بهترین کود برای درخت نارنگی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

برای کود دادن به درختان نارنگی لازم است تا تنها به دنبال یک عدد کود خاص نباشید. برخی باغداران چنین می پندارند که استفاده از کودهای دامی برای درختان نارنگی کافی است. در حالی که این فکر اشتباه است. برای اینکه درختان نارنگی را به بهترین باروری برسانید لازم است تا به طور مدون و منظم به آن‌ها کود دهید. اگر کار کود دادن و مراقبت از درختان را به طور منظم انجام دادید می توانید انتظار داشته باشید تا بعد از سه الی چهار سال می توانید به نتایج عالی برداشت برسید و میوه‌هایی بسیار با کیفیت به دست آورید. به طوری که بسیار بازار پسند باشد و بتوانید از فروش آن‌ها سود بسیار خوبی به دست آورید. این دقیقا همان کاری است که کشاورزان موفق در هر استانی انجام می دهند. درختان نمی توانند مانند صیفی جات، سریع رشد کنند و به حداکثر باروری برسند. درختان نیاز دارند تا زمان بیشتری را به آن‌ها اختصاص دهید تا بتوانند محصول دهی زیاد و با کیفیت را پشت سر گذارند. تنها یک راه وجود دارد تا بتوان رشد و باروری درختان نارنگی را در عرض یک سال انجام داد و آن  استفاده از کود اسید هیومیک مایع است. کود اسید هیومیک بهترین کود برای درخت نارنگی است. این کود به دلیل فرمول خاصی که دارد برای بارور کردن درختان نارنگی در عرض یک سال بسیار مناسب و مفید است. این کود می تواند عملکرد درختان را تا 30 الی 40 درصد بالا ببرد. اما همان طور که در قبل متذکر شدیم برای اینکه باغداران بتوانند حداکثر رشد را ببیند لازم است تا برنامه منظم و دقیقی برای کود دادن به درختان در نظر بگیرند. این برنامه باید بر اساس اصول علمی و استاندارد باشد که بهترین نتیجه حاصل شود. نارنگی میوه ای بسیار شیرین و از دسته مرکبات است. برای کاشت و برداشت درختان لازم است تا شرایط محیطی بسیار خوبی را ایجاد نمایید. در طی فصول رشد این درخت لازم است تا از کودهای تقویتی استفاده کنید تا درختان بتوانند به بهترین رشد خود برسند. کود اسید هیومیک با داشتن مواد مغذی یک کود بسیار عالی برای درختان نارنگی محسوب می شود؛ به طوری که می تواند این درختان را در مدت کوتاهی به نهایت باروری و رشد برساند.

بیشتر بخوانید: کود پتاس بالا برای مرکبات

کود کامل ده ایکس شوک برای نارنگی

 در این میان استفاده از کود کامل ده ایکس شوک نیز توصیه می شود. این کود آمریکایی است و حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی است که هر یک از این مواد برای رشد درختان نارنگی بسیار مفید فایده هستند. چنانچه از این کود استفاده نمایید می توانید در مدت زمان کوتاه نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده نمایید. به طوریکه خود از باروری درختان خود در تعجب بمانید. اما لازم است تا این کود را از مراکز معتبر تهیه کنید تا به بهترین نتیجه برسید. برخی از جاها هستند که کود تقلبی را به جای کود ده ایکس شوک به شما می فروشند. در صورت  استفاده از کودهای غیر اصل نه تنها هیچ نتیجه ای برای شما حاصل نمی شود بلکه می تواند اثرات مخربی برای درختان داشته باشد. پس لازم است تا در هنگام خرید کود حتما توجه کنید که کود اصیل و با کیفیت دریافت نمایید. کود ده ایکس شوک شامل تمام مواد مغذی و آلی در خود است که این مواد برای رشد و پرورش درختان نارنگی کفایت می کند. در واقع با استفاده از این کود دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی ندارید. کودهای شیمیایی می توانند برای درختان مضر باشند. برخی کودهای شیمیایی در بازار هستند که به علت تقلبی بودن حاوی مقادیر زیادی کلر و سدیم هستند. این مواد می توانند به شوری خاک بینجامند و ریشه درختان را خشک کنند. از طرفی کودهای شیمیایی بسیار گران قیمت هستند. اما کود ده ایکس شوک کامل قیمت مناسبی دارد. این کود با بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز و با فناوری نانو ساخته شده است. بنابراین درختان می توانند بسیار سریع، مواد مغذی درون خاک را دریافت کنند و به رشد و باروری برسند.

بهترین کود برای درخت نارنگی

مزایای کود کامل شوک ده ایکس برای نارنگی

کود کامل ده ایکس شوک برای بهبود و اصلاح خاک نیز بسیار مفید است. در حقیقت تمام کمبودهای تغذیه ای خاک با وجود این کود بهبود می یابد. اسید هیومیک موجود در این کود سبب تسریع رشد درختان می شود. اسید فولیک سبب می شود تا جذب و انتقال مواد مغذی بهتر صورت بگیرد. جلبک دریایی موجود در این کود سبب می شود تا میوه‌های درختان درشت تر و با کیفیت تر شوند. مواد ریز مغذی دیگری که در این کود کامل وجود دارد نیز هر یک به نوبه خود سهمی در رشد و پرورش درختان دارند. برای مثال آهن موجود در این کود سبب می شود تا درختان نارنگی ، میوه‌های بسیار خوش طعم تری تواید کنند. این خود می تواند سبب شود تا محصولات بازار پسند شوند. در نتیجه از فروش محصولات، باغداران می توانند به سود بسیار خوبی برسند. پتاسیم موجود در این کود موجب می شود تا قدرت دفاعی و سیستم ایمنی درختان بسیار قوی شود؛ به طوری که در برابر تمام شرایط بد بیرونی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان بدهند. این درختان می توانند در برابر آفات و حشرات به خوبی مقاوم باشند و یا عواملی مانند طوفان‌های سهمگین اثرات بدی بر روی آن‌ها نگذارد.

بیشتر بخوانید: کود کاهش گلریزی و افزایش محصول

کود کامل ده ایکس شوک به صورت مایع است و از غلظت بالایی برخوردار است. بنابراین لازم است تا با مقدار مناسبی آب مخلوط گردد. این کود را می توان به دو روش محلول پاشی و آب پاشی به درختان نارنگی داد. این کود انحلال پذیری بسیار بالایی دارد. نیتروژن و فسفر موجود در این کود نیز برای رشد درختان نارنگی بسیار حیاتی است. در واقع می توان گفت که کود ده ایکس شوک، بهترین کود برای درخت نارنگی است.

بهترین کود برای درخت نارنگی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *