کود پتاس بالا مایع شوک

Buy shock fertilizer

کود پتاس بالا مایع شوک

کود پتاس بالا از مهم ترین کودهایی است که در طی فرایند رشد درختان میوه به وفور از آن استفاده می شود؛ وجود پتاسیم کافی سبب مرغوبیت و حداکثر کارایی محصولات کشاورزی شده و سود فروش میوه و دیگر محصولات را چند برابر میکند. از آنجا که بسیاری از کودهای پودری پتاس بالا منجر به افزایش شوری خاک شده و کلر بالایی دارند، بهترین گزینه برای تامین پتاسیم مورد نیاز درختان میوه، کود پتاس بالا مایع شوک است زیرا منجر به بهبود عملکرد درخت با افزایش سیستم ایمنی، بهبود راندمان خاک و افزایش کیفیت محصول از طریق افزایش رنگ پذیری، طعم و اندازه آن میگردد.

کود پتاس بالا مایع شوک محصول بسیار عالی برای گیاهان آپارتمانی، درختان میوه و گیاهان زراعی با درصد کلر صفر یا بسیار پایین می باشد.

به دلیل اینکه شما عزیزان بایستی از عملکرد و نقش بینظیر این کود آگاهی کافی پیدا کنید، در این مقاله از سایت آل کود به معرفی کود پتاس بالا مایع شوک، شیوه استفاده، نحوه سفارش و مزایای آن پرداخته شده است.

چرا گیاهان به کود پتاس بالا نیاز دارند؟

گیاهان برای زنده ماندن به ۱۶ عنصر ضروری نیاز دارند که از بین آنها سه عنصر پر مصرف نیتروژن، فسفر و پتاسیم در مقادیر بالا توسط گیاهان مورد استفاده قرار میگیرد که بهترین روش تامین پتاسیم، استفاده از کود پتاس بالا می باشد زیرا خاک فقط قادر است تا مدت کوتاهی این عناصر را در اختیار محصولات قرار دهد.

لازم به ذکر است میزان و دفعات استفاده از کود پتاس بالا برای انواع هر گیاه متفاوت است.

پتاسیم لازمه اصلی هر گیاه برای رسیدن به حداکثر عملکرد می باشد زیرا وظایفی که این عنصر در آنها دخیل است قابل چشم پوشی نبوده و بسیار زیاد است از جمله:

-پتاسیم عملیات فتوسنتز گیاهی را تقویت نموده و در بسیاری از فعالیت های فیزیولوژی گیاه نقش مهمی ایفا میکند. حضور پتاسیم در انتقال قند در ساختار گیاه، رسیدن آب کافی به محصول، ساخته شدن نشاسته و ترابری عناصر غذایی ضروری است.

– این عنصر عامل اصلی درشتی میوه، رنگ گیری سلول های داخلی و سطحی میوه و همچنین بهبود طعم محصول است.

-وظیفه پتاسیم چنان پر رنگ است که حتی آن را از عناصر ضروری برای مقابله با سرمازدگی درختان و استفاده از آن به همراه فروت ست و بهبود مقاومت گیاهان در مقابل تهدیدهای عوامل بیماری زا و آفات به شمار می آورند.

بیشتر بخوانید: کود پتاسیم برای درختان

 

کود پتاس بالا

مزایای استفاده از کود پتاس بالا مایع شوک

امروزه یافتن منبع عالی برای تامین کود پتاس بالا مسئله مهمی است که کشاورزان و باغداران را درگیر نموده است. زیرا با توجه به کیفیت کود پتاس بالا و مناسب بودن برای هر نوع گیاهی نمی توان از هر کودی استفاده نمود. از یک سو برخی افراد طبق عادت دست به استفاده از کود پتاس بالا جامد زده و زمینه شوری خاک و از بین رفتن مواد آلی را فراهم می نمایند.

به دلیل اهمیت این موضوع شرکت آل کود اقدام به عرضه کود پتاس بالا مایع شوک نموده تا با ویژگی های منحصر به فرد خود کیفیت و بازار پسندی محصول را به حداکثر برساند.

از مزایای کود پتاس بالا مایع شوک میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

∆ این کود قابلیت استفاده به هر دو شکل آبیاری و محلول پاشی را دارد و دارای حداقل میزان کلر می‌باشد لذا خطر شوری گیاهان و خاک را در اثر مصرف کود پتاس بالا مایع شوک تهدید نمی‌کند.

∆مایع بودن کود پتاس بالا شوک سبب جذب صد در صدی شده و استفاده از آن در سیستم های آبیاری هیچ گونه سختی در پی نخواهد داشت.

∆این محصول از پژمردگی گیاهان و ابتلا آنها به بیماری ها جلوگیری می نماید.

∆یکی از عناصر ضروری برای تقویت ساقه و ضخامت آن پتاسیم است که وجود مقادیر کافی این عنصر در کود شوک منجر به تقویت ریشه و ساقه گیاهان خواهد شد.

∆کود پتاس بالا مایع شوک گیاهان را از بروز علائم کمبود پتاسیم نظیر سوختگی نوک برگ و حاشیه آن مصون داشته و سیستم ایمنی آنها را در برابر گرما و سرمای زیاد بالا میبرد.

∆با مصرف این محصول آب با کارایی بالایی جذب اندام های گیاهی شده و سایز و طعم محصول فوق العاده خواهد شد زیرا کود پتاس بالا مایع شوک آنزیم های دخیل در انتقال آب را فعال می نماید.

∆این کود کیفیت محصول را با افزایش درصد نشاسته و پروتئین بالا میبرد زیرا منجر به انتقال بهتر آنها درون ساختار گیاه شده و محصول نهایی مرغوبیت بالایی خواهد داشت.

کود پتاس بالا

فواید کود پتاس مایع

کود پتاس مایع درصد آبشویی پایین ترین نسبت به انواع پودری داشته و در زمان تشکیل میوه میزان نیتروژن گیاهان را به گونه ای تنظیم می نماید که منجر به افت طعم و کیفیت محصول نگردد زیرا وجود نیترات زیاد در دوران رشد زایشی عملکرد سیستم گلدهی و میوه دهی را مختل می نماید.

هم چنین ارزش غذایی تمامی محصولات با مصرف کود پتاس مایع افزایش چشمگیری پیدا می‌کند به دلیل اینکه گیاه قند کافی،نشاسته در حد مورد نیاز خود و ویتامین های لازمه را با وجود پتاسیم کافی و تولید در مقدار لازم در اختیار خواهد داشت.

نحوه و زمان استفاده از کود پتاس بالا مایع شوک

این کود قابلیت استفاده در مرحله گلدهی و هنگام حجم گیری محصول را داشته و استفاده از آن برای تمامی محصولات باغی و زراعی ضروری است. حتی این کود را میتوان در فروت ست زمستانه نیز برای کاهش خسارات سرمازدگی استفاده کرد.

استفاده از این محصول بی نظیر پیش از برداشت میوه منجر به رسیدن بهتر و افزایش ویژگی های بازار پسندی میگردد.

کود پتاس بالا مایع شوک را میتوانید طبق توصیه کارشناس به شما آبیاری و محلول پاشی مصرف کنید.

همچنین این کود برای گیاهان آپارتمانی که علایم شدید کمبود پتاسیم را دارند توصیه می گردد که می‌تواند به مقدار موردنیاز از طریق محلول پاشی در دسترس گل و گیاه قرار گیرد.

خرید کود پتاس بالا مایع شوک

بهتر است برای کسب نتیجه دلخواه کود مورد نظر را از منبع اصلی و بدون واسطه خریداری نمایید. سایت آل کود بزرگترین واردکننده کودهای اصل با بیش از ۱۵ سال سابقه محصول مورد نظر شما را پس از سفارش در کمترین زمان ارسال خواهد نمود. لذا برای تهیه این کود از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366