تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات

خرید گوگرد ۸۰ درصد شوک آمریکایی

تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات از جمله دردسر ساز ترین و مهم ترین مشکلات در حیطه کشت و کار، موضوع مهم آفات می باشد که درختان میوه و محصولات مختلف کشاورزی را سالانه دچار خسارات سنگین می نماید. حمله آفات به باغ و مزارع زمانی تهدید بزرگی برای کشاورز به شمار می آید که از شیوه کنترل آنها آگاهی کافی نداشته و خودسرانه به سم پاشی بپردازد. انجام بیش از حد سم پاشی با مواد شیمیایی نه تنها منحصر به نابودی تمامی آفات نخواهد شد، بلکه به سبب تاثیر سیستمیک این سموم، وارد محصول شده و بر طعم و بازار پسندی آن تاثیر می گذارد. هم چنین سموم آفت کش بسیار گران قیمت بوده و استفاده از آنها نه جنبه سلامتی برای محیط زیست و انسان دارد و نه جنبه اقتصادی برای کشاورز. اکنون راه حل چیست؟ راهکار نتیجه بخش در مبارزه با آفات درختان و محصولات چیست؟  کود گوگرد مایع شوک ۸۰ درصد از بهترین گزینه های مقابله با آفات گیاهی بوده که توانایی از بین بردن آفات هوازی و خاکزی را دارد. این محصول بهترین کود سم موجود در بازار است که تاثیر چند جانبه بر گیاهان دارد. برای آشنایی کامل با تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات با ما تا انتهای این مقاله از سایت آل کود همراه باشید.

چرا باید از گوگرد مایع شوک در کشاورزی استفاده کنیم؟

کود گوگرد مایع شوک دارای عنصر ضروری گوگرد می باشد که به عنوان عنصر غذایی موردنیاز بسیاری از محصولات است؛ این کود دارای عملکرد چند کاره از جمله افزایش بازدهی درختان میوه، اصلاح درجه شوری خاک، شکستن شوری آن و دفع آفات می باشد که استفاده از این محصول جهت مبارزه با آفات خطرناک تهدید کننده موضوعی است که در ادامه مقاله مطالب کاملی پیرامون آن ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: کود گوگرد مایع برای زعفران

طریقه مصرف گوگرد مایع شوک

کود گوگرد مایع شوک در کشاورزی قابلیت استفاده به هر دو طریق محلول پاشی و آبیاری را داراست به گونه ای که با مصرف آبیاری منجر به کنترل بیماری های قارچی و عدم آسیب آفت های خاکزی شده و مصرف محلول پاشی آن نیز سبب دفع آفات مزاحم می گردد. کود گوگرد مایع شوک به سبب جای دادن گوگرد به فرم سولفات، با سهولت هر چه تمام جذب شده و نیاز به افزودن ماده اضافی برای جذب ندارد. این کود دارای ۱۰۰ درصد حلالیت در آب بوده و انجام محلول پاشی آن به بهترین نحو صورت می گیرد. با استفاده از کود گوگرد مایع شوک دیگر نیازی به خرج هزینه های گزاف برای سموم ندارید و مصرف آنها به حداقل خواهید رسید.

نکته:

در برخی از شرایط ممکن است کشاورز طبق نظر کارشناسان مجبور به استفاده از سموم برای مبارزه با آفات باشد اما برای بسیاری از آفات جدی گوگرد مایع شوک نتیجه بخش خواهد بود.

مزایای استفاده از گوگرد مایع شوک

  • این محصول هیچ گونه آسیب زیست محیطی نداشته و برخلاف سموم شیمیایی کیفیت و طعم محصول را کاهش نمی‌دهد؛ استفاده مکرر از سموم شیمیایی سبب تضعیف گیاهان شده حتی ممکن است زیاده روی در مصرف آنها سبب افزایش سیستم ایمنی آفات گردد اما گوگرد مایع شوک تقویت درخت و گیاهان زراعی را موجب می گردد.
  • گوگرد مایع شوک ۸۰ درصد بهترین محصول در بازار جهت مقاله با آفات گیاهی است که ساخت کشور آمریکا بوده و با به روز ترین تکنولوژی حال حاضر جهان ساخته شده است.
  • کود گوگرد مایع شوک در مقایسه با سم ماده بسیار ایمن و بدون ضرر است که فواید زیادی برای خاک و محصول در پی دارد. با مصرف این محصول آمریکایی جمعیت حشرات مفید و دشمن آفات نظیر کفشدوزک ها کاهش نخواهد یافت.
  • عملکرد فوق العاده گوگرد مایع از طغیان آفات جلوگیری نموده و به سبب طعم تلخ و حفاظت از محصولات از عوامل مزاحم، هیچ گونه تمایلی به مکیدن شیره گیاهی نخواهند داشت .
  • با مصرف گوگرد مایع شوک در باغات و مزارع هزینه سم پاشی کاهش چشمگیری پیدا خواهد نمود.
  • پوشش ایجاد شده روی سطوح برگ و میوه درختان در اثر محلول پاشی گوگرد مایع شوک، تخم ریزی آفات را کاهش داده و راه مطمئن حفاظتی در مقابل حشرات به شمار می آید. ذرات گوگرد موجود در این کود به سبب ایجاد چسبندگی در پای حشرات از حرکت و پرواز آنها جلوگیری نموده و تخم گذاری آنها را با مشکل مواجه می نماید.

نقش گوگرد مایع شوک در مبارزه با پسیل پسته

یکی از معایب استفاده از سموم در مبارزه با پسیل پسته، کاهش ویژگی بازار پسندی و ارزش اقتصادی پسته می باشد که با استفاده از گوگرد مایع با یک تیر دو نشان خواهید زد. از یک سو سبب کاهش جمعیت این آفات در باغات پسته خواهید شد و از سوی دیگر پسته بسیار فوق العاده ای در آخر فصل برداشت خواهید نمود. گوگرد مایع شوک تاثیر به سزایی در افزایش وزن، طعم، خندان بودن پسته ها، پر شدن مغز و کاهش در صد پوکی و بالا رفتن انس و ارزش صادراتی پسته می گردد.

 

برای مطالعه بیشتر: پسیل پسته

زمان استفاده از گوگرد مایع شوک برای مبارزه با پسیل

برحسب نوع آفت و زمان حمله آن ممکن است زمان مصرف گوگرد مایع شوک کمی متفاوت باشد اما به طور کلی بهترین زمان پس از استخوانی شدن پوست پسته تا ۱۵ روز پیش از شروع عملیات برداشت در باغات پسته می‌باشد.

کود گوگرد مایع شوک بر روی چه آفاتی تاثیر دارد؟

این محصول با عملکرد خیره کننده خود از تجمع تخم و ایجاد مزاحمت کرم گلوگاه انار جلوگیری می نماید و از سوی دیگر تاثیرات منفی پسیل گلابی، سر خرطومی ریشه، آفات سیب، تریپش پیاز و … را خنثی می نماید.

کود گوگرد مایع بر روی چه افاتی تاثیر دارد؟

تفاوت گوگرد مایع شوک و سم

-با استفاده از گوگرد مایع شوک نیازی به استفاده از غلظت های بالا از سموم و حتی گوگرد مایع ندارید زیرا کمترین غلظت محلول پاشی این محصول درختان را از صدمات آفات مصون می‌دارد.

-این محصول درجه یک بازار در از بین بردن کنه ها و آفات انباری نیز از تاثیر عالی برخوردار است.

-باغاتی که محلول پاشی گوگرد در آنها انجام می گیرد بین یک تا دو هفته دیرتر دچار خزان می شوند.

-پس از سم پاشی با سموم جهت مقابله با پسیل، شیره درخت طی سه روز شکرک زده اما با پاشیدن گوگرد مایع شوک این مدت به بیست روز افزایش می یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366