بهترین کود برای درخت زیتون

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای درخت زیتون

قابل توجه باغداران محترم به منظور استفاده بهترین کود برای درخت زیتون :

در مورد کود دهی درخت زیتون به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید. آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد. اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند. دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند. درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند. تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است. که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد. این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد. ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

استفاده تنها از کودهای دامی شاید درختان را به نهایت رشد و باروری لازم نرساند. لازم است تا از دیگر کودهای مغذی برای درخت زیتون بهره بگیرید. بسیاری از باغدارن بر این باورند که کودهای دامی می تواند درختان آن­ها را به محصول دهی عالی برساند. در حالی که این فکر می تواند اشتباه باشد. لازم است تا از کودهای مفید دیگر نیز بهره بگیرید.  با داشتن یک برنامه مدون و مفید می توانید درختان زیتون را در حداقل 3 تا 4 سال به نهایت باروری و ثمردهی برسانید. البته به یاد داشته باشید که رشد درختان زیتون نیاز به برنامه کوددهی منظم و اصولی دارد. بنابراین لازم است تا در این خصوص با کارشناسان کشاورزی تماس بگیرید تا دستورالعمل استفاده از کود را دریافت نمایید. اما اگر می خواهید تا نتیجه محصول دهی را در یک سال ببینید می توانید از کود مایع اسید هیویک استفاده کنید. کود اسید هیومیک بهترین کود برای درخت زیتون است که به دلیل فرمولاسیون خاصی که دارد می تواند به بهترین نحو درختان در سریع ترین زمان ممکن بارور نماید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای

کوددهی درختان زیتون

 سه ماده بسیار مهم که می تواند در رشد و پرورش درختان زیتون بسیار تاثیر گذار باشد ازت، فسفر و نیتروژن است که هریک به نوبه خود می توانند اثری عالی را برای روی رشد درختان ایفا نمایند. در این بین استفاده از کود کامل ده ایکس شوک برای رشد و باروری درختان زیتون بسیار مفید به نظر می رسد. این کود کامل ، آمریکایی است و حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی در دل خود است.  تمامی این مواد که شامل ریز مغذی­ها و مواد آلی هستند می تواند در رشد درختان زیتون بسیار تاثیر گذار باشد. در واقع با استفاده از این کود دیگر نیازی به استفاده از سایر کودها ندارید و یا میزان استفاده از آن­ها به حداقل خود کاهش می یابد. استفاده از این کود هیچ ضرری ندارد. این کود تنها از مواد مغذی تشکیل شده که می تواند همه نیازهای درختان را برطرف سازد. حتی این کود به خوبی می تواند به اصلاح خاک بپردازد و همه کمبودهای خاک را نیز جبران نماید. مثلا اگر خاک به دلیل استفاده از کودهای شیمیایی تقلبی دچار شوری شده باشد با استفاده از کود کامل ده ایکس شوک می توانید آن را رفع نمایید و مشکل شوری خاک را از بین ببرید. همان طور که می دانید خاک شور سبب می شود تا ریشه درختان خشک شود. در کودهای شیمیایی تقلبی از کلر و سدیم به مقدار زیادی استفاده شده است که زیادی این مواد منجر به شوری خاک می شود.

بهترین کود برای درخت زیتون

کود ده ایکس شوک برای درخت کیوی

کود کامل ده ایکس شوک علاوه بر مواد ریز مغذی از مواد آلی نیز تشکیل شده است. این مواد آلی عبارتند از اسید هیومیک، اسید فولیک و جلبک دریایی. جلبک دریایی کمک می کنند تا میوه­ها درشت تر شوند و همچنین کیفیت میوه­ها را افزایش می دهد. اسید هیومیک همان طور که در بالا اشاره کردیم موجب تسریع شد درختان می شود. اسید فولیک نیز سبب می شود تا جذب مواد غذایی توسط ریشه درختان بیشتر شود. مواد ریز مغذی که در این کود وجود دارد می تواند در رشد درختان زیتون به طرز فوق العاده ای عمل کند. این شوک با فناوری نانو ساخته شده است. بنابراین با هر نوبت کودی که به درختان بدهید به سرعت اثرات جذب را خواهید دید. زیرا این فناوری سبب می شود تا درختان به راحتی بتوانند مواد مغذی را از خاک دریافت کنند و سیراب شوند. با استفاده از این کود دیگر درختان زیتون احساس کمبود مواد غذایی نخواهند کرد. قبل از کود دهی لازم است تا آزمایش خاک انجام دهید تا کمبود خاک را از هر نظر بسنجید. سپس خاک را می توانید با این کود غنی کنید. این کود سبب می شود تا خاک اصلاح شود و همه کمبودهای غذایی آن به خوبی جبران گردد. استفاده از کود ده ایکس شوک باید بر طبق اصول صحیح و در زمان های مناسب انجام گیرد. این کود به شکل مایع است و غلظت آن بسیار زیاد است. بنابراین لازم است تا آن را با مقداری آب مخلوط نمایید. این کود را می توانید به روش آبیاری و محلول پاشی به کود دهید. این کود سبب می شود تا سیستم دفاعی درختان زیتون قوی شود و به خوبی بتوانند در مقابل آفات و مواد بیرونی مقاوم شوند و هیچ بیماری آن­ها را تهدید نکند. پتاسیم موجود در این کود سبب می شود تا رنگ محصولات بسیار بهتر شود و درشتی و طعم عالی در محصولات نمودار گردد. پتاسیم می تواند سیستم دفاعی درختان زیتون را قوی نماید. فسفر موجود در ساختمان کود باعث می شود تا ریشه زایی درختان زیتون عالی شود. گل دهی در درختان زیتون افزایش می یابد و تشکیل پروتئین ­ها و بالغ شدن سریع محصولات و افزایش باروری در نتیجه استفاده از فسفر موجود در کود کامل ده ایکس شوک است. کلسیم در بالا بردن استحکام ساقه، برگ­ها و ریشه درختان زیتون بسیار تاثیر گذار است و سبب می شود تا محصولات ترد و خوش طعم  شوند.  در نتیجه به انبارداری محصول کمک می کند. آهن موجود در این کود مغذی سبب می شود تا ریز مغذی­ها در ساختن کلروفیل و سبزینگی  درختان زیتون نقش مهمی داشته باشند. بور موجود در کود ده ایکس شوک سبب می شود تا گرده افشانی درختان به بهترین نحو صورت پذیرد. تولید گل و ساخت دیواره سلولی بهتر انجام شود.

سخن پایانی بهترین کود برای درخت زیتون :

 با توجه به نکات مثبتی که برای کود کامل ده ایکس شوک برشمردیم لازم است تا کشاورزان این کود را در برنامه غذایی درختان زیتون قرار دهند تا به بهترین نتیجه برسند. حتما بایستی این کود را از جاهای معتبر تهیه کنید تا کود اصل و باکیفیت دریافت نمایید.

با تشکر از توجه شما آل کود

بهترین کود برای درخت زیتون
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *