زمان استفاده کود گوگرد شوک برای درختان

گوگرد مایع چیست؟

در واقع، گوگرد یکی از مواد معدنی ضروری برای رشد گیاه است (هر چند که فقط در مقادیر کم مورد نیاز است). معمولاً بویی شبیه  تخم مرغ فاسد دارد.  بدون گوگرد، رشد گیاه می تواند متوقف شود و بیماریها برای آن ایجاد شود.

کود گوگرد شوک  برای درختان

کود گوگرد  شوک به تولید آنزیم ها و پروتئین های گیاهی لازم در گیاه کمک می کند. با اضافه کردن  کود گوگرد  به خاک، سطح pH و سدیم  خاک کاهش می یابد.

برخی از گیاهان مانند خردل، پیاز و سیر برای تولید طعم به گوگرد نیاز دارند. البته به عنوان یک قارچ کش و یک آفت کش  نیز عمل می کند.

استفاده کود گوگرد راهی سریع و آسان برای اصلاح pH خاک می باشد، تغذیه این ماده معدنی برای گیاهان  ضروری است و کاربرد آن  معمولاً سطح خاک مناسب نگه می دارد.

 

موارد استفاده از کود گوگرد شوک  برای درختان

کود گوگرد مانند یک درمان جادویی برای باغبانی به حساب می آید، کاربردهای فراوان آن باعث می شود هر باغبانی از آن استفاده کند.

موارد استفاده از کود  گوگرد عبارتند از:

کاهش سدیم یا نمک خاک

 به عنوان قارچ کش و آفت کش

اسیدی کردن خاک

افزودن طعم به محصولات

خواص گوگرد برای چالکود درخت انگور

آیا کود گوگرد شوک برای درختان  مفید ؟

کود گوگرد شوک  نه تنها می تواند سلامت گیاه را در داخل بهبود بخشد، بلکه می تواند از آسیب آفات و عفونت های قارچی به گیاه نیز جلوگیری کند.

با این حال، هر ماده معدنی زمانی می تواند سمی شود که غلظت آن در خاک بسیار زیاد باشد. بنابراین  سعی کنید طبق دستورالعمل درج شده روی بسته کود عمل کنید.

 فقط از محصولاتی استفاده کنید که بیش از 99٪ خالص هستند، مانند کود گوگرد  شوک.

*نشانه اولیه کمبود گوگرد زرد شدن برگ های جوان تر و به دنبال آن برگ های مسن تر است.

کود گوگرد   را در سراسر باغ خود بپاشید و به آرامی آن را با  خاک مخلوط کنید، برای استفاده موضعی به عنوان آفت کش یا قارچ کش، کود  گوگرد که دارای ذرات ریزتر است خریداری کنید.

زمانی که برگ های گیاه خشک شد از این کود  استفاده کنید. به احتمال زیاد پس از طوفان شدید و  باران نیاز به استفاده مجدد  کود نیاز دارید.

کود گوگرد کاهش یا افزایش PH  خاک

 کود گوگرد خاک را اسیدی (کاهش PH)  می دهد.  اگر می خواهید PH خاک خود را با استفاده از کود گوگرد پایین بیاورید، به دستورالعمل های مربوط به محصول خاص خود مراجعه کنید.

بسته به pH فعلی خاک و نوع خاک محصول، مقدار مشخصی پودر گوگرد را برای افزودن به خاک توصیه می شود.

مضرات مصرف زیاد کود گوگرد

مصرف بیش از حد کود گوگرد  در خاک می تواند نمک های اضافی ایجاد کند که برای گیاهان سمی هستند، به طور کلی در صورت مصرف زیاد ضرری به خاک وارد نمی شود  مگر اینکه مقادیر زیادی کود گوگرد در خاک  PH را به میزان قابل توجهی کاهش   دهد.

گوگرد اضافی در خاک می تواند ریشه گیاهان را بسوزاند. علاوه بر این، کود گوگرد به صورت موضعی می تواند برگ ها را در دمای گرم یا نور مستقیم خورشید بسوزاند.

برای جلوگیری از سوختن برگ ها، شب ها از پودر گوگرد استفاده کنید و سعی کنید در گرم ترین فصل تابستان از مصرف آن خودداری کنید.

بهترین گوگرد مایع

کود  گوگرد شوک  برای باغبانی ارگانیک

کود گوگرد شوک که از رسوبات و مواد خالص  موجود در زمین به دست می آید. برای باغبانی ارگانیک مناسب است.

این برند کود  100% گوگرد بدون مواد افزودنی دارد.

چه گیاهانی از  کود گوگرد 80 درصد شوک سود می برند؟

همه گیاهان برای رشد به گوگرد نیاز دارند، بنابراین اگر سطح PH   خاک پایین باشد گیاهان  از کود  گوگرد سود می برند، کاربرد گوگرد تقریباً همیشه برای گیاهان روغنی ضروری است، کمبود گوگرد در خاک توانایی گیاهان را برای جذب و استفاده از مواد معدنی ضروری دیگر مانند فسفر، نیتروژن و پتاسیم محدود می کند.

از کود گوگرد به عنوان یک درمان قارچ کش  به محض مشاهده سفیدک پودری  استفاده می شود. این کود زمانی بیشترین تاثیر را دارد که روی برگ های خشک استفاده شود.

از آنجایی که سفیدک پودری  پس از طوفان و زمانی که شرایط مرطوب است ایجاد می شود، پس از باران پودر گوگرد را دوباره استفاده کنید. با این حال، سعی کنید قبل از استفاده برگها خشک باشد.

اگر از کود مخلوط در باغ استفاده می کنید  قبل از استفاده از پودر، بررسی کنید که آیا گوگرد دارد یا خیر. گوگرد اضافی می تواند سمی باشد.

گوگرد برای سبزیجات مفید است زیرا این گیاهان به طور کلی خاک اسیدی را ترجیح می دهند. بسته به نوع گیاه pH  خاک می تواند اسیدی5 -4 ) تا اسیدی ملایم (7-5 ) باشد.

گوگرد یک ماده مغذی ضروری برای تولید پروتئین گیاهی است، بنابراین در صورت کمبود گوگرد، عملکرد بالایی تولید نمی کنند.

کمبود گوگرد و منیزیم در  برخی گیاهان  مانند فلفل رایج است، بنابراین می توان پودر گوگرد را برای رفع کمبود این عناصر به گیاهان اضافه کرد، گوگرد همچنین pH خاک فلفل را  کاهش می دهد،  برای تولید بسیاری از فلفل های خوش طعم، گوگرد یک ماده مغذی ضروری است.

بهترین گوگرد مایع موارد احتیاط مصرف کود گوگرد

استفاده از دستکش هنگام کار با پودر گوگرد توصیه می شود زیرا تماس طولانی مدت می تواند پوست را تحریک کند.

برخی از افراد پس از دست زدن به پودر گوگرد کهیر پوستی  مواجه می شوند. علاوه بر این پودر گوگرد می تواند بینی، گلو و ریه ها را تحریک کند و باعث مشکلات تنفسی شود.

پس از استفاده از پودر، آن را به آرامی برای ریشه گیاه در خاک بپاشید،  مقدار پودر گوگردی که استفاده می کنید به هدف استفاده شما بستگی دارد.

 انواع کود گوگرد 

با وجود بیش از 20 کود مختلف گوگرددار در بازار، انتخاب بهترین گزینه ممکن است برای کشاورزان چالش برانگیز باشد.

کود های  گوگرد را می توان به چهار گروه تقسیم کرد:

کودهای حاوی سولفات

کودهای حاوی سولفات بیشترین تاثیر  اعمال شده در خاک را دارند،  این مواد دارای مزایای تامین گوگرد هستند .  در درجه اول به عنوان جزئی از کودهای چند مغذی به شکل SO4-2 هستند که فوراً جذب گیاه می شوند.

 در دسترس ترین و محبوب ترین منابع کود های حاوی سولفات شامل  سولفات آمونیوم ، سوپر فسفات منفرد، سولفات پتاسیم و سولفات پتاسیم و منیزیم هستند.

کودهای حاوی گوگرد

فناوری های مدرن استفاده از آنها، کاربردهای مستقیم یا به عنوان افزودنی به کودهای N-P-K کاربرد دارد.

کودهای گوگرد مایع

حلالیت کم در آب، استفاده از چندین کود سولفاته به ویژه با  فرمولاسیون های خاص

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366