌ها و فروشگاه‌های مختلف با برندهای متنوع برای خود خریداری نمایید اما در نظر داشته باشید که تمام این گزینه‌ها از کیفیت و کارایی مناسبی برخوردار نیستند و ممکن است به سلامت محصولات‌تان آسیب جدی وارد کنند. به همین علت اگر می‌خواهید دچار ضرر نشوید و محصولات مرغوب زیادی هم برداشت نمایید، بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید و کود آرمافرت 20_20_20 را با قیمتی مقرون به صرفه تهیه کنید.

کود آرمافرت 20_20_20
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *