کود کامل 10X شوک

کود کامل 10X شوک

 

 

در این مقاله از سایت آل کود نگاه شما را به معرفی و بررسی ویژگی ها و کاربرد محصول بی نظیر وارداتی به نام کود کامل 10X شوک جلب می نمایم.بدون شک داشتن کود کامل آرزوی هر کشاورز و باغداری است تا با تهیه آن از خرید کودهای شیمیایی و صرف هزینه های اضافی خلاصی پیدا کند. در این بین کودی که افزون بر داشتن عناصر پر مصرف یا npk، حاوی مواد آلی ضروری و ریز مغذی های موردنیاز گیاهان باشد، بسیار کم پیدا میشود.

اما خبر خوش این است کود کامل 10X shock محصول فوق العاده وارداتی اصل آمریکایی است که دارای 10 نوع ماده مغذی و آلی ضروری برای رشد درختان میوه، محصولات زراعی و کشت گلخانه ای است که عناصر NPK، کلسیم، آهن، روی، بور، اسید هیومیک، اسید فولویک، عصاره جلبک دریایی و آمینواسید را در خود جای داده است.

اثرات و مزایای کود کامل 10x شوک چنان زیاد است که با کمترین میزان استفاده نیز شاهد نتایج حیرت انگیز خواهید شد.با توجه به کاربرد گسترده این کود در کشاورزی، باغبانی و کشت گلخانه ای و ضرورت آشنایی شما عزیزان با ویژگی های این محصول حیرت انگیز و مشخصات آنالیزی، در ادامه مقاله مطالب کاملی پیرامون این ماده ارزشمند ارائه شده است.

کاربرد کود کامل شوک

ویژگی های محصول

  • کود کامل 10Xشوک به صورت مایع بوده و قابلیت استفاده به شکل آبیاری و محلول پاشی را دارد؛ ویژگی بسیار مفید این ماده بر خلاف بسیاری از کودهای شیمیایی، عدم ایجاد سوزانندگی در گیاه و شوری در خاک می‌باشد؛ این در حالی است که اگر کودهای شیمیایی تقلبی باشند یا میزان کلر و سدیم بالایی داشته باشند، نه تنها فایده ای برای محصول نخواهند داشت، بلکه مخرب نیز خواهند بود.
  • کود کامل شوک دارای مواد آلی هیومیک اسید، فولویک اسید و عصاره جلبک دریایی است که کمتر کودی را میتوان یافت که از این مزیت و ویژگی برخوردار باشد.
  • این کود دارای درصدی از اسید هیومیک جهت اصلاح خاک، اسید فولویک برای انتقال بهتر عناصر غذایی به ریشه، آمینواسید جهت جلوگیری از وارد شدن تنش به گیاه، عناصر نیتروژن، پتاسیم، فسفر، آهن، کلسیم، بور و عصاره محرک رشد جلبک دریایی است.
  • کود کامل 10X shock را میتوان در تمام طول فصل رشد گیاهان و هر زمان که گیاه دچار کمبود عناصر غذایی و مشکلات ناشی از آن شده است استفاده نمود. به عنوان مثال استفاده از این محصول در ابتدای فصل سبب رشد عالی درختان میوه و محصولات زراعی شده و با افزودن آن پس از محصول دهی درخت، میوه های خوش طعم، بسیار با کیفیت با رنگ دهی بازار پسند تولید خواهد شد.
  • ویژگی بسیار عالی این محصول، قابلیت اختلاط با کودهای دیگر نظیر اسید هیومیک شوک و حتی روغن ولک می باشد و هیچ گونه تداخلی در عملکرد این مواد ایجاد نخواهد نمود.

کود کامل در کشت گلخانه ای

کود کامل 10X شوک چه مزیت هایی دارد؟

این محصول شگفت انگیز آمریکایی با کیفیت بسیار بالا و با تکنولوژی بسیار پیشرفته ساخته شده و مزیت های فراوانی در صنعت کشاورزی و باغداری دارد از جمله:

  • با کود 10X شوک نیاز به مصرف کودهای شیمیایی به حداقل خواهد رسید یا متوقف می‌گردد لذا با هزینه مناسب به بهترین نتیجه دست خواهید یافت.
  • این کود سبب افزایش رشد، باردهی بسیار زیاد درختان میوه و تمامی محصولات زراعی و مزرعه ای میشود.
  • مایع بودن و انحلال پذیری صد در صد در آب کود 10X شوک، سبب شده در هر گونه سیستم های آبیاری قابل استفاده بوده و از طریق محلول پاشی نیز با کارایی بالایی جذب گردد.
  • این کود دارای درصدی از اسید هیومیک جهت اصلاح خاک، اسید فولویک برای انتقال بهتر عناصر غذایی به ریشه، آمینواسید جهت جلوگیری از وارد شدن تنش به گیاه و انتقال سریعتر عناصر غذایی در گیاه، عناصر نیتروژن برای ساخت پروتئین گیاهی و رشد رویشی گیاه می‌باشد.
  • هم چنین پتاسیم جهت افزایش قدرت سیستم ایمنی گیاه در برابر عوامل آسیب زا، فسفر جهت رشد ریشه، آهن برای بهبود طعم و سبزینگی گیاه، کلسیم برای استحکام سلولی، بور و عصاره محرک رشد جلبک دریایی است.

آنالیز محصول

این کود بی نظیر دارای عناصر

نیتروژن به میزان 5 درصد

فسفر به میزان 20 درصد

پتاسیم به میزان 20 درصد

کلسیم به میزان 5 درصد

بور به میزان 5 درصد

آهن به مقدار 10 درصد

مواد آلی

فولویک اسید به میزان 10 درصد

هیومیک اسید 10 درصد

عصاره جلبک دریایی 10 درصد

و آمینواسید به میزان 5 درصد می‌باشد.

ماربرد کود کامل در کشاورزی

نقش مواد موجود در کود کامل 10X شوک در تغذیه محصول

اسید هیومیک

هیومیک اسید موجود در این کود منجر به اصلاح عالی ساختمان خاک، کلاته شدن عناصر درشت مولکول و تبدیل آنها به فرم قابل جذب توسط سلول های ریشه ای، افزایش ریشه زایی در گیاه، بهبود نگهداری آب در خاک و صرفه جویی در میزان مصرف آب آبیاری محصولات، افزایش جذب عناصر غذایی و ده ها عملکرد دیگر میگردد.

برای مطالعه: تاثیر اسید هیومیک شوک بر روی گندم

فولویک اسید

دیگر ماده آلی موجود در کود کامل، فولویک اسید می‌باشد که کار هدایت و انتقال عناصر غذایی کلاته به درون ریشه را انجام میدهد تا به سهولت هر چه تمام در دسترس گیاه قرار گیرد. هم چنین این ماده سبب بهبود تقسیمات سلولی و رشد موثر گیاه میشود.

بیشتر بخوانید: کود فولویک اسید شوک

آمینواسید

آمینواسید ها بهترین ترکیبات جهت جلوگیری از وارد شدن تنش به گیاه، افزایش مقاومت در برابر استرس های محیطی، سرمازدگی، حمله آفات و افزایش سوخت و ساز و سرعت انتقال و جذب مواد مغذی در گیاه هستند.

عصاره جلبک دریایی

عصاره جلبک دریایی موجود در کود کامل 10X شوک هورمون های محرک رشد را در اختیار گیاه قرار داده و منجر به درشتی محصول و رشد انفجاری آن می گردد.

نیتروژن

این عنصر در ساخته شدن کلروفیل، بهبود فرآیند فتوسنتز، افزایش رشد رویشی در ابتدای فصل و ساخت و ساز پروتئین نقش مهمی ایفا میکند.

پتاسیم

پتاسیم در ساختار کود کامل شوک سبب رنگ آوری بهتر محصول، درشتی، یکنواختی اندازه، طعم عالی و افزایش سیستم ایمنی گیاه خواهد شد.

فسفر

فسفر موجود در ساختار کود سبب ریشه زایی عالی گیاه، تشویق گیاه به گلدهی، تشکیل پروتئین ها، بلوغ محصول، پر شدن مغز میوه های مغز دار و افزایش کیفیت محصولات میگردد.

کلسیم

این عنصر در افزایش استحکام ساقه،برگ و ریشه دخیل بوده و منجر به ترد و خوش طعم شدن میوه ها، پر شدن مغز و افزایش انبارداری محصول می گردد.

آهن

این عنصر ریز مغذی در ساخت کلروفیل و سبزینگی گیاه نقش اساسی داشته و منجر به شیرین شدن میوه های نظیر انگور، گیلاس، ساخت آنزیم های موثر …میشود.

بور

این عنصر موجود در کود کامل 10X شوک به گرده افشانی موثر در گیاهان، افزایش تولید گل و ساخت دیواره سلولی می گردد.

سخن آخر

کود کامل 10xشوک کامل ترین ماده کودی برای کشاورزان و باغداران است که می‌توان به کمک آن و مواد فوق العاده و ترکیبات بی نظیر کود به بالاترین بهره وری دست یافت. جهت سفارش این محصول با ما در ارتباط باشید.

7 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366