اسید هیومیک برای سیر

کود سیر

اسید هیومیک برای سیر

سیر، گیاهی مفید و پرخاصیت است که پرورش آن سود بسیار بالایی دارد. البته نگهداری این گیاه چندان راحت نیست و کشاورزان برای این‌ که محصولاتی پر بار و سالم‌تر داشته باشند، باید یک برنامه کوددهی دقیق طراحی کنند و با توجه به آن نیازهای گیاه را فراهم نمایند.‌ از این‌ رو بهتر است بدانید؛ کود اسید هیومیک برای سیر مزایای فوق العاده‌ای دارد و می‌تواند کمک کند محصولات بیشتری داشته باشید.

کود اسید هیومیک علاوه‌بر فراهم کردن نیازهای گیاه، کمک می‌کند ساختار خاک نیز بسیار حاصلخیز و غنی شود. در واقع با مصرف به‌ اندازه و مناسب از این کود می‌توانید تمام کمبودهای موجود در خاک را فراهم کنید و سلامت محصولات خود را هم تضمین نمایید.

امروزه باغداران و کشاورزان زیادی از کود هیومیک اسید استفاده می‌کنند اما به‌ طور معمول تمام این کودها از غلظت و حلالیت کافی برخوردار نیستند و کیفیت لازم را ندارند. بنابر این بهتر است کود مورد نظرتان را از شرکت‌ها و فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. همچنین قابل ذکر است؛ محصولاتی که ما عرضه می‌کنیم، حلالیت 100% دارند و به صورت کاملا ارگانیک تهیه می‌شوند.

نحوه استفاده کردن از این کود نیز بسیار راحت است و شما می‌توانید به‌ سادگی با کمک آن، محصولات خود را تغذیه کنید. در هر صورت اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره کود اسید هیومیک به دست آورید و با طرز کوددهی سیر بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

انواع اسید هیومیک برای سیر

کود اسید هیومیک انواع مختلفی دارد و می‌توانید آن را به صورت؛ مایع، پودری و گرانوله تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. البته اگر می‌خواهید نتایج فوق العاده‌تری به دست آورید و محصولات‌ بیشتری نیز برداشت نمایید، پیشنهاد می‌کنیم از اسید هیومیک مایع شوک بیست لیتری استفاده کنید زیرا این نوع کود در مقایسه با کودهای دیگر مزایای بیشتری دارد و همچنین سریع‌تر جذب خاک و گیاه می‌شود.

نحوه کوددهی سیر با استفاده از کود اسید هیومیک

اگر می‌خواهید نتایج فوق العاده‌ای از عمل کوددهی و استفاده از اسید هیومیک برای سیر به دست آورید، بهتر است پیش‌ از انجام هر کاری، آزمایش خاک را انجام دهید و سپس با توجه به آن گیاه خود را تغذیه کنید.

پس‌ از انجام آزمایش خاک، باید کود اسید هیومیک را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس آن را به‌ صورت مستقیم به زمین مورد نظرتان اضافه کنید تا جذب ریشه گیاه شود و اثرات مثبت خود را در سریع‌ ترین زمان ممکن به جای بگذارد.

این کود طبیعی را می‌توانید به روش محلول پاشی نیز استفاده کنید. در روش محلول پاشی لازم است کود اسید هیومیک را با مقداری آب مخلوط کنید تا غلظت آن به شکل مناسبی در بی‌آید و رقیق شود. سپس باید آن را به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری نمایید و اجازه دهید اثرات خود را به جای بگذارد.

به طور معمول کوددهی سیر با استفاده از این روش نیز اثرات فوق العاده‌ای دارد اما و اگر می‌خواهید نتیجه سریع‌تر و بهتری به دست آورید، بهتر است از روش آبیاری استفاده کنید زیرا در روش آبیاری، کود سریع‌تر جذب ریشه گیاه می‌شود و اثرات مطلوبی را به جای می‌گذارد.

خرید اسید هیومیک

میزان مصرف کود اسید هیومیک برای سیر

اگر می‌خواهید کار کوددهی‌ را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، حتما از اسید هیومیک برای سیر به میزان کافی است کنید. زیاده‌روی کردن در میزان مصرف این کود اصلا مناسب نیست و می‌تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد. بنابر این بهتر است از اسید هیومیک شوک آمریکایی 20 لیتری بهره بگیرید و به صورت 10 لیتر در هکتار آبیاری یا 5 لیتر در 500 لیتر آب محلول پاشی، کار کوددهی را انجام دهید.

زمان استفاده از کود اسید هیومیک شوک برای سیر

به‌ طور معمول کود اسید هیومیک را می‌توانید در زمان‌های مختلفی برای گیاه مورد نظرتان استفاده کنید اما برای به دست آمدن نتیجه‌ای مناسب‌تر، سعی کنید این کار را به زمان‌های کوتاه محدود نکنید. اولین زمانی‌ که لازم است حتما کار کوددهی را انجام دهید، پیش‌ از کشت بذر است. در این زمان ممکن است خاک برای بذر به صورت غنی نباشد و مواد مغذی مورد نیاز نیز به میزان کافی در آن وجود نداشته باشد.

بنابر این لازم است حتما آن را تغذیه کنید تا یک بستر مناسب برای پرورش بذر فراهم شود و ریشه‌زنی گیاه دچار اختلال نشود. استفاده از اسید هیومیک شوک هنگام رشد گیاه نیز بسیار مؤثر است. در این مرحله باید عناصر مورد نیاز برای گیاه به میزان کافی وجود داشته باشد تا رشد آن دچار مشکل نشود و محصولات بتوانند به شکل مطلوبی پرورش یابند.

با شروع جوانه‌زنی سیر و تشکیل غده آن نیز می‌توانید از کود اسید هیومیک استفاده کنید و به تقویت غده‌دهی سیر بپردازید. کود‌دهی در این زمان بسیار مفید است و می‌تواند به شما کمک کند محصولات پربار تر و باکیفیت‌تری داشته باشید و جلوی آسیب رسیدن به آن‌ها را هم تا حدود زیادی بگیرید.

مزایای کود هیومیک اسید برای سیر

  • اسید هیومیک برای سیر مانند یک اصلاح‌ کننده عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد به سلامت ریشه گیاه و محصولات آسیبی وارد شود.
  • این کود مفید تمام کمبودهای خاک را جبران می‌نماید و حجم ریشه گیاه را هم دو برابر می‌کند.
  • با مصرف مناسب و به اندازه کود اسید هیومیک می‌توانید مقاومت گیاه در برابر آفات، حشرات، بیماری‌ها و دیگر شرایط پرتنش را چندین برابر کنید.
  • کود اسید هیومیک مقاومت گیاه سیر را در برابر کم‌آبی و شوری خاک افزایش می‌دهد و فعالیت باکتری‌های مفید در خاک را هم افزایش می‌دهد.

نکات مهم برای مصرف کود اسید هیومیک

  • سعی کنید کوددهی سیر را در اوایل صبح انجام دهید تا نتایج بهتری به دست بی‌آید.
  • مقدار مصرف کود اسید هیومیک برای گیاه سیر به عوامل مختلفی بستگی دارد و نباید از آن به صورت خودسرانه استفاده کنید. بنابر این بهتر است با ما تماس حاصل نمایید و از کارشناسان کشاورزی، در این باره راهنمایی بگیرید.
  • کود اسید هیومیک شوک را به صورت خالص استفاده نکنید زیرا غلظت آن بسیار بالا است و ممکن است برگ‌ها و ریشه گیاه دچار سوختگی شوند.
  • تا حد امکان کود اسید هیومیک را با سایر کودها مخلوط نکنید زیرا در برخی مواقع احتمال دارد خواص خود را از دست بدهد.

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید؛ طریقه مصرف کود اسید هیومیک برای سیر بسیار راحت است و نیاز به مهارت خیلی زیادی ندارد اما به طور معمول هر کشاورزی برای تنظیم کردن یک برنامه کوددهی مناسب، به مشورت کردن با افراد متخصص نیاز دارد. از این رو اگر شما هم می‌خواهید یک برنامه کوددهی بی‌نقص داشته باشید؛ بهتر است حتما با ما تماس حاصل نمایید و اطلاعات جامع‌تری نیز دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366