بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت گردو نیز مانند دیگر درختان برای رشد مطلوب و تولید محصولات با کیفیت، به تغذیه و مراقبت کافی احتیاج دارد و اگر به خوبی مورد رسیدگی قرار نگیرد، محصولات آن آسیب می‌بینند و از بین می‌روند. بنابر این هر باغدار باید از بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو بهره بگیرد و به صورت منظم، کار کوددهی را انجام دهد.

دقت داشته باشید؛ کود مورد نظر باید سرشار از املاح و مواد مغذی ضروری باشد تا بتواند به‌ خوبی نیازهای درخت و خاک را تامین نماید و کیفیت محصولات را نیز تا حدود زیادی افزایش دهد. در واقع سفید شدن مغز گردو و با کیفیت بودن محصولات به عناصر موجود بستگی دارد و هر چقدر ریشه درخت بهتر تغذیه شود، محصولات نیز مرغوب‌تر خواهند بود.

عناصر مورد نیاز درخت گردو

از جمله مهم‌ترین عناصر مورد نیاز درخت گردو می‌توان مس، آهن، بور، روی و فسفر را نام برد. از این رو بهتر است سراغ کودهایی بروید که سرشار از این املاح هستند و کمک می‌کنند درخت گل‌دهی و جوانه‌زنی بهتری داشته باشد.

  • کود شوک ده ایکس بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو:

شوک ده ایکس را پس از حل کردن هر لیتر در 200 لیتر آب محلول پاشی میکنیم و طی دو الی سه روز شاهد سفید شدن مغز گردوی مان هستیم.

 

خرید کود شوک ده ایکس

برای خرید کود شوک ده ایکس از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید

 

 

  • کود اسید هیومیک

از هیومیک اسید نیز می‌توانید به عنوان بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو استفاده کنید. کود اسید هیومیک ساختار ارگانیکی دارد و در آن هیچ گونه مواد مضر و شیمیایی وجود ندارد. این کود مفید کمک می‌کند املاح و مواد ضروری به میزان کافی برای درخت تامین شود و هیچ‌ گونه کمبود تغذیه‌ای نیز وجود نداشته باشد.

کود اسید هومیک اگر به‌ صورت اصولی و مناسب مصرف شود، بعد از گذشت مدت‌‌ زمان کوتاهی می‌توانید نتایج بی‌نظیری به دست آورید و میزان تولید محصولات را چندین برابر کنید. در واقع با مصرف به‌ اندازه و به‌ موقع این کود می‌توانید از پوک شدن گردوها جلوگیری نمایید و وزن آن‌ها را هم افزایش دهید.

  • کودهای ازت بالا

برای افزایش کیفیت محصولات و حفظ سلامت درختان گردو می‌توانید از کودهایی که حاوی مقدار زیادی ازت هستند نیز استفاده کنید. این کودها می‌توانند جلوی از بین رفتن محصولات را بگیرند و کمک کنند مرغوبیت آن‌ها چندین برابر شود. کودهای حاوی ازت، تمام بیماری‌ها و آفات را نیز از بین می‌برند و به خوبی از درخت و محصولات در برابر شرایط محیطی پرتنش محافظت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت گردو

  • کود NPK

این کود مغذی نیز می‌تواند تمام املاح و مواد معدنی مورد نیاز را برای درخت گردو فراهم کند و کمک کند رشد ریشه سریع‌تر شود. کود NPK در واقع جزو کودهای مفید و غنی است که می‌تواند ساختار خاک را هم به بهترین شکل ممکن اصلاح کند. این کود فوق العاده عالی اجازه نمی‌دهد مغز گردو دچار کپک، سیاهی و یا پوک شود.

  • کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی را هم می‌توانید به عنوان بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو مصرف نمایید. این کود مغذی تمام ناخالصی‌های موجود در خاک را از بین می‌برد و یک بستر مناسب برای رشد درخت گردو فراهم می‌کند. باغدارانی که از کود جلبک دریایی به‌ صورت مرتب و برنامه‌ریزی‌ شده استفاده می‌کنند می‌توانند محصولاتی سالم‌تر و بیشتر برداشت نمایند.

بنابر این بهتر است با بهره گرفتن از روش‌های چال کود، محلول پاشی و آبیاری، درختان خود را تقویت کنید. کود جلبک دریایی اجازه نمی‌دهد برگ درختان گردو دچار ریزش و آسیب شوند. با مصرف به‌ اندازه کود جلبک دریایی می‌توانید رشد علف‌های هرز اطراف درخت را متوقف کنید و همچنین آن‌ها را از بین ببرید.

  • کود آهن

این گزینه از بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو نیز مزایای فوق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند به شما کمک کند محصولاتی سالم‌تر داشته باشید. کود آهن از خشک شدن ریشه درخت گردو جلوگیری می‌نماید و گردوهایی با وزن بالا تولید می‌کند. بنابر این بهتر است به‌ جای بهره گرفتن از کودهای شیمیایی مضر، از کودهای حاوی آهن بهره بگیرید و کار کوددهی را با استفاده از آن‌ها انجام دهید.

بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو

عوامل مؤثر در سفید بودن مغز گردو

  • نوع نژاد نهال گردو

بهتر است بدانید؛ برخی از ارقام نهال گردو به‌ طور ذاتی نمی‌توانند محصولاتی با مغز سفید تولید کنند. بنابر این بهتر است هنگام خرید نهال، حتما از نوع نژاد آن مطلع شوید و سراغ نمونه‌هایی بروید که قدرت باردهی بسیار بالاتری دارند.

  • عدم ابتلا به بیماری‌های مختلف

همان طور که می‌دانید؛ درختان گردوی سالم به طور معمول محصولاتی با کیفیت و مرغوب‌تر دارند. اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل نفوذ قارچ‌ها و باکتری‌های مختلف، محصولات و ریشه درخت صدمه جدی ببینند و از بین بروند.

بنابر این اگر می‌خواهید گردوهایی با مغز سفید و مرغوب داشته باشید، بهتر است در صورت بروز بیماری‌های مختلف، سریعاً اقدام به درمان کنید و آن‌ها را برطرف نمایید.

بیماری بلایت گردو یکی از رایج‌ترین بیماری‌هایی است که می‌تواند سلامت محصولات را به خطر بیندازد و موجب از بین رفتن محصولات شود. برای رفع این بیماری باید در فصل پاییز کار کوددهی را با استفاده از کودهای طبیعی انجام دهید و درخت خود را تقویت کنید.

  • وجود تغذیه کافی

به‌ طور معمول درختانی که تغذیه کافی را دریافت کنند و املاح ضروری به میزان کافی برای آن‌ها وجود داشته باشد، محصولاتی پربارتر با مغز سفید خواهند داشت. به همین علت بهتر است قبل از کشت نهال گردو، ابتدا یک آزمون خاک انجام دهید و سپس با توجه به آن اقدام به تغذیه زمین کنید تا بستر مناسبی برای رشد درخت فراهم شود. دقت داشته باشید؛ کوددهی درخت گردو با استفاده از کودهای مغذی را نباید به یک زمان کوتاه محدود کرد و این کار باید به صورت مرتب، ادامه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کود جلبک دریایی برای باغ انار

سخن پایانی

از آن جایی که نهال‌های پیوندی نسبت به نهال‌های دیگر کیفیت بیشتری دارند، سعی کنید بیشتر سراغ آن‌ها بروید تا دچار ضرر نشوید و زحمات‌تان نیز به هدر نرود. همچنین سعی کنید از بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو به صورت مناسب و صحیح استفاده نمایید. در غیر این صورت ممکن است کود مورد نظر عملکرد مناسبی نداشته باشد و درخت گردو نیز نتواند مواد مورد نیاز خود را به خوبی دریافت کند.

برای خرید اسید هیومیک با همکاران ما در آلکود در ارتباط باشید

بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *