گوگرد مایع برای سیر

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

گوگرد مایع برای سیر

کشت و مصرف غذایی سیر در کشور ما از گذشته تا کنون رو به افزایش بوده و در برخی از نقاط به سبب کشت سالانه این محصول، گاهی اوقات با کاهش کیفیت، طعم و بوی سیر مواجه می‌شویم؛ حتی شاهد پوکی زودهنگام سیر هستیم. در برنامه کوددهی سیر هر عنصر نقش و جایگاه ویژه ای برای بهبود عملکرد گیاه دارد که یکی از عناصر اساسی برای بازار پسندی و مرغوبیت محصول تولیدی، گوگرد است و موثرترین راه تامین گوگرد برای سیر، گوگرد مایع شوک ۸۰ درصد آمریکایی است. لذا ما در این مقاله از سایت آل کود شما کشاورزان عزیز را از مزایای گوگرد مایع برای سیر، نقش گوگرد در تغذیه، کیفیت و بازار پسندی محصول با ارزش سیر مطلع خواهیم ساخت. پس این مطالب خواندنی و بسیار کاربردی را از دست ندهید.

چرا باید از گوگرد مایع برای سیر استفاده کنیم؟

|استفاده از کودهای ارگانیک یکی از راه های آسان برای کشت و برداشت با کیفیت سیر است زیرا حبه های سیر را بسیار تقویت نموده و منجر به جذب بهتر مواد غذایی لازم برای رشد آن می گردد. گوگرد مایع یکی از کودهای بسیار ضروری در پروسه رشدی سیر است که در صورت عدم فراهم نمودن آن از سوی کشاورز، محصول سیر با کاهش کارایی مواجه خواهد شد.

هم چنین محصولاتی مانند سیر و پیاز که گوگرد عامل اصلی برانگیختن بوی آنها میباشد، تا حد امکان بایستی با کود گوگرد مایع شوک تغذیه شوند.

محصولاتی مانند سیر، پیاز، تربچه و …در بین گیاهان میزان مصرف بالایی نسبت به گوگرد دارند زیرا بوی تند خود را مرهون گوگرد کافی میدانند.

بیشنر بخوانید: اسید هیومیک برای سیر

بهترین کود برای مبارزه با آفات سیر

گوگرد مایع شوک سلامت گیاه سیر را به سبب خاصیت  کنه کشی و کنترل آفاتی که دارد تضمین می نماید به عنوان مثال بهترین روش کنترل و از بین بردن سفیدک پودری مصرف گوگرد مایع شوک می باشد تا فعالیت عامل بیماری زا به راحتی متوقف گردد.

نقش گوگرد مایع در کنترل شوری خاک

نه تنها کوددهی سیر و برآوردن نیازهای تغذیه ای این گیاه نقش ویژه ای در میزان برداشت این محصول دارد، بلکه خاک نیز بایستی توانایی این را داشته باشد که بتواند از عناصر موجود کودها نهایت جذب را داشته باشد. شوری یکی از موانع بزرگ سر راه جذب مواد مغذی برای سیر است که به نحو احسن با مصرف گوگرد مایع برای سیر شکسته خواهد شد.

شوری خاک سبب میشود ریشه قادر به جذب ریز مغذی ها و عناصر پر مصرف نبوده و جوانه زنی سیر و رشد حبه با مشکل مواجه شود. با آبیاری گوگرد مایع شوک نمک های اضافی از زمین رخت بر بسته و شرایط ایده آلی جهت کشت پر حاصل سیر مهیا میگردد.

برای مطالعه بیشتر: کود سیر

تاثیر گوگرد مایع شوک بر بازار پسندی محصول

عنصر فوق مهم برای سیر که بو و طعم آن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، گوگرد می‌باشد و اگر شما میخواهید بوی محصولتان ازچند متری به مشام برسد، استفاده از کود گوگرد مایع شوک که محصول آمریکایی ۸۰ درصد است را در دستور کار خود و برنامه غذایی گوگرد قرار دهید.

یهترین گوگرد مایع برای سیر

گوگرد مایع برای سیر بهتر است یا پودری؟

∆فرمولاسیونی که در کود گوگرد مایع وجود دارد، امکان جذب و حداکثر نفوذ را برای محصول به ارمغان می آورد. از سوی دیگر فرم مایع این کود استفاده بالطبع آسانتری در مقایسه با پودری داشته و با قدرت بالایی در سراسر بخش گیاه توزیع می گردد.

 

تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات

 

∆کود گوگرد مایع شوک محصول فوق العاده ای می‌باشد که دارای درصد باورنکردنی ۸۰ درصد از این عنصر بوده و حداکثر کارایی را برای سیر به همراه خواهد داشت.

∆گوگرد مایع امرزوه یکی از بهترین کنترل کننده‌ها برای بیماری سفیدک سطحی، پودری و زنگ زدگی های برگ می باشد.

∆گوگرد مایع شوک ماده کاملا ارگانیک می‌باشد که به سبب فرموله شدن در آب، هیچ گونه خطری برای محیط زیست و گیاهان ندارد.

∆گوگرد مایع برخلاف نوع پودری گوگرد در اثر استفاده هیچ گونه گردو غباری از آن حاصل نمیشود لذا باغبان به راحتی از آن استفاده می نماید.

∆ذرات موجود در ساختار گوگرد مایع از نوع میکرونایز می باشد که این قابلیت را به کود میدهد بهتر با آفات تماس داشته و در مدت طولانی ماندگار باشد تا سریع تر آن را از میان ببرد.

∆گوگرد مایع روش نگهداری آسان و بی خطری دارد زیرا دارای نقطه ذوب و احتراق کمتری می باشد.

∆گوگرد مایع را میتوان با کودهای تقویتی ان پی کا  نیز استفاده نمود زیرا ویژگی امولسیون شوندگی را در خود جای داده است.

علائم کمبود گوگرد در سیر
  • با توجه به نقش حساس گوگرد در رنگ سبز برگ گیاهان به سبب نقش مهم آن در ساخت کلروفیل و پروتئین گیاهی، با کمبود آن علائم زردی در برگها شبیه آنچه به سبب کمبود نیتروژن مشاهده میکنیم، ظهور پیدا خواهد کرد. از آنجا که گوگرد در دسته عناصر کم تحرک قرار دارد، علائم کمبود گوگرد از بخش جوان شروع و در نهایت در برگ های مسن خود را نشان خواهد داد.
  • کمبود گوگرد منجر به کاهش کیفیت و خواص گیاهانی نظیر سیر، پیاز،کلم، تره و … می گردد.
  • با کمبود گوگرد سد دفاعی گیاهان با مشکل مواجه خواهد شد زیرا پروتئین کافی ساخته نشده تا دیواره سلولی گیاهی نیز قوی شود و از سوی دیگر با کمبود گوگرد این سد ضعیف میگردد.
  • ساقه گیاهانی که در معرض کمبود عنصر گوگرد قرار دارند نازک شده و حالت علفی آنها با چوب تعویض می گردد.
  • با کاهش عنصر گوگرد سطح برگ سیر و دیگر گیاهان ضعیف و کوچک خواهد شد هم چنین تعداد حبه های سیر و وزن آن کاهش چشمگیری پیدا خواهد نمود.

نتیجه گیری

در این مقاله از سایت آل کود به نقش گوگرد مایع شوک در تغذیه سیر و اهمیت بسیار زیاد این کود در مزه،بو،سلامت گیاه و …پرداخته شد. عنصر گوگرد یکی از عناصری است که در صنعت کشاورزی از نقش مهم آن صرف نظر شده یا کمتر به کاربرد آن ارزش داده میشود در حالیکه که کمبود آن در محصولات یک ضعف بزرگ به حساب می آید و کشاورز عواقب آن را شاهد می گردد. به همین جهت این مقاله پیرامون گوگرد مایع برای سیر مطالب مهمی ارائه شد تا شما عزیزان با داشتن منبع عالی برای تامین گوگرد، محصول سیر باکیفیتی را روانه بازار نمایید.

گوگرد مایع برای سیر
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *