بهترین کود برای درخت گردو | فواید| طرزتهیه | نحوه استفاده

خرید کود ارزان برای گردو

بهترین کود برای درخت گردو


بهترین کود برای درخت گردو با دنبال کردن چند مرحله ساده ، درختان گردو را می توان به راحتی از دانه ها پرورش داد.گردوها را بعد از ریزش روی زمین جمع کنید. پوسته ها را برداشته و سپس آجیل ها را در آب قرار دهید. آجیل هایی که شناور هستند قابل استفاده نیستند و می توان آنها را دور ریخت. آجیل های خوب و زنده به پایین فرو می روند.

خرید و فروش کود گردو
قبل از جوانه زدن گردو ، آجیل ها باید در معرض دمای سرما و شرایط مرطوب قرار بگیرند. با کاشت آجیل در پاییز ، می توان از گرما مرطوب استفاده کرد. گردوها را 1 تا 2 اینچ عمق بکارید.
نیاز به سرما مرطوب نیز می تواند از طریق فرآیندی به نام طبقه بندی انجام شود. می توان گردوها را با قرار دادن آجیل در مخلوط مرطوب ماسه و خزه ذغال سنگ نارس طبقه بندی کرد و سپس آنها را در مکان خنک نگهداری کرد.
ظروف مناسب شامل قوطی های قهوه ، سطل پلاستیکی و کیسه های نگهداری مواد غذایی است. یخچال و فریزر محل نگهداری خوبی است. (درجه حرارت طبقه بندی باید دقیقاً بالاتر از انجماد باشد.) گردوها باید 90 تا 120 روز در یخچال بمانند. بعد از اینکه طبقه بندی آجیل به درستی طبقه بندی شد ، می توان آنها را از یخچال خارج کرده و کاشت.

فواید گردو

مزایای قلبی و عروقی
هیچ جنبه ای از گردو  مانند بادام در تحقیقات بهتر از فواید آنها برای قلب و سیستم گردش خون ارزیابی نشده است. برخی از مطالعات مروری تأثیر بسیار مطلوبی از گردو بر “واکنش عروقی” ، یعنی توانایی رگهای خونی ما برای پاسخگویی به محرکهای مختلف به روش سالم تأکید کرده اند. برای پاسخگویی به محرکهای مختلف به روش سالم ، بسیاری از جنبه های سیستم قلبی عروقی ما باید بهینه عمل کنند.
این جنبه ها عبارتند از: وجود کافی مواد مغذی آنتی اکسیدان و ضد التهابی ، ترکیب مناسب خون ، تعادل صحیح در مولکول های تنظیم التهاب و ترکیب مناسب و انعطاف پذیری در دیواره رگهای خونی ما.
محققان توانایی گردوها را برای تأثیر مطلوب بر همه مشخص کرده انداز این جنبه ها نمودار زیر چندین یافته کلیدی تحقیق در مورد گردو و سلامت قلب را خلاصه می کند.
تحقیقات در مورد فواید فشار خون گردو مخلوط شده است. ما شک داریم که این نتایج مختلط با تفاوتهای تعجب آور در ترکیب مواد معدنی در بین انواع مختلف گردو ارتباط دارد. محققان مدتهاست از رابطه بین فشار خون سالم و مصرف مواد معدنی خاص از جمله پتاسیم ، کلسیم و منیزیم آگاه بوده اند.
در مطالعات متعدد ، این مواد معدنی تأثیر بسیار بیشتری بر فشار خون نسبت به سدیم معدنی دارند (برای اکثر افراد به شکل کلرید سدیم آن یعنی نمک سفره روزمره آشنا هستند).
حتی اگر مقادیر ارزشمندی از این مواد معدنی تنظیم کننده فشار خون در همه انواع گردو وجود داشته باشد ، محدوده فوق می تواند به شما توضیح دهد که چرا برخی از مطالعات از مزایای آماری قابل توجهی از گردو بر فشار خون نشان داده اند ، در حالی که سایرین چنین نیستند.

کود کبوتر برای درخت گردو

با توجه به گردو و حمایت قلبی عروقی ، محتوای امگا 3 قابل اعتماد آنها نیست. دریافت کافی امگا 3 از جمله اسید آلفا لینولنیک (ALA) موجود در گردو ، بارها نشان داده شده است که به بهبود طیف گسترده ای از عملکردهای قلبی عروقی ، از جمله فشار خون کمک می کند.
در حداقل یک مطالعه تحقیقاتی ، بزرگسالان توانسته اند به میزان قابل توجهی میزان خون خود را با حداقل 4 گردو در روز افزایش دهند.
مزایا در درمان دیابت نوع 2
اگرچه ما در مورد دیابت نوع 2 به عنوان مشکلی که در درجه اول مربوط به کنترل قند خون و متابولیسم انسولین است ، فکر می کنیم ، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 معمولاً در سایر سیستم های مرتبط با مشکلات سلامتی روبرو هستند و در معرض خطر ویژه ای برای مشکلات قلبی عروقی قرار دارند.
بخش مهمی از هدف در تهیه برنامه رژیم غذایی برای مبتلایان به دیابت نوع 2 ، کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی در آینده است. در این چارچوب ، مصرف گردو در حال ایجاد یک رکورد تحقیق بیشتر و چشمگیر است.
افزایش انعطاف پذیری در پاسخ سیستم قلبی عروقی به دنبال وعده های غذایی یک یافته مکرر در تحقیقات در مورد گردو بوده است. انواع مختلف اندازه گیری های مختلف در مورد عملکرد رگ های خونی (از جمله اندازه گیری آنها توسط سونوگرافی) مقدار نسبتاً کمی از مصرف روزانه گردو (1-2 اونس) را نشان می دهد تا مزایای قابل توجهی در این زمینه برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 فراهم کند.
ترکیب بهتر چربی خون (شامل کلسترول LDL کمتر و کلسترول کل کمتر) نیز در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داده شده است.

فواید ضد سرطان گردو

با توجه به طیف گسترده ای از مواد مغذی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی موجود در گردو ، دیدن تحقیقات روی این آجیل درختی که دارای مزایای قابل اندازه گیری ضد سرطان است ، جای تعجب ندارد.
خاصیت آنتی اکسیدانی گردو به کاهش خطر استرس اکسیداتیو مزمن کمک می کند و خاصیت ضد التهابی به کاهش خطر التهاب مزمن کمک می کند و دقیقاً این دو نوع خطر وجود دارد ، که هنگام ترکیب ، بزرگترین تهدید را برای ابتلا به سرطان ایجاد می کنند.
سرطان پروستات و سرطان پستان بهترین نوع سرطان مورد مطالعه در رابطه با مصرف گردو است و مشخص شده است که با مصرف نسبتاً زیاد مصرف گردو ، خطر آنها کاهش می یابد. (در این حالت بزرگ به معنی تقریباً 3 اونس در روز است.) در مورد سرطان پروستات ، شواهد تا حدودی قوی تر است ، و مطالعات بیشتری درمورد موضوعات انسانی دخیل بوده است.

کود مایع گردو
سایر مزایای سلامتی
مواد مغذی ضد التهابی موجود در گردو ممکن است نقش خاصی در حمایت از سلامت استخوان ها داشته باشد. یک مطالعه جدید نشان داده است که مقادیر زیادی گردو باعث کاهش سطح N-تلوپپتیدهای  کلاژن نوع 1می شود.
این اجزای کلاژن نشانگر خوبی از گردش استخوان هستند و کاهش سطح خون آنها در پاسخ به مصرف گردو نشانه ای از پایداری بهتر استخوان و از بین رفتن مواد معدنی کمتر از استخوان است. “مقادیر زیادی” گردو (در این مطالعه ، در واقع گردو خام به علاوه روغن گردو) به 50٪ از کل رژیم های غذایی تبدیل شده است.
در رژیم غذایی روزمره که 2000 کالری و 30٪ آن کالری از چربی را تأمین می کند ، این استاندارد 50٪ برای گردو به معنای حدود 67 گرم چربی از گردو یا 4 اونس این گردوی درخت به طور روزانه است. در حالی که این مقدار بیشتر از آن چیزی است که بیشتر مردم معمولاً مصرف می کردند .
گردو همچنین در این تحقیق به عنوان یک ماده غذایی مناسب برای حمایت از کاهش وزن و پیشگیری از چاقی ، رکورد خوبی را ایجاد کرده است. این یافته اغلب افراد را شگفت زده می کند زیرا آنها به غذاهای پر کالری و پر کالری به عنوان یک عامل اصلی کمک به چاقی و افزایش وزن فکر می کنند.
به طور کلی ، مصرف زیاد غذاهای پر کالری و پر کالری یک عامل اصلی در چاقی و افزایش وزن است. با این حال ، چاقی نیز به وضوح توسط محققان مشخص شده است که شامل التهاب مزمن ، ناخواسته است. همانطور که قبلاً در این بخش از مزایای بهداشتی و در مورد مشخصات این گردو صحبت شد ، گردو در جمع آوری مواد مغذی ضد التهابی بی نظیر است.

کود برای رشد سریع درخت گردو
این مواد مغذی شامل اسیدهای چرب امگا 3 هستند. مواد مغذی گیاهی شامل تانن ها ، اسیدهای فنولیک و فلاونوئیدها. quinones مانند juglone؛ و سایر گیاهان ضد التهابی این مزایای ضد التهابی می تواند خطر کم کالری و پر چربی ناشی از گردو را تحت الشعاع قرار دهد ، و این دقیقاً همان کاری است که آنها در تعداد بیشتری از مطالعات تحقیقاتی شامل خطر و / یا درمان چاقی انجام داده اند. اگرچه قطعاً مصرف بیش از اندازه گردوها ممکن است ، اما بیشتر رژیمهای غذایی روزمره از نظر کالری و چربی به درستی متعادل باقی مانده و در عین حال مقادیر نسبتاً سخاوتمندانه گردو (در محدوده 1-3 اونس) نیز دارند.
تعداد محدودی (اما در حال افزایش) مطالعات ، مزایای بالقوه سلامتی برای گردوها در ناحیه حافظه و فرآیندهای تفکر عمومی (که اغلب به آنها “فرآیندهای شناختی” گفته می شود) را نشان داده است.
تاکنون بیشتر تحقیقات اولیه در این زمینه شامل موش ها شده است ، اما انتظار داریم مزایای شناختی گردو برای انسان ها به موضوعی افزایش علاقه پژوهشی تبدیل شود.
گردو یک روش خوشمزه برای اضافه کردن مواد غذایی اضافی ، طعم دهنده و خرد کردن به یک وعده غذایی است. در حالی که گردو در ماه دسامبر برداشت می شود ، آنها در طول سال در دسترس هستند و منبع بزرگی از اسیدهای چرب امگا 3 مهم هستند.
جای تعجب نیست که گردو رگال و خوشمزه از درخت زینتی ناشی می شود که به دلیل زیبایی که دارد بسیار ارزشمند است. مغز گردو از دو لوب برآمدگی تشکیل شده است که مانند پروانه های انتزاعی به نظر می رسند. لوب ها به رنگ سفید و با پوست نازک و قهوه ای روشن پوشانده شده اند.
آنها تا حدی به یکدیگر متصل هستند. هسته ها به صورت پوسته های گرد یا طویل محصور می شوند که به رنگ قهوه ای و بسیار سخت است.

انواع گردو

در حالی که گونه های بیشماری از درختان گردو وجود دارد ، سه نوع اصلی گردو مصرفی گردو انگلیسی یا فارسی است. گردوی سیاه ، گردو سفید یا پروانه ای،گردو انگلیسی محبوب ترین نوع در ایالات متحده است و دارای یک پوسته نازک تر است که به راحتی با یک جوراب مغز شکسته می شود.
گردوی سیاه پوسته های ضخیم تری دارد که سخت تر شکسته شده و طعم متمایز بسیار تیزتری دارند. گردوی سفید از دو نوع دیگر طعم شیرین تر و روغنی تری دارد ، اگرچه به اندازه گسترده ای در دسترس نیست و بنابراین یافتن آن در بازار دشوارتر است.
در بین این انواع اساسی گردو ، ده ها تنوع مختلف وجود دارد (که به آن ارقام نیز گفته می شود). آی تی’ دیدن تحقیقات پژوهشی که ارزیابی دهها ارقام مختلف انگور انگلیسی یا سیاه گردو نیست ، غیر معمول نیست.

بهترین کود برای درخت گردو
همه انواع و انواع گردو می توانند ترکیب مغذی بی نظیری داشته باشند. گاهی اوقات در نوع خاصی از گردو – به عنوان مثال ، گردو انگلیسی – مقدار غافلگیر کننده ای از انواع تغذیه ای وجود دارد. نکته اصلی در اینجا این است که به این فکر نرسیم که یک نوع اصلی گردو (مثلاً انگلیسی در مقابل سیاه) بهترین است ، بلکه باید از تنوع غذایی ارائه شده توسط گردو به طور کلی استفاده کرد.

تاریخ گردو

در حالی که هزاران سال درختان گردو کشت می شوند ، انواع مختلف منشاء متفاوتی دارند. گردو انگلیسی در هند و مناطق اطراف دریای خزر سرچشمه گرفته است ، از این رو به آن گردو فارسی معروف است.
در قرن چهارم پس از میلاد ، رومیان باستان گردو را در بسیاری از کشورهای اروپایی معرفی می کردند که از آن زمان تاکنون بزرگ شده است. در طول تاریخ خود ، درخت گردو بسیار مورد احترام بوده است.
نه تنها طول عمر آن چندین برابر انسان است ، بلکه کاربردهای آن شامل مواد غذایی ، دارو ، پناهگاه ، رنگ و روغن لامپ نیز می باشد. تصور می شود که گردوهایی که در آمریکای شمالی رشد کرده اند از آنجا که از طریق کشتی های بازرگان انگلیسی به آمریکا معرفی شدند ، “گردو انگلیسی” را بدست آوردند.
گردو سیاه و گردو سفید بومی آمریکای شمالی است ، به ویژه دره مرکزی می سی سی پی و منطقه آپالاچی. آنها نقش مهمی در رژیم ها و سبک زندگی هندی ها و بومیان اولیه استعمار داشتند.
در حال حاضر چین بزرگترین تولید کننده تجارت گردو در جهان است و حدود 360،000 تن متریک در سال تولید می شود. ایالات متحده با حدود 294000 تن تولید در رتبه دوم است.
در آمریكا ، حدود 90٪ كل گردوها در كالیفرنیا رشد می كنند ، به ویژه در دره های San Joaquin و Sacramento. خروجی سالانه گردو ترکیبی ایران و ترکیه تقریباً برابر با ایالات متحده است ، و اوکراین و رومانی در رتبه بعدی قرار دارند. از نظر تولید کل گردو.

کود برای رشد سریع درخت گردو
نحوه انتخاب و ذخیره سازی بهترین گردو

هنگام خرید گردوهای کامل که پوسته پوسته نشده اند ، آنهایی را انتخاب کنید که به دلیل اندازه احساس سنگینی می کنند. پوسته های آنها نباید ترک خورده ، سوراخ شده و یا رنگ آمیزی شوند ، زیرا این اغلب اوقات نشانه ای از رشد قالب روی گردو است که باعث می شود آن برای مصرف ناامن باشد.
گردوهای پوسته به طور کلی در ظروف بسته بندی شده و همچنین سطل های فله ای موجود است. درست مانند هر ماده غذایی دیگری که می توانید در بخش فله ای خریداری کنید ، مطمئن شوید که سطل های حاوی گردو پوشانده شده اند و فروشگاه دارای گردش مالی محصول مناسبی است تا از طراوت حداکثر آن اطمینان حاصل شود.
این که آیا خرید گردو به صورت فله یا در یک بسته بندی بسته بندی شده از اجسام لاستیکی یا کوچک شده جلوگیری می کند. اگر امکان بو کردن گردو وجود دارد ، این کار را انجام دهید تا از لک بودن آنها اطمینان حاصل نکنید.
به دلیل دارا بودن چربی اشباع نشده زیاد ، گردو بسیار ناپایدار است و در نگهداری آنها باید دقت کرد. گردوهای پوسته شده را باید در یک ظرف هوایی نگهدارید و در یخچال قرار دهید ، جایی که آنها به مدت شش ماه یا فریزر ، جایی که یک سال در آن باقی بماند ، قرار می گیرند.
گردوهای بدون چربی ترجیحاً باید در یخچال نگهداری شوند ، اگرچه تا زمانی که آنها را در یک مکان خنک و خشک و تاریک نگه دارید ، آنها تا شش ماه تازه باقی می مانند.
نحوه مراقبت از درختان گردو
درخت گردو خود را در خاک حاصلخیز و زهکشی خوب که آفتاب کامل را تا سایه جزئی دریافت می کند ، کاشت این درختان دارای ریشه های عمیق هستند و برای رشد بهینه ریشه به حداقل 5 فوت خاک قابل نفوذ نیاز دارند.
گردو جوان را هفته ای یک بار از بهار تا اواخر تابستان آب کنید. برای اول سال رشد درخت از شیلنگ باغ یا شیلنگ خیس کن استفاده کنید تا در هر جلسه آبیاری در هر جلسه بین 3 تا 5 گالن آب به درخت خود بدهید.

کود برای رشد سریع درخت گردو
هر دو تا سه هفته یکبار گردو درست کنید. آب فقط از خط قطره ، یا در حدود لبه سایبان و فراتر از آن. تنه و شاخه های پایین را خشک نگه دارید تا خطر ابتلا به بیماری های تاج و ریشه کاهش یابد. اطمینان حاصل کنید که آب در هر جلسه سیراب 3 تا 6 پا از خاک نفوذ می کند.
درختان گردو مستقر را در اوایل بهار بارور کنید. دانشگاه کالیفرنیا پیشنهاد می کند با استفاده از 8 تا 10 پوند کود حاوی سولفات آمونیوم به درخت شما تقویت نیتروژن بدهید. کود مورد نظر را در زیر سایبان بپاشید و مواد را حداقل 1/1/2 پا از تنه درخت دور نگه دارید. بلافاصله نوشیدنی عمیق به آب تازه تصفیه شده بدهید.
ناحیه اطراف پایه درخت خود را عاری از علف و علفهای هرز نگه دارید. هردو با گردو برای رطوبت خاک و مواد مغذی رقابت می کنند و علفهای هرز معمولاً آفات حشرات مانند شته ها ، کاترپیلارها و کنه های عنکبوتی را جذب می کنند.
گردو از درختان بالغ از اواخر تابستان تا اوایل پاییز برداشت کنید. صبر کنید تا بدنه ها شروع به تقسیم از پوسته های مهره کنند ، و سپس از یک قطب بلند و محکم برای ضربات شاخه ها استفاده کنید و مهره ها را از درخت بزنید. گردوهای پوسته شده در صورت یخچال یا یخ زدن تا یک سال ادامه می دهند.
قبل از ریزش برگ درخت گردو خود را در فصل خنک زمستان هرس کنید. هر گونه اندام مرده ، آسیب دیده یا بیمار و نواحی پر از شلوغ را برش بزنید تا نور خورشید و هوا بیشتر به مرکز درخت برسد.
چیزهایی که شما نیاز دارید:
1.شیلنگ باغ
2.شیلنگ خیس کن (اختیاری)
3.کود
4.قطب بلند و محکم
5.هرس باغ یا لوپر
نکات
درختان بالغ دارای گسترش 30- تا 60 پا هستند ، بنابراین درخت را در جایی که فضای زیادی برای رشد دارد کاشت کنید.
برای لذت بردن از رایحه دلپذیر برگها ، درختان گردو انگلیسی نزدیک خانه خود بکارید. درختان گردو سیاه کالیفرنیای شمالی بوی کمی ناخوشایند دارند ، بنابراین کاشت این درختان را به دور از خانه خود در نظر بگیرید.

مورد نیاز خاک درختان گردو

به دلیل ساختار طولانی و بسیار طولانی درخت آن ، ریشه های شمع یک درخت گردو می تواند تا عمق 2.5-3 متر پایین رود. خاکهای آبرفتی و عمیق را با ساختار سبک ، خاک لومی ، لوم شنی و ساختار لوم دوست دارد. آب زیرزمینی نباید زیاد باشد.
ظرفیت نگهداری آب خاک باید خوب باشد زیرا گیاهی است که آب و باران را دوست دارد. این ماده باید غنی از مواد آلی ، آهک کمتر باشد و مقدار Ph خاک باید کمی اسیدی و خنثی باشد (6.0 – 7.5). در باغ های گردو که در خاکهای بسیار آهکی و Ph بسیار ارزشمند (بیش از 8) خاک وجود دارد ، برگهای جوان درختان معمولاً از نقص آهن و روی برخوردار هستند.

بهترین کود برای درخت گردو

قبل از کاشت نمونه های گردو ، باغ های گردو بر اساس وسعت زمین و نوع خاک ، نمونه های خاک گرفته شده از اعماق مختلف و همچنین در عمق 5/1 متر آنالیز می شود.
دلیل این امر تعیین خصوصیات خاک بسترها است که باعث می شود در هنگام رسیدن سن به طور کامل و همچنین کوددهی گیاه ، مشخص کنیم از کدام بهترین کود برای درخت گردو استفاده خواهد شد. لقاح گیاه ، کوددهی کل منطقه یا چاله های کاشت قبل از کاشت است.
با توجه به نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل خاک ، اگر مقدار PH خاک بالای 8 باشد ، مهم است که با استفاده از گوگرد پودر عنصری در کل منطقه قبل از باز کردن چاله های نهال ، مقدار PH خاک را به 7.5 یا کمی پایین تر (7.0) کاهش دهید. این برای مفید بودن مواد مغذی در خاک مهم است.

کود کبوتر برای درخت گردو
گوگرد پودری که به خاک اعمال می شود ، اگر با بهترین کود برای درخت گردو حیوانی به خوبی سوخته (به جز خوراک حیوانات و کود مرغ) مخلوط شود ، اثر در زمان بهتر و کوتاه تر مشاهده می شود. در صورت امکان خاک گوگرد مناسب در عمق 20 تا 30 سانتی متر در همان روز مخلوط شود. اگر این کار انجام نشود ، باید یک قاشق میز روی چاله های کاشت نهال ها اعمال شود.
پس از اعمال گوگرد ، یون هیدروژن (H) + که به دلیل واکنش آنزیمی باکتری های گوگرد در خاک رخ می دهد ، مقدار Ph خاک را کاهش می دهد (یون هیدروژن توسط گیاه جذب نمی شود). سولفات (SO4) که در خاک رخ می دهد ، شکل گوگرد از خاک به عنوان یک ماده غذایی گیاهی است. مقداری از سولفات توسط گیاه جذب می شود ، در حالی که برخی از آن دارای بار الکتریکی است و در اعماق خاک شسته می شود.
میزان گوگرد عنصری که برای خاک استفاده می شود بستگی به ساختار خاک (سبک تا متوسط تا سنگین) و عمق خاک دارد که سطح Ph کاهش می یابد. برای درختان گردو با ریشه های عمیق ، کاهش مقدار PH خاک توسط یک واحد (به عنوان مثال کاهش pH 8.5 به 7.5) ، برای خاک های نفوذ پذیر (لومیزه چوب لومی – ماسه ای) ، خاک 70-80 کیلوگرم در هکتار ، برای خاک های با نفوذ متوسط ، لازم است که در هر هکتار 90 تا 100 کیلوگرم اعمال شود.
خاک ها به طور کلی از نظر پتاسیم ، منیزیم و فسفر فقیر هستند. درختان گردو در خاکهای آبرفتی قابل نفوذ رشد می کنند. با توجه به نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل خاک ، کودهای حاوی فسفر و پتاسیم با بارندگی و آب آبیاری خیلی عمیق نفوذ نمی کنند و در خاک کافی نیستند.
به منظور رفع این نیاز و تعادل مواد مغذی موجود در خاک تا زمانی که نهال ها شروع به میوه دادن کنند (3-7 سال بسته به نوع آن) ، کوددهی گیاه در مقادیر مشخص شده در جدول 9 قبل از کشت انجام می شود.
از آنجا که خاک کشور ما به طور کلی از نظر کمبود روی ، از بهترین کود برای درخت گردو روی در کودهای گیاهی استفاده می شود. اگر این امکان پذیر نیست ، shoud کود در چاله ها ریخته می شود. مقدار کودی که باید به یک فرمان در کود دهی گیاه داده شود ، در جدول 9 آورده شده است.

باروری سبز به وسیله بهترین کود برای درخت گردو

زمین گیاه گردو به طور کلی از نظر مواد آلی ضعیف است. افزایش مواد آلی موجود در خاک با استفاده از کود حیوانی بسیار گران است و همچنین بهترین کود برای درخت گردو تازه حیوان ممکن است باعث علفهای هرز خاک شود و برخی از بیماریها و آفات خاک منتقل شود.
درعوض ، اگر کشاورزی واسطه ای (سبزیجات کوتاه مدت و غیره) بین درختان گردو انجام نشود؛ ممکن است گیاه کودهای سبز مانند گیاه گلدان سفید (از ابتدای پاییز تا بهار) کاشته شود.

خرید کود ارزان برای گردو
گیاهان کودی که در وسط دوره گلدهی قرار دارند ، با شخم زدن توسط خاک مخلوط می شوند. این فرآیند به عنوان لقاح سبز گفته می شود.
S اینس سیستم ریشه گیاهان کود سبز را به مواد مغذی در اعماق خاک به ساقه و برگ، وقتی خاک مخلوط شده است، لایه های بالایی خاک نیز توسط مواد مغذی غنی شده است.
همچنین خاک با نیتروژن غنی می شود زیرا گیاهان کود سبز از نیتروژن هوا بهره مند می شوند. علاوه بر این ، در نتیجه تخریب کودهای سبز توسط میکروارگانیسم های خاک ، خاک با ماده آلی و هوموس (اسید هیومیک و فوویک) غنی می شود.
با کاشت گیاهان کود سبز ، استخراج علفهای هرز وحشی وجود نخواهد داشت ، بدین معنی که ممکن است نیازی به کنترل علفهای هرز وحشی نباشد. به دلیل کوددهی سبز ، نیازی به کود کود حیوانات در خاک در هر سال نخواهید بود.

بهترین کود برای نهال گردو

طبق ارقام گردو ، نهال های گردو 3 یا 7 سال سن دارند که شروع به بارور کردند. در این دوره ، برای ساختن نهال از ساختار ریشه ای قوی و زمین فوق برای اطمینان از رشد سالم باروری استفاده می شود.
هم سن جوانه زنی و هم گردو های کامل با سن عملکرد به طور کلی در دو دوره جداگانه بارور می شوند. اولین لقاح 2-3 هفته قبل از شروع بهار انجام می شود که نهال ها به شاخه های درختی می پردازند. این لقاح را لقاح پایه و زیر خاک می نامند.
نهال که به شکل باند پهن (70-60 سانتی متر) داده می شوند ، در صورت استفاده از سیستم آبیاری قطره ای ، باید کود بین لوله های آبیاری داده شود. سپس کودهای در عمق مخلوط می شوند که اگر ریشه ها را قطع نکنند.
در صورت استفاده از چاله های آبیاری به جای آبیاری قطره ای ، کودهای باید به سمت چاله های آبیاری (به دور از بدن اصلی) داده شوند. در لقاح خاک طبق نتیجه تجزیه و تحلیل خاک به کل فسفر و پتاسیم اما نیمی از نیتروژن مورد نیاز داده می شود.
قسمت باقیمانده نیتروژن در 1 یا 2 بار قبل از آب دهی (بعد از دوره گلدهی و در طول دوره رشد میوه) اعمال می شود و از نهال های قابل کشت نیز آبیاری می شود. در آبیاری قطره ای ، 60-70٪ کود فسفر ، 50٪ کود پتاسیم و 30٪ بهترین کود برای درخت گردو نیتروژن در دوره کوددهی خاک اعمال می شود.
باقیمانده بهترین کود برای درخت گردو در هر سیستم آبیاری مطابق برنامه آبیاری با کودهای مناسب برای سیستم آبیاری قطره ای اعمال می شود. در جدول 2 میزان کود مورد نظر با توجه به سن نهال ها در فرآیند آبیاری گودال نشان داده شده است.
از آنجایی که درختان گردو نسبت به شوری حساس هستند ، از کودهای شیمیایی شامل کلر (CL) نباید استفاده شود. در عوض باید از کودهای سولفات پتاسیم استفاده کرد.
اگر تجزیه و تحلیل خاک وجود داشته باشد ، از کودهای کود باید مطابق آنالیز خاک استفاده شود.اگر تجزیه و تحلیل خاک در دسترس است ، طبق تجزیه خاک از کود کود استفاده کنید.

کود مایع گردو
بهترین کود برای درخت گردو (کوددهی پایه)

1 کیلوگرم کود سولفات پتاسیم در هر دکور با تعداد درختان موجود در فرش تقسیم می شود و به بخشی از لوله های قطره ای داده می شود و در خاک مخلوط می شود. میزان کود داده شده به مدت یک سال هر سال 15٪ افزایش می یابد تا عملکرد کامل نهال ها.
توجه: میزان کود ماهیانه به تعداد آبیاری که در آن ماه انجام می شود تقسیم می شود. مقدار کود در هر سال 15٪ افزایش می یابد تا عملکرد کامل نهال.در صورت باران از بهترین کود برای درخت گردو داده شده برای ماه استفاده نکنید زیرا آبیاری صورت نمی گیرد.

بهترین کود برای درخت گردو در عملکرد کامل

زمان ها و شکل های پایه و لقاح فوقانی همانطور که در بخش کوددهی نهال ها آمده است ساخته می شود. بهترین کود برای درخت گردو باید طبق روش آبیاری استفاده شود. کودهای پایه را به عمق مخلوط کنید که به ریشه ها آسیب نرساند و از بدن درخت مطابق سبک ، متوسط و سنگین خاک استفاده شود. قبل از بارش باروری را انجام دهید.
طبق تجزیه خاک و میزان محصولاتی که ممکن است در هر درخت برداشت شود از کود کود استفاده کنید. از کود پتاسیم یا کامپوزیت که شامل کلر است استفاده نکنید زیرا درختان گردو شوری را دوست ندارند. برای افزایش چربی ، پروتئین و رایحه در هسته گردو کودهای پایه سولفات پتاسیم را انتخاب کنید.
نیتروژن؛ ماده اصلی مواد مغذی برای رشد نهال و درختان است.
فسفر؛ رشد ریشه درخت را تقویت می کند. تعداد گل و میوه را افزایش می دهد. باعث افزایش کیفیت گردو می شود و اطمینان می دهد که برداشت در مدت زمان انتظار انجام می شود.
در خاک های کم پی اچ که در آن کاربرد آهک اعمال می شود ، بهترین کود برای درخت گردو فسفر نباید با آهک استفاده شود. کاربرد کود فسفر حداقل یک ماه پس از کاربرد لیموترش انجام شود.
پتاسیم؛ تشکیل هسته بزرگ و کامل تر را فراهم می کند. از تشکیل گردو توخالی جلوگیری می کند. این به طور مستقیم در کیفیت موثر است.

بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو
لقاح پتاسیم درختان گردو

بهترین راه برای پاسخگویی به نیازهای پتاسیم یک درخت گردو تا حد زیادی بستگی به رشد آن دارد. تقریباً همه درختان گردو تجاری در ایالات متحده رشد می کنند ، کمبود پتاسیم خاک فقط در مناطق محدود رخ می دهد.
در بعضی موارد ، خاک ها ممکن است فاقد مواد مغذی باشند.در برخی دیگر ، سطح پتاسیم خاک به اندازه کافی بالا است اما در دسترس درخت نیست ، زیرا این ماده مغذی کاملاً در خاک نگه داشته می شود. همچنین ، پایین بودن سطح پتاسیم موجود در برگها ممکن است نشانگر مشکلی در سیستم ریشه درخت باشد که مانع از جذب آن می شود.

مانند سایر گیاهان ، درختان گردو به مقادیر زیادی پتاسیم نیز احتیاج دارند ، که از طریق ریشه های خود از پتاسیم که توسط ذرات خاک در نزدیکی ریشه ها به داخل محلول خاک منتقل می شود ، جذب می شوند.
با این وجود ، تأمین مقدار کافی پتاسیم به درختان برای تأمین نیازهای آنها توسط عوامل مختلف پیچیده است. این ماده مغذی در خاک بسیار کم حرکت می کند و غلظت آن در محلول خاک بسیار کم است. همچنین ، برخی از مواد معدنی رس بسیار محکم می توانند روی پتاسیم نگه دارند.
در حقیقت ، سطح معدنی خاصی از خاک رس ممکن است حاوی 100 برابر بیشتر پتاسیم از محلول خاک باشد. از طرف دیگر ، خاکهای شنی نمی توانند مقادیر زیادی پتاسیم را جذب کنند. با وجود خاکهای ریز بافت ، مشکل دریافت مقدار کافی از مواد مغذی به اندازه کافی در اعماق خاک برای رفع نیازهای درخت است. این کار نیاز به سنگ شکن یا سنگر زدن دارد.
علائم کمبود پتاسیم در اوایل تابستان شروع می شود که برگ درختان گردو کم رنگ می شود. بعداً ، لبه های جزوه ها به سمت بالا و مجعد پیچیده می شوند و یک قسمت زیرین خاکستری را در معرض نمایش قرار می دهند. بیشتر برگهای آسیب دیده در امتداد وسط شاخه ها قرار دارند. اندازه برگ ، رشد شاخه ها و درنهایت اندازه آجیل کاهش می یابد.
سطح پتاسیم را با استفاده از آنالیز برگ نمونه های گرفته شده در ماه ژوئیه بررسی کنید. او توضیح می دهد که وقتی پتاسیم تمایل به ثبات دارد ، او توضیح می دهد. خواندن زیر 0.9 درصد کمبود در نظر گرفته می شود ، در حالی که مقدار بیش از 1.2 درصد نشان می دهد درخت مقدار کافی از مواد مغذی را دریافت می کند.

خرید و فروش کود گردو
در مناطقی از باغ خود که اکثر درختان شبیه به آنها هستند ، نمونه بگیرید.به طور جداگانه نمونه درختان کم رشد را نمونه برداری کنید.اگرچه هزینه بیشتری دارد ، بسیاری از باغداران گردو برای اصلاح نواقص پتاسیم از سولفات پتاسیم استفاده می کنند تا از بروز مشکلات سمی در هنگام استفاده از کلرید پتاسیم جلوگیری کنند.
استفاده از بهترین کود برای درخت گردو مخلوط مانند 16-16-16 را برای تهیه پتاسیم برای درختان گردو توصیه نمی کند. او می گوید: “از آنجا که مخلوط پتاسیم کافی را به شکل غلیظ فراهم نمی کند ، توسط خاک چسبانده می شود و در دسترس درخت نخواهد بود.
مقدار پتاسیم مکمل مورد نیاز بسته به نوع خاک و نیاز باغ های فرد بستگی دارد. اگر درختان گردو به پتاسیم اضافی احتیاج دارند ، پس از برداشت محصول قبل از شروع باران استفاده می شود. به گفته وی ، اصلاح کمبود مزمن در خاکهای سنگین خاک یا لجن لجن ، مقادیر زیادی سولفات پتاسیم یا کودهای دیگر پتاسیم را می طلبد .در حدود 1700 تا 2000 پوند در هکتار.
شما باید مقادیر بسیار بالایی از پتاسیم را در یک منطقه متمرکز اعمال کنید تا به اندازه کافی در اعماق خاک نفوذ کند تا این نوع کمبود را اصلاح کند.” شما ممکن است تا فصل دوم جلوه ها را نبینید. اما این روش درمانی حدود 4 تا 5 سال پس از استفاده موثر خواهد بود.
برای باغهایی که آنالیز برگ سطح پتاسیم مرزی را نشان می دهد (9/9 درصد تا 1.2 درصد) ، برای رسیدن به یک سطح مناسب ، سالی یکبار از 400 تا 500 پوند پتاسیم در هکتار استفاده کنید.

خرید و فروش کود گردو

پتاسیم باید در پاییز باند باند بچسبد یا حفر شود ، نه پخش شود. همچنین می توان آن را از طریق سیستم آبیاری در فصل رشد تهیه کرد.
تحقیقات قبلی در اینجا نشان داد که چهار سال بعد از پخش پتاسیم ، کمتر از 6 اینچ به خاک منتقل شده است.” “با این حال ، در همان دوره ، پتاسیم در باند در سطح خاک بیش از 2 فوت به منطقه ریشه منتقل شد.

آموزشی

بهترین کود برای درخت گردوبهترین کود شیمیایی برای درخت گردوخرید کود ارزان برای گردوخرید و فروش کود گردوکود برای رشد سریع درخت گردوکود کبوتر برای درخت گردوکود مایع گردو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سوال درخصوص محصولات و قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید.