تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

برای داشتن انجیری شیرین ابتدا باید تمرکز خود را به سوی مواد غذایی مورد نیاز این درخت ببریم. همچنین باید تعادل را میان آن ها برقرار کنیم تا از هر گونه ضرر احتمالی جلوگیری کنیم. این موضوع ارتباطی مستقیم با رشد و نمو درخت انجیر دارد. این درخت به عناصری چون نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم و روی نیاز بسیار دارد که البته این درخت نیاز به عناصر دیگری نیز دارد که چند مورد ذکر شده مهم ترین آن ها هستند. کمبود هر یک از این عناصر درخت را با پیشرفت و بهبود رو به رو نخواهند کرد و باید کودی استفاده کرد که حاوی تمامی این موارد باشد.در این مقاله می خواهیم شما را با تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر آشنا نماییم.

کود مناسب برای درخت انجیر

کود های شیمیایی حاوی نیتروژن هستند که فروت ست به عنوان نامدارترین این کودها، این نیاز درخت انجیر را به خوبی رفع می نماید. همچنین فسفر موجود در فروت ست، سبب تقویت ریشه درخت شده و در نتیجه با غذارسانی بیشتر از خاک به درخت، سبب بهبود کیفیت محصول و افزایش آن خواهد شد. لازم به ذکر است که این درخت، نیازمند گوگرد نیز هست و نبود آن رشد درخت را با ضعف رو به رو کرده و موجب از بین رفتن سبزینگی برگ های آن می شود. در این صورت باید از کود های گوگردی استفاده نمود اما نباید از هر دو کود گوگردی و فروت ست با یکدیگر استفاده کرد چرا که ترکیبی کاملا مضر است.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیرهمچنین با استفاده از فروت ست، نیاز به پتاسیم در درخت انجیر رفع شده و این عنصر واکنش های آنزیمی را بهبود بخشیده و در نتیجه درخت عملکرد تمام سیستم خود را تقویت می سازد. بهتر است در صورت استفاده از کود برای درخت انجیر، از کود های شیمیایی چون کود فروت شست به اندازه کافی و مورد نیاز استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر درخت پرتقال

کود فروت ست برای تنظیم رشد درخت انجیر

سوال پیش می آید که برای تنظیم رشد درخت انجیر باید از چه ماده و کودی استفاده کرد و این کود باید حاوی چه عنصری باشد. عنصری که در این زمینه بسیار کمک کننده است، نیتروژن است. عملکرد نیتروژن به گونه ای است که اسید امینه را به خود جذب کرده و از طرفی دیگر پروتئین مورد نیاز درخت را نیز تامین می نماید. همچنین این عنصر کمک شایسته ای به سبز و تازه بودن همیشگی درختان می کند و این کار را با ساخت کلروفیل انجام می دهد.کود فروت ست حاوی میزان زیادی ازت است که کاملا متناسب با درخت انجیر می باشد و این نوع درخت به ازت نیاز بالایی دارد.

درخت انجیر شرایط زیاد خاصی برای رشد و نمو ندارد و اغلب د اکثر نقاط به دست می آید. بنابراین تولید کنندگان این محصول تنها با کوددهی در وقت مناسب می توانند محصولی با کیفیت به دست آورند. البته این نوع کود است که مشخص می کند در کدام زمان مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که از کود فروت ست استفاده می کنند، باید آن را در زمان تابستان برای درخت انجیر بکار گیرند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیرتاثیر فروت ست بر روی باروری درخت انجیر

اگر درخت انجیر با کمبود بازدهی و یا نامطلوب بودن کیفیت آن ها رو به رو شود بسته به دلایل مختلفی است. همچنین شاید درخت انجیر با بازدهی زیاد رو به رو باشد اما با ریزش شدید میوه ها همراه باشد. این موضوع بخاطر نبود مواد غذایی کافی در درخت است که البته نبود کآب کافی نیز در آن بی تاثیر نیست.

این مشکل را می توان با حفظ تعادل آب یاری کافی و استفاده از کود مناسب حل کرد و اگر به مشکل خراب شدن انجیرها نیز مواجه هستید می توانید این راهکار را به کار گیرید. همچنین افراد به این موضوع نیز توجه داشته باشند که اگر انجیر های آنان هنوز کوچک هستند از آبیاری زیاد بپرهیزند زیرا در غیر این صورت هم با ریزش میوه رو به رو خواهند شد و از تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر غافل نشوند.

از جمله مزایایی که فروت ست برای این درخت دارد و می تواند آن را یاری کند این است که تغذیه آن را بهبود بخشیده و از آن در برابر انواع بیماری که از مهم ترین آن ها برای درخت انجیر آنتراکونز نام دارد جلوگیری به عمل خواهد آورد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیردر کل بهبود باروری درختان نیاز به ۲ سال بیشتر در صورت طی کردن یک برنامه غذایی خوب برای آن ها دارد اما با ورود کود هایی چون فروت ست این زمان کوتاه تر شده و شما در همان سال نتیجه دلخواه را خواهید دید. اگر این کود را طبق استاندارد استفاده کنید تا پایان فصل برداشت نتیجه باروری را مشاهده خواهید کرد. این کود دارای فرمولاسیونی خاص و سریع است که عمل احیای درختان را زودتر از سایر کود ها انجام می دهد.

بیشتر بخوانید: کود ۱۹۶۳ برای سیب

اگر به استفاده از این کود برای درخت انجیر آگاهی ندارید لازم است یک مشاوره از سوی یک متخصص کشاورزی داشته باشید‌. توجه داشته باشید که معتبر ترین کود برای درخت انجیر فروت ست است و سایر کود ها ممکن است برخی از آن ها به دلیل تقلبی بودن و یا دارای کلر و سدیم باشند که زیان بار ترین عناصر برای این درخت محسوب می شوند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *