روش استفاده از کود سه بیست مایع

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

خاک، مهم ترین نقش را در رشد گیاهان ایفا می کند و بسیار موثر است. در بسیاری از مواقع، بنا به دلایلی از جمله فرسایش خاک، مواد معدنی وآلی داخل آن از بین می روند و سبب می شود تا گیاهان دیگر نتوانند درون آن خاک به خوبی رشد کنند. اما امروزه، با گسترش تکنولوژی سبب شده است تا افراد بتوانند با استفاده از کود ها مواد معدنی و آلی را به خاک بازگردانی کنند و بتوانند باز هم در آن خاک کشت و کار انجام دهند. کود ها به دو صورت طبیعی و شیمیایی وجود دارد. کود های شیمیایی نیز به دوصورت مایع و جامد وجود دارند که امروزه کود های شیمایی مایع، بیشترین استفاده را برای کشاورزی دارند. کود های شیمیایی مایع، بسیار پرکاربرد هستند و می توانند مواد مغذی را در کمترین زمان ممکن جذب خاک کنند. یکی از بهترین کود ها، کود سه بیست مایع می باشد. این کود دارای اکثر مواد مغذی مورد نیاز گیاهان است و این امر سبب شده تا بتوان از کود سه بیست مایع برای تمامی گیاهان استفاده نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش استفاده از کود سه بیست مایع آشنا شوید.

نحوه استفاده از کود سه بیست مایع

همانطور که می دانید، استفاده از هر نوع کودی قوانین خاص خود را دارد. برای آن که بتوانیم مواد مغذی را به خوبی وارد خاک نماییم، می بایست نکاتی را رعایت کنیم. کود سه بیست مایع، می تواند به سرعت مجذوب خاک شود و مواد معدنی و آلی را وارد ریشه های گیاهان کند. اما برای آن که بتوانید به اندازه کافی مواد آلی و معدنی را وارد خاک نمایید، می بایست نکاتی را رعایت فرمایید تا بتوانید فرصت رشد بهتر و بهبود یافتن را برای گیاهان خود به ارمغان بیاورید.

روش استفاده از کود سه بیست مایعبرای استفاده از کود سه بیست مایع، می بایست نکاتی را رعایت نمایید. کود سه بیست دارای غلظت بسیار بالایی است که سبب می شود تا دارای مواد مغذی فراوانی باشد. اگر کود سه بیست مایع را بدون هیچ ترکیبی پای گیاهان بریزید، سبب می شود تا به دلیل وجود بیش از حد مواد آلی و معدنی، گیاهان شما از بین بروند. به همین دلیل، می بایست کود سه بیست مایع را به همراه آب مخلوط نمایید و پای گیاهان خود در زمان آبیاری، بجای آب بریزید تا مواد معدنی به خوبی وارد خاک و گیاهان شما گردند.

بیشتر بخوانید: زمان کوددهی مرکبات

برای ساخت محلول کود سه بیست مایع، می بایست یک قاشق غذا خوری آن را درون دولیتر آب حل کنید و آن را پای گیاه خود بریزید. این امر سبب می شود تا ملکول های کود سه بیست مایع، کوچک تر شوند و در نتیجه جذب آسوده تری در خاک و گیاه داشته باشند. برای آن که بتوانید محلول کود سه بیست مایع را آسوده تر درست نمایید، پیشنهاد می شود که از آب ولرم  استفاده کنید تا کود در آب حسابی حل شود. لازم به ذکر است که استفاده از آب جوش برای حل شدن بهر کود، موجب از بین رفتن مواد معدنی درون کود می شود.

ترکیبات کود سه بیست مایع

همانطور که از اسمش آشکار است، کود سه بیست مایع دارای سه عنصر اصلی فسفات، ازت و پتاسیم است که هر کدام، سهم 20 درصدی کود مایع سه بیست را دارند.چهل درصد دیگر کود سه بیست، شامل مواد معدنی از جمله منگنز، روی، آهن و بورات است که سبب رشد بسیار خوب گیاهان می شود و می توان از آن ها برای تقویت گیاه های آپارتمانی و خانگی و به دلیل وجود مواد معدنی، حتی در مزارع نیز استفاده نمود.

روش استفاده از کود سه بیست مایعکود سه بیست، به دلیل دارا بودن مواد آلی و معدنی بسیار زیادی، سبب شده است تا آن را بتوان برای اکثر گیاهان مورد استفاده قرار داد. البته فراموش نکنید که برخی از عناصر درون کود سه بیست مایع از جمله ازت و بورات، ممکن است برای برخی از گیاهان مناسب نباشند و موجب آسیب رسیدن به آن گیاه شوند. به همین دلیل، می بایست پیش از آن که برای تقویت نمودن خاک گیاهان خود از کود سه بیست مایع استفاده نمایید، حتما با افراد متخصص مشورت نمایید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا بدانید که می توانید از این نوع کود برای گیاه خود استفاده نمایید یا خیر.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای نارنگی

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، تمامی گیاهان برای رشد نیاز به مواد مغذی درون خاک دارند. کود ها بهترین گزینه برای تقویت خاک محسوب می شوند و می توانند مواد مغذی فراوانی را وارد خاک نمایند. کود سه بیست مایع یکی از مرغوب ترین کود های شیمیایی محسوب می شود که می تواند برای رشد گیاهان بسیار مفید باشد. لازم به ذکر است که پیش از مصرف کود سه بیست مایع، می بایست حتما از نحوه استفاده از آن آگاه باشید تا بتوانید با استفاده از کود سه بیست مایع گیاهان خود را به خوبی تقویت نمایید.

روش استفاده از کود سه بیست مایع
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *