کود کلم بروکلی

استفاده از کود کامل برای درخت یکی از موثرترین راه های رشد زیاد، بالا رفتن درصد تولید میوه و کیفیت محصول نهایی می باشد؛ کودی که بتواند عمده ترین نیاز درختان میوه را رفع نموده و چندین ماده تقویتی و محرک رشد را در ساختار خود جای داده باشد، گزینه بسیار مناسبی است. جالب است بدانید هدف از کود کامل در این مقاله، تنها کودهای شیمیایی که دارای عناصر NPK هستند نیست زیرا تا الان آنچه که کشاورزان و باغداران به نام کود تقوینی  میشناسند، کودهای دارای نیتروژن، فسفر و پتاسیم می باشد اما هدف ما در این مقاله از سایت آل کود، معرفی کامل ترین کود کشاورزی و باغبانی به نام کود کامل 10X Shock می باشد که محصول بی نظیر پیشنهادی برای تقویت درختان و افزایش تضمینی باردهی تمامی درختان میوه مانند: درخت پسته، گردو، بادام، سیب، گیلاس، آلبالو، آلو، مرکبات و … به شمار می آید.

شناسایی کودهایی که با هزینه مناسب و بدون نیاز به استفاده از چندین کود مختلف، شما را به برداشت فراوان میوه درختان و بالطبع سود حاصل نزدیک می‌کنند، بسیار ضرورت دارد.

خرید کود کامل

بیشنر بخوانید : بهترین کود کامل باغبانی

چرا درختان میوه به کود نیاز دارند؟

درختان و تمامی گیاهانی که در دل خاک کاشته می شوند، به مراقبت و رسیدگی بسیاری نیاز دارند تا بتوانند پتانسیل خود را به نمایش گذاشته و شما را با ثمردهی عالی هیجان زده کنند. درختان میوه به دلیل اینکه محصول تولیدی آنها انرژی زیادی از خاک و درخت میگیرد، به مواد مغذی در میزان کافی احتیاج دارند که از طریق مصرف کود تقویتی به شکل آبیاری، محلول پاشی و یا چالکود در دسترس آنها قرار می گیرد.

کودهایی که به منظور باردهی درختان میوه مورد استفاده قرار میگیرند، عناصر پر مصرف و ریز مغذی را با درصد های مختلف در ساختار خود جای داده اند اما در بین کودهای تقویتی برای درختان میوه، انواعی وجود دارند که دارای تمامی مواد غذایی و مغذی موردنیاز رشد، باردهی، افزایش کیفیت محصول و حفظ قدرت باروری درختان میوه هستند که با نام کود کامل برای درخت شناخته میشوند.

با ما در ادامه این مقاله از سایت آل کود همراه باشید تا شما را با بهترین گزینه برای درخت با عملکرد قطعی آشنا نماییم.

مواد مغذی تشکیل دهنده کود 10X shock

شگفت انگیز ترین ماده نقویتی برای درخت با تاثیر عالی خود، محصول کشور آمریکا بوده و در بسته بندی بیست لیتری و پنج لیتری توسط سایت آل کود عرضه می گردد. این محصول را می توان به طور قطع، بهترین کود برای درخت تا امروز نامید. اما چرا؟

ترکیبات و مواد تشکیل دهنده کامل 10X shock در هیچ نوع کودی در بازار موجود نیست و همین ویژگی آن را برای درخت به بهترین محصول تبدیل نموده است. این محصول دارای عناصر NPK، کلسیم، آهن، بور، روی، آمینو اسید، عصاره جلبک دریایی، اسید هیومیک و فولویک اسید می باشد. اگر به ترکیب کود  10X shock دقت نمایید، دارای عناصر پر مصرف، ریز مغذی، مواد آلی و هم چنین محرک ها و هورمون های رشد می باشد.

کود درخت میوه

مزایای استفاده از کود شوک برای درخت میوه

ویژگی های بی نظیر کود کامل 10X shock، بر محبوبیت این محصول افزوده و از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابلیت محلول پاشی و مصرف خاکی این محصول بی نظیر، یکی از مزایای عالی این محصول است که دست شما را در نحوه استفاده باز گذاشته است. این محصول از با کیفیت ترین کودها با جذب سریع و عملکرد قطعی جهت محلول پاشی و آبیاری درختان سیب، پسته، زردآلو، انگور، بادام و …است.
 • به دلیل وجود آمینواسید در ساختار این کود، مقاومت درختان میوه در برابر سرمازدگی و تنش های محیطی بسیار افزایش می یابد.
 • حضور عصاره جلبک دریایی که سرشار از هورمون های رشد می باشد، منجر به رشد انفجاری درختان میوه و افزایش توان باردهی و مقاومتی درخت می گردد.
 • وجود عناصر ریزمغذی و‌کم مصرف ، از دیگر مزیت های آن به شمار می آید که دیگر نیازی به مصرف چندین کود مختلف برای تغذیه درختان نیست.
 • سرعت تکثیر میکروارگانیسم های مفید با مصرف کود شوک برای درخت بالا رفته و خاک بستر درخت به سبب فعالیت آنها گرم و حاصلخیز می گردد.
 • افزایش توان استقامتی و مقاومتی درخت در برابر آفات و تغییرات محیطی
 • افزایش باردهی درختان میوه و بهبود کیفیت محصول از جهات مختلف مانند تعداد میوه، وزن میوه، طعم و حجم
 • یکی از اصلی ترین ویژگی های مثبت کود 10 ایکس شوک، وجود هیومیک اسید می باشد که به تنظیم پی اچ خاک ‌و مساعد نمودن شرایط جذب عناصر غذایی می پردازد.

برای مطالعه : اثرات حیرت انگیز کود کامل 10 ایکس شوک

مقدار مصرف کود کامل برای درخت

درختان میوه بر اساس سن به مقادیر متفاوتی از کود نیاز دارند لذا میزان مصرف به صورت آبیاری به سن درخت بستگی دارد. همچنین در مصرف این محصول به صورت محلول پاشی، نیاز است ده لیتر از کود کامل 10X shock داخل ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ لیتر آب حل شده و محلول پاشی انجام گیرد.

محلول پاشی کود کامل

فواید مصرف کود 10X shock برای درختان میوه

 • تسریع در رسیده شدن محصول در صورت استفاده از این کود دو هفته قبل از برداشت در نتیجه بهبود کیفیت و خاصیت انبارداری
 • افزایش طعم، رنگ و حجم میوه
 • دارای میزان کافی ازت و فسفر برای آغاز رشد درخت در ابتدای فصل
 • افزایش راندمان رشد رویشی در ابتدای فصل، رشد زایشی و تشکیل گل و بالاترین درصد باردهی
 • اصلاح خاک به بهترین وجه و کاهش پی اچ خاک قلیایی
 • تغذیه کامل درختان میوه در طول یک سال به سبب غنی بودن از تمامی نیازهای گیاه
 • جلوگیری از خسارت سرمازدگی به سبب وجود آمینواسید و تقویت درخت به طور کامل
 • بالا رفتن توانایی درخت در گلدهی
 • افزایش استحکام درخت و بخش های مختلف برگ و شاخه به سبب وجود کلسیم کافی در کود کامل برای درخت

خرید بهترین ماده تقویتی برای درختان میوه

این محصول شگفت انگیز ساخت کشور آمریکا بوده و توسط سایت معتبر آل کود در اختیار باغداران و کشاورزان عزیز قرار می گیرد. کود شوک یکی از بهترین برند های کودی در جهان با عملکرد تضمینی است که باغداران را در رسیدن به بیشترین باردهی یاری می دهدو برای سفارش این محصول به طور مستقیم، از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366