نحوه استفاده از کود سه بیست برای پسته

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

 کود سه بیست برای درخت پسته از مغذی ترین و کامل ترین کودها است. از این کود برای تقویت کردن درخات پسته بهره می گیرند. لازم است بدانید که این کود از مزیت‌‌های بی شماری برای درختان پسته برخوردار است. املاح ضروری که در این کود وجود دارند شامل آهن، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، ازت، فسفات، روی، فسفر، منگنز است. کود سه بیست برای پسته لازم است تا به صورت اصولی و صحیح مورد استفاده قرار بگیرد. در این صورت است که این کود برای درخت پسته هیچ ضرری ندارد. و می توانید نتایج بسیار عالی از آن بگیرید. کود سه بیست سبب می شود تا میزان گل دهی در درختان پسته زیاد شود. همچنین این کود سبب می شود تا میوه‌‌های سالم تر و مرغوب تری داشته باشید. بنابراین اگر قصد دارید تا درختان پسته را به بهترین نحو بارور نمایید لازم است تا از این کود استفاده کنید. نام دیگر این کود NPK است. در ادامه به نحوه استفاده از کود سه بیست برای پسته پرداخته ایم.

چگونگی استفاده از کود سه بیست برای درختان پسته

 روش استفاده از کود سه بیست بسیار آسان است. شما می توانید از این کود به روش ریشه ای و محلول پاشی بهره بگیرید. این کود به شکل محلول در آب موجود است. لذا نبایستی آن را به تنهایی مصرف کنید. چون ممکن است به برگ و ریشه‌‌های درخت صدمه بزند. و رشد درختان را متوقف نماید. جهت تغذیه کردن درخت پسته با روش محلول پاشی نیاز است تا کود سه بیست را با آب ترکیب نمایید و با مراقبت فراوان به بخش‌‌های مختلف گیاه اسپری نمایید تا مواد مغذی به شاخه‌‌ها و برگ‌‌های درخت پسته برسد و تاثیرات خود را بر جای گذارد. با عمل کوددهی به درختان پسته با روش محلول پاشی می توانید از همه بیماری‌‌ها و آفات درختان را نجات دهید و فرصت آسیب رسیدن به درختان را از بین ببرید.

نحوه استفاده از کود سه بیست برای پسته

 کود سه بیست برای پسته رامی توان از طریق روش چال کود نیز استفاده کرد. در این روش لازم است تا در پای درخت گودال‌‌هایی با عمق مناسب بکنید و کود سه بیست را درون آن بریزید. بعد از قرار دادن کود در داخل گودال نیاز است تا روی آن را با خاک بپوشانید تا مواد تغذیه ای از بین نروند و به خوبی جذب ریشه گیاه شوند. چنانچه می خواهید کود سه بیست با سرعت بیشتری تجزیه شود و تاثیرات خود را بهتر بر روی درخت بگذارد لازم است تا در انتها کار آبیاری را نیز به انجام رسانید. روش دیگری که با آن می توانید درختان پسته را تغذیه کنید روش آبیاری است. در روش آبیاری لازم است تا کود مغذی سه بیست را با آب ترکیب نمایید و آن را مستقیما در پای ریشه درختان بریزید تا به خوبی جذب ریشه شود. با بهره گیری از روش کود دادن می توانید حجم ریشه‌‌ها را تا چندین برابر زیاد کنید و استحکام آن‌‌ها را در مقابل سرما افزایش بدهید.

بیشتر بخوانید: کود فروت ست شوک برای پسته

مقدار مصرف کود سه بیست برای درخت پسته

کود سه بیست برای پسته را نبایستی بیش از اندازه و خود سر استفاده نمایید. چون در این حالت نتیجه دلخواه عاید شما نمی شود و کوددهی نمی تواند تاثیرات عالی را بر روی درختان پسته بگذارد. لذا لازم است تا سن درخت را در نظر بگیرید. همچنین میزان رشد محصولات نیز مهم هستند. فصل کوددهی، پراکندگی و بزرگی برگ‌‌ها، مساحت زمین از جمله عواملی هستند که لازم است برای کود دادن به درختان استفاده کنید.

نحوه استفاده از کود سه بیست برای پستهکود سه بیست برای پسته در صورت استفاده از یک برنامه اصولی می تواند بسیار مفید باشد و تمام کمبودهای گیاه را به طور کامل برطرف کند. همچنین استفاده از این کود سبب می شود تا عوارض احتمالی که درختان پسته با آن ممکن است مواجه شوند را از بین ببرد. به طور کلی می توان چنین اذعان نمود که برای هر درخت پسته لازم است تا از 80 تا 200 گرم کود سه بیست استفاده نمایید. همچنین می توانید 2 کیلوگرم کود سه بیست را در 1000 لیتر آب حل نمایید و سپس مصرف نمایید.

بهترین موقع برای تقویت درختان پسته با بهره گیری از کود سه بیست

برای مصرف این کود مقوی می توانید از زمان گل دهی تا پس از برداشت میوه کار کود دادن را به انجام رسانید. توجه داشته باشید که استفاده بیشتر از اندازه از این کود سبب می شود تا با کاهش محصولات روبرو شوید.

بیشتر بخوانید: کود برای زودتر رسیدن میوه

مزیت‌‌های کود سه بیست برای درختان پسته

  • کود سه بیست برای پسته بسیار لازم است و کمک می کند تا مواد غذایی لازم برای درخت پسته فراهم شود.
  • این کود مغذی را می توان با روش‌‌های مختلف مصرف کرد و به سرعت به نتایج دلخواه رسید.

نحوه استفاده از کود سه بیست برای پسته

  • با استفاده از کود سه بیست می توانید حجم ریشه درختان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید و از خشکیده شدن آن‌‌ها جلوگیری به عمل آورید.
  • این کود مغذی سبب می شود تا سبزینگی در برگ‌‌های درختان تا حد قابل توجهی افزایش یابد و فتوسنتز در برگ‌‌ها یهتر صورت بگیرد.
  • چنانچه از کود سه بیست به صورت مدون و منظم بهره بگیرید می توانید مقدار باروری درختان را بالا ببرید و محصولات بیشتری را تولید نمایید.
  • این کود سبب می شود تا میزان رطوبت در خاک بالا رود و به شما کمک می کند تا در مصرف آب به مقدار زیادی صرفه جویی کنید.
  • کود سه بیست سبب می شود تا شوری خاک تا حد زیادی اعتدال یابد و همه ناخالصی‌‌ها ی موجود در خاک برطرف شود.
  • با استفاده از کود سه بیست می توانید همه آفت‌‌ها، حشرات موذی، باکتری‌‌های زیان بار را از بین ببرید و از رشد علف‌‌های هرز جلوگیری کنید.

نحوه استفاده از کود سه بیست برای پسته
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *