کود درخت زیتون

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود درخت زیتون

جهت خرید کود درخت زیتون از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

بهترین کود مورد نیاز درخت زیتون

در مورد درخت زیتون و کود دهی آن :

آبیاری مهتر از کود دهی به درخت زیتون می باشد. درختان زیتون تامین کننده های میوه ی بزرگی نیستند. آنها گیاهان نیمه وحشی ، سفت و سخت هستند که تحمل شرایط رشد ضعیف ، به خصوص باروری کم ، بهتر از تقریباً هر درخت میوه دیگر. آنها همچنین طیف بسیار گسترده ای از pH خاک را تحمل می کنند. آنها در اطراف دریای مدیترانه رشد می کنند. بیشتر این خاک ها شن های خشک و سنگی هستند. از خاکهای خوب برای هلو ، گیلاس ، سیب ، سبزیجات یا سایر محصولات زراعی استفاده می شود. خاکهای حاصلخیز عمیق که برای رشد و تولید بالاتر از حد استاندارد برای سایر محصولات باغ مهم است ، در واقع برای زیتون ها منفی است. در خاک های عالی ، زیتون ها تمایل به شدت زیاد رویشی دارند ، خیلی بلند می شوند و میوه کمی تولید می کنند. هنگامی که رشد بیش از حد شاخه ها برای کوچکتر نگه داشتن درختان زیتون هرس می شود ، آنها با ارسال شاخه های بلند ، شدید و غیر مثمر در بیشتر موارد پاسخ می دهند. درختان زیتون در شرایط کم تحرک از جمله کمترین تغذیه بدون کمبود ، به میوه بهتر می روند. آنها به طرز شگفت انگیزی به آب آبیاری مناسب با رشد مناسب ، اندازه میوه بزرگ و بازده بسیار بهتر پاسخ می دهند بدون اینکه تغییری در وضعیت غذایی آنها ایجاد شود. آنها همچنین بدون هیچ گونه رقابت علف های هرز عملکرد بسیار بهتری دارند.

تشخیص نیاز غذایی درخت زیتون برای مواد مغذی کار سختی است ، مگر اینکه کمبود مشخصی وجود داشته باشد.

کود با کیفیت درخت زیتون

مثال:

کمبود آهن

کمبود پتاسیم

کمبود کود کامل

حتی در خاک های غنی که از نظر منیزیم بسیار زیاد هستند ، درختان زیتون نسبتاً بهتر از سایر محصولات باغی عمل می کنند ، اما این خاک ها نادر هستند. ادعا كه درختان زيتون با باروري زياد ، مقدار زيادي مواد آلي و اسپري هاي برگي تكميلي بسيار بهتر عمل مي كنند ، درست تشكيل نشده است. در حقیقت ، آنها ممکن است بسیار شدید ، میوه ای ضعیف داشته باشند و در صورت لقاح ، کیفیت روغن پایین تری داشته باشند ، به خصوص اگر با روش های آبیاری مناسب و کنترل علفهای هرز ترکیب شوند. یک مقاله علمی اخیر از اسپانیا نشان داد که بارور شدن بیش از حد درختان زیتون با نیتروژن ، منجر به کاهش قابل اندازه گیری در کیفیت حسی روغن می شود. یكی از اشتباهات متداول كه مرتكب برخی از تولیدكنندگان زیتون می شود پاسخ دادن به کودهای سنگین یا كاربرد كمپوست هنگامی كه درختان آنها به اندازه كافی در حال رشد نیستند ، اما واقعاً فاقد آب و كنترل علفهای هرز هستند. اگر کودهای دنیا در صورت از بین رفتن تشنگی و از رقابت ریشه رنج ببرند ، درختان رشد کافی نمی کنند. اضافه کردن کمپوست با ترکیب مواد مغذی آزاد و کمبود مواد آلی باعث ایجاد تنش خشکی نمی شود. درختان زیتون به همان اندازه که در برابر آب و کنترل علفهای هرز انجام می دهند ، به تغییرات غذایی پاسخ نمی دهند. اگر درختان زیتون با مشکل روبرو هستند ، یکی از آخرین مواردی که احتمالاً باعث ایجاد آن می شود ، کمبود تغذیه ای است. متأسفانه این نخستین مواردی است که افراد به آن توجه می کنند ، زیرا انجام کاری در این زمینه بسیار آسان است و گاهی اوقات هنگامی که یک نقص شدید توسط یک برنامه کاربرد کود اصلاح شود ، نتایج بسیار چشمگیر به نظر می رسند. همه ما راه آسان را می خواهیم. من یک بار از باغی بازدید کردم که در آن درختان خشک شده بودند ، کشنده تر از یک doornail ، از پوسیدگی ریشه ناشی از پاهای مرطوب. من به رشد دهنده ریشه های پوسیده قهوه ای نشان دادم ، علت آن را نشان دادم و اطلاعاتی در مورد راه حل هایی مانند کاشت در خاک بهتر زهکشی شده یا بالای تپه ها ارائه کردم. از آنجا که وارد کامیون خود شدم تا از آنجا خارج شوم ، او روی پنجره تکیه داد و پرسید: “اما کود کودکی در آنجا نیست که بتوانم برای کمک به درختان استفاده کنم.” در واقع یک اسطوره بزرگ وجود دارد و بسیاری از ادعاهای اغراق آمیز مبنی بر جادوی تغذیه مناسب از طریق “خاک سالم” از بروز همه مشکلات مانند بیماری ها یا حمله حشرات جلوگیری می کنند ، بعلاوه زیتون یا روغن با کیفیت بهتری را فراهم می کنند. با زیتون ، به احتمال زیاد خلاف این است.

خرید بهترین کود برای درخت زیتون

کمبود عناصر غذایی ( کود ) درخت زیتون:

کمبود نیتروژن (N) تنها کمبود غذایی شایع در زیتون است. کمبود پتاسیم (K) و بورون (B) وجود دارد ، اما بسیار نادر است. کمبود مواد مغذی دیگر بسیار نادر است. ویژگی دیگر زیتون این است که مقدار هر ماده غذایی مورد نیاز معمولاً بسیار کمتر از سایر درختان باغی است. سطح مواد مغذی بحرانی با آزمایش بافت برگهای بالغ از وسط شاخه های فاقد تحمل فصل جاری در ماه جولای اندازه گیری می شود. اندازه گیری هایی که در سایر ساعات سال انجام می شود ، در بیشتر موارد بی معنی است ، زیرا میزان مواد مغذی موجود در برگ ها بسیار پایدار است. نیتروژن در 1.5 تا 2.0٪ کافی و کمبود آن زیر 1.4٪ است. سطح پتاسیم در برگها باید بیش از 0.8٪ و کمبود آن زیر 0.4٪ باشد. بورون در زیتون های زیر 14 قسمت در میلیون (پی پی ام) کمبود دارد ، در 19-50 ppm و در صورت استفاده بیش از 185 ppm است. کمبودهای فسفر ، کلسیم ، روی ، مس ، منگنز و منیزیم در کالیفرنیا بسیار نادر و بسیار بعید است. درختان با سطح نیتروژن بسیار کم دارای برگهایی با رنگ زرد و رشد ضعیف شاخه ها هستند. این علامت اغلب در خاکهای سنگین که در زمستان سرد و مرطوب هستند رخ می دهد که نیتروژن به راحتی در دسترس نباشد ، اما در اوایل تابستان از بین می رود. کمبود پتاسیم رایج نیست ، اما به نظر می رسد ، یک بار در یک زمان ، به عنوان برگهای سبز روشن یا در صورت شدید بودن ، به عنوان نوک روی برگهای دارای مناطق مرده در درختان می سوزد. این علائم همچنین بعضاً به دلیل زهکشی ضعیف خاک ظاهر می شود. کمبود بور به عنوان میوه های نادرست ، رشد شاخه های کوتاه ، افتادگی اندام ، پوست خشن و برگهای کوچک با سوختگی نوک ظاهر می شود. تجزیه و تحلیل خاک به اندازه کافی دقیق نیست که برای تشخیص باروری در زیتون استفاده شود. این به من یادآوری می کند که من بیرون از باغچه ای که باغبان درختان وارونه را در یک روز گرم ماه ژوئیه کاشته بود ، یادآوری می کند. او هر هفته برای تشویق رشد خوب آنها را با چای کمپوست اسپری می کرد. وقتی به آنجا رسیدم ، درختان از بین رفته بودند و قهوه ای ترد شده بودند. من به عنوان یک مشاور خوب مزرعه ، گفتم که من از علت ریزش درختان مطمئن نیستم ، اما باید یک نمونه خاک را بگیرم.

محلول پاشی کود درخت زیتون

بارور کردن درخت زیتون توسط کود های ویژه :

مطمئناً شما نمی خواهید درختان زیتون با کمبود مواد مغذی داشته باشید و باروری کافی در زیتون با کاربردهای مناسب از مواد مغذی مناسب به راحتی حاصل می شود. نیتروژن را می توان با مواد ارگانیک مانند پر و یا وعده غذایی خونی ، کمپوست یا یک محصول با پوشش حبوبات استفاده کرد. نرخ کاربرد باید در مساحت حدود 40 تا 100 پوند ازت واقعی از هکتار باشد ، در سال در یک باغچه بالغ با در نظر گرفتن درصد نیتروژن موجود در کود. با توجه به اینکه اکثر کمپوستها حاوی حدود 2٪ نیتروژن هستند که به معنی میزان کاربرد حدود یک تا دو تن در هکتار در سال است. کودهای آلی مانند کمپوست می توانند کمی تجزیه شوند و نیتروژن خود را به شکلی که گیاهان قادر به جذب آن هستند آزاد کنند. آنها در حدود یک دوره 15 ساله تجزیه می شوند و بیشتر آنها در یک یا دو سال اول منتشر شده اند. برنامه های سالانه در طی سال های متمادی می توانند سطح بالای نیتروژن ایجاد کنند. کودهای آلی غلیظ و غلیظ که دارای نیتروژن بالایی هستند مانند وعده غذایی پر یا غذای خونی خوب کار می کنند. غلظت طبیعی آنها ازت حدود 6 تا 10٪ است ، بنابراین این مواد باید با سرعت حدود 400 پوند استفاده شوند. به 1650 پوند. در هکتار.

نکته مهم در مورد نیتروژن ایجاد برنامه های دوره ای مطابق با تجزیه برگ و دستیابی به رشد مناسب شاخه های بین 8-20 اینچ است. ممکن است نیتروژن نیازی به آن نداشته باشد.

هر سال اعمال می شود این گیاه می تواند چندین سال به خصوص در خاک رس سنگین در خاک بماند. در خاک های شنی تمایل به شستشو دارد و می تواند باعث ایجاد آب زیرزمینی و آلودگی رواناب شود ، بنابراین مطمئن شوید که به یکباره زیاد استفاده نکنید. کاربردهای مکرر سبکتر بهتر است. کودهای معمولی ازت مانند اوره ، نیترات آمونیوم ، فسفات آمونیوم ، سولفات آمونیوم ، نیترات پتاسیم یا نیترات کلسیم نیز کار می کنند. به عنوان نقطه شروع ، معمولاً ازت با نرخ تقریبی زیر استفاده می شود (در هر درخت یا هر هکتار که بر پایه درختان بالغ وسیع قرار گرفته است – 150 درخت در هکتار). برای سایر فاصله ها از نرخ هر هکتار استفاده کنید.

• 0.6 تا 1.5 پوند. اوره (46٪) در هر درخت – 90 تا 220 پوند. در هکتار
• 0.8 تا 2.0 پوند. نیترات آمونیوم (33٪) در هر درخت – 120 تا 300 پوند. در هکتار
• 1.3 تا 3.2 پوند. سولفات آمونیوم (21٪) در هر درخت – 190 تا 475 پوند. در هکتار
• 1.6 تا 4.0 پوند. از CAN-17 (17٪) در هر درخت – 235 تا 588 پوند. در هکتار
• 1.7 تا 4.2 پوند. نیترات سدیم (16٪) در هر درخت – 250 تا 625 پوند. در هکتار
• 1.7 تا 4.3 پوند. نیترات کلسیم در هر درخت (5/15٪) – 258 تا 645 پوند. در هکتار
• 2.0 تا 5.1 پوند. نیترات پتاسیم در هر درخت (13٪) – 307 تا 770 پوند. در هکتار
• 2.4 تا 6.0 پوند. فسفات آمونیوم در هر درخت (11٪) – 363 تا 909 پوند. در هکتار

برای درختان زراعی خشک ، کودهای ازت باید درست قبل از باران در اواسط تا اواخر زمستان قرار گیرد. در شرایط آبیاری ، می توان آن را به صورت دوره ای در طول فصل رشد استفاده کرد و از آن سیراب شد. برای آبیاری قطره ای آن را می توان درست در زیر یا از طریق فرستنده ها قرار داد. درختان زیتون نمی توانند تفاوت بین نیتروژن حاصل از یک منبع آلی یا اینکه از منبع متعارف حاصل شود را بیان کنند. همه مواد مغذی یکسان است گیاهان فقط نیتروژن را به دو شکل جذب می کنند: نیترات (N03-) یا آمونیوم (NH4 +). این همان چیزی است که کودهای معمولی از آنها ساخته می شود. کود های آلی حاوی نیتروژن در پروتئین ها هستند که به اسیدهای آمینه تجزیه می شوند و با عمل میکروبی به نیترات و آمونیوم تجزیه می شوند که برای درخت زیتون بینهایت کارآمد است. انتخاب استفاده از یک ماده آلی یا معمولی از نیتروژن نباید براساس میزان مواد مغذی باشد ، زیرا این ماده غذایی یکسان است. مواد ارگانیک از مزیت یا مضرات انتشار آهسته برخوردار هستند و احتمالاً احتمال کمتری به آبهای زیرزمینی یا سطحی دارند. کودهای معمولی به طور سنتی به دلیل ارزان بودن ، کم حجمی بودن و کاربرد آسان آن مورد استفاده قرار می گرفته اند. خط بین این دو با کودهای معمولی آزاد آهسته و کودهای آلی با تجزیه و تحلیل بالا که به راحتی بکار می روند و حجیم تر می شوند ، مبهم است. هزینه ها بسیار متفاوت است. کودهای پتاسیم تقریباً از منابع طبیعی استخراج شده و بیشتر آنها به عنوان آلی طبقه بندی می شوند. در صورت مشاهده کمبود ، معمولاً سولفات پتاسیم با سرعت 10 تا 20 پوند در هر درخت در خط قطره به خاک اعمال می شود. با استفاده از این روش می توان حفر کرد تا چندین ماه طول بکشد تا در درختان پاسخی ایجاد کند ، اما سالهای زیادی طول خواهد کشید. همچنین می توان آن را مستقیماً در زیر فرستنده های قطره ای یا اگرچه سیستم قطره ای به شکل محلول استفاده کرد. هنگامی که پتاسیم به طور قابل توجهی کمبود است ، یک اسپری شاخ و برگ 10 پوند. در هر 100 گالن نیترات پتاسیم استفاده شده در بهار می تواند مؤثر باشد. کمپوست ها و کود های آلی دیگر حاوی مقداری پتاسیم هستند که برای درخت زیتون مورد نیاز است، بنابراین استفاده منظم به احتمال زیاد هرگز کمبود ظهور را ایجاد نمی کند. کمبود بور فقط در شهرستان بوت مشاهده شده است ، اما احتمالاً می تواند در هر زمینهای بسیار فقیر مشکل ایجاد کند ، هرچند بسیار بعید است. با استفاده از یک نیم و یک پوند بوراکس به هر درخت اصلاح می شود ، پخش شده بر روی خاک در خط قطره ای ، که سال ها طول می کشد. بسیار مراقب باشید که بیش از حد بور استفاده نشود ، زیرا ممکن است سمیت ایجاد شود. هنگامی که تجزیه و تحلیل شاخ و برگ نشان می دهد سطح برگ بور کم است ، یک اسپری شاخ و برگ 7 اونس بوراکس در 100 گالن آب کمبود به طور موقت و سریع حذف شده است.

محلول پاشی عناصر غذایی بر روی درخت زیتون

محلول پاشی کود در خت زیتون بر روی شاخ و برگ:

اسپری های شاخ و برگ می توانند مهم و بسیار سودآور باشند. معمولاً بیشتر برای شخص کود فروش کود ، کارگر یا مشاور – نسبت به کشاورز. تمام مواد مغذی لازم برای زیتون ها به راحتی از طریق کاربرد زمین قابل دسترس هستند و اثر آن بسیار ماندگار است. آزمایشات تحقیقاتی ثابت کرده است که همه مواد مغذی را می توان ریشه های درخت زیتون برداشت کرد. اسپری های برگ ازت ، بور و پتاسیم به سرعت توسط درخت جمع می شوند و سطح آنها به طور چشمگیری در برگها افزایش می یابد. مگر در مواردی که این مواد مغذی کاملاً کمبود باشند یا مواد اسپری با کاربرد چیز دیگری که قبلاً مورد استفاده قرار می گیرد ، مورد استفاده قرار نگیرند ، می تواند و به احتمال زیاد مقرون به صرفه نیست. در بیشتر اوقات ، آنچه از بیشتر اسپری های شاخ و برگ رخ می دهد این است که مقادیر بالاتری از مواد مغذی برای مدت کوتاهی ، معمولاً فقط در چند هفته در برگ رخ می دهد. با این وجود معمولاً تأثیر قابل اندازه گیری روی انواع توت ها ، مجموعه میوه ها ، رشد شاخه ها ، تعداد گلها ، تعداد گلهای کامل ، عملکرد میوه یا اندازه میوه وجود ندارد. بسیاری از آزمایشات مقایسه در سراسر جهان سالهاست که به تغذیه شاخ و برگ در زیتون ها نگاه کرده اند. در بیشتر موارد اسپریهای شاخ و برگ نیز هیچ تاثیری در تحمل جایگزین ندارند. چای کمپوست با برگ باعث کنترل یا جلوگیری از لکه طاووس روی زیتون نمی شود و همچنین تأثیر مثبت دیگری نداشته است. این کمبود اثر از ابتدا بر داشتن غذای مناسب پیش بینی می شود ، که دوباره ، با استفاده از زمین بسیار آسان و ارزان انجام می شود. بنابراین ، مگر اینکه فواید قابل توجهی داشته باشد. استفاده از کود اسید هیومیک برای درخت زیتون بینهایت مفید است.

با تشکر از توجه شما آل کود

فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *