کود کامل 10X shock برای جو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود کامل 10X shock برای جو

 

 

 

با شما در این مقاله بسیار خواندنی از سایت آل کود همراه هستیم تا به کاربرد و مزایای استفاده از کود کامل 10X shock برای جو بپردازیم و بدانیم این کود چه تاثیراتی بر گیاه جو‌ گذاشته و چگونه رشد و برداشت آن در سطح کشور را متحول میکند؟ جو‌ در دسته گیاهان زراعی پر مصرف طبقه بندی میشود که در اراضی وسیعی از کشور،کشاورزان نسبت به کاشت آن در بهار و زمستان اقدام می کنند.

این گیاه نسبت به گندم، نیاز کمتری نسبت به آب دارد و گیاهی مقاوم محسوب میشود اما با این حال وجود آب در میزان مناسب، منجر به رشد بهتر و تولید دانه های درشت تر جو با درصد پروتئین بالا می گردد اما در کل در برابر خشکی، نسبت به گندم از مقاومت بالایی برخوردار است.

علاوه بر موضوع آبیاری، کوددهی و استفاده از کود کامل برای جو، در رشد و نمو آن تاثیر بی نهایت زیادی دارد که منجر به پر شدن خوشه ها و افزایش تناژ آن می گردد زیرا کود کامل 10X shock برای جو، تمامی ریز مغذی ها و عناصر پر مصرف به همراه محرک های رشد و ترکیبات ضد استرس را فراهم میکند. این کود، محصول شگفت انگیز و استثنایی در بازار است که می‌توان برای جو‌ مورد مصرف قرار داد.

عناصر موردنیاز برای تغذیه جو

جو نیز همانند گیاهان زراعی دانه دار، برای پنجه زنی، خوشه دادن، پر شدن خوشه از دانه و طعم عالی محصول نهایی، به تمامی مواد مغذی در میزان متعادل و کافی احتیاج دارد. استفاده از کودهای مختلف در برنامه تغذیه ای جو، یکی از راه های تامین عناصر مغذی برای این گیاه به شمار می آیند اما بهترین و کم هزینه ترین روش، استفاده از کامل ترین کود کشاورزی برای جو است.

کود کامل 10X shock برای جو یک محصول بی نظیر و کاملا متفاوت با کودهای کامل عرضه شده در بازار می باشد که علاوه بر داشتن عناصر npk، سرشار از آهن، کلسیم، بور، مواد آلی هیومیک اسید، آمینواسید، فولویک اسید و عصاره جلبک دریایی می باشد. تمامی این مواد مغذی برای رشد و باردهی جو‌ ضروری هستند.

کوددهی جو

چرا گیاه جو‌ به کود کامل نیاز دارد؟

هر یک از عناصر غذایی وظیفه ای در رشد و باردهی گیاه جو بر عهده دارند که در صورت کمبود آن، میزان محصول با افت مواجه خواهد شد و از طرفی با تضعیف گیاه، زمینه ابتلا به بیماری ها و هجوم آفات فراهم می گردد. کود کامل 10X shock برای جو، مواد ریز مغذی، ماکرو، اصلاح کننده خاک و …را در اختیار این محصول زراعی پر ارزش قرار میدهد و میزان برداشت هر هکتار بسیار بالا میرود. اکنون در ادامه مطالب، از اهمیت هر یک از عناصر غذایی در تغذیه گیاه جو اطلاعات عالی بدست خواهید آورد.

نقش ترکیبات کود کامل 10X shock برای جو

قویترین کود مایع کامل

فسفر

فسفر از جمله عناصر بسیار ضروری در کشت جو به شمار می آید که این گیاه شدیداً به آن نیازمند است. فسفر برای افزایش رشد ریشه و گسترده شدن آن در اعماق زمین نقش پررنگی ایفا می کند. ریشه جو‌ برای جذب مواد غذایی و رساندن ریز مولکول ها، به فسفر نیاز مبرم دارد؛ علاوه بر این، حضور مقادیر کافی از این عنصر، توان گیاه را برای تولید محصول بازارپسند بالا می برد. کود کامل 10X shock برای جو، حاوی ۲۰ درصد از فسفر می باشد که میتوان در ابتدای رشد این گیاه زراعی استفاده نمود تا هم ریشه به نحو عالی توسعه یابد و هم انرژی کافی برای مرحله زایشی جو تامین گردد؛ تامین فسفر کافی ارتباط تنگاتنگی با رشد زایشی و پر شدن دانه های جو دارد.

ازت

جو به عنصر نیتروژن نیاز چندان بالایی ندارد زیرا غده موجود در ساختار ریشه، به تثبیت این عنصر در خاک کمک می نماید. با این حال با انجام آزمون خاک از مقدار ازت اطلاع پیدا کنید تا رشد رویشی جوانه جو‌ به علت کمبود این عنصر، با مشکل مواجه نشود. کود کامل 10X shock برای جو، 20 درصد از نیتروژن را در اختیار گیاه قرار می دهد که برای ابتدای مراحل رشد جو و قبل از خوشه دهی، میتوانید از این محصول شگفت انگیز استفاده نمایید.

پتاسیم

پتاسیم عنصر اصلی و ضروری برای افزایش سیستم ایمنی گیاه جو، سنتز هیدروکربن ها، افزایش مقاومت ساقه در برابر ورس یا خوابیدگی، رشد عالی خوشه، پر شدن دانه ها و افزایش کمی و کیفی محصول است که به میزان کافی در کود کامل 10X shock برای جو وجود دارد. با مصرف این کود، دیگر نیازی به استفاده از کودهای پتاس بالا شیمیایی مانند سولفات پتاسیم نخواهید داشت. البته اگر میزان پتاسیم خاک و یا محصول به شدت پایین است، استفاده از کود پتاس بالا مایع شوک 60 درصد توصیه می گردد.

کود پتاس بالا مایع شوک

کود پتاس بالا مایع

بیشتر بخوانید : ویژگی های حیرت انگیز کود کامل ده ابکس شوک

کلسیم

عنصر مهم دیگری که در تغذیه جو موردنیاز است، کلسیم می باشد که یکی از مواد مغذی دخیل در سلامت خوشه های جو و کیفیت آنها محسوب می گردد. کود کامل 10X shock برای جو، منجر به افزایش استحکام ساقه و خوشه های این گیاه زراعی با تاریخچه تمدن دیرینه شده و اجازه ورود آفات به سبب تقویت دیواره سلولی به گیاه را نمی دهد.

عناصر میکرو

اما میرسیم به عناصر میکرو که جزء فراموش شدنی تغذیه جو محسوب می شوند؛ اکثر کشاورزان ، نقش محرز عناصر ریز مغذی در تغذیه گیاه جو را نادیده گرفته و کم اهمیت تلقی می‌کنند زیرا تصور می کنند عناصر npk تنها مواد غذایی هستند که بایستی در اختیار جو قرار داد. لازم است بدانید عناصر آهن، بور، روی، مولیبدن و … با اینکه به میزان کمتر از عناصر پر مصرف برای جو موردنیاز هستند، اما همین مقدار پایین نیز اگر جذب گیاه نگردد، رشد و باردهی گیاه دچار مشکل می گردد. با استفاده از کود کامل 10X shock برای جو، مقادیر قابل توجهی از عناصر ریز مغذی تامین می گردد.

برای مطالعه : قویترین کود برای تغذیه گندم

زمان کوددهی جو

زمان استفاده از کود کامل در کشت جو

اولین زمانی که مصرف کود کامل 10X shock برای جو ضرورت دارد، پس از جوانه زنی و در مرحله پنجه زنی می باشد تا منجر به رشد انفجاری جو شده و عمل پنجه زنی با کامل ترین عناصر و به بهترین وجه صورت گیرد.

هم چنین دیگر زمان هایی که میتوانید از این محصول بی نظیر استفاده کنید، پس از پنجه زنی،در زمان ساقه دهی، در هنگام پر شدن خوشه ها و خمیری شدن دانه های جو است.به عبارتی قابلیت حیرت انگیز و استثنایی این کود، سبب شده بتوان در هر مرحله ای از رشد جو‌ بتوان مصرف نمود.

جهت سفارش کامل ترین کود کشاورزی و زراعت، از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

کود کامل 10X shock برای جو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *