جلبک دریایی برای درخت زیتون

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت زیتون یکی از درختان همیشه سرسبز است که طول عمر نسبتاً طولانی دارد و می‌تواند سال‌های زیادی محصول‌دهی کند. به همین علت امروزه افراد زیادی اقدام به کشت آن می‌کنند. البته باغداران برای افزایش عملکرد درختان و جلوگیری از ریزش گل‌های آن، لازم است یک‌سری مراقبت‌های اصولی را انجام دهند. کوددهی برنامه‌ریزی‌ شده، یکی از ضروری‌ ترین کارهایی است که نباید آن را فراموش کرد. به طور معمول هر نوع کودی مناسب درخت زیتون نیست و نباید سراغ محصولات شیمیایی و غیر مفید بروید. از این رو بهتر است بدانید؛ کود جلبک دریایی برای درخت زیتون بهترین گزینه است. این کود مفید مزایای بسیار زیادی دارد و به سلامت درختان و خاک نیز آسیب نمی‌رسانند. درختان زیتون معمولاً مقاومت زیادی در برابر شرایط سخت دارند و می‌توانند در اکثر مناطق به رشد خود ادامه دهند، اما این بدان معنا نیست که نباید به آن رسیدگی کرد. بنابر این اگر اقدام به کشت درخت زیتون کرده‌اید و می‌خواهید اندازه و کیفیت محصولات‌تان بیشتر شود، بهتر است با استفاده از کود جلبک دریایی کار تغذیه‌دهی درختان را انجام دهید. در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره کود جلبک دریایی و نحوه مصرف آن در اختیار شما قرار دهیم، از این رو پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

 

جلبک دریایی برای درخت زیتون

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای درختان زیتون

به طور معمول کوددهی درخت زیتون را می‌توانید به روش‌های مختلفی انجام دهید و روش‌هایی زیادی برای انجام این کار وجود دارد. یکی از ساده‌ ترین روش‌هایی که می‌توانید از آن بهره بگیرید؛ روش چال کود است. در این روش باید ابتدا در قسمت سایه‌ انداز درخت، یک گودال یا چاله ایجاد کنید. سپس کود جلبک دریایی را با احتیاط داخل آن قرار دهید و به‌ صورت مجدد با استفاده از خاک، گودال را پر کنید. برای به دست آوردن نتیجه عالی‌تر می‌توانید در آخر کار آبیاری را نیز انجام دهید. در واقع با انجام آبیاری، کمک می‌کنید املاح و مواد مغذی موجود در کود سریع‌تر آزاد شوند و اثرات خود را نیز بهتر بر روی ریشه درخت به جای بگذارند. جلبک دریایی برای درخت زیتون را می‌توانید به‌ صورت سطحی نیز استفاده کنید. در این روش باید کود پودر شده‌ جلبک دریایی را بر روی سطح خاک بپاشید و اجازه دهید به‌ مرور زمان با خاک مخلوط شود. دقت داشته باشید در این روش نیازی به شخم زدن زمین یا زیر و رو کردن خاک نیست زیرا کرم‌ها و سایر موجوداتی که در خاک زندگی می‌کنند، این کار را انجام می‌دهند و به این ترتیب کود با خاک مخلوط می‌شود. این روش از کوددهی درخت زیتون نسبت‌ به روش‌های دیگر، مقداری زمان‌بر و طولانی‌تر است. از این‌ رو اگر می‌خواهید نتیجه سریع‌تری به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ روش‌های دیگر بروید. یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از آن بهره بگیرید، روش آبیاری است. در این روش باید ابتدای کودی باکیفیت و مناسب تهیه کنید و سپس آن را با مقداری آب بدون کولر، مخلوط نمایید تا ماده‌ای رقیق و یک‌دست حاصل شود. پس‌ از به دست آمدن کود مایع جلبک دریایی، می‌توانید آن را به پای درختان‌تان بریزید تا جذب ریشه شود. کوددهی درخت زیتون به‌ این روش مزایای زیادی دارد زیرا در این روش، کود به‌ صورت مستقیم جذب ریشه می‌شود و اثرات خود را نیز بهتر بر روی سایر قسمت‌ها به‌ جای می‌گذارد. کوددهی روش محلول پاشی نیز می‌تواند برای درختان زیتون بسیار مؤثر باشد. در این روش باید سراغ کود جلبک دریایی مایع بروید و آن را با مقدار مناسبی آب مخلوط نمایید و بعد از مخلوط کردن آن با آب، باید کود به‌ دست‌ آمده را در یک سم‌پاش بریزید و با احتیاط آن را به تمام قسمت‌های درخت اسپری نمایید. در این روش، املاح و مواد مغذی موجود در کود جلبک دریایی برای درخت زیتون از طریق برگ‌ها جذب می‌شوند. شما می‌توانید با بهره گرفتن از این روش، درختان شاداب‌تری باشید و جلوی ریزش برگ‌ها را نیز بگیرید. البته این کار اگر به‌ صورت صحیح انجام نشود، ممکن است آسیب‌هایی به درختان‌ تان وارد شود. بنابر این سعی کنید حتما کار کوددهی را به‌ صورت صحیح و استاندارد انجام دهید و از انجام اقدامات خودسرانه بپرهیزید.

 

جلبک دریایی برای درخت زیتون

 

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان زیتون

بهتر است بدانید در مورد کوددهی درختان زیتون، میزان مشخص و ثابتی وجود ندارد و شما باید با در نظر گرفتن یک‌سری شرایط و عوامل، از مقدار مناسبی کود بهره بگیرید. میزان مصرف کود جلبک دریایی معمولاً با توجه به عوامل مختلفی همچون سن درخت، جنس خاک، نتایج آزمون خاک، شرایط آب‌ و هوایی و… مشخص می‌شود و شما باید با توجه به این موارد، از این کودتان استفاده کنید. همچنین بهتر است به دستورالعمل‌های ذکر شده بر روی جلد کود جلبک دریایی توجه کنید و با در نظر گرفتن آن‌ها، کار کوددهی را انجام دهید. تا سلامت درختان‌تان به خطر نیافتند و بتوانند به بهترین شکل ممکن، به رشد و نمو خود ادامه دهند.

زمان مناسب برای مصرف کود جلبک دریایی

از آن جایی‌ که کود جلبک دریایی ساختار کاملا طبیعی دارد و در آن مواد شیمیایی مضری وجود ندارد، می‌توانید در زمان‌های مختلف از آن بهره بگیرید. اما بهتر است بدانید که این گیاه در زمان رشد، به مواد غذایی و املاح بیشتری نیاز دارد. بنابر این اگر می‌خواهید درختان زیتون‌تان ضعیف نشود و از بین نروند، بهتر است حتما کار کوددهی را در اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار انجام دهید. هنگام رشد میوه‌ها که معمولاً از اردیبهشت‌ ماه تا خرداد ماه است، مصرف کود جلبک دریایی می‌تواند بسیار مؤثر باشد. بعد از برداشت محصول نیز بهتر است کار کوددهی را انجام دهید تا مقاومت درختان‌تان کاهش نیابد و بتواند برای محصول‌دهی در سال‌های بعدی نیز بهتر آماده شوند.

خرید کود جلبک دریایی شوک یک لیتری

خرید جلبک دریایی

سخن پایانی

کود جلبک دریایی برای درخت زیتون مانند یک تغذیه کامل عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد درختان‌تان دچار کمبود تغذیه و آسیب شوند. بنابر این بهتر است این کود مغذی و مفید را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید و با در نظر گرفتن مطالب ذکر شده در این مقاله، از آن بهره بگیرید. اگر از کود جلبک دریایی به صورت صحیح و به اندازه استفاده کنید، می‌توانید در کوتاه‌ ترین زمان ممکن، اثرات بسیار عالی را مشاهده کنید و محصولات سالم‌تر و بیشتری را نیز برداشت نمایید.

جلبک دریایی برای درخت زیتون
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *