کود با کیفیت سیر

کود سیر

جهت خرید بهترین نوع کود برای سیر از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید، ارسال کلیه ی کود ها و ریز مغذی های با کیفیت برای سیر به سراسر ایران حتی خرید جزئی.

کود سیر

آیا سیر از دسته ی سبزیجات است؟

طبقه بندی گیاه شناسی سیر

 از نظر گیاه شناسی ، سیر یک سبزی محسوب می شود. متعلق به خانواده پیاز است ، در کنار تره فرنگی و پیازچه .

 به طور دقیق ، سبزی هر قسمت از خوراکی گیاه علفی مانند ریشه ، برگ ، ساقه است.

 خود گیاه سیر دارای پیاز ، ساقه بلند و برگهای بلند است.

 اگرچه برگها و گلهای گیاه نیز خوراکی هستند ، اما ریشه آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در یک پوسته مانند کاغذ پوشانده شده است که به طور معمول قبل از مصرف حذف می شود.

سیر به دلیل عطر و طعم قوی و تنوع فواید سلامتی آن ، هزاران سال است که توسط فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

ممکن است شما با این ماده در خانه طبخ کنید ، آن را در سس ها مزه دار کنید و آن را در ظروف مانند ماکارونی ، سیب زمینی سرخ کرده و سبزیجات پخته میل کنید.

با این حال ، از آنجا که در درجه اول به عنوان ادویه استفاده می شود.

سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین های B2، B1 و B3 است. که دارای فواید و مزایایی به شرح ذیل دارد:

از سالهای دور تا کنون از سیر برای تصفیه خون استفاده می شده است. سیر حاوی ترکیبات گوگرد است که سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و پتانسیل بالایی در نابودی تومورهای سرطانی دارد.

خوردن سیر مجاری تنفس و خون را پاک می کند و با این کار از شدت و زحمت تنگ نفس کاسته و گاهی موجب درمان آن می شود.

سیر پوست بدن را خوش رنگ و گونه را سرخ و روده ها را از عفونتها پاک می کند به خصوص در اطفال، و با این خصوصیت سپری مقابل تیفوئید و دیفتری و مسکن سیاه سرفه و خروسک است.

درمان عفونت های تنفسی

برای تسکین دندان درد،

برای درمان  زگیل

برای درمان سینوزیت،

برای رفع نفخ، یبوست و درد معده

بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن.

روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.

سایر مصارف سیر شامل استفاده از آن برای درمان تب، سرفه، سردرد، شکم درد، احتقان سینوسی، نقرس، روماتیسم، هموروئید، آسم، برونشیت، تنگی نفس، فشار خون پایین، قند خون پایین، قند خون بالا و جای گزیدگی مار استفاده می شود. همچنین از سیر برای مبارزه با استرس و خستگی و حفظ سلامت کبد نیز استفاده می گردد.

سیر برای درمان نسیان و فراموشی مفید است.

مالیدن سیر بر روی گل مژه و جوش پلک چشم باعث برطرف شدن آنها می شود.

سیر از جمله سبزیجاتی است که باعث پیشگیری از بسیاری از سرطان ها می شود. مانع از بروز سرطان روده بزرگ، سینه، معده، پروستات و مثانه می شود.

سیر برای درمان بیماری های مختلفی ازجمله آسم، برونشیت، روماتیسم، نقرس، میخچه و زگیل به صورت موضعی، سل، دندان درد، نیش زدگی و فشار خون بالا مفید است. در ضمن، سنگ کلیه را خرد می کند و در ضدعفونی کردن دستگاه های ادراری و عفونت های واژینال و مثانه نیز مؤثر است.

نحوه کشت و کودهای لازم:

اگر در فصل پاییز کاشت کنید ، کودهای گیاهان سیر باید در بهار اتفاق بیفتد. بارور کردن سیر شما ممکن است بوسیله پوشش جانبی یا پخش کود روی کل تخت انجام شود. بهترین کود گیاهی سیر از نظر سرشار از نیتروژن ، آنهایی که حاوی ویتامین سی هستند یا منبع مصنوعی نیتروژن هستند ، خواهد بود.

کود دهی سیر

کوددهی سیر:

نکاتی در مورد تغذیه گیاهان سیر ،کوددهی مناسب سیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سؤال فقط این نیست که چگونه سیر را کود دهیم بلکه بهترین زمان برای تغذیه گیاهان سیر کی است؟ کودهای گیاهی سیر یک غذاساز سنگین است ، اساساً به این دلیل که تحقق آن بسیار طولانی طول می کشد. به همین دلیل بهتر است از همان ابتدا در مورد تغذیه گیاهان سیر فکر کنید. در بیشتر آب و هواها ، پیازهای سیر باید در اواخر پاییز یا اوایل زمستان کاشته شوند – شش هفته قبل از انجماد خاک. در مناطق ملایم تر ، ممکن است در اواخر تابستان یا اوایل پاییز سیر را در ژانویه یا حتی فوریه بکارید. قبل از هر یک از این زمان های کاشت ، باید خاک را با مقدار زیادی کمپوست اصلاح کنید ، که به عنوان پایه ای برای کوددهی سیر شما و همچنین کمک به نگهداری آب و زهکشی تبدیل خواهد شد. همچنین می توانید از کودی یا 1-2 پوند (. -5-9 کیلوگرم) از تمام کودهای هدف (20-20-20) یا 2 پوند (0.9 کیلوگرم) از وعده های غذایی خون در هر 100 فوت مربع از فضای باغ استفاده کنید. پس از کاشت سیر ، وقت آن است که برنامه ای برای لقاح بیشتر سیر در نظر بگیرید

 نحوه کود دهی سیر باروری گیاهان سیر باید در بهار اتفاق بیفتد ، اگر در فصل پاییز کاشت کنید. بارور کردن سیر شما ممکن است بوسیله پوشش جانبی یا پخش کود روی کل تخت انجام شود. بهترین کود گیاهی سیر از نظر سرشار از نیتروژن ، آنهایی که حاوی ویتامین سی هستند یا منبع مصنوعی نیتروژن هستند ، خواهد بود. کود را در یک اینچ (2.5 سانتی متر) به پایین یا همان و حدود 3-4 اینچ (7.6-10 سانتی متر) از گیاه کار کنید. هر سه تا چهار هفته بارور شوید.

حدود اواسط ماه مه ، سیر خود را دوباره کود دهید. با این وجود ، از نظر همه حسابها ، پس از ماه مه با غذاهای حاوی نیتروژن بالا کود نکنید ، زیرا این ممکن است اندازه لامپ را شیرین کند. نواحی اطراف علفهای هرز سیر خود را آزاد نگه دارید زیرا با علفهای هرز رقابت خوبی ندارد. اگر بهار خشک است اما در ژوئن کم رنگ است ، سیرها را هر هشت تا 10 روز عمیق آب دهید.. بهتر است یکی را بیرون بریزید و آن را به نصف برش دهید تا از بلوغ بررسی شود زیرا قسمت های سبز سیر در زمان آماده شدن دیگر آلی ها دیگر از بین نمی روند. سیر را می توانید برای ماه ها در یک منطقه خنک و خشک و تاریک نگهداری کنید. درجه حرارت سرد باعث افزایش جوانه زدن می شود ، بنابراین در یخچال نگهداری نشود.

بهترین کود برای سیر کدام است؟

سیر را در اوایل بهار به وسیله پوشاندن و پخش با غذای خونی ، کود مرغ خرد شده یا یک منبع مصنوعی ازت کوددهی کنید. درست قبل از اینکه لامپ ها در پاسخ به طولانی شدن نور روز (معمولاً اوایل ماه مه) متورم شوند ، یک بار دیگر به آرامی کود دهید.

بهترین کود سیر

یافتن بهترین کود برای سیر

اگر به دنبال یک کود خوب برای سیر هستید ، ما به غذای خون پوند 5 پوند به زمین توصیه می کنیم. اگر قصد پرورش آنها را دارید ،. یکی از بهترین راهها برای اطمینان از این علاقه اضافی با برداشتن کود مناسب است و ما آن را دوست داریم. هنوز گزینه های بسیار عالی دیگری وجود دارد

گیاهان سیر نیز بخش عمده ای از تغذیه کننده های سنگین هستند ، زیرا رشد آنها طول می کشد. به همین ترتیب ، عاقلانه است که هنگام کاشت ، آنها را با مواد مغذی مورد نیازشان تغذیه کنید.

چه موقع برای رشد سیر مناسب است:

حتی اگر مدت زمان زیادی برای رشد سیر طول بکشد ، وقتی فرایند کاشت می رسد ، یک جدول زمانی بسیار انعطاف پذیر دارد. فقط بدانید که زمانی که برای کاشت آنها انتخاب می کنید ، تأثیر خود را بر رشد خواهد گذاشت.

به عنوان مثال ، تقریباً در لحظه ای که می توانید زمین کار کنید ، می توانید کاشت سیر را در بهار شروع کنید. اگر شما میخک ها را در فصل پاییز بکارید ، تمایل دارید که زمان رسیدن محصول ، اندازه سیر بزرگتر و طعم دار تری داشته باشید.

با این حال ، ترفند کاشت در پاییز این است که شما باید قبل از شروع یخبندان به باغ خود بروید و از مشاغل خود مراقبت کنید و زمین را غیرقابل استفاده کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که تمایل به سرمازدگی دارد ، می خواهید 6 تا 8 هفته قبل از رسیدن یخبندان میخک های خود را کاشت کنید.

کود مناسب سیر

انتخاب کود مناسب سیر

هنگامی که برای سیر خود از کود استفاده می کنید ، این کار را انجام می دهید تا خاک اطراف میخک ها تا حد ممکن سست ، لومی  و خوب تخلیه شود. اگر خاک به این معیارها نرسد ، سیر شما پوسیده می شود.

بهترین راه برای دستیابی به این نوع ترکیب خاک استفاده از کودی است که سرشار از نیتروژن است. به طور معمول ، کود مناسب از موادی مانند وعده غذایی ویتامین ، یونجه ، وعده غذایی استخوان یا گانو برای ایجاد این عنصر برخوردار است. یک کود خوب دقیقاً موادی را تشکیل می دهد که کالای آنها را کاملاً واضح بر روی کیف خود قرار می دهد.

با خواندن سه شماره شماره های موجود در کیسه می توانید ببینید که مقدار نیتروژن در کود چقدر است. این تعداد به نسبت نیتروژن ، فسفر و پتاسیم موجود در کیسه ، نسبت به اندازه کیف ترجمه می شود. هرچه درصد بیشتر باشد ، این مواد مغذی موجود در کیسه بیشتر است.

مهم است که این شماره ها را در نظر بگیرید. اگر بیش از حد کود خود را با یک ماده مغذی – به ویژه فسفر – بارور کنید ، خطر آسیب بیشتر از محصول را نسبت به محصول خود ایجاد می کنید.

سایر مراحل مهم

کود یک جزء اصلی برای یک فصل موفق رشد سیر است. با این حال ، این یک ماده جادویی نیست که نتایج ذهن آور را تضمین کند. برای تحقق سلامتی ایده آل سیر اقدامات دیگری نیز باید انجام شود.

همانطور که در مورد بسیاری از غذاهای کاشته شده اتفاق می افتد ، فاصله بسیار مهم است. در حالت ایده آل ، می خواهید مطمئن شوید که سیرهایی که کاشته می کنید در فاصله 4 تا 6 اینچ از هم قرار دارند. اگر با ردیف هایی کار می کنید ، می خواهید مطمئن شوید که آنها یک پا را از هم جدا کرده اند.

همچنین مهم است که سیرها را با انتهای اشاره شده به سمت بالا کاشت کنید ، زیرا این جایی است که گیاه از آنجا رشد می کند. بسته به زمان کاشت سیر ، ممکن است بخواهید منطقه کاشته شده را با مالچ بپوشانید.

همچنین ممکن است بخواهید یک آزمایش خاکی را در منطقه کاشت تعیین شده خود انجام دهید تا دقیقا ببینید چه مواد مغذی ممکن است در خاک شما کم باشد. پس از خواندن این اطلاعات ، می توانید نوع کود دقیقی را که می تواند خاک شما را به تعادل مطلوب مواد مغذی برساند ، انتخاب کنید.

به نظر می رسد که ساده سازی کود به طور کلی با رشد سیر همبستگی دارد. حتی اگر مدت زیادی طول بکشد تا بازپرداخت آن آشکار شود ، واقعیت این است که سیر یک محصول بسیار آسان برای رشد است ، حتی برای مبتدیان. حتی اگر از کود غیر مزخرف استفاده می کنید ، این مسئله حتی بیشتر روشن می شود.

اگر کارها را ساده نگه دارید و به سیر اجازه می دهید مسیر خود را از نقطه نظر رشد به سادگی انجام دهد ، به یکی از متنوع ترین کالاهایی که یک باغ می تواند برای شما پاداش دهد ، پاداش می دهید. فقط مطمئن شوید که چند سیر را کنار بگذارید تا در سال بعد دوباره روند رشد را آغاز کنید.

برای رشد سیر کمی در باغ ارگانیک خود صرفه جویی کنید. سیر یک محصول با آب و هوای خنک است که برای رسیدن به بلوغ در ایالات متحده آمریکا وزارت زراعت سختی گیاهان 8a تا 9b نیاز به 150 تا 180 روز دارد. اگرچه سیر گیاه خواستنی نیست ، اگر بطور صحیح در طول چرخه رشد بارور شوید ، عملکرد بهتری خواهید داشت. نیازهای گیاهان با بالغ شدن تغییر می کنند. در مناطق ساحلی با زمستان های سرد ، سیر را در اوایل پاییز برای برداشت در اوایل تابستان بکارید. باغبانان مناطق داخلی در ارتفاعات بالاتر که انجماد دمای زمستان در آن رخ می دهد ، باید در اوایل بهار به محض اینکه می توان زمین را برای برداشت اواخر پاییز کار کرد ، کاشت کنند.

خاک کود برای سیر

خاک لازم برای رشد سیر

شرایط رشد برای هر دو نوع سیر سخت و گردن نرم یکسان است. سیر به طور متوسط ​​نسبت به خاک لومی حاصلخیز را ترجیح می دهد. اگر خاک شما ماسه ای است ، مقدار زیادی هوموس یا کمپوست را به محل کاشت و تا زمان کامل آن اضافه کنید. کاشت سیر در یک بستر بزرگ یا ظرف بزرگ باعث می شود که خاک خوب تهیه شود و مستقیماً اجزای کود را دقیقاً در جایی که به آنها احتیاج دارید هدایت کنید. شرایط باد شدید در فصل رشد ممکن است باعث خم شدن یا نوک زدن سیرها شود ، اما اگر گیاهان خود را در فواصل تقریبی 2 اینچ قرار دهید ، سیستم های ریشه سالم آنها در خاک غنی از هوموس به گیاهان کمک می کند تا از یکدیگر حمایت کنند.

کود آلی

باغداران ارگانیک علاوه بر استفاده از آن به عنوان نرم کننده خاک ، باید کمپوست را بعنوان کود اصلی نیز بکارند. خاک شنی در نواحی ساحلی به ویژه از آبهای بهبود یافته سود می برد که افزودن کمپوست یا هوموس به خاک می دهد. همچنین باعث می شود خاک رطوبت را حفظ کند و مواد مغذی را به گیاهان بهبود بخشد. کودهای آلی بسته بندی شده با نسبت NPK نیتروژن ، فسفر و پتاسیم) و دستورالعمل استفاده از محصول برچسب خورده است. می توانید مخلوط کودهای سفارشی ایجاد کنید. گوانو و وعده غذایی ویتامین منابع آلی نیتروژن هستند ، وعده غذایی استخوان كلسیم و فسفر را تأمین می كنند ، و پتاسیم در خاکسترهای چوبی ، وعده های غذایی كلپس و منابع معدنی مانند سبزی ، سولفات پتاسیم ، كلرید پتاسیم یا گرد و غبار گرانیت موجود است.

زمان استفاده از کود سیر

اگر آزمایش خاک انجام می دهید ، ابتدا کمپوست را در بستر کاشت خود بگنجانید. برای حمایت از رشد برگ و ریشه ، یک ترکیب کود متعادل را در زمان کاشت تهیه کنید. در مرحله کاشت بیش از یکبار از وعده غذایی استخوان استفاده نکنید ، زیرا باعث تقویت گل می شود و شما باید تمام ساقه های گل را از سیر جدا کنید تا رشد کنند. مواد مغذی ارگانیک هر بار که باران می بارد یا خاک آبیاری می شود ، از خاک بیرون می زند ، بنابراین به زودی پس از آماده شدن خاک گیاه خود را رشد می دهد. با پیشرفت فصل ، به تدریج درصد پتاسیم را افزایش دهید تا به رشد لامپهای بزرگتر کمک کنید ، و به تدریج از زمان رشد اصلی برگ ، نیتروژن کاهش یافته و حدود 50 روز پس از کاشت شروع شود.

کاربرد کود سیر

کودهای ارگانیک اضافی را هر دو تا سه هفته با مخفی کردن گیاهان سیر بمالید – به آرامی کار کود را درون خاک کنار گیاهان بمالید. همچنین می توانید کود آلی را در آب حل کرده و از طریق سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید یا از یک محلول غنی از نیتروژن برای تغذیه شاخ و برگ استفاده کنید. سیر از طریق پتاسیم به بهترین وجه از طریق کاربردهای خاک استفاده می کند.

دستورالعمل های اساسی کاشت سیر:

پیازهای سیر را می توان در فصل بهار یا پاییز در زمین کاشت. برای اکثر مناطق ، کاشت پاییز به بهترین وجه عمل می کند زیرا این گیاهان در بیشتر فصل های سرما درست در بیشتر مناطق رشد می کنند. سیر را در باغ خود 6-8 هفته قبل از اولین تاریخ یخ زدگی سخت خود بکارید. معمولاً می توانید با مراجعه به اداره محلی محل استقرار خود ، این اطلاعات را پیدا کنید.

من معمولاً فقط 10-12 هفته قبل از پایان سال برای شرایط باغبانی محلی خود می روم. وقتی زمان فرا رسید ، باید میخک سیر خود را برای کاشت آماده کنید. میخک های جدا شده را از قسمت اصلی جدا کنید ، اما پوسته کاغذ را روی هر میخک بگذارید. در مرحله بعد ، می خواهید به آنها اجازه دهید 24-48 ساعت قبل از کاشت در یک مکان تاریک و خنک بنشینند.

این کار به شما فرصت می دهد تا برای استفاده از کود سیر ، اطلاعات موجود در راهنمای زیر را دنبال کنید. سیر بهترین کار را می کند وقتی که خاک منطقه قبل از کاشت به درستی اصلاح شده باشد. حالا میخک های خود را چهار اینچ از هم قرار دهید و دو مکان را به عمق ردیف در محل انتخاب کنید. مطمئن شوید که صورت ریشه را به سمت پایین کاشته و انتهای آن را به سمت بالا نشان می دهد.

آماده شدن برای کاشت سیر:

 سیر به بهترین وجهی به استفاده از باند قبل از گیاه کود سیر آلی ، با کاربردهای منظم بعدی در دو مرحله مهم رشد ، پاسخ می دهد: ظهور و درست قبل از پیاز. ‘Banded‘ به این معنی است که شما می توانید ترکیب خود را از اصلاحات ارگانیک خاک در یک خط اضافه کنید که به جای پخش آن و هدر رفتن منابع ، کاشت و رشد خواهید کرد.

پس از شروع ، کود اضافی تأثیر قابل توجهی ندارد و نباید در اواخر بهار استفاده شود. در شرایطی که نیاز به کلسیم اضافی وجود دارد ، آهک مایع طبیعی می تواند به برنامه نهایی اصلاح شود. کود سیر توصیه شده ما یک انتخاب عالی است.

برنامه های تنظیم شده برای کود سیر:

نسبت مخلوط در هر هکتار:

حتماً یک آزمایش خاک انجام دهید! همیشه بهتر است که قبل از استفاده از هر محصول ، اعداد را بشناسید. شما ممکن است مقدار زیادی داشته باشید یا ممکن است نیاز بیشتری داشته باشید ،

با این حال ، اگر شما در حال رشد اقتصادی نیستید و می دانید که به طور کلی بر اساس مشاهده شرایط مورد نیاز خاک شما ، می توانید همیشه از آزمایش آزمایش خاک بگذرید. اگر به آنچه برای درآمد خود رشد می کنید متکی نیستید ، یک دستورالعمل کلی احتمالاً انجام خواهد داد. بنابراین ، آنچه را توصیه می کنیم اینجاست:

2 گالن کود طبیعی را که دارای نیتروژن بالایی است ، 1 گالن مایع طبیعی مایع بونمیل و 1 گالن طبیعی Kelp طبیعی را به همراه 25 گالن آب مخلوط کنید. برای استفاده از کود سیر ایده آل ، قبل از کاشت در پاییز ، در باندی روی ردیف یا نزدیک آن بکارید.

برنامه های کاربردی خاک برای کود سیر:

 2 گالن کود طبیعی و 50 گالن آب. در زمان ظهور اقدام کنید.

2 گالن کود طبیعی ، 1 گالن طبیعی Kelp طبیعی ، 1 گالن آهک مایع طبیعی و 100 گالن آب. درست قبل از رشد استفاده کنید.

نرخ نیتروژن و پتاسیم با توجه به حاصلخیزی خاک و سایر ورودی های مورد استفاده متفاوت است. نرخ رقت بالاتر نسبت به نرخ رقیق کمتر مؤثر است و این نکته مهمی است که باید در نظر داشته باشید …

دو یا سه برنامه سبکتر ممکن است از یک برنامه سنگین مؤثر باشد! استفاده از مخلوط بسیار رقیق شده که در طی دو هفته اولیه در گیاهان خود آب می کنید ممکن است برای رشد ایده آل باشد. برخی این کار را “باروری” می نامند و می تواند روشی بسیار مؤثر برای آبیاری شما در یک سیستم باغبانی در مقیاس کوچک باشد.

برای کاهش حساسیت به حمله حشرات و ارگانیسم های ایجاد کننده بیماری ، در صورت آشکار شدن علائم آلودگی ، یک مخلوط در هکتار از 1 کود گالن کود طبیعی یا 1 کوارت طبیعی Kelp و 20 گالن آب به عنوان اسپری شاخ و برگ استفاده کنید.

آنجا آن را دارید! ما با تجزیه و تحلیل دقیق میزان کاربرد ، حدس را از کود سیر گرفتیم. این یک سوال نهایی در مورد رشد سیر در زیر به ما می دهد. اما ابتدا ، لطفاً لحظه ای به بررسی این وسایل و ابزار باغبانی بپردازید تا به شما در کود دهی و آب گیاهان سیر خود کمک کند.

آیا  کود آلی بهترین کود برای سیر است؟

ما تمایل داریم که فکر کنیم! ما در تلاش هستیم تا ارگانیک را برای هر کشاورز و باغبان مقرون به صرفه کنیم. ممکن است هنوز زمان آن زمان نرسیده باشد ، اما امیدواریم که به زودی یک فصل به فکر تغییر وضعیت رشد ارگانیک باشید. هنگامی که شما آماده هستید ، ما در اینجا با تحقیق و داده ها برای تصمیم گیری در مورد شما هستیم.

اسید هیومیک مخصوص سیر

محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366