جلبک دریایی برای سیب | خرید جلبک دریایی | مزایای استفاده | کاربرد | جلبک دریایی خارجی |

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

جلبک دریایی برای سیب

جلبک دریایی برای سیب : سیب یکی از میوه های بسیار خوشمزه ای میباشد که در تمام طول سال در بازار برای مصارف عموم یافت میشود. کشت سیب در اکثر مناطق کشور به ویژه نواحی دارای آب و هوای خنک بسیار مرسوم است به گونه ای که علاوه بر باغات سیب، در باغچه منازل نیز مردم علاقه زیادی به کاشت تعدادی درخت سیب دارند. با توجه به متنوع بودن گونه های سیب و کشف ۷۵۰۰ نوع از این میوه، شایان ذکر است سیب در جهان از اهمیت و تنوع بسیار بالایی برخوردار میباشد.

 با توجه به ارزش غذایی بسیار بالای سیب و قابلیت نگهداری آن بدون از دست دادن ارزش غذایی این میوه، استفاده از کودی که بتواند سبب باردهی بهتر درختان سیب و افزایش کیفیت میوه های تولیدی جهت فروش در بازار، صادرات و انبار آن شود، بسیار اهمیت دارد. کود جلبک دریایی دارای مقادیر بسیار زیادی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان های ارزشمند میباشد که پس از استفاده در اختیار درختان سیب قرار میگیرد. به منظور کسب اطلاعات کافی پیرامون فواید، مزایا و اثرات جلبک دریایی برای سیب، پیشنهاد میکنم این مقاله مختصر از سایت آل کود را مطالعه نمایید.

فهرست محتوا مقاله:

۱. کاربرد جلبک دریایی برای درختان سیب

۲. اثرات استفاده از جلبک دریایی برای سیب

۳. روش استفاده از جلبک دریایی برای سیب چیست؟

۴. نقش هورمون های محرک رشد موجود در جلبک دریایی برای سیب

کاربرد جلبک دریایی برای درختان سیب

جلبک دریایی محصول ارگانیکی می باشد که از اعماق اقیانوس ها و دریاها حاصل میشود؛ این ماده تقویتی از یک منبع تجدید پذیر و کاملا طبیعی در دسترس بشر قرار میگیرد تا بتوان با کمک آن بهره وری باغات، مزارع و گلخانه ها را افزایش داد. جلبک دریایی منبع پر ارزشی از فیبر و عناصر معدنی می باشد که به دلیل وجود فیبر کافی در ساختار این ماده تقویتی، بافت خاک نرم تر شده و قابلیت بالایی در حفظ رطوبت پیدا خواهد نمود.

اهمیت جلبک دریایی برای درختان سیب زمانی مشهود است که بدانیم عناصر مغذی فراوانی نظیر: نیتروژن، فسفر، پتاسیم، آهن، روی، منگنز و … به همراه آنتی اکسیدان، ویتامین، پلی ساکارید، بیش از ۷۰ هورمون محرک رشد گیاهی، آمینواسید را برای رشد، نمو و بهبود طعم سیب های درختی فراهم میکند؛ منابعی که کمتر ماده تقویتی قادر به تامین آن برای درختان میوه میباشد.

لازم به ذکر است عصاره جلبک دریایی نقش بسیار مهمی نیز در بهبود خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک دارد به نحوی که به تنظیم پی اچ خاک و بهتر نمودن شرایط جذب عناصر توسط درخت سیب می پردازد. هم چنین کود جلبک دریایی مقادیر فراوانی فیبر را در دل خود جای داده که سبب حفظ بهتر رطوبت خاک، افزایش ظرفیت نگهداری آب در نتیجه کاهش نیاز به مصرف آب می گردد.

خرید جلبک دریایی

اثرات استفاده از جلبک دریایی برای سیب

■بیش از ۷۰ هورمون محرک رشد از جمله اکسین، سیتوکینین و جیبرلین در عصاره جلبک دریایی وجود دارد که پس از محلول پاشی بر روی درختان پسته، سبب طویل شدن سلول های گیاهی و رشد عمودی گیاه، تشکیل گل، سبزینگی و رشد موثر برگها، بهبود اندازه و کیفیت سیب، تولید میوه های درختی یکدست و مقاوم در برابر بیماری ها و آفات می شود؛ به گونه ای که سیب های درختی را به محصول مشتری پسند با ارزش اقتصادی بالا تبدیل میکند.

■جلبک دریایی برای سیب نه تنها آن را به طور بسیار موثری در برابر تنش های محیطی و خاکی نظیر: سرما، گرما، شوری خاک، کمبود آب و …مقاوم مینماید، بلکه شرایط بهتری جهت رشد درخت سیب و میزان باردهی بالا فراهم میکند.

■یکی از اثرات مثبت استفاده از عصاره جلبک دریایی، افزایش جذب مواد غذایی توسط درخت و در نتیجه بالا رفتن درصد کیفیت و کمیت سیب های درختی است. این کود با کلاته سازی عناصر، دسترسی ریشه به آنها را بلافاصله پس از افزوده شدن کود فراهم میکند.

■جلبک دریایی از طریق بهبود عملکرد درختان سیب نظیر تاخیر در رسیدن آن، کمک به استحکام بهتر و جلوگیری از نرم و بی کیفیت شدن سیب ها، بهبود رنگ و طعم آن و رشد یکنواخت سیب ها، سبب میشود هیچ محصولی توان رقابت با محصولات باغ شما را نداشته باشد و میزان سود حاصل از فروش محصول شما بسیار افزایش یابد.

■کود جلبک دریایی با ساختار کاملا طبیعی و ارگانیک خود، دوستدار طبیعت می باشد و شما باغداران می توانید آن را به عنوان بهترین منبع کود ارگانیک برای باغات سیب خود به کار ببرید‌.

■جلبک دریایی تمامی عناصر ریز مغذی نظیر آهن، روی، منگنز و …را به فرم کلاته و جذب صد در صدی در اختیار دارد و پس از استفاده نیاز گیاه به این عناصر را برطرف می نماید.

■کربوهیدرات یکی از نیازهای درخت سیب جهت خوش طعم و شیرین شدن میباشد؛ کود جلبک دریایی مقدار قابل ملاحظه ای کربوهیدرات برای بالا رفتن کیفیت میوه های سیب در دسترس آنها قرار میدهد.

جلبک دریایی برای پسته

روش استفاده از جلبک دریایی برای سیب چیست؟

هر چند اکثر کودهای کشاورزی از طریق جذب ریشه ای در اختیار درختان میوه قرار داده میشود، اما موثر ترین روش مصرف و جذب جلبک دریایی به روش محلول پاشی میباشد‌‌ به گونه ای که طبق نتایج بدست آمده، میزان بهره وری پس از محلول پاشی جلبک دریایی نسبت به مصرف خاکی، ۸ تا ۲۰ برابر فراتر میباشد.

 در اثر محلول پاشی جلبک دریایی بر سطوح برگ درختان سیب، ذرات آن با سرعت بالا جذب برگها شده و پس از گذشت یک روز گیاه شروع به تغذیه از آن می نماید. از طرفی این احتمال وجود دارد که این روش راه مبارزه خوبی در برابر آفات مزاحمی نظیر مگس سفید به شمار آید.

نقش هورمون های محرک رشد موجود در جلبک دریایی برای سیب:

هورمون های رشد بسیاری در ساختار جلبک دریایی وجود دارد که منجر به رشد کمی و افزایش کیفیت سیب ها می گردد. اکنون خلاصه ای از عملکرد هورمون های اکسین و سیتوکینین  را برای شما عزیزان شرح می نمایم.

اکسین ها:

 از وظایف اصلی هورمون اکسین، متعادل نمودن رشد گیاه از طریق تحریک در زمان مناسب و تاخیر در رشد آن در صورت نامناسب بودن شرایط به شمار می آید. اکسین ها هم چنین قادر به تحریک ریشه و کنترل باز شدن جوانه ها در مواقع نادرست هستند.

سیتوکینین ها:

این هورمون ها منجر به انتقال بهتر مواد غذایی و رشد بهتر گیاه می شود هم چنین از طریق تحریک باز سازی سلولی، از پیر شدن زود هنگام گیاه جلوگیری می کنند.

هیومیک اسید مخصوص درخت سیب

سخن آخر:

جلبک دریایی برای سیب از جمله مواد تقویتی مناسبی میباشد که میتوانید از طریق محلول پاشی در اختیار درختان سیب قرار دهید تا شاهد برداشت سیب های خوش طعم، خوش اندازه و بازار پسند شوید.

جلبک دریایی برای سیب
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *